Арт-резиденція у Словаччині, зимова школа підприємництва у Брюсселі, Всеукраїнський молодіжний форум, віденська стипендійна програма для танцюристів, міжнародний фотоконкурс Syngenta Photography Award та багато іншого.

 

ГРАНТИ / СТИПЕНДІЇ / РЕЗИДЕНЦІЇ

СТИПЕНДІЙНА ПРОГРАМА ДЛЯ ДОСЛІДНИКІВ ІСТОРІЇ. Спільна програма Інституту наук про людину у Відні (IWM) та Центру міської історії Центрально-Східної Європи у Львові розрахована на дослідників модерної інтелектуальної, культурної, суспільної і політичної історії. Програма передбачає 10-місячне стажування в Інституті наук про людину у Відні і повністю покривається стипендією. Учасниками можуть стати аспіранти і молоді кандидати наук віком до 35 років. Прийом заявок триває до 31 січня 2013 р.

СТИПЕНДІЯ АНІТИ БОРГ. Компанія Google і Технологічний Інститут ім. Аніти Борг проводять конкурс стипендій для жінок, які навчаються у галузі комп’ютерних технологій чи інформатики. До участі запрошуються студентки бакалаврату, магістратури чи аспірантури з високими академічними досягненнями. Переможиці конкурсу отримають стипендії у розмірі €7000. Заявки приймаються 1 лютого 2013 року.

«ВСЕСВІТНІ СТУДІЇ». Фонд Віктора Пінчука розпочинає прийом заявок на здобуття грантів за програмою «Всесвітні студії». Гранти надаються талановитим українцям віком до 35 років на здобуття магістерського ступеню у найкращих університетах світу в таких галузях, як сільське господарство, навколишнє середовище та екологія, право та державне управління. Прийом документів та реєстрацію відкрито на сайті програми з 1 грудня 2012 року по 15 травня 2013 року.

ПРОГРАМА ОБМІНУ ДЛЯ СТУДЕНТІВ КРИМУ. Американська програма Crimea UGRAD надає можливість перспективним студентам 1-3 курсів ВНЗ Криму навчатися протягом одного року в університетах або коледжах США. Програма передбачає візову підтримку, оплату подорожі, проживання та харчування, щомісячну стипендію. Кінцевий термін подачі аплікаційної форми на конкурс – 17 грудня 2012.

АРТ-РЕЗИДЕНЦІЯ У СЛОВАЧЧИНІ. Муніципальна галерея у Харкові оголошує конкурс на арт-резиденцію у місті Кошице. Це унікальна можливість повністю зануритися в культурне життя Словаччини, познайомитися з місцевими художниками, вивчити тенденції сучасного мистецтва іншої країни. Програма оплачує всі витрати на проїзд, проживання та матеріали для створення проекту резидента. Прийом заявок триває до 7 грудня. Резиденція відбудеться у лютому-березні 2013.

СТИПЕНДІЙНА ПРОГРАМА У БЕРЛІНІ. Навчальний Фонд Палати депутатів Берліна пропонує стипендійну програму для молодих дослідників з усіх дисциплін. Кандидати повинні працювати над дослідницьким проектом, реалізація якого потребує 12-місячного перебування у Берліні. Стипендія складає 770 євро на місяць для випускників та аспірантів і 1300 євро на місяць для кандидатів наук, а також забезпечує оплату поїздки до Берліну і проживання. Останній термін подання заявки – 15 грудня 2012 року.

СТИПЕНДІЙНА ПРОГРАМА ДЛЯ ТАНЦЮРИСТІВ. Віденський танцювальний фестиваль ImPulsTanz запрошує танцюристів і хореографів віком від 22 до 30 років взяти участь у 4-тижневій навчальній програмі danceWEB. Програма передбачає велику кількість семінарів та майстер-класів, перегляд відеофільмів, участь у дослідницьких проектах. Організатори забезпечують оплату навчання і проживання. Головний критерій відбору – танцювальний досвід. Заявки приймаються до 15 грудня.

МАГІСТЕРСЬКА ПРОГРАМА З СОЦІАЛЬНОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА. Бізнес-школа Оксфордського університету пропонує стипендії для проходження річної магістерської програми з соціального підприємництва. Кандидати повинні мати досвід роботи у соціальній організації від одного року. Стипендія покриває вартість навчання і частково – витрати на проживання. Дедлайн подачі заявок – 11 січня 2013 року.

РЕЗИДЕНЦІЯ ДЛЯ МИТЦІВ ТА ГУМАНІТАРІЇВ. Фундація Больяско (Італія) організовує резидентські програми для митців та науковців. Учасниками можуть бути люди будь-якого віку, що мають творчі чи академічні досягнення у таких галузях, як візуальні мистецтва, архітектура, кіно, театр, танець, музика, література, філософія, історія, археологія. Місячна програма забезпечує учасникам помешкання, харчування та приватну студію. Заявки приймаються до 15 січня 2013 року.

СТИПЕНДІЙНА ПРОГРАМА З ФОТОГРАФІЇ І ПРАВ ЛЮДИНИ. Організація Magnum Foundation пропонує стипендії на проходження 6-тижневої літньої програми «Фотографія і права людини» у Нью-Йоркському університеті. Стипендія покриває витрати на проживання, дорогу, помешкання. Програма складається з трьох курсів, які розкривають стратегії створення успішних документальних фотопроектів на тему прав людини. Заявки на участь (зразок фотопроекту, есе, резюме) приймаються до 17 грудня 2012 року.

СТИПЕНДІЙНА ПРОГРАМА ДЖОНА СМІТА. Тритижнева стипендійна програма у Великобританії спрямована на поглиблення обізнаності про демократичне врядування. Навчання охоплює такі теми, як верховенство права, соціальна справедливість, толерантність, права вразливих груп населення. До участі запрошуються кандидати віком 25-40 років, які працюють у сфері політики, місцевого самоврядування, бізнесу, ЗМІ, мистецтва чи громадянського суспільства. Крайній термін подачі заявок – 31 грудня 2012 року.

КОРОТКОСТРОКОВІ СТИПЕНДІЇ ПОСОЛЬСТВА ФРАНЦІЇ. Посольство Франції в Україні оголошує конкурс стипендій для здійснення короткострокових (1-2 місяці) наукових стажувань у Франції. Стипендія (1060 євро на місяць) розрахована на аспірантів та молодих науковців (до 35 років), які навчаються в українському ВНЗ в аспірантурі чи докторантурі та мають необхідність провести дослідницьку роботу чи прослухати освітній курс у Франції. Кінцевий термін подання документів – 15 грудня 2012 року.

 

КОНКУРСИ / ПРОГРАМИ / АКЦІЇ

НОВОРІЧНИЙ ФРІ-МАРКЕТ. Фрі-маркет – це нагода обмінятися будь-якими речами, які більше не потрібні власникам, але можуть знадобитися ще комусь. Мета акції – сприяти поширенню екологічної свідомості та взаємодопомоги в суспільстві. Акція відбудеться 23 грудня о 15:00-17:00 у Києві за адресою вул. Кіквідзе, 26. На учасників також чекають смачні пригощання та кінопоказ від Морква-Club.

КОНКУРС БІЗНЕС-КЕЙСІВ ДЛЯ ІННОВАТОРІВ. Львівська бізнес-школа УКУ оголошує конкурс з розв'язання бізнес-кейсів «Випробування для інноваторів». Двоє переможців отримають стипендію у розмірі 14 тис. грн. для навчання на магістерській програмі з інновацій та підприємництва. Щоб зареєструватися для участі у конкурсі, необхідно заповнити онлайн-форму до 10 січня 2013 року.

КОНКУРС ЕКО-ФІЛЬМІВ. Міжнародний фестиваль екологічного кіно «ЕкоЧашка» запрошує усіх бажаючих до участі у конкурсі короткометражних фільмів на еко-тематику. Формат фільму – від 2 до 10 хвилин. П’ять фільмів-переможців будуть представлені у програмі фестивалю в Москві та інших містах. Дедлайн – 31 грудня.

ФЕСТИВАЛЬ СОЦІАЛЬНОЇ РЕКЛАМИ. 20-21 грудня 2012 року відбудеться Другий всеукраїнський молодіжний фестиваль соціальної реклами «Інший погляд». У конкурсній програмі Фестивалю можуть брати участь школярі, студенти та молодь віком до 30 років. Проекти приймаються у таких номінаціях: друкована продукція (плакати, стікери, календарі, буклети тощо), відеоролик (до 120 секунд), аудіоролик (до 60 секунд), зовнішня реклама, Інтернет-реклама, соціальна реклама ручної роботи. Заявки приймаються до 15 грудня 2012 року.

МІЖНАРОДНИЙ ФОТОКОНКУРС. Syngenta Photography Award – це міжнародний фотоконкурс, мета якого – дослідити світові проблеми за допомогою візуальних засобів. Конкурс 2012 року присвячено взаємодії між сільським і міським середовищем. Конкурс проходить у двох категоріях – професійній та любительській. Загальний призовий фонд складає $65 000. Прийом робіт триває до 15 січня 2013 року.

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ БІЄНАЛЕ СТУДЕНТСЬКОГО ПЛАКАТА. Студенти та викладачі запрошуються до участі у головній експозиції і у конкурсній номінації бієнале студентського плаката. Роботи оцінюватимуть у двох категоріях – КУЛЬТУРА і ЛЮБОВ. Для участі в бієнале потрібно надіслати електронну версію плаката та заповнену анкету до 5 січня 2013 р. на e-mail [email protected].

«ЗОЛОТИЙ БАЙТ». Всеукраїнський чемпіонат комп’ютерних талантів «Золотий Байт» запрошує до участі школярів, студентів та недавніх випускників. Номінації конкурсу включають такі напрями, як програмування, системне адміністрування, розробка сайту, створення короткометражного фільму, фоторепортаж, розробка ігор та ін. Для участі потрібно зареєструватися на сайті до 31 грудня 2012 року. Цього року призовий фонд чемпіонату складає 500 000 грн, головний приз – подорож у Кремнієву долину.

КОНКУРС ЕСЕ. Міжнародна мовна академія Канади проводить конкурс есе на тему «Як міжнародна освіта може сприяти миру у всьому світі». Обсяг роботи – 1500-2000 слів. Переможці одержать стипендію на навчання в одному з канадських університетів на бакалаврській або магістерській програмі. Роботи приймаються до 31 грудня 2012 року.

КОНКУРС «НОВІТНІЙ ІНТЕЛЕКТ УКРАЇНИ». До участі у Всеукраїнському молодіжному конкурсі «Новітній інтелект України»запрошуються молоді дослідники, підприємливі та соціально активні люди, вік яких не перевищує 35 років. Конкурс складається з чотирьох номінацій: прикладні дослідження з гуманітарної та економічної тематики, бізнес-ідеї, соціальні проекти та наукові роботи. Переможці у кожній з номінацій отримають грошові призи. Останній термін подання конкурсних робіт – 31 січня 2013 року.

КОНКУРС ІННОВАЦІЙНИХ ІДЕЙ. Організація Dell Social Innovation Challenge оголошує конкурс інноваційних ідей для вирішення певної соціальної або екологічної проблеми. Конкурс відкритий для студентів з усього світу. П’ять переможців будуть нагороджені грошовими призами на загальну суму $105 000, а ще 17 володарів призів по $1 000 будуть визначені публічним онлайн-голосуванням. Дедлайн подання проектів – 28 січня 2013 року.

КОНКУРС ФІЛЬМІВ НА ТЕМУ МІГРАЦІЇ. Триває конкурс короткометражних фільмів «Міграція – спроба втечі чи право на краще життя?». Для участі потрібно зняти художній, документальний чи анімаційний фільм тривалістю до 20 хв. Переможець отримає путівку на міжнародний кінофестиваль. Прийом відео-робіт триває до 30 грудня 2012 року.

 

ФОРМАЛЬНА ТА НЕФОРМАЛЬНА ОСВІТА

МЕДІА-ШКОЛА В КИЄВІ. Київський осередок молодіжної громадської організації ФРІ запрошує на медіа-школу, яка відбудеться 22 грудня 2012 року. На учасників чекають цікаві лекції з теорії журналістики, інформація про нові медіа, практичні завдання та бесіди з майстрами своєї справи. Участь у школі безкоштовна. Для участі потрібно заповнити онлайн-анкету.

СЕМІНАР ПРО СВОБОДУ МИРНИХ ЗІБРАНЬ. Інститут «Республіка» в рамках Всеукраїнської ініціативи «За мирний протест!» запрошує на семінар «Теорія та практика застосування права на свободу мирних зібрань в Україні» 20 грудня 2012 року. Участь у семінарі є безкоштовною. Для участі у семінарі необхідно надіслати анкету до 19 грудня 2012 року (до 16.00) на адресу: [email protected].

ЛІТНЯ ШКОЛА НА ТЕМУ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО. Центрально-Європейський університет у Будапешті організовує літню школу «Документальне кіно за цифрової доби». Мета школи – дослідити сучасний стан документального кіно та можливості його застосування в освіті та науці. Школа розрахована на випускників та молодих дослідників у таких галузях, як кінознавство і медіазнавство, соціальні науки, гендерні студії, історія, права людини. Заявки на участь приймаються до 15 лютого 2013 року.

ЗИМОВА ШКОЛА ПІДПРИЄМНИЦТВА. 21-25 січня у Брюсселі відбудеться Зимова школа підприємництва, під час якої справжні підприємці будуть ділитися своїм досвідом заснування і розвитку успішного бізнесу. Інтенсивна програма включатиме семінари, воркшопи, бізнес-кейси, а також унікальну можливість взяти участь у дебатах в Європарламенті. Вартість заходу – €215.

MICROSOFT STUDENT CAMP. Microsoft Student Camp – це 6-місячна навчальна програма, розрахована на студентів 4-6 курсів технічних спеціальностей. Програма починається в грудні 2012 року та включає в себе 5 модулів, серед яких: «Сучасний IT-бізнес», «Новітні ІТ-технології», «Основи міжособистісного спілкування» та багато іншого. Найкращі студенти матимуть шанс стати частиною команди Майкрософт Україна. Реєстрація триває до 12 грудня 2012 р.

СЕМІНАР «ВІДПОВІДАЛЬНЕ ЛІДЕРСТВО». Фонд Віктора Пінчука оголошує конкурс на участь в VII Українському семінарі «Відповідальне лідерство», який відбудеться у Криму 23-28 лютого 2013 р. До участі в конкурсі запрошуються претенденти віком від 30 до 55 років, які досягли значних успіхів у бізнесі, політиці, державному секторі, суспільній діяльності, науці чи мистецтві та мають активну громадянську позицію. Заявки на участь у конкурсі приймаються до 16 січня 2013 року.

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ МОЛОДІЖНИЙ ФОРУМ. 15-16 грудня в черговий раз відбудеться Всеукраїнський молодіжний форум ILead від JCI Youth. Метою форуму є надання корисних знань та навичок активній молоді, яка постійно хоче розвиватися та не зупинятися на досягнутому. У програмі – насичені тренінги та майстер-класи від професіоналів з таких питань, як стратегія лідерства, цілепокладання, тайм-менеджмент, емоційний інтелект, ораторське мистецтво та багато іншого.

КУРС З ОРАТОРСЬКОГО МИСТЕЦТВА (ЛЬВІВ). Школа розвитку SPЕ організовує базовий авторський курс Романа Кушніра «Ораторське мистецтво». Ціль курсу – навчитись якісно доносити свою позицію до слухачів, володіти собою під час виступу та впливати на слухачів, використовуючи технічні прийоми. Курс триватиме з 4 по 20 грудня, передбачено 6 занять по 2 год. Вартість участі – 380 грн.

МАЙСТЕР-КЛАС З КІНОВИРОБНИЦТВА. 8 грудня о 13.00 в Києві відбудеться майстер-клас «Від короткого метру до повнометражного фільму» від переможця міжнародних кінофестивалів – ізраїльського режисера і сценариста Ґая Наттіва (Guy Nattiv). Майстер-клас розрахований на режисерів, акторів, сценаристів і всіх, хто хоче зняти свій повнометражний фільм і бути успішним у кіно. Тривалість – 4 години, вартість участі – 250 грн.

МАЙСТЕРНЯ ФОТОГРАФІЇ. Арт-школа на Чапаєва відкриває фотографічну майстерню для початківців, яку буде вести фотограф, журналіст, арт-критик, головний редактор порталу Foto.ua Олександр Ляпін. Мета курсу – не лише опанувати ази професійної зйомки, але й побачити світ по-новому і розкрити свій індивідуальний стиль. Початок занять – 2 грудня.

КРУГЛИЙ СТІЛ ПРО АВАНГАРД У МИСТЕЦТВІ. 5 грудня о 16.00 в Національному художньому музеї України відбудеться круглий стіл «Спадок авангарду в сучасному мистецтві. Естетичне. Етичне. Політичне». Модераторка – Ольга Балашова; запрошені спікери – Оксана Баршинова, Микита Кадан, Алевтина Кахідзе, Тіберій Сільваші.

НАВЧАЛЬНІ ВІЗИТИ ДО ПОЛЬЩІ. Програма «Навчальні візити до Польщі» надає можливість студентам зустрітися з представниками польських академічних спільнот та громадських організацій, а також відвідати лекції, семінари та культурні заходи. До участі у відборі запрошуються студенти у віці 18-21 років, які відзначаються успіхами в науковій і громадській діяльності. Подати необхідні документи потрібно до 10 грудня 2012 року. 12-денні візити відбуватимуться у квітні і травні 2013 року. Участь у програмі є безкоштовною.

 

ТВОРЧІ РОБОТИ

ВОЛОНТЕРИ ДЛЯ ОСВІТНЬОЇ ЕКО-АКЦІЇ. ДП «Укрекоресурси» та Екологічний клуб Еремурус шукають волонтерів на освітню акцію «Твій новий ЕКО рік». Волонтери будуть робити іграшки під ялинку (або на ялинку) із вторинної сировини разом зі школярами молодших класів Києва, розповідаючи їм про те, чому важливо сортувати сміття та зменшувати його кількість. Присилайте свої контакти (ПІБ, номер телефону, емейл) на [email protected].

ДИЗАЙНЕР ДЛЯ LOOO.CH. Луч шукає дизайнера-мінімаліста з типографічним мускулом. Любимо холодний «германський» дизайн: чисто, гостро, функціонально. Надсилайте портфоліо на [email protected].

Зрозумілі поради, завдяки яким бізнес зможе вийти на краудфандинг, а значить залучити ресурси, підвищити впізнаваність свого бренду та зростити спроможність команди.

«Ми стадні тварини і залишаємося ними тому, що в стаді маємо більшу силу. Поодинці ми мало чого варті. Ні як поодинокий хуліган, ні як поодинокий чернець, ні як поодинокий солдат. У всякому разі, у більшості випадків. Тому ми об’єднуємося наперекір всьому неоліберальному прагненню до індивідуалізму».