Можливості. Січень 2012

Можливості. Січень 2012

65 18 хвилин хв. читання
19.01.2012

Фестиваль молодіжних проектів для митців, навчання в університетах Угорщини, Бельгії та Австрії, кіно-грант від фонду Ріната Ахметова, семінар Відповідальне лідерство та інше.

 

ГРАНТИ / СТИПЕНДІЇ / РЕЗИДЕНЦІЇ

ДОКТОРАНТУРА З СОЦІАЛЬНИХ НАУК, ОКСФОРД. Оксфордський університет оголошує прийом заявок на отримання стипендії на навчання в докторантурі. До участі запрошуються учасники, що спеціалізуються на антропології, демографії, економіці, науково-дослідних медичних послугах, політології, психології тощо. Для участі потрібно заповнити аплікаційну форму та повідомити на обрану кафедру/факультет, що ви бажаєте взяти участь в конкурсі на стипендію ESRC (Economic and Social Research Council). Інформацію про вступ до Оксфорду можна знайти на цьому веб-сайті; більше деталей стосовно стипендії шукати тут. Дедлайн – 20 січня 2012.

FULBRIGHT GRADUATE STUDENT PROGRAM. Навчання в американських університетах від одного до двох років на здобуття ступеня маґістра. У конкурсі можуть брати участь студенти старших курсів та випускники ВНЗ. Галузі спеціалізації: гуманітарні, соціальні, точні, технічні та природничі дисципліни. Вимоги до кандидатів: українське громадянство та проживання в Україні на час проведення конкурсу, диплом бакалавра, спеціаліста або маґістра на час призначення стипендії (у серпні 2012 р.), вільне володіння англійською мовою та необхідність повернення в Україну на 2 роки після завершення терміну ґранту (відповідно до вимог візи J-1, яку отримують учасники програми). Грант покриває оплату навчання в університеті, щомісячну стипендію, додаткові кошти для придбання підручників та професійної літератури, медичне страхування та квиток в обидва боки. З переліком документів та анкетою можна ознайомитися тут. Крайній термін подачі заявок – 16 травня 2012.

FULBRIGHT FACULTY DEVELOPMENT PROGRAM. 1 лютого розпочинається набір на програму для викладачів та адміністраторів вищих навчальних закладів, співробітників науково-дослідних установ, журналістів, фахівців з бібліотечної, музейної та архівної справи, спеціалістів у сфері управління культурою, працівників громадських організацій (НДО) на 2013-2014 рік. У конкурсі можуть брати участь фахівці віком до 35 років, які ще не мають наукового ступеня та молоді кандидати наук (не пізніше 3-х років після захисту). Учасники програми отримують щомісячну стипендію, додаткові кошти для придбання професійної літератури, медичне страхування та квиток в обидва боки. Претенденти повинні викладати у ВНЗ та мати щонайменше 2 роки досвіду викладання чи адміністративної роботи у системі вищої освіти або 2 роки професійного досвіду у відповідній галузі, вільно володіти англійською мовою та мати українське громадянство. Програма не передбачає здобуття наукового ступеня, але надає можливість стипендіатам відвідувати семінари та лекції в якості вільних слухачів. До розгляду та участі у конкурсі приймаються лише індивідуальні дослідницькі проекти. З основними галузями спеціалізації та аплікаційними документами можна ознайомитися тут. Дедлайн – 31 березня 2012.

СТИПЕНДІЇ АЛЕКСАНДРА ФОН ГУМБОЛЬДТА. Фонд  фон Гумбольдта пропонує широкий спектр стипендій і премій для дослідників, у тому числі програми для молодших наукових співробітників, програми для досвідчених дослідників і програми для міжнародно визнаних передових дослідників. Програми діють на постійній основі. Детальний опис різних програм, розміщений на веб-сайті фонду фон Гумбольдта.

СТИПЕНДІЯ НА НАВЧАННЯ В УГОРЩИНІ. Центральноєвропейський університет пропонує стипендію для обдарованих студентів IV – V курсів на отримання ступеня магістра або аспіранта. Основними умовами є значні академічні досягнення та відмінне знання англійської мови, якою ведеться навчання. Університет пропонує такі спеціальності як економіка, когнітивні науки, науки про навколишнє середовище, гендерні студії, історія, міжнародні відносини та європейські студії, юриспруденція, математика, середньовічні студії, націологія, філософія, політичні науки, соціологія. Переможці отримають стипендію, що покриває кошти на проживання, харчування, медичне стажування та навчання в університеті. З умовами участі можна ознайомитися на сайті університету. Дедлайн – 25 січня 2012.

КІНО-ГРАНТ ВІД ФОНДУ «РОЗВИТОК УКРАЇНИ». З грудня 2011 року фонд Ріната Ахметова «Розвиток України» починає приймати заявки у сфері кіно. Це передбачає широкий спектр напрямів: тренінги та фестивалі, які стосуються кіно, компоненти документального чи ігрового кіно, малобюджетних фільмів тощо. Найближчий розгляд проектних пропозицій відбудеться на початку березня 2012 року. Для отримання гранту у сфері кіно, необхідно подати проектну заявку.Заявка подається в електронній та друкованій версії із відповідними підписами та печатками (для організацій). Додатковою умовою для отримання гранту на зйомки фільму є синопсис фільму у додатках та два рекомендаційні листи від загальновизнаних фахівців кіномистецтва. Більше інформації та умови участі можна знайти на сайті.

JACOBS UNIVERSITY ЗАПРОШУЄ НА НАВЧАННЯ (НІМЕЧЧИНА). Університет повністю або частково покриває навчання для мотивованих, соціально ініціативних студентів зі значними академічними здобутками. Найбільш талановиті стипендіати забезпечуються також місцем проживання і харчуванням. Університет пропонує повний перелік програм – від бакалаврських до докторату, а також широкий спектр спеціальностей. Згідно зі статистичними даними, приблизно 40% пошукачів мають шанс отримати стипендію. Деталі аплікаційного процесу та перелік документів знаходяться тутДедлайн – 15 лютого 2012.

СТИПЕНДІЯ ВІД INSTITUTE OF HUMAN SCIENCES. Стипендіальна програма для молодих дослідників з України в Інституті наук про людину (IWM) у Відні на 2012 рік передбачає стажування впродовж 10 місяців з вересня 2012 до червня 2013 у Відні. Вона покриває витрати, пов’язані з проживанням, проїздом, медичним страхуванням і поточними видатками на час перебування в Інституті. Стипендіат також забезпечується кабінетом, Інтернетом, засобами для наукової праці та іншими відповідними ресурсами у Відні. До участі запрошуються особи до 35 років, що мають українське громадянство або постійно мешкають в Україні, навчаються в аспірантурі або нещодавно захистили кандидатську дисертацію. Заявка повинна містити опис проекту англійською мовою (не більше ніж 3 сторінки з подвійним інтервалом між рядками), CV зі списком публікацій та  два рекомендаційних листи англійською мовою. Деталі щодо аплікаційного процесу знаходяться тут.  Всі матеріали крім рекомендаційних листів потрібно надсилати на адресу академічного координатора Центру міської історії др. Ірини Мацевко - [email protected] . Дедлайн  – 31 січня 2012.

MASTER OF SCIENCE IN GLOBALISATION AND DEVELOPMENT. Університет Антверпена (Бельгія) пропонує 10 стипендій, які покривають всі витрати, пов’язані з магістерською програмою. Стипендія створена для студентів, які мали досвід роботи в локальних, регіональних чи національних органах влади, в дослідницьких центрах або університетах, в неурядових організаціях тощо, які активно долучаються до різноманітних ініціатив та проектів. Сама програма сфокусована на аналізі зносин між зовнішніми та локальними акторами на арені глобальних та місцевих процесів розвитку. До участі запрошуються кандидати, що володіють ступенем бакалавра у сфері гуманітарних наук (економіка, політологія, соціологія, міжнародні відносини тощо) та демонстрували відмінні успіхи під час навчання, а також мають досвід роботи у сфері, що стосуються програми.  Бажано, щоб учасники досконало володіли англійською мовою. Дедлайн – 1 лютого  2012.

СТИПЕНДІЯ ІМЕНІ АНІТИ БОРГ ВІД GOOGLE. Декілька стипендій (€7,000 кожна) пропонуються студенткам з лідерським потенціалом та пристрастю до комп’ютерних наук. До участі запрошуються студентки бакалаврату, магістратури чи аспірантури комп’ютерних спеціальностей станом на 2012, що демонструють відмінні результати в навчанні. В червні 2012 фіналісток буде запрошено до офісу Google в Європі. Протягом свого візиту вони долучатимуться до різноманітних семінарів, секційних засідань та іншої діяльності, а наприкінці матимуть змогу поділитися своїм досвідом з іншими учасницями. Серед аплікаційних документів зазначені рекомендаційні листи, CV, копія та переклад залікової книжки та мотиваційний лист на задану тему. Дедлайн – 1 лютого 2012.

ПРОГРАМА ФОНДУ СПРИЯННЯ ДЕМОКРАТІЇ. Фонд спрямований на підтримку перспективних проектів, призначених сприяти демократичним перетворенням та побудові громадянського суспільства в Україні. Гранти надаються виключно українським організаціям, що мають статус недержавних та неприбуткових, також благодійним фондам та аналітичним центрам. Організації та їхні працівники не можуть представляти політичні партії, бути призначеними або обраними на державні посади. Максимальна сума фінансування одного проекту складає $24000, середні суми грантів становлять від $5000 до &15000. Грантові заявки необхідно подавати англійською та українською мовами. Тривалість проекту не має перевищувати одного року. Тематичні пріоритети Фонду сприяння демократії: права людини, верховенство права та реформа в галузі права, юридична просвіта громадян, судова підтримка, підтримка проектів правозахисних груп та діяльність після завершення проекту, економічні реформи, підтримка громадських ініціатив, розвиток виборчої системи, антикорупційна діяльність та прозорість уряду. Про порядок подачі заявок можна дізнатися тут.

 

КОНКУРСИ / ПРОГРАМИ / АКЦІЇ

«ЕНЕРГІЯ І СЕРЕДОВИЩЕ 2011-2012». Розпочато реєстрацію робіт на міжнародний конкурс молодіжних проектів з енергоефективності «Енергія і середовище», який проводиться в рамках міжнародної освітньої програми SPARE (шкільна освітня програма з використання ресурсів і енергії) і всесвітньої декади ООН «Освіта для сталого розвитку» за підтримки Норвезького товариства охорони природи і INFORSE Europe (Європейська мережа розвитку сталої енергетики).  Метою конкурсу є виявлення та підтримка обдарованої учнівської молоді, створення умов для творчого наукового пошуку. Завантажити аплікаційну форму та ознайомитися з умовами конкурсу можна за цим посиланням.

КРИМСЬКИЙ ПАРЛАМЕНТ СТВОРЮЄ МОЛОДІЖНИЙ УРЯД. Кримська Рада Міністрів має намір сформувати Молодіжний уряд. Метою конкурсу є стимулювання участі молоді у вирішенні кримських соціальних та економічних проблем. Конкурс складається з двох етапів: написання есе та особистої співбесіди. Кожен громадянин України віком 18 – 35 років, який на даний час проживає в АРК може подати заявку на участь. Потрібно лише написати есе про інноваційні ідеї в Міністерство освіти і науки, молодіта спорту Криму. Двадцять два кандидати будуть обрані, щоб стати членами молодіжного уряду. Для більш детальної інформації відвідайте веб-сайт Ради міністрів Криму.

«ЕЙДОС»: ПОПУЛЯРИЗАЦІЯ ФІЛОСОФІЇ. Товариство Українських Філософів і Релігієзнавців оголошує конкурс на кращу статтю у галузі філософії чи релігієзнавства. «Ейдос» - це змагання між студентами, що дасть змогу останнім показати й виразити себе як автора-публіциста. Метою конкурсу є популяризація даної галузі знань, розширення філософсько-релігієзнавчого кругозору українця. Обсяг статті має складати від 1.5 до 5 сторінок друкованого тексту українською або російською мовою. З додатковими вимогами можна ознайомитися на сайті. Статті відправляти на пошту [email protected] з дописом власної домашньої адреси, ПІБ. У призовому фонді – книги від видавництва Колоквіум та інтернет-магазину Християнської академічної книги, серед яких твори Ніцше, Хайдегера та інших, туристичний приз від тур-фірми міста Острог тощо. Дедлайн – 15 лютого 2012.

ЄВРОПЕЙСЬКА ВІДЗНАКА ЗА МІСЬКИЙ ПУБЛІЧНИЙ ПРОСТІР. На конкурс можна представити роботу, що була спрямована на створення або покращення публічного простору в географічних межах країн Ради Європи протягом 2010-2011 років (подається сам автор або інституція, що спонсорувала проект). Якщо станом на ці роки проект ще не був завершеним, можна також подати заявку на конкурс за тої умови, що значення та вплив проекту на місто можуть бути підтверджені досягнутими результатами. Для участі потрібно подати такі документи: щонайменше 10 фотографій та планів роботи, опис роботи англійською мовою на 4500 знаків (звіт про виконану роботу, її мета, фінальна оцінка проекту), 3 панно формату A3 з графічною та текстовою інформацією про проект. Ознайомившись з умовами участі, аплікаційну форму можна заповнити тут. Дедлайн – 19 січня 2012.

МОЛОДІЖНІ ПРОЕКТИ NON STOP MEDIA. З 17 до 30 квітня в Харкові триватиме 6-й фестиваль молодіжних проектів «Non Stop Media», що має на меті розвивати та підтримувати молодих художників. У рамках проекту Харківська муніципальна галерея оголосила попередній конкурс, переможці якого зможуть презентувати свої проекти під час фестивалю. До розгляду приймаються художні проекти в будь-якій техніці і будь-якої тематики. Існує вікове обмеження для авторів – від 16 до 30 років. Окрім авторських, можна подавати також групові й кураторські проекти. Для участі в конкурсі авторам необхідно надати заповнену анкету, контакти авторів і кураторів та ілюстративний матеріал на цифрових носіях (надсилати поштою або приносити в галерею). Заявки приймаються до 10 лютого 2012.

KYIV SCULPTURE РROJECT відкриває прийом заявок на участь у першому міжнародному фестивалі сучасної скульптури. Українських та іноземних митців запрошують надсилати проекти на конкурсний відбір фестивалю світового рівня, що пройде в одному з наймальовничіших куточків Києва, Національному ботанічномусаду ім. М. Гришка. До розгляду приймаються готові скульптури або інсталяції і ескізи проектів. У конкурсному відборі можуть брати участь скульптури всіх видів, форм і розмірів, виготовлені з будь-яких матеріалів, а також інсталяції та проекти з використанням нових медіа. Kyiv Sculpture Рroject – перший міжнародний фестиваль сучасної скульптури в Україні, який проводиться у партнерстві із найбільшим європейським парком скульптури Yorkshire Sculpture Park. Додаткова інформація про фестиваль та участь у конкурсі, а також аплікаційна форма знаходяться на офіційному сайті фестивалю. Дедлайн – 27 січня 2012.

ФУНДАЦІЯ ЦСМ ПОЧИНАЄ ПОШУК. На підставі художнього експерименту ФЦСМ розпочинає копмлексну програму розвитку та підтримки експериментальних проектів, що складатиметься з лекцій, дискусій, майстер-класів та конкурсів. Цього року Фундація спрямована на пошук незвичних, нетрадиційних мистецьких просторів. Тому митцям пропонується задуматися над новими формами, аудиторіями та іншими елементами взаємодії для художніх проектів, а також над умовами співіснування мистецтва та міста. В рамках програми художникам та художнім групам потрібно обрати певний “немистецький” простір у місті (завод, вокзал, під'їзд, дах будинку) та створити там проект, яким може бути публічна лекція, виставка, презентація тощо. ФЦСМ надаватиме організаційну і фінансову підтримку для реалізації проектів. Детальні умови і аплікаційну форму можна скачати на сайті ФЦСМ. З питаннями можна звертатись за адресою [email protected]. Кінцевий  термін участі - 20 січня 2012 року.

АКЦІЯ «ЛЬОДЯНИК ЗА КНИЖКУ». Візьми участь в культурному житті столиці. Принеси в «Диван» (Бесарабська площа, 2) хорошу книжку і отримаєш натомість смачних льодяників. Ресторація «Диван» працює щодня з 12-00 до 3-00 (у вихідні - до 6).

АКЦІЯ «ЗРОБИМО УКРАЇНУ ЧИСТОЮ 2012». Долучайся до команди активістів «Зробимо Україну чистою!», і ти отримаєш досвід організації масштабної акції (на рівні міста чи країни), корисні контакти зі сфери бізнесу, шоу-бізнесу та серед активної молоді, зробиш свій внесок у покращення рівня життя у своєму місті та всій країні. Для цього потрібно зв’язатися із координатором з комунікацій за адресою[email protected].

 

ФОРМАЛЬНА ТА НЕФОРМАЛЬНА ОСВІТА

ЕФЕКТИВНІ НАВИЧКИ ДЛЯ ПРАЦІВНИКІВ ЗМІ. Проект «У-Медіа» Інтерньюз Нетворк запрошує тренерів та викладачів журналістики, редакторів та журналістів усіх видів ЗМІ взяти участь у восьмиденному тренінгу «Ефективні навички інтерактивних тренінгів з нових медіа», який відбудеться 5-12 лютого в Києві. Учасники опанують інтерактивні методики викладання нових медіа та способи донесення змісту до аудиторії, у том числі за допомогою індивідуального коучінгу, семінарів та консультацій, навчаться планувати та організовувати інтерактивні тренінги та інші навчальні заходи, пристосовуватися до реакції аудиторії, гнучко міняти методи подання матеріалу у разі потреби аудиторії тренінгу. Участь у тренінгу є безкоштовною. Учасникам з інших міст буде компенсовано проживання в готелі. Організатори повідомлять запрошених учасників про участь до 27 січня 2012 року. Для участі у тренінгу необхідно заповнити та надіслати на адресу [email protected] анкету та мотиваційний лист за довільною формою до 23 січня 2012.

БЕЗКОШТОВНІ ЛЕКЦІЇ В КИЄВІ. 9 лютого в Астрономічній обсерваторії КНУ ім..Шевченка (вул.Обсерваторна,3) о 19.00 відбудеться лекторій «Далекий та близький всесвіт». Щосуботи о 14.00 в лекційному залі Національного художнього музею України (вул. Грушевського,6) відбуваються лекції на тему «Український живопис» (вхід – 5 грн). Розклад лекцій можна знайти на сайті.

ЗИМОВА ШКОЛА ДЛЯ ФЕСТИВАЛЬНИХ МЕНЕДЖЕРІВ. Щороку в Україні відбувається чимало фестивалів, присвячених кіно, музиці, сучасному театру, літературі й мистецтву, яких об’єднує  як прагнення створити майданчик для комфортного спілкування українських і міжнародних гостей, так і завдання правильно спланувати програму, забезпечити фінансування та інформаційну підтримку події. Британська Рада та Гете-Інститут в Україні оголошують прийом заявок на участь у Фестивальній зимовій школі, яка відбудеться у Києві 29 лютого – 3 березня 2012 року. До участі запрошуються менеджери та організатори, які прагнуть обмінятись актуальним досвідом проведення таких подій та довідатись про кращі практики фестивального менеджменту у Великій Британії та Німеччині. Тренінг вестимуть двоє фахівців з фестивального менеджменту – Ебігейл Керні (Велика Британія) і Екхард Тіманн (Німеччина). Модеруватиме Зимову школу Богдан Шумилович (Центр міської історії, Львів). Робоча мова – українська, забезпечуватиметься переклад з англійської і німецької.. Детальнішу інформацію та аплікаційну форму можна завантажити тут. Дедлайн подання заявок на участь – 1 лютого 2012.

«ВІДПОВІДАЛЬНЕ ЛІДЕРСТВО» ВІД ФОНДУ ВІКТОРА ПІНЧУКА. 6-й український семінар «Відповідальне лідерство» проекту Аспен-Україна відбудеться в Криму з 25 лютого по 1 березня 2012 р. До участі в конкурсі запрошуються претенденти, які досягли значних успіхів у бізнесі, політиці, державному секторі, суспільній діяльності, галузі науки та мистецтва, мають активну громадянську позицію, відкриті до пошуку нових рішень та вік яких складає від 30 до 55 років. Дедлайнприйняття заявок на участь у конкурсі – 16 січня 2012.

ОН-ЛАЙН ЛЕКЦІЇ ВІД СТЕНФОРДСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ. Один з найкращих навчальних закладів світу пропонує безкоштовні курси з 16 предметів. Відтепер кожен з вас може прослухати один або декілька з десяти он-лайн курсів на тему комп’ютерні науки, інженерія, програмне забезпечення, програмування, теорія ігор, криптографія, дизайн та комп’ютерна безпека. Серед інших – можливість навчатися підприємництву, основам «зеленої архітектури», медицині, розпочати вчити електроніку тощо. Єдиною вимогою є ваше бажання і знання англійської мови. Кожен тиждень по кожному з предметів викладаються нові міні-лекції (5-6 лекцій по 10-15 хвилин), раз на тиждень необхідно проходити тестові питання і робити домашні завдання. Більше деталей – тут.

KYIV FASHION WEEK. 22 Міжнародний фестиваль моди відбудеться у Києві 15-18 лютого. Крім дефіле, програма містить також майстер-класи та семінари для професіоналів модної індустрії. Також запланований конкурс ескізів одягу молодих модельєрів-дизайнерів «Золотий розчерк». Замовити безкоштовне запрошення можна тут.

 

ТВОРЧІ РОБОТИ 

ПРОДЮСЕР НОВИН ДЛЯ BBC. Всесвітня служба BBC (BBC World Service) шукає людину на посаду продюсера українських та міжнародних новин. До його компетенції буде входити створювати коментарі та статті в інтернеті, відповідати за оновлення матеріалу, розробляти реалістичні, альтернативні стратегії та шляхи їх реалізації, пропонувати нові ідеї. Головними вимогами до кандидата є знання національної та міжнародної політичної ситуації, грамотність, вільне володіння українською та англійською мовами, здатність писати, адаптувати та перекладати, дотримуючись принципів акуратності, простоти і зрозумілого різноманітній аудиторії стилю, вміння працювати у теле-, аудіо та інтернет форматах, відмінні знання історії та політики, знання соціальних та культурних питань, поглиблене знання медіа ситуації, перекладацькі здібності та мелодійний голос, знання інтернету та нових технологій, досвід роботи у журналістиці та відповідна освіта, відмінне знання ПК та здатність до навчання новим технічним навичкам. Інтерв'ю з відібраними за резюме кандидатами відбудуться в лютому. Резюме разом із листом супроводу слід надсилати електронною поштою за адресою: [email protected] до 24 січня 2012. Більше деталей – тут



З питань співпраці та розміщення інформації звертайтеся на адресу [email protected] 

 

Слідкуйте за  ВЕЛИКОЮ ІДЕЄЮ у мережах Facebook  та Vkontakte

Автор
співзасновник Великої Ідеї

Зрозумілі поради, завдяки яким бізнес зможе вийти на краудфандинг, а значить залучити ресурси, підвищити впізнаваність свого бренду та зростити спроможність команди.

Ментори хочуть, щоб менті проявляли ініціативу і самі зверталися. Але, на жаль, в українському контексті це не працює, бо ми не звикли до менторства як культури. Має бути більше розуміння про нього для змін.