Як іноземцям живеться в Україні?

Як іноземцям живеться в Україні?

550 2 хвилини хв. читання
19.04.2013

Кожен третій іноземець, що живе в Україні, вважає українців грубими, а кожен четвертий повертається додому через погані умови життя.

© Poland MFA on flickr

Наші біди: корупція та бюрократія

Лише 58% іноземців, що проживають в Україні, задоволені своїм перебуванням тут. Про це повідомляє дослідження компанії Ernst & Young, під час якого було опитано понад 200 іноземних резидентів, що живуть і працюють в Україні. При цьому в опитуванні брали участь переважно жителі ЄС (48%) та США (34%) – представники бізнесу, освіти, банківської сфери. Тобто причиною незадоволення не може бути бідність чи відсутність роботи.

Приблизно кожен третій іноземець (30%) серед негативних проявів життя в Україні називає грубість і відсутність поваги, з якими вони стикаються в публічних місцях та транспорті. Серед інших негативних чинників іноземці часто згадують корупцію (38%) та бюрократію (14%).

Також більшість іноземців (64%) кажуть про поганий бізнес-клімат в Україні. Основними проблемами підприємницької діяльності вони вважають корупцію (75%), порядок оподаткування (49%), митне і торгове регулювання (45%), політичну нестабільність (43%).

Кожен четвертий іноземець (27%) покидає Україну через незадовільні умови життя.

 

Грубі, але чесні і працьовиті

Серед позитивних спостережень про українців іноземці в першу чергу відзначають високі сімейні цінності, чесність партнерів, працьовитість. 61% опитаних вважають українців відкритими та привітними.

Половина іноземців (54%) порекомендували б своїм друзям відвідати Україну, зокрема Львів (65%), Одесу (38%), Київ (35%), Крим (19%).

Серед опитаних 58% проживають в Україні з сім’ями. 76% зазначили, що володіють українською або російською мовою, а деякі навіть обома. Причому половина респондентів вказала рівень володіння «вище середнього».

 

Україна, ти для мене єдина!

Однією з причин, чому Україна залишає в іноземців неприємне та бентежне враження, може бути той факт, що більшість українців варяться у своєму соку та зовсім не знайомі зі світом.

 

Як показало минулорічне дослідження Research and Branding Group, 77% українців ніколи не були за кордоном, 36% – ніколи не виїжджали навіть за межі свого регіону. Для порівняння, за даними Eurostat, за кордоном щороку бувають 76% бельгійців, 53% голландців, 40% словаків, 32,5% німців і 15% поляків. Для українців цей показник – лише 5%.

Відповідно, українці частіше за все знають про світ лише з телевізора, мають про нього викривлене та обмежене уявлення, підозріло ставляться до іноземців та один до одного.

Зрозумілі поради, завдяки яким бізнес зможе вийти на краудфандинг, а значить залучити ресурси, підвищити впізнаваність свого бренду та зростити спроможність команди.

Молодь, яка має ментора на 130% частіше посідає керівні посади, та на 55% менше пропускають уроки, ніж їх однолітки, згідно з даними однієї з найбільших менторських організацій для молоді в США MENTOR