Масдар – перше місто майбутнього

Масдар – перше місто майбутнього

1354 1 хвилина хв. читання
1.04.2013

В пустелі поблизу Абу-Дабі розбудовують єдине повністю екологічне місто на планеті.

В Об’єднаних Арабських Еміратах розростається експериментальне місто майбутнього Масдар. Це перше в історії місто без сміття, автомобілів, викиду діоксиду вуглецю та з живленням цілком за рахунок відновлювальної енергії.

Незважаючи на те, що запасів нафти в ОАЕ вистачить ще на сто років, шейхи вже зараз думають про енергетичний ринок майбутнього. До 2030 уряд країни планує змістити вісь економіки країни в сторону відновлювальних джерел енергії.

Слово «масдар» арабською означає «джерело». Місто має стати джерелом відновлювальної енергії та нових ідей для екологічного розвитку містобудування. Масдар Сіті спроектував відомий британським архітектором Норманн Фостер разом з німецькими інженерами та енергетиками.

Місто будується навколо Масдарського інституту науки і технологій, який є основним дослідницьким полігоном екологічних інновацій в регіоні. В його стінах вже сьогодні навчаються декілька сотень студентів з понад 30 країн світу. Також сьогодні в Масдарі вже почали діяти перші комерційні підприємства, заклади харчування та торгівлі. 

Кампус Масдарського Інституту © masdarcity.ae

Планується, що місто здадуть в експлуатацію в 2025 році. Тоді ж в ньому зможуть почати жити всі бажаючі, а не лише науковці чи співробітники компаній. За задумом, його населення на той час становитиме 50 тис. чоловік. Масдар позиціонується як місто, відкрите для туристів.

Оскільки Масдар Сіті розташоване в пустелі, 85% його енергії приходиться на долю сонячної енергії. Панелі для акумуляції енергій сонця вбудовані прямо в фасади будинків. Також в місті мають бути встановлені спеціальні «парасольки», що вдень мають створювати тінь і вбирати сонячну енергію, а вночі – надавати місту акумульоване тепло. Стіна, побудована навколо міста, дозволяє підтримувати температуру на 10-15 градусів нижчу, ніж в пустелі навколо.

Масдар Сіті повністю побудоване з екологічних матеріалів. На території міста вже перероблено 96% будівельного сміття. Роль міського транспорту в Масдарі виконують безпілотні таксі та спеціальні яйцеподібні трамваї. Залізниці та автостради винесені за межі міста, звільнивши місце для паркових зон. Освітлюватиметься місто за рахунок LED- технологій. 

Зрозумілі поради, завдяки яким бізнес зможе вийти на краудфандинг, а значить залучити ресурси, підвищити впізнаваність свого бренду та зростити спроможність команди.

Ті методики, за якими вчать дітей сьогодні, не мають жодних перспектив у майбутньому. Проблема з гуманітарними науками впливає на відсутність соціального інженерингу. Ми не розуміємо, ким ми є. Тому ці блукання переростають у намагання повернутися до архаїки.