Інформаційна дієта: День 1. #Тиза21день

Інформаційна дієта: День 1. #Тиза21день

466 3 хвилини хв. читання
1.12.2012

Один запит у Google кип’ятить чайник!

Коли на початку 21 століття ескімоси познайомилися з інтернетом, цей термін потрібно було перекласти на їхню мову. Експерти вирішили перекласти інтернет як «ikiaqqivik» — «подорож крізь шари», оскільки раніше це слово вживалося для опису дій шамана, що для пошуку відповіді на якійсь питання мандрував крізь час і простір.

Для нас же інтернет-searching давно перестав бути таїнством. Перше, що ми робимо, коли хочемо відшукати інформацію — відкриваємо Google і вбиваємо пошуковий запит. За даними Alexa, 1 мільярд людей — половина аудиторії інтернету — щодня користуються Google.

Ви рахували, як часто ви натискаєте кнопку «Пошук»? А скільки сторінок щодня відкриваєте? Пошук в інтернеті сприяє викидам вуглекислого газу, оскільки пошукові системи базуються на величезних серверах, які потрібно забезпечувати неймовірною кількістю електроенергії. У свою чергу, сервери споживають дуже багато струму, виробництво якого пов'язане з викидами CO2.

Наприклад, один з комплексів найбільшої пошукової системи споживає стільки енергії, скільки вистачило б для забезпечення електрикою міста з населенням 300 тисяч людей. Одного разу співробітниця громадської організації CO2-online Софі Фабріціус заявила, що один запит у Google кип’ятить чайник. Скільки таких чайників кип'ятиться щодня у світі?

Найрозвиненіша нині сфера IT-індустрія робить такий самий внесок до глобального потепління, як і авіація. За даними Королівського технологічного інституту Стокгольма, на інформаційні технології припадає 3% глобальної емісії вуглекислого газу: 1,3% безпосередньо на IT-виробництво і 1,7% на IT-розваги та ЗМІ. На перший погляд це може здатися несуттєвим, але кожен ваш інтернет-запит збільшує «вуглецевий слід», який завдає шкоду Землі.

Практичний крок для дотримання інформаційної дієти: користуйтеся інтернетом раціонально – заощаджуйте природні ресурси.

Сьогодні існують «зелені» пошукові системи. Наприклад, творці Ecosia.org стверджують, що один клік у цьому пошуковику «рятує» 2 квадратних метри лісу, оскільки 4/5 коштів з кожного кліку по спонсорським посиланням йде на порятунок лісу (через рік після старту Ecosia.org перерахувала 130 000 євро до фонду WWF).

Також можна користуватися пошуковиком Blackle.сom — це екологічний проект Google. Офіс і сервери «чорної» пошукової системи підключено до альтернативних джерел енергії. Якщо ж ви звикли користуватися традиційними пошуковиками, то постарайтеся економно «витрачати» кліки — шукайте тільки те, що вам дійсно потрібно, і не відкривайте свідомо непотрібні посилання.

ВЕЛИКА ІДЕЯ запускає гру «Ти за 21 день» і запрошує тебе до участі. Як грати? Щодня протягом 21 дня ми будемо пропонувати зробити черговий крок до подолання обраного виклику, а ви, у свою чергу, будете практикувати і ділитися своїм досвідом у формі життєвих міні-історій. Перша гра «Ти за 21 день!» присвячена інформаційній дієті.

Ми зібрали 21 думку про практичні кроки, щоб розпочати інформаційну дієту і повернути своєму мозку стрункість ідей і швидкість мислення. Після завершення одного із завдань поверніться до матеріалу на Великій Ідеї і поділіться вашим досвідом у коментарях. Ваш відгук буде мотивувати інших долучитися до гри і перевірити, які зусилля дають найкращий результат. В останні 7 днів кожного місяця, керуючись вашими історіями, ми зможемо визначити нашу здатність споживати інформацію більш свідомо. В Twitter і Facebook ми будемо використовувати хештег #Тиза21день.


ІНФОРМАЦІЙНА ДІЄТА: ДЕНЬ 1 ДЕНЬ 2 ДЕНЬ 3 ДЕНЬ 4...

Автор
writer journalist socialworker

Зрозумілі поради, завдяки яким бізнес зможе вийти на краудфандинг, а значить залучити ресурси, підвищити впізнаваність свого бренду та зростити спроможність команди.

Переконуйте інших у життєзарадності свого бачення, і не забувайте вислухати їх, задля спільного виваженого результату.