Виставка «Українське тіло», закрита за кілька днів після відкриття, з мистецької події перейшла в статус політичної ситуації.

 

13 лютого о 12:00 біля Центру візуальної культури НаУКМА (вул. Сковороди, 2, Староакадемічний корпус, 1-й поверх) оголошено зібрання тих, хто не згоден з рішенням керівництва Києво-Могилянської Академії щодо закриття виставки «Українське тіло». Організатори також закликають своїх однодумців телефонувати до прес-центру НаУКМА з наполеглимив проханням відкрити виставку.

 

Нагадаємо, що 10 лютого у Центрі візуальної культури НаУКМА ректор академії Сергій Квіт закрив виставку «Українське тіло».

Групова виставка «Українськ тіло» досліджувала тему тілесності в українському суспільстві і проходила під кураторством Оксани Брюховецької, Сергія Климка та Лесі Кульчинської. Роботи, представлені на ній, мали демонструвати «погляд на український соціум як на матеріальне, культурне, інформаційне, ідеологічне, естетичне середовище існування тіла». На виставці були приставлені роботи 18 провідних молодих художників, зокрема Анатолія Бєлова, Артура Бєлозьорова, Євгенії Бєлорусець, Оксани Брюховецької, Олександра Володарського, Нікіти Кадана, Володимира Кузнєцова, Лади Наконечної, Макса Побережського, Миколи Рідного, Володимира Сая, Олексія Салманова, Добрині Іванова. Виставка «Українське тіло» мала проходити з 7-го по 28-ме лютого.

 

Нікіта Кадан, «Продажні»

 

Сергій Квіт у коментарях громадськості так пояснив пояснив своє рішення: «Головна складність таких дискусій, в яких фігурує звинувачення у цензурі, полягає у визначенні, що саме можна вважати порнографією. Оскільки саме по собі ставлення до порно є однозначно негативним… З метою дати можливість бажаючим журналістам можливість ознайомитися з виставкою, ми зробимо для них спеціальний показ на наступному тижні. Ситуація справді дискусійна. Тому, на мою думку, організатори виставки «Українське тіло» мали б розмістити всі зображення експозиції на своїх веб-сайтах. Включно з тими, які вони самі вилучили як дуже «сміливі».

 

Оксана Брюховецька, «Тіло №»

 

У свою чергу, організатори виставки швидко прореагували на рішення ректора, поставивши Сергія Квіта в один ряд з Микитою Хрущовим чи Василем Костицьким. Ректору також пригадали його націоналістичні погляди.

Учасники виставки група Р.Е.П. назвала інцидент «неприпустимим актом цензури» та висловила сподівання, що цей «необдуманий крок представників університетської адміністрації був наслідком тимчасового непорозуміння». Учасник виставки, художник і активіст Олександр Володарський в своєму коментарі щодо рішення Сергія Квіта був менш толерантним: «Лохам можно разрешать игры в свободу слова до тех пор, пока речь не заходит о действительно святых для консерватора вещах. Тогда игры заканчиваются и начинается цензура».

 

Олександр Володарський, «Зелена пляшка, наповнена червоною рідиною» 

 

В той же час у заяві Центру візуальної культури НаУКМА робиться дуже важливий акцент. «Закриття експозиції президентом НаУКМА і вся подальша полеміка з цього приводу теж є частиною виставкового проекту, який, згідно з його концепцію, спрямований на проявлення зон чутливості та проблематизацію існуючих систем суджень щодо тіла та його образів». Виставка з мистецької події перейшла в статус політичної ситуації, в чому і була її свідома ціль.

 

Анатолій Бєлов, «Моє порно - моє право!» 

 

Зрозумілі поради, завдяки яким бізнес зможе вийти на краудфандинг, а значить залучити ресурси, підвищити впізнаваність свого бренду та зростити спроможність команди.

Наша особиста гідність співзалежна з гідністю нашого оточення. Не можна бути гідним чи гідною окремо від усіх