Сто тисяч у добрі руки

Сто тисяч у добрі руки

112 4 хвилини хв. читання
23.06.2012

«Ми стояли біля Конци, в нас було 5 ноутів і ми майже заставляли людей нас підтримувати і голосувати на сайті Нескафе-Ідея-Х» – ВЕЛИКА ІДЕЯ поспілкувалася з одним із переможців конкурсу від «Нескафе».

Під гаслом «Якщо ти маєш Ідею – ти маєш головне» конкурс тривав з початку весни цього року. Ідеї змагалися у трьох категоріях: творча, соціальна та бізнесова. Кожному з трьох переможців конкурсу мали дістатися призи по 100 тис. грн. Для участі у відборі потрібно було спершу зареєструвати свою ідею на сайті Idea-x Nescafe. Потім чекати рішення експертної ради щодо включення проекту в число півфіналістів. Далі проводити активну кампанію з популяризації свого задуму для того, щоб зібрати якомога більше голосів через народне онлайн-голосування і потрапити у фінал.

Остаточних переможців конкурсу визначало журі. Ними стали: мистецька платформа h4b (творча категорія), гурток фотоаматорів з Черкас (соціальна категорія), спортивний центр MyWay (бізнесова категорія).

Проект мистецької платформи h4b передбачає створення культурного осередку на базі напівзруйнованого історичного будинку в самому центрі Києва за адресою Грушевського, 4Б. Премія переможця має піти на інфраструктуру мистецького центру: побудову сцени, встановлення місць для сидіння, ремонт приміщення, закупівлю обладнання.

У команді переможної ідеї про гурток фотоаматорів хочуть популяризувати фотомистецтво у Черкасах. Для цього на базі вже існуючих курсів, що розвивають технічні навики та візуальний смак, буде створена фотостудія з професійним обладнанням. Задум має сприяти розвитку належного рівня непрофесійних фото- і відеоробіт, яких з’являється чимдалі більше.

Створення спортивного центру MyWay має сприяти розвитку фізичної культури в Україні. Наразі цей проект має команду тренерів і шукає приміщення для спортивного залу.

Серед інших претендентів можна відзначити ідеї кав’ярні-пральні, мережі вело-прокату veliki.ua, інтернет-проекту про любов до тварин «Шарік Шоу», фантастичного короткометражного фільму, студії звукозапису для студентів, притулку для бездомних тварин «Дім Сірка» та анімаційної студії. Подібний конкурс від Nescafe проводиться вже 4-й рік.

ВЕЛИКА ІДЕЯ поставила декілька запитань одному з переможців МИКОЛІ МАРУСИКУ, засновнику мистецької платформи h4b.


 

Фото: Мистецька Платформа  


– Чи з самого початку ви вірили в перемогу?

– Взагалі, віра – це те, що нас не покидає вже 2 роки, і якби не вона, то ніхто б не займався цим будинком. Шкода констатувати, але в суспільстві зараз такий тренд, що нікого нічого не хвилює, а наша команда – це зграйка божевільних, яких ще не забрали в установу по вулиці Фрунзе... Хоча деякі колишні скептики почали щиро захоплюватися нашою справою і навіть вступати в ряди Армії Божевільних. Тому наша віра підкріплюється.

– Яким способом ви розповсюджували інформацію про проект?

– Пишемо друзям, піаримо в соцмережах, зараз хотіли б зробити дієвий сайт... Якщо говорити про сам проект на Ідеї-Х, то на збір голосів для того, аби потрапити до фіналу, пішла колосальна кількість енергії, і в останні 2 дні, коли ми програвали, нам довелося вийти на вулицю і довести, що це ефективно. Ми стояли біля Конци, в нас було 5 ноутів, і ми майже змушували людей нас підтримувати і голосувати на сайті Нескафе-Ідея-Х. В результаті ми з четвертого непрохідного пересунулися на друге місце, що забезпечило нам фінал і, зрештою, перемогу.

– На що ви витратите гроші в першу чергу?

– Взагалі, ми на сайті Нескафе виставили кошторис, за яким і плануємо працювати, з невеликими корективами. Також для ефективності друзі порадили звернутися до будівельних спонсорів. Першочергово будемо купувати обладнання та будувати амфітеатр на 250-300 місць.

– Яким ви уявляєте Г4Б через рік?

– По-перше, Г4Б – це скорочене найменування будинку. Ми створюємо Центр Актуальної Культури Н4В і за рік сподіваємося зосередити навколо нього більшість активних творчих спільнот. Дуже сподіваємося, що зможемо вийти на один щабель з іншими подібними культурними центрами і поширювати наші енергетичні коливання в суспільстві. Одна з цілей – дати відчути людям їхні можливості в плані творчості. Цього поки дуже мало. Навіть коли ти приходиш на будь-який концерт чи в будь-яку галерею, ти – споживач, попри те що це краще, ніж приходити в модні бутіки у торгових центрах. Ми б хотіли спровокувати людей на мистецтво своїми руками, головою, серцем – спонукати суспільне середовище перетворюватися зі споживацького на творче. І тут йдеться не тільки про мистецтво. Коли найбільший в Європі завод ХБК перетворюють на найбільший південноукраїнській торгівельний центр (китайських товарів) – це приклад злоякісного перетворення. Повертаючись до наших баранів – ми запланували, що в Н4В буде функціонувати студія звукозапису, фото- та відеостудії, галерея, виставкові та освітні зали, майстерні, амфітеатр, вулична галерея. Плануємо розфарбувати будинок. Словом, роботи є досить багато, і ми хотіли б на цьому етапі створення культурного центру залучити інші спільноти, яким близькі наші цінності.

 

 

Зрозумілі поради, завдяки яким бізнес зможе вийти на краудфандинг, а значить залучити ресурси, підвищити впізнаваність свого бренду та зростити спроможність команди.

Маршалл Розенберг, автор терміну «Ненасильницька Комунікація», говорив, що конфліктів на рівні потреб не існує, вони існують на рівні стратегії задоволення цих потреб.