Економічний злочин або шахрайство, згідно з PricewaterhouseCoopers (найбільша в світі міжнародна мережа компаній, що пропонують професійні послуги в області консалтингу та аудиту), визначається як навмисне вдавання до «обману, що має на меті позбавлення грошей, власності або законного права». Це може означати будь-що: від старомодного розкрадання до зростаючої епідемії кіберзлочинності. Які види злочинів найбільш поширені у світі бізнесу і де вони відбуваються найчастіше?
Де це відбувається?
Як країни першого світу, так і країни, що розвиваються, схильні до шахрайства та економічних злочинів. У Кенії – найвищий показник поширеності економічних злочинів, тут злочинність майже вдвічі перевищує середній відсоток 78-ми країн у глобальному огляді. До трійки лідерів увійшли також ПАР (60%) та Великобританія (50%). А от суворі японські традиції та правильне виховання дали свої результати: тільки 6% опитаних японських організацій показали високий рівень економічної злочинності.
Види економічних злочинів
Крадежі активів, рахункові шахрайства та хабарництво залишаються найбільш поширеними видами економічних злочинів, але кіберзлочинність росте по всьому світу, і тепер вважається однією з чотирьох найбільших злочинних економічних загроз для організацій (включаючи приватні, державні, урядові та неприбуткові організації).
За останні два роки найпопулярнішими серед економічних злочинів стали присвоєння активів (відсоток скоєних злочинів зріс з 67% до 72%), рахункові шахрайства (показник зменшився з 38% до 24%), хабарництво і корупція (щоправда, її також потроху перемагають: відсоток зменшився з 27% до 24%). Проте цифрова епоха бере гору: кіберзлочинність зросла з 1% у 2009 році до 23% у 2011-му.
Найбільша загроза кіберзлочинності, як показує дослідження, знаходиться поза межами організації (46% злочинів). Остерігатися власних співробітників компаніям слід у 13% випадків економічного шахрайства. Злочинці у 12% випадків залишилися для правосуддя incognito.
Як показує звіт Всесвітнього економічного форуму Global Risks 2011, «питання кібербезпеки на даний час очолює список ризиків, випереджаючи проблеми зброї масового знищення та безпеку ресурсів».
Інфографіка - http://columnfivemedia.com, фото-заставка (СС) - michaelmolenda