На руках – у небо

На руках – у небо

19 3 хвилини хв. читання
16.09.2012

Чоловік без ніг піднімається на вершини гір і окриляє ентузіазмом тисячі людей в усьому світі. Невже ви ще не чули про нього?

 © www.freethechildren.com

Незмінна м’яка усмішка, контур оправи окулярів, стильна легка футболка, а якщо треба – охайний піджак і тонка краватка в клітинку. У нього беруть автографи, а його фотоальбом – концентрація тепла і турботи. У Спенсера Веста немає ніг, однак у його випадку це зовсім не те, про що потрібно говорити.

Унаслідок рідкісного генетичного відхилення лікарі ампутували Спенсеру обидві ноги у віці 5 років. Після цього хлопчик мав химерні перспективи соціальної адаптації. У дитинстві, коли Спенсер з’являвся перед ровесниками, його часто питали, де його ноги, і ніколи не питали, як його звати. Навіть близькі люди бачили в ньому в першу чергу інваліда, а не людину. Однак Спенсер не прагнув для себе особливого ставлення і на чергове запитання про ноги відповідав каламбуром: «Я забув їх в інших штанях». Проте і гумор допомагав не завжди. Щоб здаватися нормальним і сильним, Спенсеру Весту недостатньо було робити те, що роблять усі, – йому потрібно було робити більше. 2012 року Спенсер, повзучи на руках, піднявся на найвищу точку Африки – гору Кіліманджаро.

Зараз Спенсеру Весту 31 рік, і його життя неможливо назвати неповноцінним. Він встиг попрацювати на успішній посаді у спа-салоні, однак у якийсь момент зрозумів, що його покликання в соціальній активності і в тому, щоб заряджати інших людей своїм прикладом. Спенсер вирушив до Кенії з місією будівництва школи під егідою організації «Me to We». А потім вирішив разом з двома найкращими друзями піднятися на Кіліманджаро. Паралельним завданням підйому cтав пошук коштів на програму забезпечення Східної Африки водою.

Підкорення вершини тривало сім днів. У Спенсера був спеціальний візок, однак переважну частину маршруту він піднімався на гору, долаючи спекотні кілометри на своїх руках. Спустившись з вершини, він зізнався, що це була найважча психологічна і фізична задача, яку він коли-небудь вирішував. Тим часом кампанія по збору коштів серед людей, натхненних вчинком Спенсера, у блозі «Redefine Possible» зібрала півмільйона доларів.

 

Команда трьох: відпочинок перед складним завданням © www.freethechildren.com

Тільки разом! Уперед! © www.freethechildren.com

Тріумф! Спенсер досяг вершини Кіліманджаро © www.freethechildren.com

© www.freethechildren.com

Підкорена вершина африканського континенту висотою майже 6 тис. метрів та натхненна участь у будівництві школи для кенійських дітей – маленькі подвиги, які допомогли Спенсеру привернути увагу до своєї особистості, а не лише до тіла.

Наразі Спенсер Вест часто виступає як мотиваційний оратор організації «Me to We» і вже написав книгу про своє життя. Попри фізичні вади він справляється з задачами, яких від нього не очікують. Це робить його дієвим енергетичним прикладом для сотень зневірених у собі людей.

 

Цікаві факти

 

На відміну, наприклад, від Евересту, на Кіліманджаро можна підніматися пішки. 35 тис. людей щороку намагаються підкорити Кіліманджаро, але лише половині з них це вдається. 
 
 
Організацію «Me to We» вигадав канадський активіст Крейг Кілбургер. У 1995 році він у віці 12-ти років створив організацію «Free the Children», котра зараз є однією з найвпливовіших у світі мереж захисту дітей. «Me to We» була заснована у 2008. Своєю цінністю організація називає безсоромний ідеалізм, а своєю метою – розвиток особливої соціально орієнтованої філософії життя, розповсюдження хенд-мейд виробів з бідних країн, а також реалізацію мотиваційних проектів.

 

Зрозумілі поради, завдяки яким бізнес зможе вийти на краудфандинг, а значить залучити ресурси, підвищити впізнаваність свого бренду та зростити спроможність команди.

Маршалл Розенберг, автор терміну «Ненасильницька Комунікація», говорив, що конфліктів на рівні потреб не існує, вони існують на рівні стратегії задоволення цих потреб.