Вінниця – місто дружнє до дітей?

Вінниця – місто дружнє до дітей?

59 1 хвилина хв. читання
29.03.2012

Серед українських міст триває мода на довгострокові програми регіонального розвитку.

 

У Вінниці під гаслом «Вінниця-2020: сучасне та комфортне європейське місто» формують стратегію розвитку. До початку роботи над стратегією міста йшли кілька років.

Так, у 2006 році у Вінниці була здійснена перша спроба стратегічного планування. Разом з Агенцією міжнародного розвитку США (USAID) міська влада склала безстроковий Стратегічний план економічного розвитку міста Вінниці. Більшість пунктів плану були виконані вже до 2010 року. Восени 2010 з ініціативи Вінницького міського голови Володимира Гройсмана була сформована концепція нової більш масштабної стратегії розвитку «Вінниця-2020», яка, за словами мера, є нормою для європейських міст. Протягом 2011 року експертами з міської ради міста велася робота з вивчення практик самоврядування в іноземних містах-партнерах Вінниці, зокрема, в швейцарському Цюріху і польському Кельце. Крім того, фахівці департаменту економіки і інвестицій взяли участь у навчальних семінарах у Львові, що стосувались теми стратегічного планування з урахуванням суспільної думки. Наприкінці 2011 року було створено 10 фокус-груп згідно 10 напрямів, передбачених концепцією Стратегії розвитку, в які увійшло приблизно 200 учасників, активістів та експертів.

Серед напрямів розвитку міста бачимо наступні концепції: 1. Вінниця як сучасний регіональний центр; 2. Нова економічна основа розвитку міста; 3. Передова система управління; 4. Комфортне і цікаве місто; 5. Сучасні системи забезпечення життєдіяльності міста; 6. Якісні комунальні послуги; 7. Місто дружнє до дітей; 8. Сильна громада, яка дбає про кожного; 9. Охорона здоров'я належного рівне; 10. Яскраве та різноманітне культурне життя.

Загалом в основі програми «Вінниця-2020» лежать дві цінності: комфорт та інноваційність. Перша визначає стандарти комфортного та безпечного проживання мешканців міста, зручні та прозорі умови для бізнесу, реалізацію соціальних програм. Друга – конкурентоспроможність міста на українському ринку, інтеграція у процеси сучасного розвитку.

 

Зрозумілі поради, завдяки яким бізнес зможе вийти на краудфандинг, а значить залучити ресурси, підвищити впізнаваність свого бренду та зростити спроможність команди.

Дослідник довів, що штучний розум не володіє свідомістю, властивою людині, а отже, не зможе замінити його в тих сферах, де потрібно розуміння, а не відтворення алгоритмів, і не озброїться проти своїх творців, як в голлівудських фільмах.