Громадяни хочуть контролювати тепер і лікарні.

© SocialBoost
Минулого уікенду в Києві пройшов фінальний хакатон проекту SocialBoost — конкурс соціально корисних ідей з використанням інтернету, організований Кабінетом Міністрів України.

Загалом на SocialBoost було подано 62 проекти, з яких 5 було обрано для участі в фінальному хакатоні. Фінальна п'ятірка виглядала так:

1. «Гаряча лінія» — додаток до смартфонів з «гарячими номерами» усіх українських держслужб

2. «Контролюй свою лікарню» — каталог українських лікарень з контактами і відгуками клієнтів

3. «Шанс» — проект допомоги дітям-сиротам

4. «Ніхто не піде скривдженим» — прозорий краудфандинг для допомоги хворим дітям

5. Також до фіналу був допущений проект, що переміг за результатами інтернет-голосування, а саме «Портал громадських ініціатив» — система управління ініціатива громад у містах.

На хакатоні, що відбувся в Державному Університеті інформаційно-комунікаційних технологій, проходила презентація ідей фіналістів, розробка прототипів за участю програмістів і дизайнерів та визначення переможця. За підсумками події переміг проект «Контролюй свою лікарню» економістки Катерини Руських.

Авторка описує свій проект так: «Для активізації громадського контролю ми можемо створити веб-сайт, на якому пацієнти зможуть оцінювати свої поліклініки та лікарні, доповідати про вимагання хабарів, залишати свої пропозиції по вдосконаленню обслуговування, залишати подяки медичному персоналу та лікарні». За словами переможниці, 62% жителів міста та 71% селян незадоволені рівнем медичних послуг. Серед причин називають великі черги до лікарів, вимагання «благодійних внесків» чи хабарів, неякісне лікування, занедбаність приміщень лікарень тощо. Новий сайт має на меті вирішити наведені проблеми.

Переможниця хакатону економістка Катерина Руських © SocialBoost

Напередодні проведення хакатону один з учасників конкурсу Євгеній Гігаурі звинуватив учасників у підтасовці результатів інтернет-голосування та зняв свій проект з участі в голосуванні. Організатори SocialBoost відкинули всі звинувачення, зазначивши, що голосування за допомогою «лайків» неможливо підтасувати, та і мотивів махлювати у них не мало було.

Наразі невідомо, чи будуть подібні конкурси проводитися і надалі.
 
 

Зрозумілі поради, завдяки яким бізнес зможе вийти на краудфандинг, а значить залучити ресурси, підвищити впізнаваність свого бренду та зростити спроможність команди.

Вкладаючи кошти в культурний проект, який репрезентує країну як простір, що народжує зірок світового мистецтва, спонсори інвестують у власний успіх, бо позитивний імідж держави, де існує успішна, цікава всьому світу художня сцена – це найкращій шлях до поліпшення іміджу національного бізнесу на міжнародному ринку.