Громадяни хочуть контролювати тепер і лікарні.

© SocialBoost
Минулого уікенду в Києві пройшов фінальний хакатон проекту SocialBoost — конкурс соціально корисних ідей з використанням інтернету, організований Кабінетом Міністрів України.

Загалом на SocialBoost було подано 62 проекти, з яких 5 було обрано для участі в фінальному хакатоні. Фінальна п'ятірка виглядала так:

1. «Гаряча лінія» — додаток до смартфонів з «гарячими номерами» усіх українських держслужб

2. «Контролюй свою лікарню» — каталог українських лікарень з контактами і відгуками клієнтів

3. «Шанс» — проект допомоги дітям-сиротам

4. «Ніхто не піде скривдженим» — прозорий краудфандинг для допомоги хворим дітям

5. Також до фіналу був допущений проект, що переміг за результатами інтернет-голосування, а саме «Портал громадських ініціатив» — система управління ініціатива громад у містах.

На хакатоні, що відбувся в Державному Університеті інформаційно-комунікаційних технологій, проходила презентація ідей фіналістів, розробка прототипів за участю програмістів і дизайнерів та визначення переможця. За підсумками події переміг проект «Контролюй свою лікарню» економістки Катерини Руських.

Авторка описує свій проект так: «Для активізації громадського контролю ми можемо створити веб-сайт, на якому пацієнти зможуть оцінювати свої поліклініки та лікарні, доповідати про вимагання хабарів, залишати свої пропозиції по вдосконаленню обслуговування, залишати подяки медичному персоналу та лікарні». За словами переможниці, 62% жителів міста та 71% селян незадоволені рівнем медичних послуг. Серед причин називають великі черги до лікарів, вимагання «благодійних внесків» чи хабарів, неякісне лікування, занедбаність приміщень лікарень тощо. Новий сайт має на меті вирішити наведені проблеми.

Переможниця хакатону економістка Катерина Руських © SocialBoost

Напередодні проведення хакатону один з учасників конкурсу Євгеній Гігаурі звинуватив учасників у підтасовці результатів інтернет-голосування та зняв свій проект з участі в голосуванні. Організатори SocialBoost відкинули всі звинувачення, зазначивши, що голосування за допомогою «лайків» неможливо підтасувати, та і мотивів махлювати у них не мало було.

Наразі невідомо, чи будуть подібні конкурси проводитися і надалі.
 
 

Системи фінансових показників, які дають ресурс приймати управлінські рішення

Метамодернізм намагається використовувати найкращі інструменти та стратегії минулого для того, щоб будувати оптимістичне майбутнє, і певною мірою є відображенням інформаційної сингулярності, яка охопила людство з появою глобальної мережі.