Що таке Свято Генерацій?
Свято Генерацій є щорічною програмою, до участі у якій запрошуються люди різного роду занять зі спільним інтересом до позитивних перетворень у власних спільнотах. Програма прагне пробуджувати міста і села від буденності, пропонуючи живий формат консолідації ідей, дружніх обговорень та художніх взаємодій. Зазвичай, проект Свято Генерацій починається з подорожі Україною, де на площах міст та сіл на кілька днів організовують публічний діалог про зміни життя міста, де місцеві стають головними діючими особами, а організатори та гості - їхніми однодумцями та колегами. Програма є послідовним втіленням візії про те, якими жвавими, зручними та цікавими для життя і праці можуть стати наші міста. Результатом програми стане фінансова, консультаційна та інформаційна підтримка кращих проектів, віднайдених під час реалізації програми.
Щоб дізнатися краще, як діє Свято Генерацій – прийди і перевір!
Де саме?
Цього травня Свято Генерацій cтартує на Кримському півострові. Попереду місто Севастополь (8-9 травня) та чотири села – Віліно (13-14 травня), Кримське (15-16 травня), Присивашне (17-18 травня), Цілинне (19-20 травня).
Результат Свята
Крим – контрастна земля, що потребує свіжих ідей організації дозвілля громад, трудової діяльності молоді, розвитку зеленого туризму, дослідження культур народів, покращення дозвільної інфраструктури та новаторських підриємницьких задумів.
Свято Генерацій 2012 передбачає пошук проектів, здатних поліпшити добробут окремих місцевих громад кримчан та півострова вцілому. Цікаво те, що ресурси на здійснення своїх задумів автори проектів шукатимуть самостійно та у самих спільнотах. Кращі з проектів випробують механізм колективного фінансування проектів Спільнокошт на платформі Велика Ідея. Такий механізм дозволить кримчанам проявити економічний активізм через об'єднання фінансовових зусиль багатьох, сприяти досягненню найкращих рішень громади та відчути себе господарями ситуації у власних спільнотах. Свято Генерацій збиратиме товариство навколо виявлення і вирішення подібних проблем.
Спільнокошт – механізм колективного фінансування проектів, що стартує на платформі Велика Ідея влітку 2012 року. Спільнокошт пропонує людям взятися за здійснення власних проектів, розраховуючи на матеріальну підтримку друзів, колег та товариств, зацікавлених у позитивних змінах.
Програма дій 8-21 травня для старту Свята
Святкувати і творити разом з учасниками спільноти будуть цікаві люди з усіх куточків країни з найдивовижнішим досвідом та новими підходами. Серед практик взаємодії, які запропонують містянам та селянам 8-21 травня у Севастополі, Віліно, Кримському, Присивашному, Цилінному – програма міні-грантів Sunday Борщ, публічні сесії Голос Вулиць, проект художниці Алевтини Кахідзе «Можливо, диво!» та виготовлення міської скульптури зі сміття від художниці Аліни Копиці.
Sunday БОРЩ представляє модель фінансування малих творчих, соціальних та підприємницьких проектів в рамках події-обіду. Його формула: група людей збирається разом, щоб за трапезою презентувати свої проекти. Квиток на подію продається за доступною ціною. Зібраний дохід формується у фонд та видається у вигляді гранту на підтримку проекту, за який проголосувала аудиторія.
«Можливо, диво!» – назва малювальних сесій на склі, які будуть створені художницею Алевтиною Кахідзе. Використовуючи лінію, букви та знаки художниця відтворить два процесси – споглядання і власної розповіді. Кожна малювальна сесія буде називаться як місто, чи село, де вона буде створена: «Севастополь!», «Віліно!», «Кримське!», «Присивашне!», «Цилінне!». «Можливо, диво!» – гра з назвою художнього фільму «Диво Пікассо», знятого Анрі-Жоржом Клузо у 1955, в якому художник малює на склі.
Міська платформа Голос Вулиць являє собою великий куб, який складається з 27 кольорових дерев'яних кубиків. Їх можна складати по-різному: для музичних концертів, публічних читань, дискусій та роботи в мережі, оскільки куб має власну точку wi-fi. Платформа Голос Вулиць - дієвий інструмент для організації простору та людей, які у ньому перебувають. Платформа може бути використана на площі та вулиці міста, у кафе, ресторані, на дитячому майданчику. Прислухайтеся до Голосу Вулиць, і ви почуєте наступні запитання: Що таке громадський простір для пересічного громадянина? Як ним опікуються посадовці? Як можна використати наші спільні зусилля, щоб перетворити міста в більш демократичні зони та вільні території?
Роздільний збір сміття та його подальша переробка - важливий крок до більш якісного способу життя. Насправді речі, які ми виносимо на смітник, можна перевтілювати у нові предмети чи об'єкти творчості. Переможець програми Свято Генерацій 2010-2011 художниця Аліна Копиця, засновник студії Peredelki, проведе публічний майстер клас з виготовлення міської скульптури та залучить до процесу усіх бажаючих.
Хто організатор?
Програму Свято Генерацій задумала та координує громадська організація Ґараж Ґенґ. Спільнокошт на платформі Велика Ідея слугує механізмом колективного фінансування проектів. Цього року команда Ґараж Ґенґ об’єднала зусилля із Мережею Громадських Інновацій та Центрами Розвитку Громад. Учасники Мережі Громадських Інновацій – це молоді кримчани, які періодично зустрічаються у різних містах України, збагачують досвід, розширюють світогляд на життя спільнот, аби здійснити проекти для соціальних змін в Криму. Центри Розвитку Громад – це стійкі, але гнучкі локальні структури, які сприяють реалізації стратегії розвитку регіону. Мета такої багатосторонньої взаємодії – посилити досягнення окремих організацій та колективно впливати на реалізацію значимих ініціатив у регіоні.
Свято Генерацій здійснюється в рамках проекту «Об'єднуємося заради реформ» (UNITER), що виконується Pact Inc. в Україні за підтримкою Агенства США з міжнародного розвитку (USAID).