Відслідковуючи нові іміджі міст, ВЕЛИКА ІДЕЯ вирішала заглянути за куліси конкурсу логотипів нового аеропорту Львова і поспілкуватися з його переможцем 

Зображення – Qubstudio  

 

Що було поштовхом до вигадки такого символу?

Вперше я побачив цей конкурс на Design Lviv в Фейсбуці, подивився, що дизайнери скептично поставилися до нього, бо виграш був не особливий. Але я подумав, що конкурс може бути цікавим, думки про нього крутилися в голові, і в мене з’явилося декілька ідей. Я відправив роботу організаторам, вони передзвонили згодом і сказали, що можна підправити, але в принципі все підходить. Згодом ми поділилися інформацією з нашими друзями, вони одразу доєдналися, зробили відеоролик і продовжили це як фірмовий стиль.

Новий логотип міжнародного аеропорту імені Данила Галицького


Існує скепсис стосовно чесності подібних конкурсів…

Я спілкувався з Русланом [Сабаном], він - свіжа кров всієї контори, яка цим займається, він намагається проштовхувати нові погляди, єдине, з його слів, завжди і всюди ставиться палка в колеса. Наприклад, як затверджувався колір? Один колір не можна було, бо він асоціюється з комуністами, другий – бо з регіонами, третій – бо з помаранчевою революцією. Так всі кольори відкинули, лишається тільки чорний і білий. Чорний не можна, бо дуже траурно, а білий на білому якось не надто виглядає. Приходилось переконувати, що літаки – це небо, а небо буває або темно-синім вночі, або світло-синім.

 

На рахунок прозорості конкурсу – це був суб’єктивний вибір людей, що приймають рішення. Я вважаю, що це прозорий конкурс для простих людей. Я ще приймав участь у конкурсі на логотип Львову Євро-2012, там було більше наворотів. Там було загальне голосування, яке обрало, на мою думку, не найкращий варіант, потім його переробляли, і він змінився по кольору і по настрою в іншу сторону. Ще й потім в УЕФА заборонили його використовувати, бо там була символіка, яка вже використовувалася раніше в інших країнах. В результаті вийшло, що конкурс відбувся, а результату немає. В комісії там було 15 чоловік, але ніхто з них не займався фірмовими стилями. В результаті після такого масштабного конкурсу лишилася пустота, а з аеропортом все дуже просто відбулося.

 

Чи бачили ви роботи інших конкурентів?

До подачі логотипу, звичайно ж, не бачив. Після оголошення результату, показали 2-3 роботи, що сподобалися і показали ще дитячі роботи.

 

В світі, де дизайнери, а не архітектори чи історики, презентують міста, яка у вас філософія дизайну?

Все має бути природно, дизайн має допомагати вирішувати проблеми.

 

Якими проектами ще займаєтесь?

Професійно – графічним дизайном. Мене цікавлять логотипи, іконки, фірмові стилі і останнім часом – сайти. А ще з колегою по студії оформляли трансові вечірки в лісі. Він – DJ, я робив інсталяції і декорації – темна сторона нашої діяльності. Також приймали участь у Lviv Lumines – фестиваль флюроарту у Львові.

 

Процес створення логотипу

 

Зрозумілі поради, завдяки яким бізнес зможе вийти на краудфандинг, а значить залучити ресурси, підвищити впізнаваність свого бренду та зростити спроможність команди.

Коли ви знаходитесь в тиші, ви більш природні. І світ тиші більш реальний. Я думаю, що це дозволяє створити більш глибшу, універсальнішу історію.