США, Японія та Франція - у трійці найвпливовіших країн-інноваторів. Серед галузей лідерство тримають електронне виробництво, хімічна промисловість та виробництво комп’ютерного обладнання.

Боротьба за конкурентоздатність сьогодні як ніколи примушує окремі компанії та цілі країни докладати зусиль до створення нових продуктів і патентування винаходів. Що ж означає для країни бути інноваційною і які держави очолюють рейтинг?

Часто помилково до інноваційних зараховують продукти виключно за кількістю патентних заявок, поданих компанією або країною. У Thomson Reuters, провідному джерелі інтелектуальної інформації для підприємств і фахівців, розширили підхід, виділивши чотири основних критерії: 

1. Успіх – співвідношення наданих патентнів за минулі три роки.

2. Глобальна охопність – відсоток патентного портфелю, що визнається і охороняється основними патентними відомствами в США, Китаї, Європі та Японії.

3. Вплив – довгостроковий вплив винаходів, вимірюваний тим, як часто посилаються на патент в галузі.

4. Обсяг – кількість нових методів або винаходів, за винятком патентів, що удосконалюють існуючі винаходи.

Таким чином, за кількістю винаходів першість сьогодні закріпилася за галуззю електронного виробництва та виробництва напівпровідників – 14% від загальної кількості інновацій у світовому виробництві. Хімічна промисловість забезпечує людство винаходами у галузі на 13%. Третє місце з незначним відривом посідає виробництво комп’ютерного обладнання – 11%. 

 

Виробництво споживчих товарів, устаткування телекомунікаційного обладнання займають відповідно 9% і 7%. Найбільша стабільність і відсутність винахідницьких перегонів спостерігається за авіаційно-космічною та науково-дослідницькою галузями – по 3% на кожну. Нафтова і фармацевтична промисловості замикають список, продукуючи по 2% інноваційних винаходів.

Що стосується країн-лідерів інноваційного виробництва, то співвідношення вкрай нерівномірне. Із сотні кращих компаній, серед яких такі виробники, як Apple і Boeing, 40% розміщуються на території США. Японія має на рахунку майже вдвоє менше виробників-гігантів винаходів – 27%. Франція з 11% потужного винахідницького потенціалу - остання у трійці найвпливовіших країн-інноваторів. За нею провідні інноваційні технології зосередились у Швеції (6%) та Німеччині (4%). Нідерланди, Південна Корея та Швейцарія мають по 3% на кожну. Ліхтенштейн має 1% інноваційного виробництва від загальносвітового. 

Китай у списку - відсутній. Це пов’язано з тим, що країна хоч і активно продукує патенти на винаходи, які отримують визнання серед колег та мають глобальні фактори досяжності, проте майже всі вони найперше зосереджені на внутрішньому ринку.

За матеріалами Good.is, інфографіка - Column Five Media

Слідкуйте за  ВЕЛИКОЮ ІДЕЄЮ у мережах Facebook  та Vkontakte

Зрозумілі поради, завдяки яким бізнес зможе вийти на краудфандинг, а значить залучити ресурси, підвищити впізнаваність свого бренду та зростити спроможність команди.

Із сімдесяти опитаних Українським Інститутом Майбутнього експертів та практиків 46, що складають 70 %, оцінили ймовірність збереження ручного режиму керування освітою на місцях на 9-10 балів за десятибальною шкалою.