Щоразу після завершення трапези в ресторані Karma Kitchen відвідувачам закладу приносять рахунок з підсумком «$0,00». Це означає, що клієнт може заплатити стільки, скільки вважає за потрібне, або ж не платити зовсім.
Засновник ресторану та один з його волонтерів Ніпун Мета пропонує сприймати такий підхід як можливість платити не за себе, а за наступного відвідувача. Відповідно, їжа, яку людина вживає в Karma Kitchen, подарована їй попереднім клієнтом. Так, на думку організаторів закладу, замикається своєрідне коло взаємодопомоги та формується альтернативна мережа взаємодовіри.
Karma Kitchen – це один з найвідоміших та найперших в Америці закладів, який впровадив та зробив модною систему «плати-скільки-можеш». Справи у ресторану йдуть непогано. Заклад здатен підтримувати себе завдяки внескам гостей та навіть давати надлишок на підтримку інших проектів, що працюють за принципами «економіки дару».
У реалізації такої економічної моделі Karma Kitchen пішли навіть далі за інші схожі заклади харчування. Всі працівники ресторану Karma Kitchen працюють на волонтерських засадах. У вільний від ресторанної справи час вони займаються медичною, освітньою чи мистецькою діяльністю.
Перший ресторан Karma Kitchen був відкритий у 2007 році силами волонтерів, натхненних цінностями економіки дарів у Берклі, Каліфорнія. Наразі філіали закладу відкриті в Чикаго, Вашингтоні та Токіо. Ресторан має позитивні рецензії ресторанних критиків та віддане клієнтське ком'юніті.
Karma Kitchen здається чимось іншим, ніж просто кафе, що знайшло свою оригінальну нішу. Адже крім створення їжі та атмосфери тут щоразу пропонують клієнтам задатися питанням: навіщо комусь незнайомому пригощати мене обідом? Як можна оцінити роботу волонтерів та спілкування з ними? Та яка цінність стоїть за тим, що не має ціни?