Персональна економіка: День 5 #Тиза21день

Персональна економіка: День 5 #Тиза21день

346 2 хвилини хв. читання
8.03.2013

Бар’єри, які заважають жінкам досягати фінансової свободи: невпевненість у користуванні грошима; акцент на економію замість інвестицій; сподівання на когось іншого; орієнтація на абстрактні цілі замість конкретних цифр.

«Гроші мають сенс, якщо вони приносять свободу жити натхненним життям», – каже гасло одного з найпопулярніших у світі сайтів на тему відношення жінок і фінансів Dailyworth. Успіх подібних проектів підтверджує підозру, що економіка виділяє жінок в окрему лігу.

В індустріальному чоловічому світі жінці приписується стереотипна роль «гарного покупця» і «поганого працівника». Як наслідок, жінок дуже часто дискримінують на ринку праці. Наприклад, в Україні рівень зарплат жінок на 8-30% нижчий, ніж у чоловіків.

У минулому році Америку сколихнула книга журналістки Ганни Розін «Кінець чоловіків: жінки набирають силу» (The End of Men: And the Rise of Women). У своїй роботі авторка пророкує прихід світового матріархату, причиною якого буде краща пристосованість жінок до сучасних економічних вимог.

На думку Ганни Розін, сьогодні на ринку праці більше дивідендів мають приносити якості, що притаманні скоріше жінкам: комунікабельність, схильність до командної взаємодії, гнучкість у прийнятті рішень, здатність до швидкого «ребрендингу».

За даними книги «Кінець чоловіків», у сучасній Америці жінки становлять більшість у робітничих професіях, серед менеджерів компаній та на аспірантурі університетів. Самотні жінки заробляють більше, ніж самотні чоловіки. У Вашингтоні в 64% сімей жінка є основним годувальником.

Прихильники книги сприяли тому, що фраза «кінець чоловіків» увійшла в словник емансипації на рівні з класичними виразами «друга стать» Сімони де Бовуар та «міф про красу» Наомі Вульф.

Однією з причин таких поглядів на перспективи жінок у Штатах може бути високий рівень індивідуалізму в американському суспільстві, а також велика кількість публікацій, які, подібно до сайту Dailyworth, дають жінкам окремі поради, як досягнути успіху в чоловічому фінансовому світі.

Так, нещодавно Джеральдін Сілі на сторінках Time описувала чотири бар’єри, які традиційно заважають жінкам досягати фінансової свободи: невпевненість у користуванні грошима; акцент на економію замість інвестицій; сподівання на когось іншого; орієнтація на абстрактні цілі замість конкретних цифр.

У свою чергу, проект About.com в одній із публікацій пропонував жінкам 10 типових порад на тему фінансового планування:

  1. Не покладатися на інших: чоловіків, бойфрендів, батьків.
  2. Ставити цілі – це шлях до фінансового успіху.
  3. Вкладати гроші не в тимчасові задоволення, а у тривалі творчі проекти чи самоосвіту.
  4. Витрачати менше, ніж заробляти – це секрет багатства.
  5. Отримати освіту – людям з освітою легше заробляти.
  6. Відкладати частину коштів про всяк випадок.
  7. Щодня обговорювати сімейний бюджет.
  8. Не брати на себе борги партнера.
  9. Не боятися робити інвестиції.
  10. Вчитися на помилках.

Подібні настанови стимулюють жінок займати активну позицію як по відношенню до свого гаманця, так і по відношенню до світу.

Втім, перспективи економічного матріархату – це не лише заокеанські примхи. Навіть в Україні компанії, до складу вищого керівництва яких входять жінки, отримують на 18-69% більше прибутку (дані юридичної фірми «Коффлер та партнери»).

Висновок для чоловіків – спробувати більше довіряти у фінансових питаннях жінкам. 

Зрозумілі поради, завдяки яким бізнес зможе вийти на краудфандинг, а значить залучити ресурси, підвищити впізнаваність свого бренду та зростити спроможність команди.

Довіра є коли команда не відчуває по відношенню, до тебе конкуренцію