© www.freethechildren.com
Незмінна м’яка усмішка, контур оправи окулярів, стильна легка футболка, а якщо треба – охайний піджак і тонка краватка в клітинку. У нього беруть автографи, а його фотоальбом – концентрація тепла і турботи. У Спенсера Веста немає ніг, однак у його випадку це зовсім не те, про що потрібно говорити.
Унаслідок рідкісного генетичного відхилення лікарі ампутували Спенсеру обидві ноги у віці 5 років. Після цього хлопчик мав химерні перспективи соціальної адаптації. У дитинстві, коли Спенсер з’являвся перед ровесниками, його часто питали, де його ноги, і ніколи не питали, як його звати. Навіть близькі люди бачили в ньому в першу чергу інваліда, а не людину. Однак Спенсер не прагнув для себе особливого ставлення і на чергове запитання про ноги відповідав каламбуром: «Я забув їх в інших штанях». Проте і гумор допомагав не завжди. Щоб здаватися нормальним і сильним, Спенсеру Весту недостатньо було робити те, що роблять усі, – йому потрібно було робити більше. 2012 року Спенсер, повзучи на руках, піднявся на найвищу точку Африки – гору Кіліманджаро.
Зараз Спенсеру Весту 31 рік, і його життя неможливо назвати неповноцінним. Він встиг попрацювати на успішній посаді у спа-салоні, однак у якийсь момент зрозумів, що його покликання в соціальній активності і в тому, щоб заряджати інших людей своїм прикладом. Спенсер вирушив до Кенії з місією будівництва школи під егідою організації «Me to We». А потім вирішив разом з двома найкращими друзями піднятися на Кіліманджаро. Паралельним завданням підйому cтав пошук коштів на програму забезпечення Східної Африки водою.
Підкорення вершини тривало сім днів. У Спенсера був спеціальний візок, однак переважну частину маршруту він піднімався на гору, долаючи спекотні кілометри на своїх руках. Спустившись з вершини, він зізнався, що це була найважча психологічна і фізична задача, яку він коли-небудь вирішував. Тим часом кампанія по збору коштів серед людей, натхненних вчинком Спенсера, у блозі «Redefine Possible» зібрала півмільйона доларів.
Команда трьох: відпочинок перед складним завданням © www.freethechildren.com
Тільки разом! Уперед! © www.freethechildren.com
Тріумф! Спенсер досяг вершини Кіліманджаро © www.freethechildren.com
© www.freethechildren.com
Підкорена вершина африканського континенту висотою майже 6 тис. метрів та натхненна участь у будівництві школи для кенійських дітей – маленькі подвиги, які допомогли Спенсеру привернути увагу до своєї особистості, а не лише до тіла.
Наразі Спенсер Вест часто виступає як мотиваційний оратор організації «Me to We» і вже написав книгу про своє життя. Попри фізичні вади він справляється з задачами, яких від нього не очікують. Це робить його дієвим енергетичним прикладом для сотень зневірених у собі людей.
Цікаві факти
На відміну, наприклад, від Евересту, на Кіліманджаро можна підніматися пішки. 35 тис. людей щороку намагаються підкорити Кіліманджаро, але лише половині з них це вдається.
Організацію «Me to We» вигадав канадський активіст Крейг Кілбургер. У 1995 році він у віці 12-ти років створив організацію «Free the Children», котра зараз є однією з найвпливовіших у світі мереж захисту дітей. «Me to We» була заснована у 2008. Своєю цінністю організація називає безсоромний ідеалізм, а своєю метою – розвиток особливої соціально орієнтованої філософії життя, розповсюдження хенд-мейд виробів з бідних країн, а також реалізацію мотиваційних проектів.