Сто тисяч у добрі руки

Сто тисяч у добрі руки

112 4 хвилини хв. читання
23.06.2012

«Ми стояли біля Конци, в нас було 5 ноутів і ми майже заставляли людей нас підтримувати і голосувати на сайті Нескафе-Ідея-Х» – ВЕЛИКА ІДЕЯ поспілкувалася з одним із переможців конкурсу від «Нескафе».

Під гаслом «Якщо ти маєш Ідею – ти маєш головне» конкурс тривав з початку весни цього року. Ідеї змагалися у трьох категоріях: творча, соціальна та бізнесова. Кожному з трьох переможців конкурсу мали дістатися призи по 100 тис. грн. Для участі у відборі потрібно було спершу зареєструвати свою ідею на сайті Idea-x Nescafe. Потім чекати рішення експертної ради щодо включення проекту в число півфіналістів. Далі проводити активну кампанію з популяризації свого задуму для того, щоб зібрати якомога більше голосів через народне онлайн-голосування і потрапити у фінал.

Остаточних переможців конкурсу визначало журі. Ними стали: мистецька платформа h4b (творча категорія), гурток фотоаматорів з Черкас (соціальна категорія), спортивний центр MyWay (бізнесова категорія).

Проект мистецької платформи h4b передбачає створення культурного осередку на базі напівзруйнованого історичного будинку в самому центрі Києва за адресою Грушевського, 4Б. Премія переможця має піти на інфраструктуру мистецького центру: побудову сцени, встановлення місць для сидіння, ремонт приміщення, закупівлю обладнання.

У команді переможної ідеї про гурток фотоаматорів хочуть популяризувати фотомистецтво у Черкасах. Для цього на базі вже існуючих курсів, що розвивають технічні навики та візуальний смак, буде створена фотостудія з професійним обладнанням. Задум має сприяти розвитку належного рівня непрофесійних фото- і відеоробіт, яких з’являється чимдалі більше.

Створення спортивного центру MyWay має сприяти розвитку фізичної культури в Україні. Наразі цей проект має команду тренерів і шукає приміщення для спортивного залу.

Серед інших претендентів можна відзначити ідеї кав’ярні-пральні, мережі вело-прокату veliki.ua, інтернет-проекту про любов до тварин «Шарік Шоу», фантастичного короткометражного фільму, студії звукозапису для студентів, притулку для бездомних тварин «Дім Сірка» та анімаційної студії. Подібний конкурс від Nescafe проводиться вже 4-й рік.

ВЕЛИКА ІДЕЯ поставила декілька запитань одному з переможців МИКОЛІ МАРУСИКУ, засновнику мистецької платформи h4b.


 

Фото: Мистецька Платформа  


– Чи з самого початку ви вірили в перемогу?

– Взагалі, віра – це те, що нас не покидає вже 2 роки, і якби не вона, то ніхто б не займався цим будинком. Шкода констатувати, але в суспільстві зараз такий тренд, що нікого нічого не хвилює, а наша команда – це зграйка божевільних, яких ще не забрали в установу по вулиці Фрунзе... Хоча деякі колишні скептики почали щиро захоплюватися нашою справою і навіть вступати в ряди Армії Божевільних. Тому наша віра підкріплюється.

– Яким способом ви розповсюджували інформацію про проект?

– Пишемо друзям, піаримо в соцмережах, зараз хотіли б зробити дієвий сайт... Якщо говорити про сам проект на Ідеї-Х, то на збір голосів для того, аби потрапити до фіналу, пішла колосальна кількість енергії, і в останні 2 дні, коли ми програвали, нам довелося вийти на вулицю і довести, що це ефективно. Ми стояли біля Конци, в нас було 5 ноутів, і ми майже змушували людей нас підтримувати і голосувати на сайті Нескафе-Ідея-Х. В результаті ми з четвертого непрохідного пересунулися на друге місце, що забезпечило нам фінал і, зрештою, перемогу.

– На що ви витратите гроші в першу чергу?

– Взагалі, ми на сайті Нескафе виставили кошторис, за яким і плануємо працювати, з невеликими корективами. Також для ефективності друзі порадили звернутися до будівельних спонсорів. Першочергово будемо купувати обладнання та будувати амфітеатр на 250-300 місць.

– Яким ви уявляєте Г4Б через рік?

– По-перше, Г4Б – це скорочене найменування будинку. Ми створюємо Центр Актуальної Культури Н4В і за рік сподіваємося зосередити навколо нього більшість активних творчих спільнот. Дуже сподіваємося, що зможемо вийти на один щабель з іншими подібними культурними центрами і поширювати наші енергетичні коливання в суспільстві. Одна з цілей – дати відчути людям їхні можливості в плані творчості. Цього поки дуже мало. Навіть коли ти приходиш на будь-який концерт чи в будь-яку галерею, ти – споживач, попри те що це краще, ніж приходити в модні бутіки у торгових центрах. Ми б хотіли спровокувати людей на мистецтво своїми руками, головою, серцем – спонукати суспільне середовище перетворюватися зі споживацького на творче. І тут йдеться не тільки про мистецтво. Коли найбільший в Європі завод ХБК перетворюють на найбільший південноукраїнській торгівельний центр (китайських товарів) – це приклад злоякісного перетворення. Повертаючись до наших баранів – ми запланували, що в Н4В буде функціонувати студія звукозапису, фото- та відеостудії, галерея, виставкові та освітні зали, майстерні, амфітеатр, вулична галерея. Плануємо розфарбувати будинок. Словом, роботи є досить багато, і ми хотіли б на цьому етапі створення культурного центру залучити інші спільноти, яким близькі наші цінності.

 

 

Зрозумілі поради, завдяки яким бізнес зможе вийти на краудфандинг, а значить залучити ресурси, підвищити впізнаваність свого бренду та зростити спроможність команди.

Чого ж нам бракує, щоб допустити майбутнє в Україні вже сьогодні? Одна з можливих відповідей — у нашому суспільстві ще не зібралася критична маса громадян, оснащених для реалій майбутнього, що стрімко наближається.