Персональна економіка: День 18 #Тиза21день

Персональна економіка: День 18 #Тиза21день

229 2 хвилини хв. читання
21.03.2013

Суть бізнесу – в дії. Суть бізнесу – в терпінні. Суть бізнесу – мріяти зробити щось видатне.

Простий принцип фінансової стабільності — заробляти треба більше, ніж витрачати. Відповідно, крім ревізії зайвих витрат, творчий імпульс варто також направляти на пошук нових прибутків.

У 2005 році американський журнал The Economist вирахував, що 75% вартості компаній базується на їхній інтелектуальній власності (у 1980 році цей показник становив лише 40%). І чим меншою була компанія, тим більше роль інтелектуальної складової в її вартості прямувала до 100%. Напрошується висновок, що часто одного розуму достатньо, щоб робити бізнес.

Нульові роки були декадою інтернет-технологій, принципу «чорного лебедя», Стіва Джобса і нової віри в індивідуального генія. Це був плідний ґрунт для появи нових форм бізнесу. Ще 7 років тому ніхто навіть не чув про слово «стартап», а сьогодні, здається, однієї оригінальної ідеї достатньо, щоб захопити світ своїм бізнес-проектом. 

За винайденням більшості світових стартапів стояли одна або дві людини, що говорили простою мовою, працювали без вмебльованого офісу, секретарки та колосальних інвестицій. Інвестор Стів Бланк у своїй статті «Як Фейсбук вбив Силіконову Долину» жаліється, що ніхто більше не інвестує в науку – всі інвестують в соціальні мережі. Його рецепт для стартапів досить простий: зрозумійте потреби людей і задовольніть їх онлайн.

Це означає, що бізнес стало робити легше, але чи успішний бізнес? Нахабні та веселі винахідники стартапів в кедах часто протиставляються акулам традиційної догматичної бізнес-моделі. Однак досить часто суворі закони вдалого бізнесу виявляються однаковими для всіх. 

Суть бізнесу – в дії. В тому, щоб сісти і написати бізнес-план та створити прототип продукції.

Суть бізнесу – в терпінні. Згадаймо фразу Кейнса: «Ринок може залишатися ірраціональним довше, ніж ти можеш лишатися платоспроможним».

Суть бізнесу – в тому, щоб мріяти зробити щось видатне. Джефф Безос, запускаючи Amazon.com, мріяв не про малу книжкову лавку на окраїні, а про магазин з 3 мільйонами книг.

Суть бізнесу – в оригінальності. Серед найкращих українських стартапів за минулий рік – сервіс для «випікання» мобільних додатків, доставка продуктів з супермаркетів додому, калькулятор особистої продуктивності, голосова соціальна мережа, сервіс пошуку т’юторів, біржа ідеальних подарунків, динамічний каталог знижок. Межі для вигадок розмиваються. За той же минулий рік 30 найкращих українських стартапів отримали інвестиції з середнім чеком 1 млн. грн. 

Практична порада гри «Ти за 21день. Персорнальна економіка»: наважтесь зробити щось таке, чого до цього ще ніхто ніколи не робив. Спробуйте організувати свій маленький бізнес. Запустіть лінію варіння мила з сюрпризом всередині, відкрийте інтернет-магазин торгівлі ґудзиками, запропонуйте сервіс «фотограф вихідного дня», створіть фонд зберігання дублікатів ключів, розпочніть торгувати дощовою водою або парасольками з фотографіями клієнта. Інший безпрограшний варіант – інвестувати в бізнес-починання своїх друзів і стати новим Ворреном Баффетом.

Зрозумілі поради, завдяки яким бізнес зможе вийти на краудфандинг, а значить залучити ресурси, підвищити впізнаваність свого бренду та зростити спроможність команди.

Чого ж нам бракує, щоб допустити майбутнє в Україні вже сьогодні? Одна з можливих відповідей — у нашому суспільстві ще не зібралася критична маса громадян, оснащених для реалій майбутнього, що стрімко наближається.