ТОП-10 винаходів квітня

ТОП-10 винаходів квітня

587 7 хвилин хв. читання
17.04.2013

Сканування снів, біологічні кредитні карки, ментальні паролі, розумні вазони, винахід від українського вундеркінда.

Наше життя все дужче поглинається технологіями. Багато фантастичних ідей, які демонстрував Голівуд, сьогодні наука втілила в реальність. З усіх боків ми оточені програмними кодами та інформацією. І людству вже не сховатись від них. Щомісяця ВЕЛИКА ІДЕЯ публікує добірку найкращих винаходів, досягнень науки та великих ідей, які вигадують та втілюють звичайні люди в різних куточках планети.


© Kikstarter.com 

#1. Енергія футболу 

Американські винахідники знайшли спосіб перетворити широко розповсюджену любов до футболу у джерело альтернативної енергетики. Організація Uncharted Play розробила м’яч SOCCKET, що акумулює кінетичну енергію від руху. 30 хвилин гри таким м’ячем здатні забезпечити 3 години освітлення світлодіодною лампою. Лампа комплектується разом з м’ячем. З екологічної точки зору SOCCKET може бути особливо ефективним для сільських місцевостей Африки та Латинської Америки, де все ще використовують керосин або деревину для забезпечення освітлення, а футбол є популярною грою. На свою реалізацію проект зібрав майже 100 тисяч доларів через Kickstarter, де його підтримало понад 1000 осіб.

 

#2. Подушка-будильник

© Ajvita.ru

Як відомо, легкість прокидання вранці залежить від того, яка фаза сну протікає в цей час. Компанія Sony патентує подушку, яка допоможе людям мати якісний сон та прокидатися в найбільш вдалий для організму момент. На відміну від своїх попередників, нова подушка аналізує не рухливість людини уві сні, а хвилі головного мозку. Для цього японські вчені вмонтували в подушку спеціальний датчик, що торкається шкіри голови сплячого. Завдяки цьому подушка зможе розпізнавати різні фази сну людини і будити її в найліпший момент. Крім того, подушка зможе переривати сон людини, коли вона буде бачити нічні жахи, або допомагати організовувати ефективний денний сон.

 

© Ain.ua

#3. Електронна шкільна дошка від українського підлітка

16-річний учень з міста Стаханова Луганської області Андрій Коноваленко винайшов спосіб використовувати будь-яку поверхню у якості інтерактивної дошки. Винахід під назвою CamTouch працює за допомогою звичних пристроїв: комп’ютера, проектора, веб-камери та лазерної вказівки. Проектор передає зображення з комп’ютера на стіну приміщення. Завдяки написаній Андрієм програмі веб-камера відстежує рух лазерної вказівки по проекції і синхронізує його з рухом курсора на екрані, дозволяючи управляти зображенням. На думку автора проекту, технологію можна використовувати передусім у навчальних закладах. З ідеєю пристрою CamTouch юнак виграв цьогорічний український відбірковий тур конкурсу Imagine Cup, який проводить компанія Microsoft, і тепер буде представляти Україну у фіналі конкурсу.

 

© Click & Grow

#4. Розумний домашній сад

Компанія Click & Grow розробила «розумний сад» для вирощування трав і спецій у домашніх умовах без зайвих зусиль. Пристрій під назвою Smart Herb Garden самостійно дбає про рослини, забезпечуючи їм необхідну кількість води, поживних речовин та освітлення. Усе, що потрібно зробити господарю, – це під’єднати Smart Herb Garden до розетки, вставити картридж з насінням і наповнити резервуар водою. Спеціальне середовище з наноматеріалів контролює оптимальне постачання води та добрив до коренів рослин. Також контейнер оснащено економною освітлювальною системою, яка забезпечує рослинам необхідну кількість світла. Розробники пропонують картриджі для вирощування базиліку, чебрецю, меліси, м’яти, помідорів чері, перцю чилі, шпинату, руколи та зеленого салату. Зараз проект збирає фінансування на Kickstarter і вже зібрав необхідну суму у п’ятикратному обсязі.

 

 © engadget.com

# 5. Сенсор безпеки велосипедистів

Інженери компанії Volvo розробили систему, що здатна запобігти зіткненню автомобіля з велосипедом. За допомогою відеокамери та радару, вмонтованих у дзеркало заднього виду, система аналізує рух велосипедистів на дорозі. Якщо велосипедист різко звертає попереду машини, створюючи ризик зіткнення, система автоматично гальмує автомобіль, випереджуючи реакцію водія. Раніше Volvo вже представили систему, що гальмує у випадку несподіваної появи на дорозі пішохода. В майбутньому компанія також збирається впровадити систему розпізнавання тварин на дорозі, в тому числі і у темряві.

 

 

 © discovery.com

#6. Телепатичні паролі

До гарячої наукової дискусії про нову генерацію паролів долучився Джон Чжуан разом з колегами з Коледжу Берклі. На додачу до існуючих варіантів верифікації за допомогою сітківки ока, голосу та відбитків пальців він запропонував новий метод – ідентифікувати користувачів за допомогою хвиль мозку. Завдяки спеціальній гарнітурі з датчиком цей пристрій здатен зчитувати «пароль-думку» (pass-thought). Таким паролем може бути уявлення про якусь просту дію, наприклад, удар по м’ячу, приспів з пісні, певний колір або особистий секрет користувача. Кожна з таких думок перетворюється датчиком на електроенцефалограму, за допомогою якої і кодуються дані. Погрішність таких пристроїв наразі становить лише 1%.

 

 

© medgadget.com

#7. Барометри чистоти рук

За статистикою, у США щороку помирає 100 тис. пацієнтів від інфекцій, підхоплених у лікарнях, причому більшість із цих інфекцій розповсюджується через недотримання гігієни рук медичним персоналом. Для вирішення цієї проблеми було винайдено систему IntelligentM. На зап’ястя медичних працівників надягаються спеціальні браслети, оснащені RFID-чіпами, що взаємодіють з датчиками, розвішаними по лікарні. Коли лікар носить браслет, система дозволяє дізнатися, наскільки ретельно він мив руки. Також браслети вібрують, нагадуючи лікарям мити руки перед виконанням медичних процедур. Крім того, браслет може передавати дані про якість гігієни кожного працівника у центральну інформаційну базу лікарні. Для широкого загалу система буде представлена на конференції TEDMED в кінці квітня.

 

© IRIScan

#8. Миша-сканер

Бельгійська компанія I.R.I.S. здійснила просте і вигадливе поєднання комп’ютерної миші та сканера. Новий винахід IRIScan на перший погляд являє собою звичайну мишу, однак його сенсорна частина містить мініатюрну скануючу систему. Ця миша має додаткову маленьку кнопку, вбудовану в корпус зліва. Саме вона дозволяє переходити миші в режим сканера. Після натискання цієї кнопки фотографія або текст, по яким переміщається миша, починають відображатися на екрані комп’ютера. Після цього зображення можна зберегти у традиційних форматах. Вартість такої миші разом з програмним забезпеченням наразі становить 79$.

 

© PayTango

#9. Розрахуйся в магазині пальцями

Студенти Університету Карнеґі-Меллон (США) розробили технологію PayTango, що дозволяє покупцям розплачуватися за допомогою відбитків пальців. Інноваційна платіжна система працює доволі просто: зчитує відбитки пальців за допомогою біометричного сканера, встановлює ідентичність покупця та знімає гроші з його рахунку. Таким чином, споживачі звільняються від необхідності скрізь носити з собою кредитну картку. Така система може обслуговувати відвідувачів кафе, супермаркетів та тренажерних залів, пришвидшуючи процес оплати. Первинна реєстрація у системі вимагає не більше 20 секунд – достатньо прикласти два пальці до біометричного сканера, зчитати кредитну картку кард-рідером та ввести свій номер телефону. Надалі, щоб здійснити платіж, потрібно буде просто доторкнутися пальцями до сканера, і гроші автоматично знімуться з картки. 

 

© tech-life.org

#10. Візуалізація снів

Ідея зчитування думок за допомогою наукових приладів останні роки висить у повітрі. Черговий крок у цьому напрямі зробили японські вчені. Як пише журнал Science Express, група японських нейрофізиків на чолі з Томоясу Хорікава за допомогою томографії та комп’ютерного аналізу змогли розшифрувати образи, які виникають у мозку людини під час сну. Для цього вони пропонували добровольцям засинати в лабораторії, будили їх під час швидкої фази сну та просили переказувати свої сни. Слова і образи з цих історій порівнювалися з показниками магнітно-резонансної томографії мозку. Наразі вчені рапортують, що здатні з вірогідністю 70% визначити, які саме візуальні образи людина бачить у своїх снах. 

 

Зрозумілі поради, завдяки яким бізнес зможе вийти на краудфандинг, а значить залучити ресурси, підвищити впізнаваність свого бренду та зростити спроможність команди.

Думаю, страх свободи існує – страх серед можновладців, що люди знайдуть собі до діла щось краще та корисніше, ніж створювати прибутки капіталізму.