Аналітика твого життя

Аналітика твого життя

105 9 хвилин хв. читання
14.11.2012

Уявіть, що ви переглядаєте свої відвідування закладів (чекіни) за останній місяць і бачите, скільки разів ви їли в ресторані...

 


— Компанія. Що таке Tictrac?

Tictrac www.tictrac.com – це персональна аналітична платформа, що дозволяє користувачам виявляти, як на них впливають різні аспекти їхнього життя. Це як Google аналітика для вашого життя. Tictrac схрещує різні набори персональних даних, наприклад, біг — погода, календар — настрій, плач дитини — сон і т.д., дозволяючи користувачам краще усвідомлювати своє життя та порівнювати себе з іншими. Tictrac інтегрується з різними сервісами, такими як Runkeeper, Withings, Google Calendar, Foursquare, Facebook, і слугує своєрідним «осередком стилю життя». Наша місія полягає в тому, щоб дати користувачам можливість краще розуміти себе і визначати, як можна вдосконалити те, що для них важливо.

 

— Структура. Хто ваші директори і працівники? Яка загальна чисельність вашої команди?

Ми – троє засновників: Мартін Блайндер (головний виконавчий директор), Олівер Маккарті (головний креативний технолог) і Джеймс Поллок (головний технічний директор). Також у нас є розробник, який працює за сумісництвом, і зараз ми шукаємо ще двох. Також є член правління, який є довіреним «ангелом бізнесу». Крім того, у нас є невелика консультативна рада, що складається з людей, які відчувають, що можуть зробити вагомий внесок у стратегію нашого зростання.

 

— Як усе починалося? Хто заснував цей проект, і що послужило натхненням для цього?

На початку 2008 року ми працювали у проекті Google. Ми займалися розробкою ґаджетів (міні-веб-програм) для iGoogle. Вони передували мобільним прикладним програмам, якими ми користуємося сьогодні.

Одна з програм називалась «Усвідомлення шкоди алкоголю» (Alcohol Awareness). Ми розробляли її спільно з великою британською організацією, що досліджує рак. Цей інструмент дозволяв користувачам відслідковувати своє споживання алкоголю і бачити, скільки калорій вони вживали разом з випивкою. Це був досить наочний спосіб: відмічаючи, що ви випили минулого вечора у пабі, можна було одразу побачити, скільки калорій ви спожили, і результати могли бути приголомшливі. Аргумент про те, що «алкоголь призводить до надмірної ваги», виявляється більш переконливим для 30-літніх людей, ніж аргумент, що «алкоголь може спричинити рак».

І тоді у нас з’явилась ідея: а якби можна було робити те саме щодо будь-якого аспекту життя? Можна було б дізнатися, як різні фактори нашого життя впливають на нас. Працюючи у цифровому просторі, ми спостерігали швидке поширення різних типів прикладних програм і пристроїв, що могли автоматично генерувати такі дані або дозволяли користувачам легко фіксувати відповідну інформацію.

Ми усвідомлювали, що ринок був ще не готовий до цього. Ми продовжували регулярно зустрічатись і вдосконалювати цю ідею, але не поспішали з реалізацією, аж доки не відчули, що ринок досяг переломного моменту. Це сталося, коли поширення пристроїв і програм та масове користування соціальними медіа і засобами відслідковування власної активності перевищило певний поріг.

Під час цього процесу у нас виникло прозріння, що цінність нашого проекту була не у фіксуванні даних, а у тих інсайтах, які нам могли забезпечити ці дані, дозволяючи покращити власне життя. Найважливіше, що ми зробили, – це перейшли від ідеї «мультифактової» системи відслідковування життя (лайф-трекінгу) до ідеї персональної аналітичної платформи. Це все змінило.

 

Засновники: Мартін Блайндер (головний виконавчий директор), Олівер Маккарті (головний креативний технолог),  Джеймс Поллок

— На конференції If Conference ви сказали, що ідея продукту Tictrac забезпечує «інсайти, що вимагають дій» у повсякденному житті. Що ви маєте на увазі?

Tictrac може забезпечувати користувачам реальний вплив на життя у формі «інсайтів, що вимагають дій». Це ті відкриття (“Discos”, скорочено від “Discoveries”), які виникають, коли користувач грається зі своїми даними і схрещує різні набори даних. Уявіть, що ви переглядаєте свої відвідування закладів (чекіни) за останній місяць і бачите, скільки разів ви їли в ресторані. Більшість із нас недооцінюють те, як часто ми харчуємось поза домом та яку суму грошей витрачаємо на це, не кажучи вже про потенційний вплив на вагу, рівень холестерину і т.д. Уявіть, що ви порівнюєте цей показник з соціоекономічною групою, схожою на вашу, і бачите, що ви їсте в ресторані частіше або рідше, ніж більшість людей вашого віку, рівня заробітку та регіону. Завдяки цьому ви можете краще зрозуміти себе і вжити заходів, щоб покращити своє життя.

 

— Розкажіть трохи більше про Disco – «інструмент відкриттів», що автоматизує ці інсайти і може бути підлаштований під персональний досвід.

Disco – це ділянка нашого сайту, де користувачі можуть гратися зі своїми даними, схрещувати різні набори даних і анонімно порівнювати себе з іншими демографічними групами. Tictrac дозволяє користувачам оперувати різними наборами даних і візуалізувати їх у різний спосіб. Від відстежування тенденцій у своїй діяльності, таких як збільшення чи зменшення кількості повідомлень електронною поштою, що надходять у різні дні, до аналізу цих повідомлень і з’ясування, як бути ефективнішим у повсякденному житті.

Наші життя складаються з маленьких проектів: скинути 5 кілограм до літа, пробігти 10 кілометрів, займатися дітьми чи кар’єрою, розвивати романтичні стосунки. Усі ці грані нашого життя – це проекти, до яких ми прив’язуємо певні цілі. Ми розробили Tictrac таким чином, щоб він підлаштовувався під ці життєві проекти, якими займаються люди.

 

 

— Чи можемо ми бути впевнені, що такий збір даних є соціально корисним, а не просто контролює кожен наш рух? Що буде, якщо ця інформація потрапить не в ті руки, і як ви плануєте вирішити цю проблему?

Наша мета – дати людям доступ до даних про самих себе і дозволити їм приймати оптимальні рішення щодо свого життя, відштовхуючись від спостережень, одержаних на основі цих даних.

Велика частина даних вже створюється самими користувачами за допомогою різних онлайн-акаунтів: чекіни, електронні повідомлення, календар, бігові маршрути. Tictrac забезпечує користувачам платформу, де вони можуть поєднати усю цю інформацію і переглядати її на єдиній інформаційній панелі. Сполучаючи цю інформацію, користувачі можуть почати встановлювати відношення між різними видами діяльності у своєму житті.

У нас на сайті викладена строга політика щодо приватності даних. Разом з тим, як і на будь-якому онлайн-сервісі, користувач має змогу зберігати лише ту інформацію, яку забажає. Наше завдання – створити безпечне і корисне середовище, що дозволить користувачам у приватному режимі дізнаватися про себе щось нове через ці дані, не відчуваючи при цьому, що за ними стежать.

 

— Маркетингова стратегія. Як ви плануєте поширювати інформацію про те, чим займаєтесь?

Партнерства – це найвигідніший маркетинговий інструмент веб-покоління, який дозволяє збільшувати шанси проекту на успіх та підвищувати його ефективність для наших користувачів. Tictrac – це платформа, придатна для широкого спектру потреб користувачів, – від фізичних вправ до виховання дітей, від здоров’я до кар’єри. Ми ведемо перемовини з різними веб-компаніями з приводу того, щоб упровадити Tictrac через їхні сервіси.

 


— Чи є ви першими у своєму роді? Якщо так, що відрізняє вас від подібних організацій?

Судячи з усього, так! Але все залежить від того, що мати на увазі під «своїм родом». Існують десятки сервісів лайф-трекінгу/селф-хакінгу. Кожен з них допомагає управляти цією відносно новою діяльністю, до якої користувачі вдаються все частіше.

Наша ключова відмінність полягає в тому, що Tictrac забезпечує місце, де можна слідкувати за усіма своїми заняттями, синхронізувати свої дані з усього інтернету та аналізувати їх за допомогою одного потужного інтуїтивного інтерфейсу. Ми даємо можливість користувачам одержувати унікальні інсайти та дізнаватися нові речі про себе у такий спосіб, який був неможливим до появи Tictrac.

 

— У чому полягає ваша бізнес-модель? Чи є вашим пріоритетом слідувати програмі соціально відповідального бізнесу?

Ми зводимо бренди та споживачів, які мають змогу відслідковувати специфічні види діяльності, такі як біг чи споживання їжі, і виступаємо новітньою платформою дослідження споживачів в обмін на грошову винагороду від брендів. Наші користувачі можуть заробляти гроші, продаючи брендам певні дані для вивчення споживацького попиту. Користувачів запитують, чи бажають вони взяти у цьому участь, і тоді їм пропонуються спеціальні інструменти відслідковування для конкретного дослідження.

 

— Чи шукаєте ви інвестицій, і якщо так, то в якому обсязі?

Як стартап-компанія ми перебуваємо у постійному пошуку капіталу. Разом з тим, ми приділяємо велику увагу вибору правильного моменту. Ми зібрали трохи грошей для початкового фінансування проекту і почали розкручуватись, тим часом розробляючи бета-версію і чекаючи моменту, коли він почне приносити прибуток. Зараз ми досягли обох цих рубежів і вже є достатньо успішними, щоб одержати оцінку, яка дозволить нам зібрати більше фінансових ресурсів.

 

— У чому полягає велика утопічна візія проекту Tictrac? Чого б ви хотіли досягти через два, п’ять, десять років? Чи можете ви уявити, що колись Tictrac буде працювати за рахунок сенсорів, вбудованих у людські тіла, щоб дані могли надходити постійно?

Наша візія в тому, що Tictrac буде «осередком стилю життя» – водночас ціллю і засобом, що дозволяє користувачам постійно дізнаватися більше про те, як вони функціонують, і вживати заходів, щоб удосконалювати те, що важливо для їхнього щастя і благополуччя.

Що стосується сенсорів, вбудованих у людські тіла… Хоча це цілком імовірний варіант розвитку подій, і ніколи не можна казати «ніколи» (ця технологія існує вже сьогодні), питання в тому, чи захочуть люди такі пристрої у своєму організмі. Це надає цілком нового значення поняттю «рідна програма».

 

В рамках партнерства з журналом UrbanTimes.

Зрозумілі поради, завдяки яким бізнес зможе вийти на краудфандинг, а значить залучити ресурси, підвищити впізнаваність свого бренду та зростити спроможність команди.

Вкладаючи кошти в культурний проект, який репрезентує країну як простір, що народжує зірок світового мистецтва, спонсори інвестують у власний успіх, бо позитивний імідж держави, де існує успішна, цікава всьому світу художня сцена – це найкращій шлях до поліпшення іміджу національного бізнесу на міжнародному ринку.