Проект від берлінських художників збирає пустища по всьому світу і збоку на них споглядає.

Серед новобудов і старих заводів у районі Hammarby Stöstad на околиці Стокгольму вашу увагу привернуть густі зарості дерев і кущів, що пробиваються через асфальт — забутий оазис серед покинутої стоянки. Представлений колективом художників і дослідників з Європи та Азії проект Wasteland Twinning City Twinning досліджує забуті простори в містах по всьому світу. Учасники проекту взяли за основу ідею «міст-двійників» або «міст-побратимів» і виводять її на більш нетрадиційний рівень – міських пустищ. Спільнота Wasteland Twinning під поняттям «пустки» має на увазі комплексну взаємодію громадських, природничих і технологічних світів, що виявляє унікальний зв'язок між людьми і ландшафтом.

Мережа Wasteland Twinning сьогодні включає 11 територій в містах від Англії до Індонезії та існує онлайн в якості сховища інформації та художньої реакції на простір. Учасники можуть ділитися польовими нотатками, враженнями, і документами, що розповідають історію землекористування або розкривають плани розвитку кожного відведеного під забудову місця. Чи не найнадійнішим методом фіксування простору є фотографія, що перетворює занедбані території на мистецькі артефакти.

 

  Фото: Wasteland Twinning City Twinning

 

У блозі проекту один дослідник пустищ завантажив фотографії будівельного майданчика у Сіднеї, на яких видно, як дощова вода перетворила котлован на озеро. Поки воду не відкачали, на новоутвореному озері знайшла притулок родина качок. Інший учасник відзняв проведення релігійного фестивалю, що відбувся на березі річки в Гувахаті (найбільше місто на північному сході Індії - ред.) – територія, яка ніколи не зможе розвиватися через припливи і відливи, які щопівроку роблять її непридатною для використання. А у Ноттінгемі урбаністичний хронікер задокументував на плівку процес приготування соку з їстівних ягід.

Засновники ініціативи кажуть, що проект не має на меті «виправити» або «переглянути» простір. На відміну від, скажімо, садівників-партизанів, мета дослідників Twinning Wasteland просто дізнатися про ці простори якомога більше. Що стосується стокгольмської пустки, її розташування в мінливій прибережній околиці означає, що вона не існуватиме довго серед загального розвитку. «Це тимчасовий простір, він тут ненадовго, але це частина циклу використання земель, і саме це робить його таким цікавим», – говорить Фостер.  

Окрім того, організатори проекту активно залучають до участі міста з пустищами зі всього світу. Тут можна знайти більш детальну інформацію.

 

Джерело: Good.is.

Автор
співзасновник Великої Ідеї

Зрозумілі поради, завдяки яким бізнес зможе вийти на краудфандинг, а значить залучити ресурси, підвищити впізнаваність свого бренду та зростити спроможність команди.

Важно ребенку дать возможность оказаться в роли эксперта – это станет самым верным лечением от огорчения не быть выбранным.