Перетворивши громадський транспорт у Wi-Fi free зони, можна розвантажити дороги від пробок.

У Львові почала діяти програма по оснащенню громадського електротранспорту міста безкоштовним Wi-Fi та GPS-навігацією.

У державному підприємстві «Львівелектротранс», яке координує транспортну програму, повідомляють, що на сьогодні 9 трамваїв по маршрутах №6, №9 та №10 уже оснащено 3G модемами і забезпечено доступ до інтернету. Взагалі по Львову курсує 62 трамваї та 60 тролейбусів.

Соціологічні дослідження свідчать, що безкоштовний інтернет може привабити більшу кількість людей користуватися трамваями, тролейбусами, автобусами, метро, а отже звільнити дорожню інфраструктуру від заторів, пересадивши водіїв із автівок у громадський транспорт. Безкоштовний Wi-Fi для 75% опитаних — це аргумент. Поза тим, подорожуючі містом туристи можуть використовувати інтернет як частину транспортної системи для кращого планування подорожей.

Крім Wi-Fi, «Львівелектротранс» почав обладнувати міський електричний транспорт та кондукторів GPS-пристроями. На сьогодні подібні системи уже впроваджені на громадський транспорт Києва, Вінниці, Донецька, Луцька, Тернополя, Сімферополя, також запустили програми в Кіровограді, Кременчуці та інших містах.

У Сімферополі курсують соціальні автобуси з Wi-Fi та GPS-навігаторами, де право на безкоштовний проїзд мають 17 категорій громадян, а кількість людей, які можуть скористатися пільгою на транспортування, не обмежується однією чи двома людьми.

У березні 2013 Луцьке управління транспорту та зв’язку обладнало міські автобуси GPS-пристроями, а також розробило веб-сторінку з інтерактивною мапою, яка дозволяє побачити, де знаходиться кожен з 262 автобусів, що обслуговують 32 маршрути міста. Наявність таких даних допоможе оптимізувати витрати часу на власні поїздки та у майбутньому складати «карти досяжності» при плануванні пересування по місту громадськими маршрутками.

 


Арсен Куртяк

координатор проекту, фахівець-аналітик «Львівелектротранс»

Встановлення навігаційних пристоїв має більше стратегічне значення та оптимізовуватиме роботу транспортної системи. Перш за все, диспетчери тепер можуть контролювати ситуацію по затримках, відставаннях від графіку тролейбусів і трамваїв в онлайн режимі. Це дає можливість швидко реагувати на форс-мажорні обставити, і, відповідно, швидше відновлювати нормальний рух.

По-друге, автоматизовується робота, яку робили кілька десятків людей: бухгалтери, нарядники, табельщики, таксувальники і так далі. Відповідно вплив людського фактора мінімізується.

По-третє, система самостійно нараховуватиме заробітню плату водіям відповідно до того, скільки годин вони від’їздили. Також система вираховує, на скільки водій дотримується графіку і, відповідно, преміюватиме за відповідність графіку.

Автор
..............

Зрозумілі поради, завдяки яким бізнес зможе вийти на краудфандинг, а значить залучити ресурси, підвищити впізнаваність свого бренду та зростити спроможність команди.

Упражнение по технике коллажа может быть вводным для разговора об эпохе постмодернизма, которая начинается в начале XX века и по мнению экспертов, продолжается до сегодня.