Можливості. Червень 2012

Можливості. Червень 2012

246 32 хвилини хв. читання
18.06.2012

Можливість стажування у США, мистецька резиденція у Парижі, відеопоетична премія БУК 2012, навчальні візити до Польщі, гранти на проекти розслідувальної журналістики та багато іншого.

 

ГРАНТИ / СТИПЕНДІЇ / РЕЗИДЕНЦІЇ

ГРАНТ НА СТВОРЕННЯ ФІЛЬМУ. Організація The Global Film Initiative щороку присуджує від 15 до 20 грантів розміром до $10 000 режисерам з країн, що розвиваються, на створення художніх повнометражних фільмів. Грантові кошти спрямовуються на підтримку виробництва фільму та відшкодування пост-виробничих витрат. Ознайомитися з правилами та подати заявку можна на сайті. Прийом заявок триває до 16 липня 2012 року.

СТИПЕНДІЯ НА УЧАСТЬ У МУЗИЧНОМУ ПРОЕКТІ. Академія Декейсера та його друзів запрошує усіх бажаючих віком від 18 до 28 років взяти участь у музичному проекті, що має на меті показати, як люди можуть збиратися разом та змінювати світ за допомогою музики. 15 стипендіатів проведуть два місяці у Гамбурзі, вивчаючи сучасні методи викладання та створення музики у групі. Вони будуть практикуватися скеровувати групи дітей та підлітків з різним рівнем музичної підготовки для виконання музичного твору. Особливу увагу буде приділено традиційним пісням, що змінили світ. Наприкінці проекту учасники візьмуть участь в організації музичної події у Гамбурзі, де зможуть реалізувати на практиці здобуті навики. Протягом наступних 10 місяців стипендіати працюватимуть над власними музичними проектами на батьківщині за підтримки Академії. Участь у проекті повністю покривається стипендією. Зареєструватися можна до 25 червня 2012 року.

ГРАНТИ НА ПРОЕКТИ ПІДТРИМКИ ЖІНОК. Міжнародний фонд Virginia Gildersleeve пропонує гранти для проектів місцевого рівня, спрямованих на підтримку жінок та дівчат у країнах, що розвиваються. Гранти розміром до $7 500 надаються проектам за такими напрямами, як розвиток спільноти, права жінок, здоров’я і харчування, освітні семінари і тренінги, розвиток лідерських якостей, а також організаціям, що керуються жінками. Зацікавлені кандидати мають зареєструватися на сайті та надіслати мотиваційний лист з інформацією про організацію та проект до 31 липня 2012 року.

ГРАНТОВА ПРОГРАМА «МЕРЕЖА БЛОГЕРІВ». Посольство США в Україні оголошує конкурс заявок для українських неурядових організацій, які працюють із блогами або планують створити мережу чи осередок блогерів. Пріоритетними напрямами проектів є координація блогів, навчання блогерів, захист свободи в мережі Інтернет тощо. Для участі у грантовій програмі неурядова організація жодним чином не має бути пов’язана з політичними партіями. Гранти надаються на разовій основі. Тривалість проекту не повинна перевищувати шість місяців. Максимальна сума фінансування становить $60 000; очікувана середня сума гранту – від $5 000 до $20 000. Прийом заявок триває до 1 липня 2012 року. Заявка має бути заповнена англійською та українською мовами. Подальші інструкції можна знайти на сайті Посольства США в Україні.

ЛІТНЯ РЕЗИДЕНЦІЯ ВІД ІЗОЛЯЦІЇ. З 12 липня по 25 серпня 2012 року фонд ІЗОЛЯЦІЯ (Донецьк) проводить третю щорічну програму резиденцій для художників. Цього разу фокусом мистецького дослідження стане феномен рухомого зображення. Подавати заявки можуть художники, які працюють з будь-яким медіа (включаючи перформанс і текст). Шість резидентів будуть працювати у тісній співпраці з кураторами над своїми індивідуальними та/або колективними проектами, а кульмінацією програми стане виставка на території ІЗОЛЯЦІЇ. Організатори забезпечують художникам проїзд, поселення недалеко від ІЗОЛЯЦІЇ, стипендію на покриття поточних витрат і базову студію. Для того, щоб подати заявку, потрібно надіслати на адресу [email protected] лист про наміри з брифом проектної ідеї, актуальне резюме та історію виставок, творче висловлювання і документацію релевантних робіт. Кінцевий термін подання заявок – 8 червня 2012 року. Більше інформації – на сторінці програми.

ГРАНТ ВІД LEPSIEN ART FOUNDATION. Щороку грант присуджується п’ятьом молодим митцям, які займаються живописом, скульптурою або фотографією. Учасниками можуть бути особи, які закінчили художній навчальний заклад та здобули певне публічне визнання у своїй галузі (виставки, публікації тощо). Грантова програма триває 12 місяців – з 1 вересня до 31 серпня. Вона забезпечує художників студією у Дюссельдорфі, а також передбачає проведення їхньої виставки з публікацією каталогу наприкінці грантового року. Одержувачі гранту стають активними учасниками міжнародної мережі Lepsien Art Foundation і здобувають можливість встановлювати контакти з іншими художниками, колекціонерами, галереями тощо. Прийом заявок на участь триває до 1 липня.

ПРОГРАМА ІМ. ГАМФРІ. Програма ім. Гамфрі пропонує 10-місячне стажування у США без отримання ступеню, що включає академічну програму та професійне стажування фахівців, які знаходяться на середньому етапі професійної кар'єри. Зокрема, передбачається вивчення вибраних навчальних дисциплін в університеті, участь у конференціях, спілкування у професійних мережах та набуття практичного досвіду під час стажування. Усі кандидати повинні мати щонайменш закінчену вищу освіту, принаймні 5 повних років досвіду роботи (бажано у тій галузі, на яку вони подають заявку),  відсутність досвіду (або обмежений досвід) навчання у США. Учасники конкурсу повинні продемонструвати лідерські якості, відданість громадській діяльності та гарне володіння англійською мовою. Крайній термін подання анкет – 9 липня 2012 року до 17:00. Перелік галузей стажування та деталі участі розміщено на сайті Посольства США, а також на сторінці програми.

РЕЗИДЕНЦІЯ У ПАРИЖІ ДЛЯ МИТЦІВ І ПИСЬМЕННИКІВ. Резидентська програма Couvent des Recollets запрошує художників та письменників, які мають специфічний проект, пов’язаний з Парижем. Проект має бути втілений у Парижі, у гармонії з містом та його культурним середовищем. Кандидати повинні мати принаймні 5 років професійного досвіду, володіти французькою чи англійською мовою і мати змогу продемонструвати свої попередні роботи. Резидентська програма відбудеться у 2013 році і триватиме 3 місяці. Учасникам надається житло і стипендія у розмірі 1500 € на місяць. Крайній термін подачі заявок – 17 червня 2012. Більше інформації можна знайти на сайті програми.

МИСТЕЦЬКА РЕЗИДЕНЦІЯ У БАД-ЕМСІ. Резиденція Künstlerhaus Schloss Balmoral у німецькому місті Бад-Емс – це місце перетину різних художніх медіа та теоретичної рефлексії. У рамках резидентської програми надаються стипендії візуальним митцям з усього світу, які працюють з живописом, скульптурою, інсталяцією, графікою, дизайном, фотографією, відео, а також новими медіа і ленд-артом. Умовою участі є закінчена художня освіта та три роки постійної мистецької практики після завершення навчання. Розмір стипендії становить 1200 € на місяць. Програмою передбачено дві стипендії на період 3 місяців та сім стипендій на період 6 місяців. Окрім житла та студії, стипендіати одержують доступ до великої бібліотеки з мистецькою літературою, комп’ютерної відео-лабораторії та майстерні деревини. Більше інформації про умови участі можна знайти на сайті. Дедлайн подачі заявок – 13 липня 2012 р.

ГРАНТ ДЛЯ ЖУРНАЛІСТІВ-РОЗСЛІДУВАЛЬНИКІВ. Організація Scoop пропонує гранти журналістам з України та інших країн Східної та Південно-Східної Європи на проведення журналістських розслідувань. Максимальний розмір гранту складає 2000 євро для національного та 6000 євро для транснаціонального розслідування. Для подачі заявки потрібно описати свою ідею розслідування, розрахувати бюджет, надіслати резюме та зразки раніше опублікованих статей. Більше дізнатися про аплікаційну процедуру та критерії фінансування можна на сайті. Щорічні дедлайни для подачі заявок – 1 січня, 1 квітня, 1 липня та 1 жовтня.

 

КОНКУРСИ / ПРОГРАМИ / АКЦІЇ

КОНКУРС ДЛЯ МОЛОДИХ ДИЗАЙНЕРІВ. Міжнародна Школа Дизайну оголошує конкурс «Дизайн-Дебют – 2012». До участі запрошуються студенти навчальних закладів та дизайнери-початківці зі стажем роботи до 5 років. Конкурс проводиться у таких номінаціях: дизайн інтер’єру, графічний дизайн та реклама, ландшафтний дизайн, дизайн костюму та аксесуарів, предметний дизайн, «японська тема у дизайні» та ін. Прийом робіт триває до 15 вересня 2012 року. Для участі потрібно зареєструватись на сайті, додати інформацію про себе та завантажити файли проекту (фото, графіка, 3D візуалізації, відео). Представлені роботи мають бути створені не раніше січня 2010 року. Головний приз конкурсу – грант на стажування за кордоном; також передбачені призи для переможців номінацій і приз глядацьких симпатій. 

КОНКУРС «КУЛІНАРНА КНИГА ГРОМАДСЬКОГО АКТИВІСТА: РЕЦЕПТИ УСПІХУ». Ресурсний центр ГУРТ та Проект «САМЕ ЧАС» оголошують конкурс для представників місцевих громад на найкращий рецепт успіху. Рецепт успіху – це Ваша власна історія маленької чи великої перемоги на шляху досягнення змін у громаді. Рецепт успіху має містити: фотографію, яка ілюструє досягнення бажаного результату; історію страви (до 500 символів) – опис процесу народження ідеї та згуртування громади навколо неї; інгредієнти (до 500 символів) – опис тих, хто долучився до реалізації ініціативи, а також інструментів, які були використані; спосіб приготування (до 1000 символів) – опис втілення ідеї в життя: як правильно поєднати інгредієнти і на які «граблі» не варто наступати; коментар дегустатора (до 300 символів) – коментар мешканця громади, який відчув зміни на собі; контакти шеф-кухаря. Рецепт успіху має бути додано на порталі ГУРТ до 15 серпня 2012 року. Найкращі історії увійдуть до практичного онлайн-посібника з впровадження системних змін у громаді, а автор найсмачнішого та найкориснішого рецепту отримає приз від Проекту «САМЕ ЧАС» – розробку та створення сайту громади/ініціативи/проекту. Більше про конкурс читайте тут.

МИСТЕЦТВОЗНАВЧИЙ КОНКУРС. Оголошується конкурс серед студентів (бакалаврів, магістрів, аспірантів, ін.) на найкращу статтю, есей, інтерв’ю про художника, що є учасником виставки «Сучасні українські художники». Кожен учасник конкурсу подає до оргкомітету заявку-анкету (термін – не пізніше 1 липня 2012), в якій зазначає прізвище митця й подає 7-10 запитань до нього. Запитання в анкеті мають свідчити, що учасник конкурсу знайомий з усією доступною інформацією про обраного митця. Організатори допомагають організувати зустріч чи розмову для інтерв’ю для тих, чиї анкети відібрані для конкурсу. Нагороди конкурсу: перша премія – публікація + музейна 4-денна подорож до Парижу; друга премія – 5 000 грн; третя премія – 3 000 грн.

КОНКУРС ДЛЯ ЖУРНАЛІСТІВ ТА БЛОГЕРІВ. До участі у навчальному проекті «ЗМІ та НУО – партнерство для розвитку громадського суспільства та захисту прав людини в Україні» запрошуються представники неурядових організацій, журналісти місцевих телевізійних компаній, а також журналісти, в тому числі блогери, що активно пишуть в Інтернеті на теми розвитку громадського суспільства. Комплексна навчальна програма передбачає візит до Польщі з метою передачі польського досвіду щодо співпраці медіа та НУО, тренінги та семінари, участь у телевізійних дебатах, підготовку телевізійних репортажів, аудіовізуальних та рекламних матеріалів. Організатори забезпечують проживання та харчування учасників, а також покривають витрати на проїзд. Мови навчання – російська та українська. Для участі у конкурсі необхідно надіслати на електронну пошту [email protected] заповнену аплікаційну форму, CV та коротке резюме учасника. Конкурсні документи повинні надійти не пізніше 17.00, 20 червня 2012 року. Про деталі участі можна довідатись на сайті.

ФОТОКОНКУРС «TRAVEL-ФОТОГРАФІЯ». Фотошкола Chic! організовує конкурс фотографій у рамках Третього Львівського фотофоруму. Для участі потрібно надіслати до 5 фотознімків на тему «Travel-фотографія» на адресу [email protected] до 25 червня 2012. На фотографіях Ви повинні показати цікаві та яскраві моменти з Ваших подорожей, емоції людей, все яскраве та незабутнє, що відбувалось за цей період. Після аналізу робіт експертами найкращі фотографії будуть надруковані та потраплять на фотовиставку, яка проходитиме в Палаці Мистецтв у Львові. Нагородження переможців конкурсу відбуватиметься на фотофорумі 1 липня. Авторів найкращих фотографій чекають подарунки. Участь у конкурсі безкоштовна.

МІЖНАРОДНИЙ КОНКУРС РАДІОП’ЄСИ. Британська Рада та BBC World Service у партнерстві з Співдружністю Письменників оголошують Міжнародний конкурс радіоп’єси 2012. Конкурс успішно проходить уже протягом 23 років і дає чудову можливість бути почутими учасникам із усього світу. Конкурс радіоп’єси відкритий для всіх митців, що проживають за межами Великої Британії. П’єса, написана англійською мовою або перекладена на англійську, тривалістю близько 53 хвилин, має бути розрахована на 6 дійових осіб, а також – бути оригінальною та раніше не публікованою учасниками. Двоє переможців отримають гонорар у розмірі £2 000 та вирушать до Лондона на запис радіоп’єси, що згодом транслюватиметься на BBC World Service в усіх куточках планети. Заявки на участь приймаються до 31 липня. Дізнатися більше про умови ви можете тут.

ВІДЕОПОЕТИЧНА ПРЕМІЯ БУК 2012. Міжнародний поетичний фестиваль Meridian Czernowitz, що проходитиме у місті Чернівці з 6 по 9 вересня 2012 року, оголошує відбір робіт на участь в конкурсній та позаконкурсній програмі Міжнародної відеопоетичної премії БУК 2012. Переможця Всеукраїнської конкурсної програми буде запрошено відвідати Третій Міжнародний поетичний фестиваль Meridian Czernowitz з відшкодуванням проїзду і проживання та з можливістю відвідування всіх заходів фестивалю. Робота-переможець буде демонстрована в кураторських програмах від Meridian Czernowitz та інших показах в рамках українських та міжнародних літературних, поетичних та кіно- і відеофестивалів впродовж 2012 – 2013 років. На конкурс приймаються відеороботи тривалістю до 10 хвилин, виготовлені впродовж трьох останніх років українськими митцями за мотивами поезії. Останній термін подачі робіт та аплікаційних форм – 25 липня. Аплікаційну форму на участь у конкурсній програмі БУК можна отримати на сайті фестивалю.

КОНКУРС СОЦІАЛЬНИХ ПЛАКАТІВ «ОСВІТА ДОРОСЛИХ». Інформаційно-дослідницький центр «Інтеграція та розвиток» (Сімферополь), Західно-Український Ресурсний Центр (Львів), Суспільна Служба України (Полтава) за підтримки Представництва dvv-international в Україні оголошують Всеукраїнський конкурс на найкращий плакат і слоган для соціальної інформаційної кампанії, яка буде спрямована на популяризацію ідеї навчання протягом усього життя (lifelong learning) серед дорослого населення та громадськості України. Учасниками конкурсу можуть бути журналісти, дизайнери, художники, фотографи, представники громадських організацій, а також усі ті, хто має цікаві і творчі ідеї по темі конкурсу. Готові роботи і заявку учасника необхідно надіслати до 25 червня 2012 року на електронну пошту: [email protected]. У заявці вказати ПІБ, назву організації місто, контактні дані (телефон, електронна пошта), коментар до роботи (не більше 200 слів). Переможець конкурсу отримає винагороду в розмірі 1000 грн. Зображення, яке перемогло в конкурсі, буде використано в соціальній інформаційній кампанії, що пройде в рамках «Днів навчання дорослих» у вересні 2012 року в Києві, Львові, Полтаві, Криму (Сімферополь). Додаткову інформацію про конкурс можна знайти на сайті.

ВІДЕО-КОНКУРС «СВОЄ ПРАВО НЕ МАРНУЙ – ГОЛОСУЙ!». В рамках проекту «Активізація молодих виборців» Фонд ім. Фрідріха Еберта в Україні оголошує конкурс на найкращий відео-ролик, що мотивує молодь брати участь у голосуванні в день виборів. Конкурсна робота тривалістю від 30 до 250 секунд має закликати реалізувати право голосу, але не повинна містити жодних натяків чи закликів, за кого саме віддавати голос, тобто бути політично незаангажованою. Роботи приймаються до 1 серпня 2012 року. Для подачі відео-роботи необхідно завантажити її на будь-який файлообмінник та надіслати лист із посиланням на ресурс та короткою інформацію про колектив авторів (повне ім’я, місце проживання, назва навчального закладу або місце роботи кожного з авторів конкурсної роботи) на адресу [email protected] з темою «Відео-конкурс». Переможців визначить незалежне журі та Інтернет-голосування. Переможці отримають запрошення відвідати Німеччину під час інформаційної поїздки в листопаді 2012 року.

КОНКУРС МУХі 2012. Термін прийому заявок на участь в щорічному конкурсі молодих українських художників та художниць «МУХі» продовжено до 30 червня 2012. До участі запрошуються художники та фотографи віком до 35 років. Головним критерієм відбору учасників є їх активність у художніх процесах, сміливі експерименти в пошуку новаторських пластичних ідей та образних рішень, а також бажання подальшого професійного розвитку. З 8 до 28 листопада в Інституті проблем сучасного мистецтва триватиме виставка номінантів конкурсу, перемога в якому буде нагороджена грошовими преміями від Воронов Арт Фундації: I місце – 40 000грн, II місце – 15 000 грн, III місце – 10 000грн. Заявки приймаються в електронному вигляді за мейлом [email protected]. Заявка має містити: коротку біографічну інформацію та контакти, концепцію надісланих робіт або проекту, не менше 10 фотографій робіт. (Джерело)

НАВЧАЛЬНІ ВІЗИТИ ДО ПОЛЬЩІ 2012. Навчальні візити до Польщі надають можливість студентам з України, Білорусі, Молдови та Росії познайомитися з польськими ровесниками, зустрітися з представниками академічних спільнот та громадських організацій, а також відвідати лекції, семінари та культурні заходи. Суть програми в тому, щоб надихнути її учасників бути свідомими громадянами з активною життєвою позицією. Особлива увага приділяється знайомству з неурядовим сектором і його роллю в житті суспільства. До участі у відборі на візити запрошуються активні студенти у віці 18-21 років (народжені між 1 січня 1991 року та 30 червня 1994 року), які мають дійсний закордонний паспорт і відзначаються успіхами в науковій і громадській діяльності, а також не брали раніше участі у візитах. Підготувати необхідні документи та заповнити онлайн-анкету потрібно до 30 червня. Участь у програмі є безкоштовною.

МІЖНАРОДНИЙ КОНКУРС ЕСЕ ДЛЯ МОЛОДІ. Щорічний конкурс есе організовано японським фондом The Goi Peace Foundation та ЮНЕСКО з метою спрямувати енергію, уяву та ініціативність світової молоді на просування культури миру та стійкого розвитку. Також його мета в тому, щоб надихнути суспільство вчитися у юних людей та усвідомлювати, що кожен з нас може щось змінити у світі. Тема есе – «Створити майбутнє, яке ми хочемо». Майбутнє починається з бачення, яке ми маємо зараз. Яке майбутнє ви хочете створити для себе та світу? Поділіться своєю мрією та ідеями для того, щоб зробити це реальністю. Взяти участь у конкурсі можуть молоді люди до 25 років. Есе мають бути написані англійською, французькою, іспанською, німецькою чи японською мовою та містити не більше ніж 800 слів. Переможці будуть нагороджені грошовими призами (головний приз – 1300$, другий приз – 650$), а володар головного призу буде запрошений у Токіо на церемонію нагородження у листопаді 2012 року. Детальніше ознайомитися з правилами та подати есе через реєстраційну форму треба встигнути до 30 червня 2012.

ВОСЬМА БІЄНАЛЕ ХУДОЖНЬОЇ ФОТОГРАФІЇ «ОДЕСА-2012». Одеська обласна організація Національного союзу фотохудожників України запрошує фотографів з усього світу взяти участь у восьмій бієнале. Кожен учасник може надіслати до 4 авторських робіт у кожну з 4 секцій: вільна; пейзаж; портрет; фотоарт. Роботи надсилаються в електронному вигляді на CD (DVD) дисках поштою або за e-mail. Вартість участі для авторів з України – 100 грн. в одній номінації або 150 грн. у двох і більше номінаціях. За результатами роботи журі найкращі роботи будуть нагороджені Гран-прі, Медалями Салону, Медалями НСФХУ, Медалями ISF, Медалями UPI, по одному комплектові в секції, а також дипломами й призами від спонсорів. Остання дата прийому робіт – 23 червня 2012. Відкриття виставки – 3 серпня 2012. Додаткову інформацію шукайте тут.

ДРАМА.UA – 2012. Мистецька майстерня «Драбина» оголошує конкурс п’єс, що має на меті популяризувати сучасну українську драматургію, просувати актуальну українську драматургію на театральні сцени та до літературних видань і підтримувати молодих авторів-драматургів. До конкурсу допускаються авторські неопубліковані і непоставлені драматургічні твори, мова п’єс – українська, її діалекти або суржик. Учасники конкурсу повинні заповнити онлайн-анкету та надіслати роботи кураторам проекту: [email protected] та [email protected]. П’єси-переможці будуть представлені на фестивалі «Драма.UA» у вигляді сценічних читань, радіоп’єс та публікацій; оргкомітет рекомендуватиме їх фестивалям-партнерам та українським театрам до постановки. Кінцевий термін подання анкет – 1 серпня 2012 року.

КОНКУРС ЕКОЛОГІЧНИХ ПРОЕКТІВ. В рамках проекту «Нові зв’язки – нові перспективи» в регіоні Східної Європи та Центральної Азії Goethe-Institut оголошує конкурс «Природа і культура», що має на меті підтримати діяльність екологів-активістів і дати їм на майбутнє нові імпульси для розгляду взаємодії навколишнього середовища і культури. Для участі в конкурсі потрібно розробити екологічний проект з художніми компонентами. Можливі напрями – музика, тексти, фільми, театральні проекти, перформанси, виставки, документації тощо. Головний приз конкурсу – подорож до Берліну. Ви можете дізнатись деталі, завантаживши файл з інформацією про проект, або ж зазирнувши на сайт. Дедлайн – 1 вересня 2012.

 

ФОРМАЛЬНА ТА НЕФОРМАЛЬНА ОСВІТА

СТИПЕНДІЇ ДЛЯ НАВЧАННЯ У НІМЕЧЧИНІ. Фонд Конрада Аденауера надає сприяння навчанню іноземців у вищих навчальних закладах Німеччини. Подавати заявки можуть студенти всіх наукових дисциплін, які станом на осінь 2012 року закінчать щонайменше чотири курси вищого навчального закладу. Окрім того, кандидати повинні мати дуже добрі результати навчання в школі та у вищому навчальному закладі, добре знання німецької мови, бути політично або соціально активними. Максимальний вік учасників – 29 років на момент подання заявки. Тут можна знайти необхідну інформацію про умови надання стипендії та список необхідних документів. Попередню анкету разом із зазначеними документами необхідно надіслати на адресу Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні до 15 липня 2012 року. Відібрані кандидати будуть запрошені до Києва на співбесіду в жовтні 2012 року.

КРЕМЕНЧУЦЬКА ЛІТНЯ ЕКОЛОГІЧНА ШКОЛА2012. До участі у проекті запрошуються старші школярі, студенти та всі зацікавлені. Учасники школи через неформальне навчання набуватимуть навичок екологічного стилю життя, навчатимуться способам ощадної взаємодії з природою та зменшення власного негативного впливу на екосистему планети. Програма складається з двох сесій і передбачає роботу у творчих групах, майстер-класи з журналістики, фотографії та малювання, підготовку вуличних акцій, зустрічі з експертами. Кожен учасник матиме змогу навчитися розробляти і реалізовувати різноманітні екологічні проекти й акції. Організатори забезпечують харчування, проживання, навчальні матеріали та супровід експертів і відшкодування коштів подорожі. Анкети потрібно надсилати в електронному форматі до 22 червня 2012 року на адресу [email protected], вказавши в темі листа KEcSS. Вступний тренінг запланований на 2–6 липня. Друга сесія школи відбудеться у серпні 2012 року. (Джерело)

ВЕБІНАР НА ТЕМУ ТАЙМ-МЕНЕДЖМЕНТУ. 20 червня о 19:00 у Веб-чашці відбудеться вебінар на тему «Твої 110% ефективності: тайм-менеджмент для активістів». Участь безкоштовна. Реєстрація припиняється о 16:00 19 червня чи при закінченні вільних місць.

МАГІСТЕРСЬКА ПРОГРАМА «ПРАВА ЛЮДИНИ ТА ДЕМОКРАТИЗАЦІЯ». Програма, реалізована в рамках проекту Східного партнерства, спрямована на вивчення прав людини та демократії в цілому, а також поточних процесів демократизації у Східній Європі. Завдяки міждисциплінарному підходу вона охоплює культурні, історичні, філософські, політичні, правові, соціологічні та економічні аспекти прав людини і демократизації, пропонуючи як теоретичні знання, так і практичні навики. Курси викладаються англійською та російською мовами. Особливістю програми є студентська мобільність. Перший та другий семестри пройдуть у Вірменії в Єреванському державному університеті, третій семестр – в одному з трьох партнерських університетів залежно від обраного модулю. Політологічний модуль буде викладатися у Білоруському державному університеті, правничий – в Національному університеті ім. Т. Шевченка у Києві, а міждисциплінарний модуль – в Університеті Європейських політичних та економічних студій (Молдова). Програмою передбачені стипендії у розмірі 250 євро на місяць та відшкодування розходів на дорогу. На сайті можна ознайомитися з переліком необхідних документів та заповнити аплікаційну форму. Крайній термін подачі документів – 30 червня 2012 року.

ТРЕНІНГ ДЛЯ ЖУРНАЛІСТІВ МОЛОДІЖНИХ ЗМІ. 15-17 червня 2012 року в місті Запоріжжі відбудеться тренінг для 16 представників молодіжних ЗМІ Донецької та Запорізької областей в рамках проекту «Твої навички для демократії», який реалізує ДOМО «Регіональне об’єднання молоді». Головною темою тренінгу буде інформування представників молодіжних ЗМІ про специфічні проблеми, пов’язані з виборами в цьому році та пропагандою демократичних цінностей серед молоді, а також відпрацювання у них навичок подання матеріалів, пов’язаних з цією тематикою. Щоб взяти участь у відборі, необхідно заповнити анкету та надіслати її на електрону пошту [email protected] або за факсом +38 (062) 311-15-70 до 20:00 години 8 червня 2012 року. Учасники тренінгу забезпечуються роздатковими матеріалами, харчуванням та проживанням під час навчання, а також компенсацією проїзду в обидва боки.

ЛІТНЯ ШКОЛА МОЛОДОГО ПІДПРИЄМЦЯ. Школа проходитиме 6-8 липня 2012 року на базі відпочинку у Харківській області. Протягом трьох днів 45 представників молоді Харківщини зможуть взяти участь у майстер-класах знакових підприємців, стати активними учасниками тренінгів та семінарів щодо ведення підприємницької діяльності, навчитися презентувати власні бізнес-ідеї для залучення початкових інвестицій, створити проект власного бізнесу та пройти «старт-ап креш-тест». Метою Школи є підтримка ініціатив молоді щодо створення та розвитку власної справи. Для участі у Школі потрібно заповнити он-лайн реєстраційну форму за посиланням. Необхідними умовами участі є наявність бізнес ідеї та бажання її реалізувати. Вік апліканта має бути не більше 28 років. Прийом заявок для участі у конкурсному відборі триває до 10 червня. Участь у Школі є безкоштовною. Докладніше про конкурс можна дізнатися тут.

ТРЕНІНГ НА ТЕМУ ПОДОЛАННЯ БЕЗРОБІТТЯ СЕРЕД МОЛОДІ. Молодіжна організація «Іскра» шукає 3 учасників для проекту «The Way to a New Approach», що проходитиме в м. Бакуріані (Грузія) 18-26 серпня 2012. Основні теми проекту – безробіття серед молоді, шляхи подолання безробіття, залучення молоді до соціальних акцій і проектів, налагодження зв’язків між організаціями для подальшого партнерства. Робоча мова семінару – англійська. До участі запрошується молодь у віці від 18 до 30 років зі знанням англійської мови та інтересом до теми семінару, бажанням налагоджувати контакти з іншими європейськими організаціями і зацікавленістю в знайомстві з іншими культурами. Організатори оплачують 100% витрат на харчування, проживання і екскурсії, а також 70% проїзду. Для участі потрібно надіслати резюме (важливо вказати в ньому свій попередній досвід громадської діяльності) та мотиваційний лист (чому ви хочете взяти участь саме в цьому проекті; 1 сторінка А4 англійською мовою) на [email protected] до 12 червня 2012 року (вказавши в темі листа «New Approach»). Більше про МГО «Іскра» можна дізнатись на сторінках соціальних мереж: facebook, vk.

ШКОЛА ЖУРНАЛІСТИКИ У ВІННИЦІ. Вінницька телекомпанія «ВІТА» організовує школу універсальної журналістики, яка проходитиме з 2 липня по 17 серпня 2012 року. Це інтенсивний практичний курс, на якому Ви зможете в короткий термін опанувати основні навички професії журналіста. Для учасників, які пройдуть відбір, навчання у школі безкоштовне. Заняття проходитимуть по буднях – з понеділка по п’ятницю з 10.00 до 18.00. Пропуски занять не допускаються. Заняття є максимально наближеними до практики журналістики. У тренінгові дні різні сторони журналістської професії відпрацьовуються у формі рольових ігор, практичних вправ, мозкових штурмів та інтерактивних обговорень. У продакшн-дні учасники під контролем тренерів виконують реальну журналістську роботу для ефірних випусків новин, а результати цієї роботи аналізуються тренерами. Для того, щоб потрапити на школу, необхідно не пізніше 20 червня заповнити анкету. Кандидатам має бути не більше 30 років. З тими, кого буде відібрано, тренери проведуть співбесіди, за результатами яких і проводиться остаточний відбір учасників школи.

ВСЕУКРАЇНСЬКА ШКОЛА З ПРАВ ЛЮДИНИ ДЛЯ МОЛОДІ. Оголошується конкурс на участь у Восьмій Всеукраїнській Школі з прав людини для молоді, що організовує Українська Гельсінська спілка з прав людини за підтримки Норвезького гельсінського комітету та Міжнародного фонду «Відродження». До участі у конкурсі запрошуються молоді люди віком від 18 до 28 років, які мають мотивацію активно діяти у сфері захисту та підтримки прав людини, співпрацюють або зацікавлені у співпраці з громадськими організаціями. Школа проходитиме з 25 по 31 липня 2012 року у Чернігові. Учасники Школи зможуть отримати знання про права людини та механізми їх захисту, а також здобути уміння та навички активних дій, спрямованих на підтримку та захист прав людини. Організатори забезпечують проживання та харчування учасників Школи і витрати на проїзд. Для того, щоб зареєструвати свою кандидатуру на участь у навчальних заходах програми, потрібно заповнити реєстраційну онлайн-анкету, попередньо зареєструвавшись на сайті. Після цього потрібно опрацювати навчальні матеріали, розміщені на сторінці програми, та написати есе на одну із запропонованих тем. Конкурсні документи повинні надійти не пізніше 17.00, 5 липня 2012 року. Більше інформації про Школу можна знайти тут.

МОСКОВСЬКА КУРАТОРСЬКА ЛІТНЯ ШКОЛА. Фонд V-A-C і Російський державний гуманітарний університет оголошують прийом заявок у першу щорічну Московську кураторську літню школу. Школа триватиме три тижні – з 2 до 21 липня 2012 року. Автор концепції школи – куратор і теоретик сучасного мистецтва Віктор Мізіано. Тема першої Московської кураторської літньої школи – «Робити виставки політично». Прийом до школи здійснюється на підставі конкурсу заявок. До участі в конкурсі запрошуються молоді люди віком від 23 до 35 років, із закінченою вищою гуманітарною освітою, зацікавлені у вивченні історії та практики кураторства. Навчання в школі безкоштовне. Учням та ученицям з інших міст буде відшкодовано витрати на проїзд та проживання. Термін подачі заявок – до 20 червня 2012 року. Результати конкурсу будуть оголошені до 24 червня 2012 року. Вимоги та форму заявки можна знайти на сайті Фонду. (Джерело)

ШКОЛА МОЛОДИХ КІНОКРИТИКІВ. Одеський Міжнародний Кінофестиваль та Британська Рада в Україні представляють Школу Молодих Кінокритиків – п’ятиденний навчальний курс для спеціалістів, що цікавляться і пишуть про кіно, та професійну платформу для обміну досвідом між молодими кінокритиками та професіоналами, творчу лабораторію ідей. До участі у Школі Молодих Кінокритиків запрошуються молоді спеціалісти, блогери, що пишуть про кіно, студенти останніх курсів профільних навчальних закладів. 20 учасників, відібраних на конкурсній основі, буде запрошено до Одеси з 13 по 21 липня взяти участь у Школі. Останній день прийому заявок – 15 червня. Детальніше про умови участі читайте тут.

АКАДЕМІЧНА ПРОГРАМА КУЛЬТУРНОГО ПРОЕКТУ. Культурний Проект відкриває реєстрацію на наступний сезон Академічної програми, що розпочнеться у вересні 2012 року. Цьогорічний академічний напрямок складатиметься з трьох курсів: «Історія світового класичного мистецтва», «Історія мистецтва ХХ століття» та ранкова група «Ранок в музеї: загальний курс історії мистецтва». Окрім цього Культурний Проект розробив додаткові поглиблені тематичні курси: «Архітектурні явища, процеси та ідеї ХХ-ХХІ ст.» та «Історія кіномистецтва». Протягом червня та липня діє акція «Рання пташка», яка дає можливість придбати абонементи зі знижкою до 40%. Деталі – на сайті Культурного Проекту.

ЕКО-САМІТ 2012 У КРИМУ. Еко-Саміт – це табір на березі Азовського моря в кримському місті Щолкіне, що відбудеться 3-4 серпня 2012 року і повністю функціонуватиме за рахунок власних джерел постачання енергії та води. В рамках саміту відбудеться три тематичні семінари: сталий розвиток; застосування в енергетиці, будівництві, технологіях виробництва; фінансування, планування та поширення проектів. Мета саміту – розвинути глибше розуміння поняття сталого розвитку, особливо його значення у контексті українського суспільства, і забезпечити кожному учаснику інструментарій у вигляді знань та вмінь, необхідних для запуску власних проектів у напрямку сталого розвитку. Учасники повинні володіти англійською мовою для розуміння лекцій та участі в основних дискусіях і бути присутніми протягом усіх заходів дводенного Еко-Саміту. Кандидати мають надіслати заповнені заявки на участь не пізніше 19:00 10 червня.

 

ТВОРЧІ РОБОТИ 

ВИКЛАДАЧ ДЛЯ ДІТЕЙ В КУЛЬТУРНОМУ ПРОЕКТІ. Культурний Проект шукає вчителів для викладання курсу «Дітям про мистецтво»! Якщо ви добре володієте мистецтвознавчою термінологією, гарно знаєте історію світового класичного мистецтва та маєте досвід викладання дітлахам віком від 5 до 12 років – надсилайте своє резюме (обов’язково з фото), а також мотиваційний лист двома окремими документами у форматі .doc на пошту [email protected] з позначкою «Викладач дітям». Остаточна дата подачі заявок – 31 липня. Деталі за посиланням.

ВЕЛИКА ІДЕЯ ШУКАЄ PR-МЕНЕДЖЕРА. Друзі, колеги, читачі, партнери, профі, аматори, творчі незнайомці! У зв’язку з запуском нової версії платформи Велика Ідея, ми готові прийняти в нашу команду людину, яка зможе взяти на себе популяризацію сайту www.biggggidea.com у широких, професійних, творчих колах та містах України. Подробиці читайте тут.

ПОТРІБНІ ВОЛОНТЕРИ У БЛАГОДІЙНИЙ МАГАЗИН У КИЄВІ. Благодійний магазин – це зручна форма благодійності. Люди приносять непотрібні їм речі, ми ці речі прасуємо і продаємо, а виручені кошти йдуть на благодійність (зараз співпрацюємо з фондом “Надеюсь и верю”). Більш детально – на сторінках у facebook та vk. На даний момент магазином активно займається дві людини, але потрібно більше активних та небайдужих, які хочуть брати активну участь у соціальних цікавих проектах. Що саме будуть робити волонтери: допомагати з ремонтом приміщення для магазину; перебирати, прасувати речі; організовувати події для інфомування людей про магазин. Навіщо Вам брати участь у нашому проекті: щоб робити щось дійсно важливе і потрібне, познайомитися з цікавими людьми. Графік: Ви можете допомагати в будь-який час, коли Ви вільні і маєте бажання. Контактна адреса: [email protected] (Уварова Аня).

ЕКО-ПРОЕКТ «ДІМ У БАРАНІВЦІ». Розшукуються активісти, які поділяють ідеї екологічного будівництва та життя у відповідній громаді однодумців і готові зробити власний внесок у створення вільного відкритого простору у чітко визначеній географічній місцевості. Участь у волонтерській програмі з розвитку проекту «Дім у Баранівці» може тривати від одного тижня до місяця у період з 25 травня до 21 вересня. Екологічний проект розташований у селі Баранівка, що на Полтавщині. Організатори забезпечують учасників харчуванням та проживанням, цікавим дозвіллям та добрим товариством, можливістю навчитись основам будівництва дому з солом’яних блоків, приготуванню страв різних країн світу, городництву, заготовці консервації. Після завершення волонтерської програми, з 22 до 28 вересня, для волонтерів Дому у Баранівці пройде авторський тижневий курс від Основ Свободи. Заїзд відбувається щотижня у п’ятницю та вівторок, від’їзд – у неділю та середу. На сайті проекту можна ознайомитися з умовами перебування та описом робіт, а також заповнити заявку на участь.

Зрозумілі поради, завдяки яким бізнес зможе вийти на краудфандинг, а значить залучити ресурси, підвищити впізнаваність свого бренду та зростити спроможність команди.

Дослідник довів, що штучний розум не володіє свідомістю, властивою людині, а отже, не зможе замінити його в тих сферах, де потрібно розуміння, а не відтворення алгоритмів, і не озброїться проти своїх творців, як в голлівудських фільмах.