Велика Ідея запрошує на Ярмарок Голос Вулиць, що пройде 24 червня з 12:00 до 22:00 у «Європейському Містечку» (Арка Дружби Народів). Ярмарок Голос Вулиць – це неформальні урочисті творчі зустрічі-торги, коли гроші, витрачені на придбання предметів дизайну, ласощів чи подарунків, переходять не лише власникам даних товарів, а також в спільний фонд реалізації проектів суспільних реформ через спільнокошт. Ярмарок Голос Вулиць передбачає наявність 4-х складових: презентація та підтримка проектів громадянами, музична частина, корисна кухня, мистецькі акції. Програма:
12:00-17:00 УЧАСНИКИ ЯРМАРКУ
Українські дизайнерські вироби, продукти домашнього приготування, авторські роботи, що втілюють естетику, екологічність і етичність: магазинчик дизайну ОООО.com.ua, Knigli (книги-картини), Гастро-майстерня Конфітюр, саморобні метелики від Руслана Осики, Закритки (листівки, аплікації, блокноти), роботи від Аліни Копиці та ін.
12:30 ПІКНІК У МІСТІ
Ми зголодніли за свіжим мисленням і відкритим повітрям. Пікнік у Місті пропонує зустрітися задля пошуку спільної мови для життя в епоху доступності комунікацій. Запрошуємо вас до участі у розмові. Приходьте на Пікнік у місті зі своєю стравою або ж долучайтесь спонтанно. Вартість участі - 20 грн. Залучені кошти підуть у спільнокошт реалізації проектів.
12:00-22:00 ПРОЕКТИ ДЛЯ ПІДТРИМКИ
12:00-15:00 UKRLINE ИДЕТ В НАРОД
Многие годы на основе Точки / Креста формировались украинские орнаменты. Именно эту Точку наш соотечественник Казимир Малевич преобразовал в символ новой эстетической парадигмы - его величесто Пиксель. Семантический анализ последовательности крест, точка, крест, точка дает цепь поколений, имеющих одинаковые ценности, бесконечную дорогу из прошлого в будущее. Автор проекта Филипп Пищик будет наносить свою УКРЛИНИЮ на всех желающих.
15:00 ДОКЛАД О СОВРЕМЕННОЙ АРХИТЕКТУРЕ: Почему like и нравится - это не одно и то же?
Докладчик - Влад Голдаковский, архитектор
Сегодня огромные массивы информации, вербальной, визуальной, тактильной торпедируют наш мозг и там медленно оседают. В какой-то момент у человека пропадает способность откликаться на то, что в него входит. Вырабатывается автоматизм в восприятии, оценках, отношениях, и это в результате выплескивается на всех нас. Социальные сети очень хорошо иллюстрируют эти процессы. Вы же видите какое огромное поле бесконечного бесполезного жужжания происходит в интернете? Смотреть видео-обращение
16:00 ARTIST TALK «Розширена аудиторія»: розповідь художниці Алевтини Кахідзе про перформенс «Можливо, диво!» у Криму
Художниця відтворила близько 10 малювальних сессій на склі безпосередньо на вулицях і площах, під відкритим небом, перед глядачами, а деколи і разом з ними. А одного дня попросила своїх кримських глядачів назвати три імені відомих художників. Відповідей було небагато, але глядачі не припиняли слідкувати за малюванням художниці. Розширена аудиторія - це коли мистецтво виходить за межі звичного для нього простору, захищеного від нерозуміння і підсилення компетентним глядачем.
17:00-22:00 МУЗИКА
Indirect, Mandarinaduck, Bad news from cosmos, Anniebri, Melting Clouds. Благодійний внесок (квиток) становить 30 грн, зібрані кошти підуть у фонд реалізації проектів.
Ярмарок Голос Вулиць - експериментальний захід, на якому будуть представлені проекти, які вирішили першими випробувати практику фінансування спільнокоштом. Нагадаємо, що втілення механізму Спільнокошт стало можливим у квітні 2012 завдяки фінансовим зусиллям 127-ми доброчинників (людей та організацій), які за 82 дні зібрали 38060 грн на програмування та дизайн відповідної версії веб-ресурсу (стартує у серпні 2012). Механізм фінансування спільнокошту - це можливість інвестувати у втілення проекту, в основі якого лежить соціально важлива ініціатива, мистецька чи підприємницька ідея. Але існує принцип – лише той проект, який збере 100% необхідного бюджету, буде вважатися успішним та кошти підуть на його фінансування. В іншому випадку – всі внески повертаються доброчинникам. Також важливим елементом механізму є система винагород, яка змушує автора ідеї до взаємної відповідальності перед тими, хто підтримав його проект.
Голос Вулиць 2010-2011
Історія розвитку та трансформації ідеї Голос Вулиць є унікальною. Публічні сесії Голос Вулиць відбулися весною 2011 на Андріївському узвозі, 22Б у форматі міського фестивалю. У ньому взяли участь музиканти з Dead Boys Girlfriend, Alarma, Push Club Orchestra, Ті, що падають вгору, Melting Clouds, промовці дискусій про реконструкцію Андріївського узвозу, новий закон "Про громадські організації", художниця Алевтіна Кахідзе з перформенсом "Сімейна історія в чотирьох частинах" та інші. У жовтні та листопаді 2010 Голос Вулиць пройшов у формі поетичних хепенінгів в Ужгороді, Донецьку, Херсоні,Сімферополі та Вінниці під егідою програми міських перетворень Свято Генерацій. До того, у жовтні 2010, платформа Голос Вулиць як результат співпраці Garage Gang Kollektiv та архітектора Ірини Білецької була презентована на фестивалі Гете Інституту "Вулиця ігор - ігри на вулиці", присвяченому переосмисленню Андріївського узвозу. Тоді вперше у публічному просторі було представлено великий куб, який складався з 27 маленьких кольорових кубиків, що використовувались для музичних концертів, публічних читань, дискусій та роботи в мережі, оскільки куб мав власну точку wi-fi. Ідея Голосу Вулиць виникла у 2008 році з простого гасла французької студентської революції 68-х років "Поезія на вулицях". Ідея Голос Вулиць є однією з перших ідей, презентованих на платформі Велика Ідея.
Слідкувати за наповненням програми Ярмарку Голос Вулиць можна на новоствореній сторінці Facebook.
Захід відбувається за підтримки GIZ (Компанія «Німецьке товариство міжнародного співробітництва»). Інформаційні партнери - Tochka.net, Британська Рада. У 2011 році проект підтримували USAID, Uniter, Pact Inc, а у 2010 - Гете Інститут в Україні. Проект Голос Вулиці вигадала та організовує ГО Гараж Генг.