Американська культурологічна ініціатива The Pickle Project виявляє особливості української їжі, твердить істину «скажи що ти їси, і я скажу хто ти», натякає, що свідоме вживання їжі може бути кроком до громадянського суспільства.

 

Дві американки об’єднали зусилля для того, аби переконатися, що за способом приготуванням українського борщу можуть стояти витоки культурних відмінностей українського народу.

The Pickle Project, що можна перекласти як «Проект Розсол» – несподіване антропологічне дослідження української їжі, рецептів, базарів, застільних традицій, здійснене американськими ентузіастками. Лінду Норріс і Сару Кроу об’єднала любов до кухні, а також те, що свого часу в своїй професійній діяльності американки торкалися теми України. Сара з штату Мінесота працювала в Карпатах з питань розвитку лісового господарства в Західній Україні. Лінда з штату Нью Йорк в Києві проводила роботу з українськими музеями.

Основою The Pickle Project став однойменний блог, в якому Лінда і Сара публікують унікальні домашні рецепти української кухні, які вони або їх приятелі зібрали під час перебування в Україні, а також звіти своїх польових досліджень.

Однак проект Лінди і Сари є чимось глибшим, ніж простий каталог рецептів приготування борщів в стилі журналу «Порадниця». Натхненниці проекту впевнені, що культура вживання їжі може бути ключем до розуміння особливостей народних традиції. The Pickle Project – не просто спостереження з кулінарного фольклору, а пильне дослідження традицій української культури на прикладі їжі. На подібний проект Лінду і Сару в свій час надихнув той факт, що українці досі тримають міцний зв'язок з природою: ходять в ліс по гриби, власноруч садять картоплю, часто, особливо в селах, готують домашню їжу.

Блог The Pickle Project сповнений зворушливими заголовками, наприклад, Baba Valya's Green Borsch. Блог розповідає історії мандрівок Сари та Лінди українськими поселеннями, роблячи акцент на особливостях приготування та вживання страв в різних регіонах. В блозі прийнято публікувати пости гостей – думки стосовно їжі американців, що перебували в Україні. Так, Кім МакКрей була волонтеркою в селі Приютівка в Кіровоградській області, в блозі вона розповідає як господарі садиби, де вона зупинялася, пригощали її котлетами зі свинини. Поруч зустрічаємо пост про походження маку і специфіку його використання в українських стравах, наприклад, в куті. Дослідження Сари і Лінди викривають кулінарні ритуали українців, наприклад, традицію мандаринів на Новий Рік, що визріла з радянського дефіциту на цитрусові, або гастрономічні штампи гостинності для іноземців, такі як сало з горілкою. Так через кухню відкривається ментальна палітра українців – сакральне відношення до м’ясного, алкогольний відтінок свят, схильність до запасливості, застільна щедрість.

Рік тому Лінда і Сара вирішили розширити проект і відвідати Україну зі спеціальним польовим дослідженням. Гроші на цю місію вони збирали через Kickstarter, де їх підтримали понад 100 людей з України, США, Канади, Швеції, Японії. Кожен донор проекту отримував концептуальні подяки – листівки, автентичні писанки, фірмові футболки.

Гроші, зібрані від доброчинців, були витрачені на квитки в Україну для нових кулінарних вражень та проведення публічних дискусій на тему їжі. Ліза розповідає, що минулого року вона з Сарою та ще двома колегами організовували обговорення на тему їжі в Києві, Одесі, Донецьку та Львові. Для багатьох людей виявилися несподіваними публічні дискусії щодо їжі, однак засновниці The Pickle Project впевнені, що подібні акції можуть бути не лише цікавими, а і корисними, вони можуть впливати на розуміння своєї культури, а отже і на шляхи її зміни.

Крім блогу та публічних сесій в майбутньому Лінда, Сара зі своїми однодумцями збираються проводити виставки, присвячені культурі їжі, на ринках, в екологічних установах або центрах тематичних досліджень.

 

Зрозумілі поради, завдяки яким бізнес зможе вийти на краудфандинг, а значить залучити ресурси, підвищити впізнаваність свого бренду та зростити спроможність команди.

Довіра є коли команда не відчуває по відношенню, до тебе конкуренцію