Все буде Еко!

Все буде Еко!

238 8 хвилин хв. читання
30.11.2012

Ми розміщуємо QR-код на кожній одиниці одягу. Це дозволяє покупцям дізнаватися, де і як був виготовлений одяг.

Rapanui – це марка одягу у стилі еко-фешн, відзначена нагородою RSPCA за інновацію у сфері моди. Вона пропонує повсякденний одяг, що є не лише стильним, але й екологічним. Процес виробництва є максимально етичним завдяки екомаркуванню та можливості простежувати походження одягу: споживач знає, звідки надійшов товар і як саме він був виготовлений – від засівання насіння і збору волокна до прядіння, ткацтва, зшивання і транспортування. Компанія Rapanui подала до Європарламенту пропозицію зробити екомаркування обов’язковим для усіх постачальників – у разі затвердження це може назавжди змінити обличчя індустрії моди. Також вона брала участь у розробці сучасного одягу для британської національної метеорологічної служби Met Office, «поєднуючи молодіжний стиль Rapanui та традиції Met Office». Компанія заснована Мартом і Робом Дрейк-Найтами у 2008 році і розташована у Великобританії.


— Що таке Rapanui?

Ми розробляємо і виготовляємо повсякденний одяг за останньою модою, використовуючи екологічні матеріали. Ми працюємо з фабриками, що живляться вітряною та сонячною енергією, і використовуємо найсучасніші еко-тканини, яким властива унікальна природна м’якість. В результаті виходить одяг, який чудово виглядає і є дуже приємним на дотик.

 

— У чому полягає етика компанії Rapanui, і що вона пропонує з точки зору соціальної та екологічної користі?

Органічний, етичний та екологічний підхід до нашого ланцюжка постачання сам по собі є унікальним. Але наш головний внесок у сталий розвиток полягає у можливості простежувати походження наших продуктів, у нашій роботі з покращення прозорості в індустрії моди та започаткованому спілкуванні між покупцями, брендами і виробниками. За допомогою наших карт простежування можна довідатися, звідки походять наші продукти, як і де вони виробляються – від засівання насіння і збору волокна до прядіння, ткацтва, зшивання і транспортування. Можна відстежити весь шлях від насіння до магазину.

Також наша компанія розробила систему екомаркування, призначену для того, щоб узагальнювати детальну і заплутану інформацію на упаковці та дозволяти покупцям здійснювати покупки швидко й усвідомлено. Така можливість робити швидкий свідомий вибір – це те, чого бракує у світі моди. Ця розробка здобула національне визнання у пресі та була відзначена нагородами, і її запозичили провідні бренди, прагнучи повторити наш успіх. Відповідна пропозиція буде представлена цього року у парламентській комісії і запропонована як законопроект ЄС.

 

 

 

— Як з’явилась ваша компанія? Хто її заснував, і що послужило натхненням для цього?

Компанія Rapanui була заснована братами Мартом і Робом Дрейк-Найтами на початку 2008 року зі стартовим капіталом 200 фунтів. Займаючись підприємництвом у галузі серфінгу, брати відчули зміну обстановки та клімату на місцевому узбережжі. Будучи безробітними випускниками у період кризи, вони вирішили піти іншим шляхом: якщо не можете знайти роботу, створіть її самі.


— Хто ваші керівники і працівники? Яка загальна чисельність вашої команди?

Компанією досі керують Март і Роб, які підібрали команду творчих і підприємливих випускників та стажувальників. Rapanui – це інноваційний бізнес, що залишається свіжим завдяки злагодженій роботі талановитих молодих людей.


— Як ви плануєте поширювати інформацію про те, чим займаєтесь?

Компанія Rapanui ніколи не платила за рекламу, покладаючись натомість на добру репутацію, поширення інформації з уст в уста та поради штатних піар-менеджерів. Ми сподіваємося, що наші досягнення та нагороди говорять самі за себе і є найпереконливішим способом поширення інформації про екологічний спосіб життя та сталий розвиток. Ми віримо у чесну комунікацію між брендом та споживачами і намагаємося запровадити це в усіх сферах бізнесу.

 

Ми вклали наші літні заощадження у розмірі 200 фунтів і купили ящик футболок, продали їх друзям і родичам, купили два ящики і так далі…

 

— Чи є ви першою у своєму роді компанією? Чи існують подібні ініціативи, що дають можливість простежувати походження своїх продуктів?

Існують інші бренди, зацікавлені у можливості простежування та екологічному виробництві. Але ми були першою у світі компанією, що забезпечила прозорість на кожному етапі, від насіння до магазину. Ми використовуємо унікальний інструмент простежування на нашому сайті і розміщуємо QR-код на кожному товарі. Це дозволяє відвідувачам сайту і покупцям дізнаватися, де і як був виготовлений одяг, і робити покупку швидко та свідомо. Повна прозорість ланцюжка постачання дає можливість простежувати кожен продукт – від людей, залучених у його пошиття, до кількості енергії, використаної у процесі виробництва.

 

 

— Розкажіть про екомаркування. Як зміниться індустрія моди, якщо ЄС запровадить це як законодавчу норму для усіх брендів?

За законами економіки, якщо є попит, виникає пропозиція. На жаль, ніхто не думав про наслідки змагання за ефективніший маркетинг – зрештою, щоб проілюструвати певний принцип, потрібно щось перебільшити і щось оминути. Дійшло до того, що зараз дуже мало хто розуміє, звідки береться одяг і як він виготовляється – не лише покупці, але й самі компанії у сфері моди. Кожен британець витрачає в середньому £624 на одяг щороку, усе населення Великобританії купує приблизно три мільярди предметів одягу на рік, тож на кожну людину припадає близько 50 предметів одягу. Жодна з цих речей не купується з урахуванням її походження. Можна сподіватися, що екомаркування в індустрії моди наближатиме бренди до стандартів справедливої торгівлі.

 

Через 5 років хочемо стати найбільшою компанією еко-одягу в Європі, через 10 років – плисти на човні та рибалити

 

Якщо екомаркування стане законодавчою нормою, воно має потенціал усе докорінно змінити. Досі споживачі могли не зважати на те, як виготовляється їхній одяг. Примусове екомаркування в індустрії моди викриє експлуатацію, до якої вдаються наші улюблені бренди в усьому світі, щоб економити кошти. Цей тип маркування вже стає обов’язковим для інших індустрій, таких як харчова та електронна. Оприлюднення цієї інформації змушує споживачів зважати на те, що саме вони купують, і заохочує компанії практикувати більш етичний та екологічний підхід, щоб уникати поганої репутації та ризику втрат.


— Екомаркування та можливість простежувати походження товарів – це запатентовані нововведення, чи їх можуть вільно використовувати усі марки одягу еко-фешн?

Ні, вони не є запатентованими, тому що ми віримо, що саме так має працювати індустрія моди. Ми пропонуємо екомаркування на розгляд Єврокомісії з надією на те, що якщо його приймуть на законодавчому рівні, це стане кроком уперед для всієї індустрії. Звісно, екомаркування і прозорість – це комерційні переваги компанії Rapanui, але ці ідеї були спрямовані на покращення, а не одержання прибутку. Ми заохочуємо усіх, хто погоджується з тим, що ми робимо, слідувати нашому прикладу.


— У чому полягає ваша бізнес-модель? Чи сподіваєтесь ви поширити цю ініціативу в усьому світі? Як можна розширити цю ідею?

Ми сподіваємося запровадити екомаркування і прозорість як стандарти в індустрії одягу. Інші компанії вже запозичують наші карти простежування, і ми просуваємо ініціативу екомаркування у Європарламент. Це може стати стандартом для усіх провідних компаній одягу у Великобританії та Європі. Ми будемо й надалі просувати глобальну екологічність – наразі ми зосереджуємося на британському та європейському ринках.

 

Нагорода RSPCA за інновацію у сфері моди © Всі фото rapanuiclothing.com


— Якщо вірити історії, ви заснували цей бізнес, маючи лише £200. Що ви можете порадити молодим підприємцям, щоб їхні мрії про стартап ставали реальністю?

Ця історія правдива – ми вклали наші літні заощадження і купили ящик футболок, продали їх друзям і родичам, купили два ящики і так далі…

Я б сказав, не поспішайте, будьте терплячі, майте чітке бачення того, який бізнес ви хочете розвинути, будьте ощадливими зі своїми грошима, але також впізнавайте можливості, коли можна їх вдало витратити. Розказуйте якомога більшій кількості людей про те, чим займаєтесь, встановлюйте нові зв’язки, займайте рішучу позицію, вчіться робити певні речі самостійно, сумлінно працюйте.

 

— У чому полягає велика ідея компанії Rapanui? Чого б ви хотіли досягти через два, п’ять, десять років?

Через два роки – відкрити наш 1000-й роздрібний магазин, через 5 років – стати найбільшою компанією еко-одягу в Європі, через 10 років – плисти на човні та рибалити.

 

В рамках партнерства з журналом UrbanTimes.

 

Зрозумілі поради, завдяки яким бізнес зможе вийти на краудфандинг, а значить залучити ресурси, підвищити впізнаваність свого бренду та зростити спроможність команди.

Міфологічні персонажі можуть бути переможені лише іншими міфологічними персонажами.