Як іноземцям живеться в Україні?

Як іноземцям живеться в Україні?

550 2 хвилини хв. читання
19.04.2013

Кожен третій іноземець, що живе в Україні, вважає українців грубими, а кожен четвертий повертається додому через погані умови життя.

© Poland MFA on flickr

Наші біди: корупція та бюрократія

Лише 58% іноземців, що проживають в Україні, задоволені своїм перебуванням тут. Про це повідомляє дослідження компанії Ernst & Young, під час якого було опитано понад 200 іноземних резидентів, що живуть і працюють в Україні. При цьому в опитуванні брали участь переважно жителі ЄС (48%) та США (34%) – представники бізнесу, освіти, банківської сфери. Тобто причиною незадоволення не може бути бідність чи відсутність роботи.

Приблизно кожен третій іноземець (30%) серед негативних проявів життя в Україні називає грубість і відсутність поваги, з якими вони стикаються в публічних місцях та транспорті. Серед інших негативних чинників іноземці часто згадують корупцію (38%) та бюрократію (14%).

Також більшість іноземців (64%) кажуть про поганий бізнес-клімат в Україні. Основними проблемами підприємницької діяльності вони вважають корупцію (75%), порядок оподаткування (49%), митне і торгове регулювання (45%), політичну нестабільність (43%).

Кожен четвертий іноземець (27%) покидає Україну через незадовільні умови життя.

 

Грубі, але чесні і працьовиті

Серед позитивних спостережень про українців іноземці в першу чергу відзначають високі сімейні цінності, чесність партнерів, працьовитість. 61% опитаних вважають українців відкритими та привітними.

Половина іноземців (54%) порекомендували б своїм друзям відвідати Україну, зокрема Львів (65%), Одесу (38%), Київ (35%), Крим (19%).

Серед опитаних 58% проживають в Україні з сім’ями. 76% зазначили, що володіють українською або російською мовою, а деякі навіть обома. Причому половина респондентів вказала рівень володіння «вище середнього».

 

Україна, ти для мене єдина!

Однією з причин, чому Україна залишає в іноземців неприємне та бентежне враження, може бути той факт, що більшість українців варяться у своєму соку та зовсім не знайомі зі світом.

 

Як показало минулорічне дослідження Research and Branding Group, 77% українців ніколи не були за кордоном, 36% – ніколи не виїжджали навіть за межі свого регіону. Для порівняння, за даними Eurostat, за кордоном щороку бувають 76% бельгійців, 53% голландців, 40% словаків, 32,5% німців і 15% поляків. Для українців цей показник – лише 5%.

Відповідно, українці частіше за все знають про світ лише з телевізора, мають про нього викривлене та обмежене уявлення, підозріло ставляться до іноземців та один до одного.

Зрозумілі поради, завдяки яким бізнес зможе вийти на краудфандинг, а значить залучити ресурси, підвищити впізнаваність свого бренду та зростити спроможність команди.

Замість того, щоби пробувати захищатися від системи, руйнувати її, протестувати проти неї, давайте спробуємо будувати систему, інституції, довіряти, створювати стандарти, професіоналізуватися і обертати ці стандарти системи в бік людини, її гідності і прав.