ГРАНТИ / СТИПЕНДІЇ / РЕЗИДЕНЦІЇ
СТИПЕНДІЯ РОБЕРТО ВІЛЛАГРАСА ДЛЯ ФОТОГРАФІВ. Мадридська школа фотографії EFTI оголошує конкурс на отримання стипендії на навчання. Троє переможців одержать змогу пройти річну навчальну програму у школі фотографії, а також отримають грошовий приз розміром 1200€. Для участі в конкурсі потрібно презентувати фотосерію з 6–12 знімків, пов’язаних єдиною темою, та супровідний текст з описом проекту. Конкурс відкритий для осіб віком від 18 до 39 років. З деталями участі можна ознайомитись тут. Крайній термін подачі заявок – 25 березня 2012.
МИСТЕЦЬКА РЕЗИДЕНЦІЯ У ЛЬВОВІ. Метою резиденції є активізація співпраці між митцями, кураторами, освітянами і менеджерами культури, а також іншими фахівцями у сфері культури і мистецтва на міжнародному рівні. Програма місячної резиденції «Меццодром – світ, відкритий до Львова» поширює і поглиблює мистецьку освіту через створення для мешканців Львова можливості безпосереднього спілкування із сучасним мистецтвом і культурою різних країн, можливості співпраці і співтворчості із митцями. Ми запрошуємо резидентів, які будуть творчо працювати у Львові у сферах традиційних візуальних мистецтв, новітніх візуальних мистецтв, медійних мистецтв, інсталяцій, перформансів, музичних мистецтв, кіномистецтв, менеджменту культури, історії мистецтва. З умовами перебування та вимогами до митців можна ознайомитися тут. Для участі потрібно надіслати мотиваційний лист, опис-пропозицію проекту (1 ст), CV. Заявки надсилати на адресу e-mail [email protected].
СТИПЕНДІЯ МІЛЕНИ ЯСЕНСЬКОЇ ДЛЯ ЖУРНАЛІСТІВ. Програма пропонує культурним журналістам з Європи провести три місяці в Інституті гуманітарних наук у Відні (IWM) для глибинного дослідження теми за власним вибором. Переможці одержать стипендію у розмірі 7630€ та будуть забезпечені робочим місцем і доступом до інформаційних ресурсів. Інститут гуманітарних наук проводить дослідження у таких сферах, як соціальна нерівність, релігія та секуляризм, майбутнє демократії, культурна історія Європейського Союзу, інститути Центральної і Східної Європи. Програма розрахована на досвідчених журналістів з високими професійними досягненнями, що працюють у друкованих чи Інтернет-виданнях, на телебаченні або радіо. Детальніше умови участі описані тут. Подати заявку можна до 10 квітня 2012.
ГРАНТ НА РЕАЛІЗАЦІЮ СОЦІАЛЬНО-КУЛЬТУРНИХ ПРОЕКТІВ (ВІННИЦЯ). Вінницька міська рада оголосила проведення міського конкурсу фінансової підтримки громадським організаціям на реалізацію соціально-культурних проектів у 2012 році. Мета конкурсу: створення сприятливих передумов для розвитку громадських організацій, залучення їх людських та матеріальних ресурсів, впровадження інноваційних підходів до реалізації соціально-економічної та культурної політики тощо. Учасниками можуть стати громадські організації, благодійні фонди, а також їх коаліції, мережі, об’єднання, діяльність яких здійснюється на території Вінниці. Основні напрямки конкурсу — культура, туризм, спорт, робота з дітьми та молоддю, соціальний захист. Розмір гранту — від 5 до 50 тис. грн. Термін реалізації проектів: травень – жовтень 2012 року. З переліком аплікаційних документів можна ознайомитися тут. Заявку на участь потрібно надсилати за адресою [email protected] з позначкою в темі «Konkurs NGO 2012». Із запитаннями щодо умов конкурсу просимо звертатися до департаменту правової політики та якості міської ради – [email protected]. Кінцевий термін подачі проектів на участь у конкурсі – 9 квітня 2012 року, о 18:00.
ГРАНТИ НА ФОРМУВАННЯ ПОЗИТИВНОГО ІМІДЖУ ЛУГАНЩИНИ. Управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Луганської облдержадміністрації оголошує конкурс "Презентування Луганщини в регіонах України". Конкурс має на меті надати підтримку організаціям, що беруть участь у формуванні позитивного іміджу Луганщини в інших регіонах України. Організатори можуть підтримати різноманітні види діяльності — культурно-просвітницькі заходи, форуми, зустрічі з видатними земляками, створення мереж і партнерств зацікавлених організацій, засідання тематичних круглих столів, заходи комунікації знань (семінари, тренінги, конференції, симпозіуми), кампанії покращання громадської обізнаності, видання буклетів, брошур, підготовка публікацій тощо. Цільова аудиторія проекту: луганчани і вихідці з Луганської області, які проживають на території України та за її межами. Термін дії проекту: 6 – 9 місяців. Обов’язковою умовою конкурсу є залучення виконавцем проекту додаткових коштів з позабюджетних джерел. Громадська організація, визнана переможцем конкурсу, бере участь у співфінансуванні проекту в розмірі не менш як 25 % від необхідного обсягу фінансування. З вимогами до конкурсної пропозиції можна ознайомитися тут. Конкурсні пропозиції можуть подаватися громадськими організаціями, які є юридичними особами, зареєстрованими в установленому порядку не пізнішеніж за два роки до оголошення конкурсу та мають всеукраїнський статус. Переможців конкурсу буде оголошено 5 квітня 2012 року.
ДОКТОРАНТУРА З ЕТНОЛОГІЇ ТА МІГРАЦІЇ У ШВЕЦІЇ. REMESO пропонує стипендію на навчання для випускників зі ступенем магістра гуманітарних або соціальних спеціальностей. Програма з етнології та міграції пропонує студентам заглибитися у вимір шведських та міжнародних етнонаціональних проблем. Докторантура також взаємопов'язана зі Школою з міграції, етнічності та суспільства REMESO. Цей інститут розвиває багаторівневий підхід до розуміння питань етнічного походження та міграції в суспільстві; головні напрямки це регулювання міграції, глобалізація, пост-національні стратегії розвитку, громадянство та етнічні відносини, а також міграція та держзабезпечення. Учасники повинні продемонструвати свій інтерес до зазначеної наукової сфери та відмінні знання англійської мови. З додатковими умовами участі можна ознайомитися тут. Дедлайн — 31 березня 2012.
СТИПЕНДІЯ ПАУЛЯ ЦЕЛАНА НА 2012/2013 РІК. Стипендія підтримує перекладачів канонічних текстів та сучасної гуманітарної літератури зі східних мов на західні та навпаки, або ж перекладачів виключно східних мов. Особлива увага приділятиметься перекладам робіт східноєвропейських авторів. Проекти з перекладами поезії або жанрової літератури не прийматимуться. Учасників запрошують провести від трьох до шести місяців між липнем 2012 та червнем 2013 у Відні в Інституті наук про людину (IWM), щоб працювати над перекладом. Вони отримуватимуть місячну стипендію 2250 євро, що покриватиме всі витрати. З додатковими умовами участі та переліком аплікаційних документів можна ознайомитися тут. Крайній термін подачі заявок — 25 березня 2012.
КОНКУРС ГРАНТІВ ВІД EERC. Рада з економічної освіти та досліджень (The Economics Education and Research Consortium) оголошує весняний конкурс на найкраще дослідження. До участі запрошуються проекти студентів країн СНД, які стосуються політики. Зазвичай грант покриває 18 місяців роботи і може досягати суми в 12 тис. дол. Молодим дослідникам та дослідникам з периферії пропонуються менші гранти (2 тис.) та можливості стажування. Більше деталей про конкурс можна дізнатися тут. Заяву потрібно заповнити до 12 квітня 2012.
CТИПЕНДІЇ ДЛЯ НАВЧАННЯ В ТАЙВАНІ. Поруч з Hsinchu Science Park, «Силіконовою долиною» Тайваню, знаходиться національний університет Chiao Tung. Представлені напрямки: машинобудування, електротехнічна та обчислювальна техніки, інформатика, науки, біологічні науки і технології, фотоніка, менеджмент, гуманітарні та суспільні науки. Пропонується міжнародна аспірантська програма в області електротехніки та комп'ютерних наук (International graduate program in Electrical engineering and computer science, EECS), Global MBA Program (GMBA) та безкоштовні курси японської мови. Деталі шукати на сайті. Крайній термін подачі заявок – 31 березня 2012.
СТИПЕНДІЇ НА НАВЧАННЯ В ЛИТВІ. 27 українських студентів запрошуються на безкоштовне навчання до Литви (кошти за проїзд, проживання і перебування у Литві сплачуються самостійно). 12 осіб з 27 отримають можливість для професійного бакалаврського навчання, 6 осіб - для бакалаврського навчання і 9 осіб - для магістерського навчання. Зацікавлені громадяни України мають звертатись із документами безпосередньо до навчальних закладів (до Вільнюського університету – до 1 травня 2012 року, до інших вищих навчальних закладів – до 13 липня 2012 року). Також Міністерство освіти і науки Литовської Республіки для трьох студентів - громадян України, які у 2012 році вступлять до магістратури постійної форми навчання будь-якого вищого навчального закладу Литви, має можливість призначити стипендії і частково сплатити вартість їхнього навчання. Для участі у конкурсі потрібно особисто або через Посольство Литовської Республіки в Україні подати до Міністерства освіти і науки Литовської Республіки необхідні документи до 1 серпня 2012 року.
FULBRIGHT FACULTY DEVELOPMENT PROGRAM. 1 лютого розпочався набір на програму для викладачів та адміністраторів вищих навчальних закладів, співробітників науково-дослідних установ, журналістів, фахівців з бібліотечної, музейної та архівної справи, спеціалістів у сфері управління культурою, працівників громадських організацій (НДО) на 2013-2014 рік. У конкурсі можуть брати участь фахівці віком до 35 років, які ще не мають наукового ступеня та молоді кандидати наук (не пізніше 3-х років після захисту). Учасники програми отримують щомісячну стипендію, додаткові кошти для придбання професійної літератури, медичне страхування та квиток в обидва боки. Претенденти повинні викладати у ВНЗ та мати щонайменше 2 роки досвіду викладання чи адміністративної роботи у системі вищої освіти або 2 роки професійного досвіду у відповідній галузі, вільно володіти англійською мовою та мати українське громадянство. Програма не передбачає здобуття наукового ступеня, але надає можливість стипендіатам відвідувати семінари та лекції в якості вільних слухачів. До розгляду та участі у конкурсі приймаються лише індивідуальні дослідницькі проекти. З основними галузями спеціалізації та аплікаційними документами можна ознайомитися тут. Дедлайн – 31 березня 2012.
СТИПЕНДІЇ ВІД «JOINT JAPAN WORLD BANK GROUP». Об’єднаний банк Японії оголошує початок прийому заявок на стипендійну програму, яка покриває навчання, витрати на життя та квитки на переліт. До участі запрошуються «професіонали середньої ланки», які бажають отримати ступінь бакалавра у закладах світового класу. Пропоновані предмети: освіта, здоров’я, економіка, сільське господарство, навколишнє середовище, управління природними ресурсами тощо. Програма в основному орієнтована на працівників державного сектору та інших осіб, які працюють у суміжнихсферах. За додатковою інформацією звертатися до Даніеля Карбонно (Danielle Carbonneau,[email protected]) та до Каріма Жиглера (Karim Gigler [email protected]). Тут можна дізнатися, чи відповідаєте ви критеріям конкурсу, а також ознайомитися з аплікаційною формою. Дедлайн – 31 березня 2012.
FULBRIGHT GRADUATE STUDENT PROGRAM. Навчання в американських університетах від одного до двох років на здобуття ступеня магістра. У конкурсі можуть брати участь студенти старших курсів та випускники ВНЗ. Галузі спеціалізації: гуманітарні, соціальні, точні, технічні та природничі дисципліни. Вимоги до кандидатів: українське громадянство та проживання в Україні на час проведення конкурсу, диплом бакалавра, спеціаліста або магістра на час призначення стипендії (у серпні 2012 р.), вільне володіння англійською мовою та необхідність повернення в Україну на 2 роки після завершення терміну гранту (відповідно до вимог візи J-1, яку отримують учасники програми). Грант покриває оплату навчання в університеті, щомісячну стипендію, додаткові кошти для придбання підручників та професійної літератури, медичне страхування та квиток в обидва боки. З переліком документів та анкетою можна ознайомитися тут. Крайній термін подачі заявок – 16 травня 2012.
КОНКУРС МАЛИХ ГРАНТІВ ДЛЯ ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ ЖИТОМИРА. «Фонд Громади Житомира» оголошує перший конкурс малих грантів для громадських організацій за екологічним напрямком. В рамках конкурсу підтримуються проектні заявки, спрямовані на захист навколишнього середовища, проведення інформаційних кампаній, озеленення місць відпочинку тощо. Проектні заявки приймаються від громадських та благодійних організацій, ініціативних груп у співпраці з НУО, муніципальних закладів, які мають позитивний досвід роботи та здійснюють діяльність на території міста Житомира. Середній розмір грантової допомоги 3 тис. грн., тривалість проекту – від 2 до 3 місяців. Не розглядатимуться проекти від політичних та релігійних організацій, органів державної влади та місцевого самоврядування, а також комерційних структур. Проекти мають розпочатись з 1 квітня 2012 року і повинні бути завершені не пізніше 30 липня 2012 року. Заявку на участь необхідно надіслати поштою в 2-ох примірниках (Фонд громади Житомира Майдан Згоди, 6, 10014, м. Житомир, з поміткою «Конкурс малих грантів»), електронну версію проектної заявки з додатками слід надіслати на електронну пошту:[email protected]. Умови розгляду грантів та додаткову інформацію можна знайти тут. Проектні заявки приймаються до 10 березня 2012 року.
КОНКУРСИ МІЖНАРОДНОГО ФОНДУ “ВІДРОДЖЕННЯ”. Програма “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження” оголошує конкурс “Мікрогрантова підтримка адвокаційних громадських ініціатив” і конкурс “Створення центрів надання адміністративних послуг”. Мета конкурсу “Мікрогрантова підтримка адвокаційних громадських ініціатив” – підтримати громадські ініціативи членів територіальних громад міст, сіл і селищ, спрямовані на представлення та відстоювання їхніх прав і групових інтересів у взаєминах із місцевими органами державної виконавчої влади й органами місцевого самоврядування, постачальниками соціальних, житлово-комунальних та інших послуг. Максимальна сума мікрогранту — 15 тис. гривень. Останній термін подання проектів – 12 березня 2012 року. Мета конкурсу “Створення центрів надання адміністративних послуг” – сприяння створенню нових і покращення діяльності наявних центрів надання адміністративних послуг при органах місцевого самоврядування та місцевих органах виконавчої влади. Проектні пропозиції мають передбачати здійснення кроків щодо створення нового центру надання адміністративних послуг при органі місцевого самоврядування чи місцевому органі виконавчої влади, або покращення діяльності наявних центрів надання адміністративних послуг. Оптимальний розмір гранту становитиме 100 – 150 тис. гривень. Останній термін подання проектів – 15 березня 2012 року. Тут знаходиться детальна інформація та аплікаційні форми конкурсу.
КОНКУРСИ / ПРОГРАМИ / АКЦІЇ
ТРЕТІЙ МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ВІДЕОАРТУ ТА КОРОТКОМЕТРАЖНОГО КІНО. «VAU-Fest 2012: ВідображеннR|Яeflections» оголошує конкурс експериментальних відеоробіт та запрошує режисерів і відеохудожників до участі у конкурсі відеоробіт. «VAU-Fest 2012» відбудеться 3-5 серпня у мальовничому містечку Українка неподалік від Києва. Докладніше про оригінальну ідею фестивалю та умови участі можна прочитати на сайті. Представити свої відеороботи на «VAU-Fest 2012: ВідображеннR|Яeflections» можна в таких номінаціях: експериментальне відео, відеоарт, відеоінсталяція, анімація, ігрове кіно, документальний фільм. Для участі у фестивалі необхідно надіслати фільм і заповнену анкету на поштову або електронну адресу [email protected]. Перевага буде надаватися експериментальному відеомистецтву, а також фільмам з нестандартними творчими знахідками. Дедлайн конкурсу — 1 червня 2012.
I КИЇВСЬКИЙ МІЖНАРОДНИЙ КОРОТКОМЕТРАЖНИЙ КІНО ФЕСТИВАЛЬ. Подія, що відбудеться 20-22 квітня 2012 року, організовується з метою представити широке різноманіття короткометражних фільмів з усього світу, як професійних режисерів, так і студентів кіношкіл, а також сприяти створенню платформи для спілкування і обміну досвідом між українськими та закордонними режисерами і митцями. До участі запрошуються короткометражні фільми тривалістю до 30 хвилин, створені не раніше 1 січня 2011 року авторами без обмеження віку, країни виробництва, жанру виконання. Участь у фестивалі безкоштовна. Для участі потрібно заповнити і надіслати аплікаційну форму разом з фільмом на DVD на адресу фестивалю. Автор може надіслати більш як один фільм, але кожен фільм повинен бути просубтитрований англійською мовою. З правилами участі можна ознайомитися тут. Дедлайн для подачі фільму 10 березня (за поштовим штемпелем). Результати відбору будуть оголошені не пізніше 26 березня.
YOUR FILM FESTIVAL. Кінофестиваль “Твоє кіно” оголошує конкурс на участь. Потрібно надіслати короткий сюжетний фільм (короткометражний, пілотний телеролик, веб-серіал) в будь-якому форматі. В липні відбуватиметься голосування і 10 кращих авторів безкоштовно покажуть свої фільми на Венеціанському фестивалі. Переможець отримає 500 тис. доларів на зйомку нового фільму, продюсером якого стане Рідлі Скот. З правилами участі можна ознайомитися тут. Дедлайн — 31 березня.
ПРОЕКТ З ГРОМАДСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В СЕЛАХ. «Асоціація підтримки розвитку місцевого самоврядування» оголошує про початок проекту "Вивчення західноукраїнського досвіду самоорганізації та громадської діяльності в селах та малих місцевостях” та запрошує до участі громадських активістів та НУО із сільської місцевості Луганської області. Проект підтримують програми “Схід-Схід: партнерство без кордонів” та “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду Відродження. Мета проекту – підтримати ініціативи активістів з сіл та малих місцевостей, спрямованих на впровадження вдалих ідей для місцевого розвитку шляхом обміну досвідом між активістами з сіл та малих місцевостей різних регіонів України. У межах проекту буде проведено два основних заходи: 4-денний візит до Львівської області з відвідуванням місцевих організацій, які працюють в малих місцевостях та 1-денний семінар у Луганську з метою поширення отриманого досвіду. До участі запрошуються громадські активісти, лідери громадської самоорганізації, представники ГО сіл та селищ Луганської області, представники органів місцевого самоврядування сіл та селищ, які мають намір впроваджувати інноваційні практики на території населених пунктів, де вони працюють, представники органів місцевого самоврядування інших регіонів України. Загальна кількість учасників стажування — 10 осіб, семінару 30-35 осіб. Витрати учасників семінару-обміну на проїзд, проживання та харчування відшкодовують організатори. Для участі в семінарі слід заповнити анкету. Всім охочим потрібно надіслати до 17 березня 2012 року заявку за адресою [email protected].
ФОРМАЛЬНА ТА НЕФОРМАЛЬНА ОСВІТА
ПРОГРАМА ДЛЯ ЖУРНАЛІСТІВ 11 КЛЮЧОВИХ ПИТАНЬ СУЧАСНОГО МИСТЕЦТВА ВІД КУЛЬТУРНОГО ПРОЕКТУ. Курс пройде з 27-го березня по 5-те червня у Мистецькому Арсеналі за адресою вул. Лаврська, 10-12. Його розпочне блок питань під назвою “КРИТИК, ХУДОЖНИК, КУРАТОР: триєдність художньої сучасності”: 1. 27 березня, 19:00 “Фігура критика у сучасному художньому процесі” (лектор - Катерина Ботанова); 2. 3 квітня, 19:00 “Фігура художника у сучасному художньому процесі” (Лектор - Ольга Балашова), 3. 10 квітня, 19:00 “Фігура куратора у сучасному художньому процесі” (Лектор - Олеся Островська-Люта). Курс розроблено для редакторів, мистецьких та культурних оглядачів та журналістів, яким пропонується спеціальний лекційний пакет слухача. Для його отримання просимо заповнити відповідну форму. Подальша програма курсу та реєстрація - за посиланням. Вхід на лекції вільний.
НАВЧАННЯ В РИЗІ. Всеукраїнський освітній портал «Щоденник.ua» та Ризький Інститут інформаційних систем та управління оголошують безкоштовну онлайн-олімпіаду "Інтелект" з основ права, економіки, математики, фізики, хімії та іноземних мов. Перший етап буде проходити на сайті Ризького інституту, заключний другий етап буде проведено на порталі «Щоденник.ua». І етап проходить в три тури і завершується 12 квітня 2012 року. ІІ етап триватиме з 17 до 30 квітня. Для безкоштовної участі необхідно: заповнити реєстраційну форму на сайті Ризького Інституту. Протягом 24 годин на електронну пошту претендент отримаєте персональний логін і пароль та детальну інструкцію для участі в онлайн-олімпіаді «ISMA Інтелект». Переможці та призери 11-х класів будуть запрошені в ISMA за спеціальними цінами для занять на підготовчому факультеті по суботах протягом 2012-2013 навчального року. Абсолютні переможці, фіналісти олімпіади - конкурсу отримують відповідно сертифікат (2000 євро) на навчання в ISMA, 50% знижку на оплату за перший рік навчання та 25% знижку на оплату за перший рік навчання.
ПРОГРАМА ДОСЛІДНИЦЬКИХ СТИПЕНДІЙ КАРНЕГІ. Національна Рада євразійських і східно-європейських досліджень (NCEEER) та Американські Ради з міжнародної освіти (ACTR / ACCELS) в об'єднанні з корпорацією Карнегі в Нью-Йорку (США) пропонують грант для молодих науковців з Азербайджану, Вірменії, Білорусі, Грузії, Молдови, України та окремих регіонів Російської Федерації. Програма Карнегі підтримує проекти вчених-гуманітаріїв і надає їм можливість проведення досліджень в американських університетах протягом одного семестру. Учасникам програми надається квиток в обидва кінці, орієнтаційний семінар у Вашингтоні або Сіетлі, щомісячна стипендія, одноразова допомога, медична страховка, поліс страхування життя, науковий керівник в університеті, доступ до бібліотек та архівів, фінансування з фонду професійного розвитку, за необхідності місячний курс англійської мови перед поїздкою в США, а також можливість участі у заходах по закінченні програми Карнегі як випускника. Критерії, обов'язкові для участі в програмі: громадянство однієї із названих країн, останній рік навчання в аспірантурі, початковий етап викладацької та дослідницької роботи у вузі, або ж значний досвід наукової роботи, рівень англійської мови, достатній для проведення незалежного дослідження і спілкування зі своїми колегами в США, публікації за своєю тематикою та інше. Додаткову інформацію та форму заявки можна отримати на сайті та за адресою [email protected] (Харламов Олексій). Крайній термін подання заявок: 30 квітня 2012 р. 17:00 (початок програми - вересень 2012 р. або сiчень 2013г.)
TEDX KHARKOV. Наприкінці березня 2012 року очікується проведення ініціативи TEDx у Харкові. Організаторами події виступають волонтери, звичайні люди. Учасниками TEDxKharkov стануть прогресивні та активні люди різного віку та різних сфер діяльності, яких об'єднує бажання ділитися своїми ідеями та отримувати новий досвід і знання. Це представники бізнес-сфери, місцевих органів влади, учасники наукових, технічних та творчих спільнот Харківщини, студенти вишів тощо. На конференції аудиторії будуть презентовано як цікаві оригінальні ідеї, так і записи виступів на глобальних конференціях TED, що відбувалися в США та Британії. Своєю місією TEDхKharkov позиціонує формування креативного простору для активного обміну ідеями, що здатні змінити світ. Провідна тема конференції — “Альтернативи”. Місце проведення: конференц-зал ТЦ Sun-City. Дата: 31 березня 2012.
МІЖНАРОДНИЙ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИЙ ПСИХОЛОГІЧНИЙ ТЕАТР В РОСІЇ. Програму було розроблено для досвічених акторів, танцівників, хореографів та артистів сучасного цирку, які мають професійний стаж роботи в різних жанрах та стилях і зацікавлені знайти міжнародну мережу можливостей та співпрацівників. Програму інтенсивних тренувань було розроблено Сергієм Остренком; вона фокусується на його методиці акторського тренування, сформованого під впливом російської театральної традиції. Експериментальний театр - це чудова можливість поділитись інтенсивним креативним досвідом на глобальному рівні та отримати унікальний методологічний та практичний матеріал, що збагатить професійні навички. Всім охочим потрібно надіслати необхідні документи на [email protected]. Внесок за реєстрацію складає 500 євро при реєстрації до 9 березнята 650 євро — після.
СЕРІЯ ТРЕНІНГІВ "ВІДНОВЛЮВАНА ЕНЕРГЕТИКА ВЛАСНОРУЧ". Greencubator розпочинає тренінгову програму, що покликана дати можливість людям скористатися найстарішими на планеті джерелами енергії (сонцем, біомасою, в перспективі вітром), виготовивши обладнання для цього власноруч. Ми запрошуємо на тренінги “Відновлювана енергетика власноруч” всіх тих, хто вміє працювати руками та готовий будувати енергетичне майбутнє власноруч. Для цього Greencubator зібрав команду тренерів, які ділитимуться своїми знаннями і досвідом створення енергетичних рішень своїми руками. Буде розповідатися про виготовлення простих геліоколекторів з доступних матеріалів, вирощування енергетичних культур, проектування та виготовлення двигунів Стірлінга тощо. Проект "Відновлювана енергетика власноруч" має на меті дати якомога ширшому колу бажаючих практичні, застосовні знання з використання відновлюваних джерел енергії. Тренінги будуть максимально прикладними: після них учасники зможуть власноруч зробити біогазову установку, геліоколектор, вирощувати такі енергетичні культури як міскантус чи енергетична верба та чимало іншого. Інформацію про програму і технології тренінгів “Відновлювана енергетика власноруч” можна переглянути тут; для участі потрібно зареєструватися. Групи на тренінги формуються за принципом відкритої дати. Дата не оголошується заздалегідь, а обирається спільно з учасниками як тільки набирається група (10-15 учасників). Щоб отримати додаткову інформацію можна звертатися за адресою [email protected].
USAID: СТАЖУВАННЯ В США ДЛЯ ПРЕДСТАВНИКІВ ГАЛУЗІ ОСВІТИ. Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) розпочинає програму „Громадські зв’язки” (Community Connections Program) у Києві та Київській області, яка передбачає безкоштовне 3-тижневе стажування у США.Тема — "Розвиток інклюзивної освіти в Україні". Група складатиметься з 10 осіб. Під час перебування у США учасники проживатимуть у приймаючих сім’ях. Для участі у програмі знання англійської мови не вимагається. До участі запрошуються посадовці і фахівці міністерства освіти та науки, міністерства праці та соціальної політики, що приймають рішення з впровадження інклюзивної освіти, керівники відділів освіти, посадовці, фахівці Академії педагогічних наук, представники закладів освіти, зокрема Інституту соціальної педагогіки, дошкільних закладів та загальноосвітніх шкіл, працівники соціальних служб для молоді, активісти громадських, батьківських та філантропічних організацій тощо. Орієнтовна дата поїздки групи: 4 – 25 вересня 2012 року. Всі витрати покриваються програмою, окрім витрат, пов’язаних із виготовленням закордонного паспорта та подорожей територією України. Презентацію програми "Громадські зв’язки” буде проведено в Києві 16 березня о 12.00. Останній термін подання анкет – 11 квітня 2012 року.
АЛЬТЕРНАТИВНА ЕНЕРГЕТИКА ТА АЕРОКОСМІЧНА ІНЖЕНЕРІЯ СЕРЕД НОВИХ НАПРЯМКІВ «ВСЕСВІТНІХ СТУДІЙ». Фонд Віктора Пінчука розширив перелік спеціальностей програми «Всесвітні студії», спрямованої на формування нових професійних еліт України, в рамках якої українські студенти і молоді фахівці вже два роки отримують гранти Фонду на навчання в найкращих університетах світу. Новими стратегічними напрямками, яким Фонд надасть підтримку, стали альтернативна енергетика та аерокосмічна інженерія. До інших напрямків, які охоплює програма «Всесвітні студії», відносяться сільське господарство, навколишнє середовище та екологія, право та державне управління. У виняткових випадках Фонд може розглядати заявки для отримання гранту в інших галузях. Потенційні претенденти на гранти мають відповідати наступним вимогам: бути громадянами України віком до 35 років на момент вступу до університету, мати ступінь бакалавра або вище, за фахом, що вимагається обраним закордонним університетом та магістерською програмою даного університету, бути зарахованими до складу студентів магістерської програми закордонного університету та почати навчання восени 2012 року, мати чіткий план застосування отриманих знань та навичок в Україні, мати твердий намір працювати в Україні за отриманим фахом. Прийом документів та online-реєстрацію відкрито на сайті програми до 15 травня 2012 року.
СЕМІНАР «КОНТРАКТОВА ПЛОЩА: СЦЕНАРІЇ РОЗВИТКУ». Якщо Ви молоді, енергійні, цікавитеся архітектурою і урбаністикою та небайдужі до проблем сучасного розвитку міського простору, запрошуємо Вас взяти участь у п’ятиденному міжнародному воркшопі «Контрактова площа: сценарії розвитку», який проводиться в рамках міжнародного архітектурного фестивалю CANactions і відбудеться з 24 по 28 квітня 2012 року у Києві. До участі запрошуються: архітектори, соціологи, економісти, географи, громадські активісти, екологи, інженери-транспортники, діячі культури, співробітники профільних відділів органів місцевої влади та представники інших гуманітарних і технічних спеціальностей, які займаються розвитком міста. Участь у воркшопі безкоштовна. Організатори сплачують проживання, харчування учасників та витратні матеріали, необхідні для проведення воркшопу. Проїзд до місця воркшопу учасники забезпечують собі самостійно. Більш докладний опис воркшопу та вимоги до учасників Ви можете завантажити за наступним посиланням. Кінцевий строк подання аплікаційних документів спливає 15 березня 2012. Про результати відбору всіх учасників конкурсу буде повідомлено до 30 березня.
ТВОРЧІ РОБОТИ
ВЕБ-РОЗРОБНИК ДЛЯ WEBRIDERS. Молода компанія з великим досвідом Django web-розробки шукає нового бійця у свої ряди. Вимоги: цілеспрямований, має аналітичний склад розуму, володіє англійською на розмовному рівні та вміє читати англійською, має почуття гумору, добре знає Python, знає принципи та базовий стек web-розробки. Гарантовано багато цікавої та розвиваючої роботи, участь в open-source і в деяких заходах (наприклад, DjangoDash), дружний колектив однодумців, можливість росту. Резюме надсилати за адресою [email protected].
ВЕСНЯНИЙ НАБІР ДО КОМАНДИ CINEMAHALL. У зв'язку з переходом організації на якісно новий рівень оголошується конкурс на роботу в CinemaHall. Вільні посади: регіональний координатор (Полтава, Харків, Запоріжжя), програмний директор (Ужгород, Херсон, Полтава, Харків, Запоріжжя), технічний директор (всі міста CinemaHall), керівник прес-центру та зв'язків з громадськістю (Одеса, Ужгород, Херсон, Полтава, Харків, Запоріжжя), керівник партнерського напрямку (Дніпропетровськ, Одеса, Ужгород, Херсон, Полтава, Харків, Запоріжжя); також потрібен фотограф, відеограф та дизайнер (всі міста CinemaHall). Тут можна знайти інформацію про можливості та обов'язки кожного учасника команди, а тут знаходяться анкети заявки на участь в команді. Окремо можна знайти також інформацію та анкету для регіональних координаторів. Дедлайн подачі заявок — 15 березня 2012 (для координатора CinemaHall в Харкові – до 10 березня 2012).