Політичний спільнокошт

Політичний спільнокошт

40 1 хвилина хв. читання
26.05.2012

Вперше в історії української політики для участі в виборах партія збирає гроші в колі своїх прихильників.

 

В Україні все більшої популярності в різних сферах набуває схема низової економічної самоорганізації, названа краудфандингом (з англ. - crowdfunding) чи спільнокоштом. Саме таким амбітним та експериментальним чином вирішила зібрати кошти на заставу для участі у виборах у Верховну Раду політична партія Демократичний Альянс. Подібна фінансова стратегія партії виступає альтернативою традиційним олігархічним інвестиціям. Тому, на думку ініціаторів народного збору коштів, таке рішення – єдиний шанс для партії уникнути залежності від олігархічного впливу.

Як зазначив з цього приводу лідер партії Василь Гацько: «Мета публічного збору коштів – не просто участь у виборах. Кожною гривнею, відданою на підтримку “Демократичного Альянсу”, громадяни підтверджують своє бажання найняти нас на роботу. Саме народ стане нашим роботодавцем. На відміну від інших політичних партій – наш виборець знає, звідки в нас кошти і чиї інтереси ми відстоюємо». Враховуючи, що своєю основною задачею ДемАльянс декларує боротьбу з корупцією, цей крок виглядає цілком адекватним.

Однак для участі в виборах згідно законів України партія мусить зібрати до 9 серпня суму рівну двом тисячам мінімальних зарплат, а це на сьогодні космічна цифра в майже 2,5 млн. грн. «2 мільйони гривень – це по гривні від 2 мільйонів українців» – резюмує арифметику звернення на сайті партії. Для прийому коштів Демократичний альянс створюють точки збору, які діятимуть на вулицях міст та спеціальну сторінку на своєму сайті для онлайн платежів та банківських переказів.

 

Зрозумілі поради, завдяки яким бізнес зможе вийти на краудфандинг, а значить залучити ресурси, підвищити впізнаваність свого бренду та зростити спроможність команди.

Думаю, страх свободи існує – страх серед можновладців, що люди знайдуть собі до діла щось краще та корисніше, ніж створювати прибутки капіталізму.