ГРАНТИ / СТИПЕНДІЇ / РЕЗИДЕНЦІЇ
YOUNG MASTERS ART PRIZE. Нагорода розрахована на художників, які поєднують у своїх роботах інноваційність та обізнаність зі старими майстрами і мистецтвом минулого. Під старими майстрами маються на увазі не лише європейські художники, а й ширші, глобальні мистецькі традиції від єгипетських пірамід до Тадж-Махалу. До участі в конкурсі запрошуються митці, що працюють у різних жанрах, таких як живопис, скульптура, інсталяція, графіка, відео та звук. Мета премії – сприяти глобальному визнанню художників на початковому етапі кар’єри. Подати заявку можна на сайті до 15 травня 2012. Аплікаційний внесок становить £15.
ЖУРНАЛІЗМ У ЦИФРОВОМУ СВІТІ. Міжнародна академія журналізму (Гамбург, Німеччина) запрошує журналістів з усього світу подавати заявки на 10-місячну навчальну програму “Журналізм у цифровому світі”. Програма розрахована на журналістів з країн, у яких свобода слова обмежується або знаходиться під загрозою, і зосереджується на можливостях роботи у цифровому середовищі. 12 стипендіатів матимуть змогу пройти навчання з таких предметів, як дослідницька робота, журналістська репрезентація в Інтернеті, зйомка та монтування веб-відео, технічне виробництво веб-контенту та медіа-етика. Курс почнеться у вересні 2012 року. та відбуватиметься у кілька етапів у Гамбурзі, Кельні та Берліні, а також шляхом дистанційного навчання. Подати заявку можна тут. Дедлайн – 7 травня 2012.
HENKEL ART AWARD. Премія, заснована австрійською культурною організацією KulturKontakt та Музеєм сучасного мистецтва Фонду Людвіга у Відні, присуджується художникам з Центральної та Східної Європи, що працюють у різних жанрах візуального мистецтва (живопис, графіка, фотографія, відео чи інсталяція). Переможець одержить грошову винагороду розміром 7000 євро, а його роботи експонуватимуться на виставці у його рідній країні, а також на індивідуальній презентації у Відні. З умовами участі можна ознайомитись на сайті. Прийом заявок триває до 25 травня.
TRUTH IS CONCRETE. Цей проект є частиною фестивалю авангардного мистецтва “Штрийська осінь”, що проходить восени у місті Грац, Австрія. Табір Truth Is Concrete досліджує та презентує конкретні політичні стратегії у мистецтві та мистецькі стратегії у політиці. Він відбувається у формі тижневого цілодобового марафону з безперервним проведенням перформансів, лекцій, концертів, дискусій, кінопоказів та воркшопів. У рамках грантової програми табір запрошує до участі студентів, художників, активістів та теоретиків з усього світу, зацікавлених у тематиці проекту. Грант покриває витрати на дорогу, житло та харчування. З деталями можна ознайомитись тут. Крайній термін подачі заявок – 15 травня.
БІЄНАЛЕ В ШАНХАЇ. Оголошується прийом робіт на Акварельну бієнале в Шанхаї. На конкурс потрібно подати дві роботи в електронному вигляді та анкету учасника. Подані роботи мають бути створені протягом останніх п'яти років. Відібраним конкурсантам забезпечать всі витрати пов'язані з організацією власної виставки, поїздку на відкриття бієнале, а також нагородять грантом ($ 4,700). Участь у конкурсі безкоштовна. Детальніше про умови участі можна дізнатися тут. Дедлайн – 11 травня.
МИСТЕЦЬКА РЕЗИДЕНЦІЯ У ФІНЛЯНДІЇ. Центр графіки міста Ювяскюля, Фінляндія, запрошує художників-граверів на місячну резиденцію у жовтні-листопаді 2012 року. Успішні кандидати будуть забезпечені робочим місцем у графічній майстерні, безкоштовним житлом та грантом у розмірі 400 €. Для участі потрібно заповнити анкету, а також надіслати свій робочий план, резюме і принаймні 6 цифрових фотографій своїх останніх робіт. Крайній термін подачі заявки – 31 травня.
ГРАНТИ НА НАВЧАННЯ ЗА КОРДОНОМ ВІД ВСЕСВІТНІХ СТУДІЙ. Завершується прийом заявок на отримання грантів на навчання в найкращих університетах світу в рамках програми Фонду Віктора Пінчука “Всесвітні студії”. В першу чергу цього року будуть підтримані заявки тих аплікантів, хто планує навчання за наступними напрямками: аерокосмічна інженерія, альтернативна енергетика, довкілля та екологія, сільське господарство, право та державне управління. Фонд також розгляне заявки для отримання гранту і в інших галузях, але потенційні кандидати мають представити обґрунтування доцільності підтримки навчання за обраною спеціальністю. Претенденти на отримання грантів мають бути громадянами України віком до 35 років на момент вступу до університету, мати ступінь бакалавра, або вище, за фахом, що вимагається обраним закордонним університетом та магістерською програмою даного університету, бути зарахованими до складу студентів магістерської програми закордонного університету та почати навчання восени 2012 року, мати чіткий план застосування отриманих знань та навичок в Україні, мати твердий намір працювати в Україні за отриманим фахом. Для отримання гранту потенційні кандидати повинні самостійно підібрати магістерську програму та вступити на неї, підготувавши всі необхідні документи, пройшовши додаткові підготовчі курси та здавши мовні тести. Гранти від Фонду покриватимуть в першу чергу витрати на оплату навчання в університеті, підручники та медичне страхування. Розмір гранту буде встановлюватись окремо для кожного випадку, зважаючи на потреби та досягнення студента. Більшість грантів покриватиме до 60 % всієї необхідної суми, але за умови не більше 50 тис. доларів США за весь навчальний період. Студенти повинні будуть покрити решту витрат своїм чи спонсорським коштом. Фонд Віктора Пінчука очікує, що по завершенні навчання за кордоном всі отримувачі гранту повернуться в Україну та відпрацюють за фахом щонайменше 5 років. Прийом документів та онлайн-реєстрацію відкрито до 15 травня на сайті програми.
FUTURE GENERATION ART PRIZE. Триває прийом заявок на здобуття премії Future Generation Art Prize 2012, міжнародної премії молодим митцям віком до 35 років, заснованої в 2009 році Фондом Віктора Пінчука. Премія присуджується раз на два роки. Вона заснована з метою відкриття нових імен в світі мистецтва та надання довгострокової підтримки наступному поколінню художників, незалежно від місця їх народження та проживання. Головний приз премії складає $100 000 (з них $ 60 000 – готівкою, а $ 40 000 – на створення нових робіт). Крім того, додаткові $20 000 будуть направлені на програми стажування для лауреатів спеціальних премій. Онлайн-заявки від молодих художників приймаються до 6 травня 2012 року на офіційному сайті.
РЕЗИДЕНЦІЯ HOTEL MARIA KAPEL. Резидентська програма, що проходить у голландському місті Хорн (40 км від Амстердама), запрошує художників подавати на розгляд свої групові проекти. Ця програма спрямована саме на колективні проекти (від 3 до 6 учасників), у тому числі міжнародні, і особливо підтримує творчу взаємодію між художниками, які раніше не працювали разом. Окрім того, заохочуються проекти, які не обмежуються рамками мистецтва і здатні встановити зв’язок із зовнішнім середовищем. Саме тому організатори програми радять перед поданням проектів ознайомитися з локальним контекстом міста Хорн та самої організації Hotel MariaKapel. Аплікаційну форму можна знайти на сайті програми.. Заявки приймаються до 1 червня 2012.
ОБСЕРВАТОРІЯ УСПІШНИХ ІНІЦІАТИВ. Прийом реєстраційних карток з описом ініціатив на конкурс триватиме до травня 2012 року! Три найкращі проекти будуть відзначені та отримають винагороди (малі гранти, ваучери або безкоштовні тренінги та майстер-класи) від членів журі. Ініціативи будуть відібрані журі, в яке увійдуть представники міжнародних та українських благодійних фондів. А під час 5 Екуменічного соціального тижня (24-30 вересня 2012 року) відбудеться круглий стіл присвячений проекту, на якому учасники Обсерваторії зможуть представити свої ініціативи. Відбір ініціатив здійснюватиметься з урахуванням наступних параметрів: вирішення найгостріших проблем суспільства; робота з найменш захищеними верствами населення; потреба в мінімальному інвестуванні; самодостатність ініціативи. Участь у відборі зможуть взяти проекти, що стосуються освіти, соціальної сфери, охорони здоров’я, розвитку громади, культури, екології, молодіжної політики, правозахисту, законодавства, благодійництва та релігії. Зареєструвати ініціативу можна на сайті, завантажити реєстраційну картку та відправити її за адресою: [email protected].
ЕКО-ПРОЕКТ ДІМ У БАРАНІВЦІ. Розшукуються активісти, що можуть зробити власний внесок у створення вільного відкритого простору у визначеній географічній місцевості, спрямованої на гармонійний розвиток людини та суспільство, які поділяють ідеї екологічного будівництва та життя у відповідній громаді однодумців, які втомилися від міської метушні й скучили за свіжим повітрям та життям у селі. Участь у волонтерській програмі з розвитку проекту “Дім у Баранівці” може тривати від одного тижня до місяця у період з 25 травня до 21 вересня. Екологічний проект розташований в селі Баранівка, що на Полтавщині. Організатори забезпечують учасників харчуванням та проживанням, можливостями навчитись основам будівництва дому з солом’яних блоків, готувати страви різних країн світу, городництву, заготовці консервації, майданчиком, де вони матимуть змогу поділитись знаннями та навичками, цікавим дозвіллям та добрим товариством. Після завершення волонтерської програми, з 22 до 28 вересня для волонтерів Дому у Баранівці пройде авторський тижневий курс від Основ Свободи. Учасники мають бути повнолітнім або приїхати разом з батьками, мають поділяти загальнолюдські цінності поваги та порядності, бути готовим дотримуватись правил проживання у Домі, бути готовим працювати у середньому у 2 зміни на день, яка триває 3 години, 5 днів на тиждень. Заїзд відбувається щотижня у п’ятницю та вівторок, від’їзд – у неділю та середу. На сайті проекту можна ознайомитися з умовами перебування та описом робіт, а також заповнити заявку на участь.
КОНКУРСИ / ПРОГРАМИ / АКЦІЇ
ДРАМА.UA – 2012. Мистецька майстерня Драбина оголошує конкурс п'єс, що має на меті популяризувати сучасну українську драматургію, просувати актуальну українську драматургію на театральні сцени та до літературних видань та підтримувати молодих авторів-драматургів. До конкурсу допускаються авторські неопубліковані і непоставлені драматургічні твори, мова п’єс – українська, її діалекти або суржик. Учасники конкурсу повинні заповнити онлайн-анкету та надіслати роботи кураторам проекту: [email protected] та [email protected]. Переможці конкурсу будуть оголошені та нагороджені під час фестивалю “Драма.UA“, п’єси-переможці будуть представлені на фестивалі “Драма.UA“ у вигляді сценічних читань, радіоп’єс та публікацій, оргкомітет рекомендуватиме їх фестивалям-партнерам та українським театрам до постановки. Також оргкомітет залишає за собою право використовувати твори або уривки творів, поданих на конкурс та іншу надану авторами інформацію для промоції конкурсу та заходів фестивалю. Кінцевий термін подання анкет – 1 серпня 2012 року.
МАСШТАБНИЙ ФОТОПРОЕКТ ВІД ADAY. Сайт Aday.org запрошує людей з усього світу приєднатися до найбільшого в історії спільного фотопроекту, який відбудеться 15 травня 2012 року. “Ми закликаємо мільйони людей сфотографувати своє життя, щоб надалі досліджувати цю епоху, – розповів Айпері Карабуда Есер, головний редактор Aday.org. – Це буде безпрецедентна фотозйомка, в один-єдиний день, зі збереженням його для майбутніх поколінь”. Цей глобальний фотопроект вже підтримали багато знаменитостей: від лауреатів Нобелівської премії, до поп-виконавців з усього світу. Сотні експертів Aday.org, близько 30 переможців World Press Photo, долучаться до акції. Після 15 травня всі фотографії, які надійшли організаторам, будуть опубліковані на сайті фотопроекту та зведені в єдину базу, аби відвідувачі бачили, що було знято в цей день у всьому світі. Підсумком проекту стане вихід у листопаді цього року книги «День у світі» з тисячами фотографій. Згодом однойменна виставка експонуватиметься на великих вуличних екранах в містах по всьому світу.
КОНКУРС ДЛЯ ЕКОЛОГІВ. В рамках проекту "Нові зв’язки – нові перспективи" в регіоні Східної Європи та Центральної Азії Goethe-Institut оголошує конкурс "Природа і культура", що має на меті підтримати діяльність екологів-активістів і дати їм на майбутнє нові імпульси для розгляду взаємодії навколишнього середовища і культури. Головний приз конкурсу – подорож до Берліну. Зміни навколишнього середовища, які відбуваються саме зараз, прямо перед нашими очима, вже давно не є всього лише питанням екологічної політики. Втручання у природу спричинюють глобальні наслідки, що стосуються як цілого суспільства, так і кожної людини окремо. Разом з кліматом зазнає змін і наша життєва культура. Саме тут бере початок діяльність Goethe-Institut. Якщо проект Вас зацікавив, Ви можете дізнатись деталі, завантаживши файл інформація про проект або ж зазирнувши на сайт. Прохання надсилати Ваші проекти поштою за адресою куратора проекту Гульміри Жандибаєвої: [email protected]. Дедлайн — 1 вересня 2012.
TRIESTE CONTEMPORANEA. Цього року в італійському місті Трієст проводиться конкурс, присвячений анонімному дизайну країн Центральної та Східної Європи – зокрема, об’єктам з недавнього минулого, які поступово втрачають своє значення. Учасникам пропонують обрати об’єкт з колективної пам’яті, що втілює дизайнерську майстерність (наприклад, домашній інструмент чи предмет професійного обладнання), сфотографувати його на білому тлі, коротко описати його історію та реалізувати художній проект з переосмислення цього об’єкту. Серед робіт-учасників буде проведено відбір для експонування на виставці у Трієсті, а переможців нагородять грошовими призами. Детальніше про умови конкурсу можна прочитати тут. Свої проекти можна надсилати до 31 травня 2012 року.
КОНКУРС ПОСТЕРІВ ДО МІЖНАРОДНОГО ДНЯ СТАНДАРТІВ. World Standards Cooperation запрошує дизайнерів та ілюстраторів створити плакат до 14 жовтня (Всесвітній день стандартів). Тема плакату: Less waste, better results – Standards increase efficiency (Менше витрат, кращий результат — стандарти підвищують ефективність). Головний приз – $1600. Більше про умови аплікаційного процесу можна знайти тут. Дедлайн — 10 травня.
SKETCH A FACADE COMPETITION. До участі у конкурсі запрошуються студенти-архітектори, їх завдання — зробити ескіз фасаду будь-якої будівлі, що їх надихає (сарай, вежа, багатоповерхівка, завод, палац тощо). Головний приз — £500. Про умови участі читати тут. Дедлайн — 18 травня.
КОНКУРС 60х60 ДЛЯ КОМПОЗИТОРІВ. До участі у цьому щорічному проекті потрібно надіслати музичну композицію тривалістю до 1 хвилини. Результатом проекту стане одногодинний концерт, складений з 60 аудіо-фрагментів по 60 секунд кожний, створених 60-ма різними композиторами. Представляючи розмаїття стилів, естетичних підходів та технік, що використовуються сьогодні творцями музики з усього світу, проект продемонструє широку та динамічну картину сучасної композиції. Більше дізнатися про конкурс можна на сайті проекту. Роботи приймаються до 31 травня 2012 року.
FAÇADE VIDEO FESTIVAL 2012. Художники медіа- та відеоарту з усього світу запрошуються до участі у третьому фестивалі Facade Video Festival, що проходить у місті Пловдів (Болгарія) 12–16 серпня. Цей фестиваль є щорічною виставкою відеоарту, де відео-роботи проектуються на стіни будинків в історичному центрі та інших районах міста. Мета фестивалю полягає в тому, щоб створити поле взаємодії між глядачами та художниками, між візуальним мистецтвом та містом. Тематика робіт не обмежується. Уточнити умови участі можна на сайті. Дедлайн – 31 травня 2012 року.
КОНКУРС ДЛЯ ПІДПРИЄМЦІВ ВІД INTEL. Intel® BusinessChallenge Europe 2012 запрошує студентів, випускників українських вишів та молодих підприємців віком від 18 до 34 років до участі в конкурсі, що полягає в сприянні підприємницького руху і має на меті викликати інтерес до перспективних бізнес-проектів. У цьому конкурсі студенти зі всього світу змагаються за $ 100,000 призових і мають зворотній зв'язок від лідерів співтовариства підприємців Силіконової долини. Переможці будуть запрошені до участі в фіналі Intel® Global Challenge, що щороку відбувається в Каліфорнійському університеті в Берклі. Intel покриває проїзд та проживання для учасників, участь у конкурсі безкоштовна. Учасник може зареєструвати свій проект одноосібно або від імені команди. Проект має відповідати деяким критеріям: бути інноваційним, спрямованим на розвиток у сферах напівпровідників, виробництва та обладнання, мобільного сервісу, цифрового обладнання та побутової електроніки, роздрібної торгівлі та споживчого програмного забезпечення, корпоративного програмного забезпечення та ІТ, енергії та електроенергії, нанотехнології, наук про життя та біотехнології тощо. Про умови участі можна дізнатися на сайті. Дедлайн — 7 травня.
МІЖНАРОДНИЙ МОЛОДІЖНИЙ ОБМІН У ВАРШАВІ. Продовжується набір активної молоді з України для нового міжнародного проекту зі сталого розвитку. З 23 червня по 1 липня пiд час матчу “Греція — Росія” у Варшаві молодь з Німеччини, Польщі та Україні будуть думати про те, як зробити своє життя сталим і змінити свої повсякденні звички. Основна мета проекту — перевернути свідомість учасників і на прикладі ЄВРО — 2012 показати нестійкість нашої економіки і повсякденного життя. Зустріч у Варшаві дозволить учасникам з трьох країн вивчити це явище під кутом основних аспектів сталого розвитку. Під час цієї дев'ятиденної зустрічі у хлопців та дiвчат буде можливість знайти однодумців з інших країн, поспілкуватися з експертами в сфері сталого розвитку, провести власні дослідження в рамках одного з обраних аспектів, отримати натхнення і розробити нові проекти в тематиці сталого розвитку. Учасниками проекту можуть стати молоді люди у віці від 18 до 25 років, які проживають на Україні і хочуть активно брати участь у громадському житті свого рідного міста. Зустріч буде проходити англійською мовою, тому середній рівень знання англійської мови обов'язкова умова. Організатори забезпечують кошти на проживання та харчування. Транспортні витраті, покривають самі учасники. Передбачається внесок за участь в тренінгу в розмірі 100 злотих. Для участі в молодіжному обміні вам необхідно заповнити он-лайн анкету та надіслати її до 30 квітня.
ФОРМАЛЬНА ТА НЕФОРМАЛЬНА ОСВІТА
КУРС ЛЕКЦІЙ “11 КЛЮЧОВИХ ПИТАНЬ СУЧАСНОГО МИСТЕЦТВА”. Культурний Проект та Мистецький Арсенал напередодні найголовнішої арт-події року – першої київської бієнале сучасного мистецтва ARSENALE представляють "11 ключових питань сучасного мистецтва". Курс буде прочитано провідними діячами українського мистецького простору. Ви почуєте 11 експертних думок, що розкриють найважливіші аспекти сучасної художньої практики і проведуть віртуальну екскурсію за лаштунки мистецьої сцени, розказавши про витоки та наслідки тих глобальних перетворень, що відбулися з мистецтвом за останню сотню років. Журналістам надаватимуться спеціальні довідкові матеріали, що допоможуть розібратись у темах та отримати уявлення про загальний дискурс сучасного мистецтва, зорієнтуватися у сучасних інформаційних ресурсах професійної мистецької сфери. Кожен зареєстрований журналіст, прослухавши курс, окрім нових знань та досвіду, отримає конспект ключових імен, подій, понять та категорій, необхідних для подальшої просвітницької роботи з аудиторією. З програмою курсу можна ознайомитися тут. Місце та час зустрічі: Мистецький Арсенал, вул. Лаврська 10-12, о 19.00.
ВУЛИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ У ЛЬВОВІ. 22 квітня на площі Ринок у Львові, з ініціативи львівської громадської організації «ІДЕА-Разом», відкрився безкоштовний вуличний університет. Це новий формат української освіти, який тепер доступний і львів’янам. Навчальний заклад «просто неба» надасть хороші знання, оскільки тут навчають відомі викладачі, оцінок не ставлять й відвідування не обов’язкове. Організатори вуличного університету зазначили, що схожих ініціатив по всьому світу є доволі багато. Формат «університетського» навчання виник ще 6 років тому в Росії. Після цього виник Університет просто неба у Москві, а згодом і в українських містах – Сімферополі, Феодосії, Хмельницькому. Заняття проводитимуться 2 рази на місяць. Першим лектором Львівського вуличного університету став Ярослав Грицак, який виступив 22 квітня з лекцією на тему «Як подолати історію?». З пропозиціями та питаннями можна звертатися до координатора ВУ у Львові Тараса Прокопишина [email protected].
ЕКО САМІТ 2012 У КРИМУ. Еко Саміт – це табір на березі Азовського моря в кримському місті Щолкіне, що відбудеться 3-4 серпня 2012 року і який повністю функціонуватиме за рахунок власних джерел постачання енергії та води. В рамках саміту відбудеться три тематичні семінари: сталий розвиток, застосування в енергетиці, будівництві, технологіях виробництва та фінансування, планування та поширення проектів. Кожен семінар включатиме презентацію від одного ключового спікера, а також додаткові презентації, майстер-класи та різноманітні культурні заходи від партнерів проекту. Метою саміту є розвинути глибше розуміння поняття сталого розвитку, особливо його значення у контексті українського суспільства, забезпечити кожному учаснику інструментарій у вигляді знань та вмінь, необхідних для запуску власних проектів у напрямку сталого розвитку та створити спільноту українських фахівців, зацікавлених у сприянні сталому розвитку. Вік учасників має бути більше 18 років, учасники повинні володіти англійською мовою для розуміння лекцій та участі у основних дискусіях та бути присутнім протягом усіх заходів дводенного Еко Саміту, повинні мати відкритий інтерес до теми сталого розвитку та мотивацію продовжувати дослідження теми сталого розвитку в Україні – особливо через залучення до проектів у місцевій громаді. Кандидати мають надіслати заповнені заявки на участь не пізніше 19:00 10 червня, їм буде повідомлено їх статус до 1 липня 2012. З умовами участі та перебування учасників на саміті можна ознайомитися тут.
ЛІТНЯ ШКОЛА У BATTHYANY. Batthyány Summer School є відомою міжнародною школою, що збирає активних студентів разом для обговорення важливих тем сьогодення і майбутнього країн Центральної та Східної Європи. Під час літньої школи відомі угорські та міжнародні експерти поділяться своїми знаннями, що стосуються проблем регіону, у програмі перебування у школі також є відкриті дискусійні форуми для учасників. До участі в школі запрошуються молоді люди віком від 18 до 32 років, що цікавляться ситуацією в Центральній та Східній Європі та знають англійську мову. Учасники оплачують проїзд, візу та страхування. Внесок учасника складає 50 євро. Кандидати повинні написати мотиваційний лист, заповнити анкету та подати рекомендаційного листа від професора. Більше інформації про школу можна знайти на сайті школи. Дедлайн — 31 травня.
МІЖНАРОДНА ШКОЛА З ІСТОРІЇ ТА СУЧАСНОСТІ ЦСЄ. Приймаються заявки на участь у Міжнародній школі з історії та сучасності Східної та Центральної Європи – Східній Літній Школі. Східна Літня Школа організовується Варшавським університетом щороку для молодих істориків та дослідників у різних гуманітарних галузях з країн колишнього СРСР, країн Центральної та Західної Європи (окрім Польщі) та Америки (близько 30 слухачів). Перевага надається кандидатурам, які спеціалізуються на тематиці історії та сучасності Східної Європи, зокрема періодів XIX та XX ст., а також розпаду комунізму та трансформації країн регіону. Кандидати з країн колишнього СРСР та Східної Європи, а також частково з країн Центральної Європи, які виконають вимоги участі, можуть звертатись з проханням про надання стипендії на покриття витрат перебування у Школі (в цілому або частково в залежності від країни походження), а саме: на проживання, харчування, лекції, матеріали, наукові виїзди тощо. Стипендія не покриває витрат на переїзд. Для осіб, які не отримають стипендії, вартість участі становитиме 500 євро. Кандидати повинні надіслати поштою наступні документи: заповнену анкету школи (польською мовою), заяву з проханням про прийом з описом праць та наукових зацікавлень та заяву з проханням про надання стипендії (польською мовою), CV з фотографією (англійською мовою), список усіх наукових публікацій, дві рекомендації дослідників у галузі, якою займається кандидат (бажано одну рекомендацію з Польщі, якщо це можливо), копію диплома про повну вищу освіту. Деталі участі на сайті. Дедлайн — 10 травня.
ЛІТНЯ ШКОЛА З ВИВЧЕННЯ НІМЕЦЬКОГО ПРАВА. Літня школа, що проводиться щорічно в Україні з 2007 року, розрахована на осіб, які зацікавлені у вивченні системи права Федеративної Республіки Німеччина. До участі в Літній школі запрошуються викладачі, аспіранти та студенти старших курсів вищих юридичних навчальних закладів та юридичних факультетів ВНЗ України та сусідніх країн. У зв’язку з тим, що робочою мовою Літньої школи є німецька, від учасників вимагається рівень володіння нею не нижче за Mittelstufe. Заняття будуть проводитись професорами та викладачами Гейдельберзького університету, університету м. Майнц (Німеччина) та Інституту німецького права Ягеллонського університету (Краків, Польща). Для участі у конкурсному відборі на навчання у Літній школі для громадян України необхідно надати CV (українською мовою), заповнену анкету (німецькою мовою), два мотиваційних листа (українською мовою і німецькою мовою), завірену ксерокопію залікової книжки або довідку про оцінки за останні два роки навчання (для аспірантів та студентів). Деталі участі можна знайти на сайті. Дедлайн — 31 травня.
НАВЧАЛЬНИЙ КУРС “ІДЕЇ ВГОЛОС”. Громадська організація "Центр регіонального розвитку" оголошує набір учасників на навчальний курс в рамках проекту «Ідеї вголос!: розвиток громадянської журналістики та комунікації серед громадських організацій та молодіжних лідерів». Курс передбачає заняття в он-лайн форматі кожен тиждень протягом 6 місяців, щотижневі консультації в скайпі, живі зустрічі з експертами раз на місяць, шанс створити або покращити свою інтернет-платформу за підтримки проекту. До участі запрошуються активісти громадських організацій, що шукають нові шляхи для інформування людей про свою діяльність, хочуть налагодити співпрацю зі ЗМІ, представити організацію в соціальних мережах; молоді кримчани, студенти або старшокласники, які гостро реагують на процеси в своєму навчальному закладі і в суспільстві і замислюються про те, щоб реалізувати себе в суспільному житті. Навчання буде проходити у двох групах: члени та волонтери громадських організацій (отримають нові можливості для презентації своєї діяльності в інтернеті, дізнаються про ефективне спілкування та співпрацю зі ЗМІ та своїми клієнтами) і активні старшокласники та студенти (дізнаються про історію та роль громадських організацій у суспільстві, ближче познайомляться з основами журналістики і поняттям волонтерства). Прийом заявок проводиться до 5 травня включно. Перша зустріч відбудеться 12 травня в Сімферополі. Заявки в он-лайн режимі можна заповнити тут. Питання з приводу проекту можна задати електронною поштою [email protected] (в темі листа вкажіть "Курс Ідеї вголос!").
THE TRANSPARENCY INTERNATIONAL SUMMER SCHOOL. Метою школи є надання студентам з усієї Європи можливості поспілкуватися з професіоналами, які працюють в сфері боротьби з корупцією. Учасники матимуть змогу дізнатися про причини корупції та практичні способи боротьби з нею. Навчання проводиться англійською мовою. Перед заповненням аплікаційної форми ви можете знайти програму школи. Студенти з України мають змогу отримати стипендію, що покриває всі витрати на проживання, харчування, навчальні матеріали на позакласні заходи. Учасники оплачують свої витрати на проїзд (включаючи візу, страхування і т.д.). Тут можна ознайомитися з програмою школи. Кандидатам необхідно подати анкету та europass CV. Дедлайн — 7 травня.
АСПІРАНТУРА В УНІВЕРСИТЕТІ ТРЕНТО: ТЕХНОЛОГІЇ. Університет Тренто оголосив про початок прийому заявок на навчання в аспірантурі. Програма триває три роки, мова навчання — англійська. Грант покриває навчання за наступними спеціальностями: інформатика, електроніка, вивчення електромагнітних полів, телекомунікації, автоматизація, біоелектроніка та біоінформатика, електричні та електронні вимірювання, інформаційні процеси та комп'ютерна інженерія. Взяти участь у конкурсі можуть кандидати, які мають ступінь магістра або еквівалентний йому, а також студенти, що до 31 жовтня закінчать навчання в магістратурі. В такому випадку заявка повинна містити документ про зачислення та академічний витяг зі списком усіх зданих іспитів і лист від наукового керівника з підтвердженням того, що студент завершить своє навчання до вказаної дати. Серед інших потрібних документів також заповнена анкета та додатки (ксерокопія закордонного паспорта та диплом — кожен окремим pdf-файлом). Дедлайн — 15 травня.
МАЙСТЕР-КЛАС В ОДЕСІ “СТАБІЛЬНІСТЬ ЗМІН. Києво-Могилянська Бізнес Школа запрошують представників бізнесу до безкоштовної участі в майстер-класі, що відбудеться в рамках МВА-туру kmbs. Ключові питання майстер-класу: 1. Зміни: уникнути, ігнорувати чи управляти? 2. Вплив змін на клієнтські потреби та наші бізнес-можливості. 3. Адекватна відповідь змінам. Спікером буде Володимир Павелко, який з 2010 року очолює програми МВА Києво-Могилянської Бізнес Школи, є сертифікованим викладачем і консультантом Adizes Institute (USA). У 2009 році захистив ступінь МВА в IBR Steinbeis University Berlin. У 2008-2009 рр. керував інноваційним проектом по інтеграції бізнесу. 3 1998 по 2009 рік працював у банківській сфері, де пройшов всі щаблі управління до члена Правління банку. В середині 90-х працював в країнах Європи та Північної Америки. Має базову освіту в галузі іноземної філології, юриспруденції та фінансів. Володіє англійською, французькою та польською мовами. Після майстер-класу усі зацікавлені у бізнес-освіті зможуть взяти безкоштовну участь у презентації магістерських програм kmbs, на якій будуть представлені Presidents’ МВА (для власників бізнесу), Executive MBA (для керівників компаній), Master in Business Leadership (для функціональних керівників, майбутніх топ-менеджерів) та Master of Banking and Finance (для фінансистів). Майстер-клас відбудеться 31 травня, о 17:30 (Одеса, вул. Ланжеронівська 13, готель «Моцарт»). Участь безкоштовна за обов’язковою on-line реєстрацією. З питаннями звертатися за адресою [email protected].
ОСВІТА ПЕРЕД КАНІКУЛАМИ. З 6 по 10 червня відбудеться навчально-ознайомча подорож територією Польщі та Німеччини під назвою "Освіта перед канікулами" (Львів – Люблін – Хелм — Берлін).Програма надає вичерпну інформацію про систему вищої освіти в Польщі і Німеччині, та можливості вступу, передбачає відвідування Католицького університету в Любліні, інформаційна зустріч у Вищій Школі міжнародних відносин і суспільної комунікацій в Хелмі, семінар щодо вступу, заняття із заповнення документів на вступ у Вищу Школу міжнародних відносин і суспільної комунікації, зустріч з українськими студентами в Німеччині та Польщі, інформаційний інтерактив щодо особливостей та відмінностей студентського життя в Німеччині та Польщі. Вартість поїздки складає 160 € + 500 грн. Цільовою групою подорожі є молоді науковці та студенти українських ВНЗ зацікавлені у навчанні або проведенні наукових досліджень в Польщі або Німеччині. Організатори забезпечують неформальні зустрічі та інтеграційні заходи, екскурсійну програму у Любліні і Берліні, проживання в хостелі та сніданки, сертифікати, що засвідчують участь. За додатковлю інформацію потрібно звертатися за наступною адресою:[email protected]. Кінцевий термін подання заявок для участі у програмі — 20 травня.
ВЕБІНАР “СЕКРЕТИ ФАНДРАЙЗИНГУ: ЯК ЗНАЙТИ ГРОШІ НА ВЛАСНИЙ ПРОЕКТ”. 16 травня Webcup запрошує взяти участь у безкоштовному вебінарі присвяченому поняттю та механізмам фандрайзингу. Реєстрація припиняється о 16:00 15 травня чи при закінченні вільних місць. Ведучий вебінару — Олександр Солонтай, експерт та викладач Інституту політичної освіти, тренер з питань місцевого розвитку, процедур прийняття рішень на місцевому рівні, організаційної роботи органів місцевої влади. Засновник "Фундації регіональних ініциатив", член національного комітету у громадянській кампаніії "МОЛОДІЖНА ВАРТА: молодь за вами спостерігає". Працював менеджером проектів у МБФ "Відродження", помічником-консультантом депутата ВР України. Був депутатом Закарпатської обласної ради.
ТВОРЧІ РОБОТИ
ТРИПІЛЬСЬКЕ КОЛО РОЗШУКУЄ ВОЛОНТЕРІВ. V Міжнародний еко-культурномий фестиваль "ТРИПІЛЬСЬКЕ КОЛО 2012. ПАРАД СТИХІЙ" запрошує активістів, які бажають провести це літо на пагорбах біля Ржищева, долучатися до формування волонтерських груп і займатися організацією фестивалю не лише під час його проведення, але і під час підготовки. Діяльність в групі дає можливість діяти відповідно до своїх вподобань та вмінь, встановлювати зв’язки з кураторами майданчиків, на яких волонтер прагне працювати ще до початку фестивалю, набути нові знання та якості в процесі співпраці з командою організаторів, продовжити співпрацю в майбутньому, зустріти нових друзів та отримати досвід роботи на фестивалі. Для участі потрібно надати своє резюме та контактну інформацію заповнивши анкету волонтера.
Підготували Наталя Єрьоменко та Тетяна Цибульник