Конкурс інноваційних ідей, магістерка з соціального підприємництва в Оксфорді, стажування у Стенфорді, аспірантура у Гонконгу, резиденції для менеджерів культури та багато іншого.

 

ГРАНТИ / СТИПЕНДІЇ / РЕЗИДЕНЦІЇ

СТИПЕНДІЙНА ПРОГРАМА З ФОТОГРАФІЇ І ПРАВ ЛЮДИНИ. Організація Magnum Foundation пропонує стипендії на проходження 6-тижневої літньої програми «Фотографія і права людини» у Нью-Йоркському університеті. Стипендія покриває витрати на проживання, дорогу, помешкання. Програма складається з трьох курсів, які розкривають стратегії створення успішних документальних фотопроектів на тему прав людини. Заявки на участь (зразок фотопроекту, есе, резюме) приймаються до 17 грудня 2012 року.

РЕЗИДЕНЦІЯ ДЛЯ МИТЦІВ ТА ГУМАНІТАРІЇВ. Фундація Больяско (Італія) організовує резидентські програми для митців та науковців. Учасниками можуть бути люди будь-якого віку, що мають творчі чи академічні досягнення у таких галузях, як візуальні мистецтва, архітектура, кіно, театр, танець, музика, література, філософія, історія, археологія. Місячна програма забезпечує учасникам помешкання, харчування та приватну студію. Заявки приймаються до 15 січня 2013 року.

СТИПЕНДІЙНА ПРОГРАМА ДЖОНА СМІТА. Тритижнева стипендійна програма у Великобританії спрямована на поглиблення обізнаності про демократичне врядування. Навчання охоплює такі теми, як верховенство права, соціальна справедливість, толерантність, права вразливих груп населення. До участі запрошуються кандидати віком 25-40 років, які працюють у сфері політики, місцевого самоврядування, бізнесу, ЗМІ, мистецтва чи громадянського суспільства. Крайній термін подачі заявок – 31 грудня 2012 року.

КОРОТКОСТРОКОВІ СТИПЕНДІЇ ПОСОЛЬСТВА ФРАНЦІЇ. Посольство Франції в Україні оголошує конкурс стипендій для здійснення короткострокових (1-2 місяці) наукових стажувань у Франції. Стипендія (1060 євро на місяць) розрахована на аспірантів та молодих науковців (до 35 років), які навчаються в українському ВНЗ в аспірантурі чи докторантурі та мають необхідність провести дослідницьку роботу чи прослухати освітній курс у Франції. Кінцевий термін подання документів – 15 грудня 2012 року.

СТИПЕНДІЙНА ПРОГРАМА ДЛЯ СОЦІАЛЬНИХ ЛІДЕРІВ. The Global Fellows – це однорічна стипендійна програма для лідерів соціального впливу. Протягом перших 2 місяців учасники проходять навчальну програму з лідерства у Нью-Йорку, а наступні 9 місяців відводяться на стажування у соціальній організації в Індії, Пакистані чи в Африці. Від кандидатів очікується підприємницький досвід, лідерські якості і відданість позитивним соціальним змінам. Дедлайн подачі заявок – 16 листопада 2012.

СТАЖУВАННЯ ДЛЯ АРТ-МЕНЕДЖЕРІВ У ВАШИНГТОНІ. Організація The Kennedy Center пропонує місячне стажування для менеджерів у сфері мистецтва з досвідом роботи від 5 років. Кандидати повинні займати керівну посаду у будь-якій організації, пов’язаній з мистецтвом, і вільно володіти англійською мовою. Грант покриває усі витрати на навчання, проживання, харчування і переліт. Заявки приймаються до 1 грудня 2012 року.

СТИПЕНДІЇ НА НАВЧАННЯ У КЕМБРИДЖІ. Фонд Сороса пропонує успішним студентам стипендії на проходження магістерських програм в Університеті Кембриджа за такими напрямами, як екологія, гендерні студії, охорона здоров’я, державне право та ін. Заявки на стипендії приймаються Фондом до 15 листопада 2012 року. Після цього потрібно подати онлайн-заявку з усіма необхідними документами в Університет Кембриджа до 4 грудня 2012.

МАГІСТЕРСЬКА ПРОГРАМА З СОЦІАЛЬНОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА. Бізнес-школа Оксфордського університету пропонує стипендії для проходження річної магістерської програми з соціального підприємництва. Кандидати повинні мати досвід роботи у соціальній організації від одного року. Стипендія покриває вартість навчання і частково – витрати на проживання. Дедлайн подачі заявок – 11 січня 2013 року.

АСПІРАНТУРА У ГОНКОНГУ. Студентам з усього світу пропонуються стипендії на здобуття ступеню PhD в університетах Гонконгу за різними спеціальностями. Прийом заявок на стипендії триває до 1 грудня 2012 року, після чого кандидати подають документи на обрані програми зі списку 8 запропонованих університетів. Стипендії у розмірі приблизно $2600 на місяць надаються на три роки навчання.

РЕЗИДЕНЦІЇ ДЛЯ МЕНЕДЖЕРІВ КУЛЬТУРИ. Українська мережа культури оголошує прийом заявок на Програму резиденцій для менеджерів культури. Обравши приймаючу організацію в одному з 14 міст України, резиденти мають змогу протягом 1-2 тижнів реалізувати свою культурну програму у співпраці з даною інституцією. Організатори програми забезпечують проживання резидента та інформаційну підтримку. Заявки на участь приймаються до 19 листопада 2012 року.

ГРАНТ НА СТАЖУВАННЯ У СТЕНФОРДІ. Стенфордський університет пропонує 3-тижневу літню програму для спеціалістів у сфері бізнесу, політики та громадянського суспільства. Кандидати повинні бути старші 27 років і мати досвід роботи від 6 років у сфері демократії чи соціального розвитку. Для участі у конкурсі потрібно надіслати заявку і резюме до 23 листопада, а також відправити два рекомендаційні листи до 14 грудня 2012 року. Грант покриває витрати на навчання, проживання, харчування, дорогу та оформлення візи.

 

КОНКУРСИ / ПРОГРАМИ / АКЦІЇ

КОНКУРС РЕЦЕНЗІЙ. «ВВС Україна» проводить конкурс читацьких рецензій у рамках премії «Книга року ВВС-2012». Для участі потрібно надіслати рецензію обсягом 500-1000 слів на одну з книжок-учасниць довгого списку премії. Рецензії прийматимуться до 30 листопада 2012 року.

МИСТЕЦЬКА ПРЕМІЯ СЕРГІЯ КУРЬОХІНА. Премія присуджується художникам, кураторам, музикантам, які у своїй творчості розвивають ідеї Сергія Курьохіна. Головні засади премії – пошук нових форм взаємодії мистецтв, провокативність, орієнтація на перформанс та імпровізацію. На конкурс приймаються перформативні проекти, твори візуального мистецтва, медіа-об’єкти, кураторські проекти, тексти про сучасну культуру, а також музичні проекти. Дедлайн подачі заявок – 1 грудня 2012.

КОНКУРС ЕСЕ. Міжнародна мовна академія Канади проводить конкурс есе на тему «Як міжнародна освіта може сприяти миру у всьому світі». Обсяг роботи – 1500-2000 слів. Переможці одержать стипендію на навчання в одному з канадських університетів на бакалаврській або магістерській програмі. Роботи приймаються до 31 грудня 2012 року.

КОНКУРС «НОВІТНІЙ ІНТЕЛЕКТ УКРАЇНИ». До участі у Всеукраїнському молодіжному конкурсі «Новітній інтелект України»запрошуються молоді дослідники, підприємливі та соціально активні люди, вік яких не перевищує 35 років. Конкурс складається з чотирьох номінацій: прикладні дослідження з гуманітарної та економічної тематики, бізнес-ідеї, соціальні проекти та наукові роботи. Переможці у кожній з номінацій отримають грошові призи. Останній термін подання конкурсних робіт – 31 січня 2013 року.

КОНКУРС ІННОВАЦІЙНИХ ІДЕЙ. Організація Dell Social Innovation Challenge оголошує конкурс інноваційних ідей для вирішення певної соціальної або екологічної проблеми. Конкурс відкритий для студентів з усього світу. П’ять переможців будуть нагороджені грошовими призами на загальну суму $105 000, а ще 17 володарів нагород по $1 000 будуть визначені публічним онлайн-голосуванням. Дедлайн подання проектів – 28 січня 2013 року.

ФОТОКОНКУРС НА ТЕМУ БЛАГОДІЙНОСТІ. Український форум благодійників проводить ІІІ Всеукраїнський фотоконкурс «Благодійність крізь призму об’єктива». До конкурсу допускаються фотороботи на тему благодійності у різних сферах суспільного життя у 10 номінаціях. Переможці одержать грошові призи до 5000 грн. Роботи приймаються до 18:00 20 листопада 2012 року.

КОНКУРС ФІЛЬМІВ НА ТЕМУ МІГРАЦІЇ. Триває конкурс короткометражних фільмів «Міграція – спроба втечі чи право на краще життя?». Для участі потрібно зняти художній, документальний чи анімаційний фільм тривалістю до 20 хв. Для учасників конкурсу буде проведено тренінг з прав людини та пов’язаних з ними питань міграції; майстер-клас з фото; майстер-клас з кіно. Переможець отримає путівку на міжнародний кінофестиваль. Прийом відео-робіт триває до 30 грудня 2012 року; тренінги та майстер-класи відбудуться 8-9 листопада в Ужгороді.

КОНКУРС ТВОРЧИХ РОБІТ З МІЛІЦЕЙСЬКОЇ ТЕМАТИКИ. Асоціація УМДПЛ організовує конкурс на найкращу фото-, відеороботу чи публіцистичний матеріал на тему дотримання прав людини працівниками міліції. Учасником конкурсу може стати кожен, хто надішле на розгляд конкурсної комісії фотографії, аматорське відео або статтю, нарис, художнє есе чи інші публіцистичні матеріали. Переможці конкурсу отримають грошові винагороди.

КОНКУРС КІНОФЕСТИВАЛЮ «КІНОМЕДІА». Третій фестиваль короткометражних фільмів про діяльність та вплив журналістів «Кіномедіа» приймає на конкурс ігрові, документальні, анімаційні та експериментальні фільми українських авторів. Фільми мають відповідати тематиці фестивалю (медіа та журналістика) і не перевищувати 15 хв. Прийом фільмів триває до 15 листопада 2012 р.

КОНКУРС ЕКОЛОГІЧНИХ АКЦІЙ. Для участі в конкурсі «100 кроків до Арктики» потрібно зібрати команду з 3-4 осіб, розробити ідею екологічної акції і реалізувати її у вашому місті. Акція може стосуватися охорони навколишнього середовища, захисту тварин, еко-освіти, економії ресурсів, впровадження еко-інновацій тощо. Після проведення акції потрібно надіслати в оргкомітет опис заходу з фото- чи відеозвітом до 30 листопада 2012 року. Головний приз для команди переможців – подорож на Алтай.

КОНКУРС КІНОСЦЕНАРІЇВ. Одеська кіностудія проводить конкурс сценаріїв для короткометражних художніх фільмів. Шість найкращих робіт будуть претендувати на запуск у кіновиробництво. Бажані жанри сценаріїв – драма, пригоди; формат – від 10 до 30 хвилин. Окрім того, проводиться відбір режисерів-початківців для зйомок дебютного фільму. Заявки приймаються до 10 листопада 2012 р.

 

ФОРМАЛЬНА ТА НЕФОРМАЛЬНА ОСВІТА

НАВЧАЛЬНІ ВІЗИТИ ДО ПОЛЬЩІ. Програма «Навчальні візити до Польщі» надає можливість студентам зустрітися з представниками польських академічних спільнот та громадських організацій, а також відвідати лекції, семінари та культурні заходи. До участі у відборі запрошуються студенти у віці 18-21 років, які відзначаються успіхами в науковій і громадській діяльності. Подати необхідні документи потрібно до 10 грудня 2012 року. 12-денні візити відбуватимуться у квітні і травні 2013 року. Участь у програмі є безкоштовною.

МАЙСТЕР-КЛАС З АКТОРСЬКОЇ МАЙСТЕРНОСТІ. Language Exchange Club та театральна студія Splash запрошують на майстер-клас з акторської майстерності англійською мовою, який відбудеться 17 листопада, 13:00-15:00. Запрошуються всі охочі грати на сцені з рівнем володіння англійською не нижче pre-intermediate. Захід безкоштовний за умови попередньої реєстрації.

НАВЧАЛЬНА ПРОГРАМА З ПРАВ ЛЮДИНИ У КАНАДІ. Міжнародний освітній центр з прав людини Equitas проводить Міжнародну навчальну програму з прав людини 9–28 червня 2013 року в м. Монреаль, Канада. До участі в конкурсі запрошуються представники громадських організацій та урядових структур, які ведуть активну правозахисну діяльність. Необхідне вільне володіння англійською або французькою мовами. Заявки приймаються до 21 листопада 2012 року.

ШКОЛА ГЕНДЕРНИХ СТУДІЙ. Громадська організація ДемАльянс оголошує відбір учасників/учасниць Школи гендерних студій – 2012. В рамках проекту – два дводенні семінари: «Вступ до гендерної проблематики» (17-18 листопада) і «Жінки та політика» (15-16 грудня 2012 р.). Навчання проводитимуть найкращі українські та європейські тренери, представники жіночих організацій, політики. Участь у проекті є безкоштовною. Для участі в проекті необхідно заповнити анкету до 23.00 8 листопада 2012 р.

ОСВІТНЯ ПРОГРАМА ДЛЯ ПІДЛІТКІВ «РОЗУМІННЯ МУЗЕЮ». PinchukArtCentre розпочав прийом заявок на участь в освітній програмі для підлітків «Розуміння музею». Спеціальний курс, що складається з 7 теоретичних і практичних занять, ознайомить учасників з практиками сучасного мистецтва в контексті роботи фахових інституцій. Курс триватиме з 10 листопада по середину грудня 2012 року. Участь безкоштовна. Реєстрація на курс відкрита до 8 листопада 2012.

ТРЕНІНГИ ВІД ГУРТА. Ресурсний центр ГУРТ проводить тренінги для активних, ініціативних та відповідальних людей, готових до довготривалої співпраці. Кожен бажаючий має можливість отримати унікальний досвід у сфері суспільної журналістики, дізнатися більше про життя та діяльність громадського сектору, отримати перспективу особистісного та професійного росту разом з командою ГУРТа. Навчання відбуватиметься за шведською технологією навчальних гуртків щоп'ятниці з 16:00 до 18:00 у Києві. Участь безкоштовна.

УКРАЇНСЬКИЙ ЖІНОЧИЙ САМІТ. Ukrainian Women's Summit – це освітній соціальний захід, мета якого – допомогти жінками України бути успішними і щасливими. Доповідачі виступатимуть з мотиваційними промовами на різноманітні теми, такі як особистий розвиток, стосунки, сім’я, творчість, підприємництво, здоровий спосіб життя. Гроші від реєстраційних внесків використовуються на соціальний проект – стипендії для навчання українських жінок на найкращих професійних курсах у світі. Саміт відбудеться 1 грудня 2012 року.

МАЙСТЕР-КЛАС ДЛЯ ЖУРНАЛІСТІВ. 10 листопада 2012 року з 11.00 до 18.00 медіа-фахівець Сергій Даниленко проведе майстер-клас «Ефективне поширення ідей за допомогою інтернет-технологій». До участі запрошуються журналісти та редактори, котрі займаються соціальною тематикою та мають на меті налагодити комунікацію з вразливими групами населення. Для участі у майстер-класі необхідно заповнити реєстраційну анкету до 18.00 5 листопада 2012 року.

 

ТВОРЧІ РОБОТИ

ВАКАНСІЇ В «ІЗОЛЯЦІЇ». Донецький фонд «ІЗОЛЯЦІЯ» шукає асистента куратора, який буде працювати під безпосереднім керівництвом  куратора центру над створенням виставок та культурних програм. Окрім того, розшукуються волонтери на позиції перекладачів, асистентів з фандрейзингу, асистентів екологічної програми, асистентів арт-проектів.

ВАКАНСІЯ У ВЕЛИКІЙ ІДЕЇ. Велика Ідея шукає людину на посаду Responsible Business Sustainor. В обов’язки буде входити створення партнерських програм та постійне спілкування з соціально відповідальними компаніями. У вас мають бути хороші комунікаційні навики, досвід роботи у менеджменті проектів і пристрасть досягати результатів. Надсилайте резюме за адресою [email protected] разом з відповіддю на питання: Як створити зацікавленість серед українських компаній підтримувати цікаві проекти молодих ентузіастів?

Зрозумілі поради, завдяки яким бізнес зможе вийти на краудфандинг, а значить залучити ресурси, підвищити впізнаваність свого бренду та зростити спроможність команди.

Із сімдесяти опитаних Українським Інститутом Майбутнього експертів та практиків 46, що складають 70 %, оцінили ймовірність збереження ручного режиму керування освітою на місцях на 9-10 балів за десятибальною шкалою.