П'ять розумників

П'ять розумників

222 4 хвилини хв. читання
19.07.2017
Вибірка компаній з щорічного рейтингу 50 найрозумніших підприємств від MIT, що змінюють світ.

Щороку журнал Массачусетського технологічного інституту Technology review визначає 50 компаній, яким вдалося найкраще поєднати інноваційні технології з ефективними бізнес-моделями. Деякі обрані компанії гіганти, що більшають й далі, наприклад, Amazon і Apple. Інші, IBM чи General Electric старі вартові, які ризикнули вкластися в оновлення технологічної бази. Список також налічує чимало амбіційних стартапів. Наприклад, SpaceX змінює правила подорожей у космосі, створюючи ракети багаторазового користування; Face ++  став основоположником технологій розпізнавання обличчя; а Carbon і Desktop Metal займаються інноваційним адитивним виробництвом (3D-друком).

Розповідаємо про п’ять компаній, які докорінно змінюють життя окремих людей, суспільств, галузей, а отже, і майбутнє.

 

SpaceX

Номер у списку: 2

Штаб-квартира: Готорн, штат Каліфорнія

Галузь: Транспортування

Статус: Приватна компанія

Присутність в рейтингу: 2011-2017 рр.

Вартість: 12 мільярдів доларів

SpaceX

У 2017 SpaceX довели, що можливо відправити навантажену ракету в космос, повернути її назад, відновити і відправити ще раз уже з новим вантажем. Ракети повторного використання уможливили швидкі і відносно дешеві подорожі космосом. Це стало переломним фактором для довготривалої цілі SpaceX - започаткувати міжпланетну транспортну систему. Стартапу вдалося зменшити час (з одного року до кількох місяців) необхідний для переналаштувань їхніх ракет і розпочати попередні випробування підсилювача  ракети “Falcon Heavy”, яка має стати найпотужнішим космічним літальним апаратом у світі вже наприкінці цього року.  

Цифра: 10% знижки для тих клієнтів, які зголосяться політати на ракеті багаторазового використання.

 

Udacity

Номер у списку: 24

Штаб-квартира: Готорн, штат Каліфорнія

Галузь: Зв‘язок

Статус: Приватна компанія

Присутність в рейтингу: з 2017 р.

Вартість: : 1 мільярд доларів

Sebastian Thrun

Після невдалої спроби заробити на безкоштовних онлайн курсах, Udacity запровадили лекції, які надаватимуть профільні вміння, необхідні для роботи у технологічних компаніях. Наприклад, аналіз великих баз даних (big data), цифровий маркетинг, інженерія безпілотних автівок. Більшість з їхніх нано-програм коштують 200 доларів у місяць і тривають від 6 до 9 місяців. На сайті є 5 курсів, які гарантують випускникам працевлаштування впродовж шести місяців після завершення занять. Якщо цього не станеться, компанія компенсує всі витрати за навчання. Аби розширювати кар’єрні можливості своїх студентів, Udacity постійно звертається до великих компаній за допомогою - просить порад у розробці навчальних програм, домовляється про працевлаштування випускників курсів. Стартап також запустив програму “Blitz”, яка підбирає пари між випускниками Udacity та технологічними компаніями.

Цифра: 15 нано-програм, запропонованих компанією, забезпечують конкретними вміннями для обраних професій.

 

Sophia Genetics

Номер у списку: 2

Штаб-квартира: Лозанна, Швейцарія

Галузь: Біомедицина

Статус: Приватна компанія

Присутність в рейтингу: з 2017 р.

Вартість: не визначена

Sophia Genetics

Sophia Genetics використовує алгоритми штучного інтелекту задля сканування ДНК-послідовностей пацієнта, аби швидко діагностувати рак й інші захворювання. Бізнес-модель компанії передбачає стягування плати з клінік і лікарів - від 500 до 2000 доларів щоразу вони використовують обладнання, тому підприємство не працює напряму з пацієнтом. У Sophia Genetics розраховують, що зі зростанням кількості пацієнтів, точність аналізів покращиться. Технології компанії наразі використовують у більш ніж 300 лікарнях з 50 країн переважно Латинської Америки, Європи й Африки. 

Цифра: 106 000 пацієнтів використали послугу на момент написання статті. 

 

M-KOPA

Номер у списку: 34

Штаб-квартира: Найробі, Кенія

Галузь: Відновлювана енергетика

Статус: Приватна компанія

Присутність в рейтингу: з 2017 р.

Вартість: не визначена

M-KOPA

Найбільший бездротовий сонячний оператор Субсахарської (Тропічної) Африки пропонує чисту енергію споживачам в Кенії, Уганді, Танзанії за щоденну сплату.  Цієї весни, M-KOPA під’єдналася до 500 000-го будинку. Послуги компанія поширює через велику комунікаційне підприємство Safaricom. M-KOPA також встановила нові сонячні ТВ-системи у 60 000 домогосподарствах.

Цифра: 500 000 будинків користуються послугою станом на весну 2017 року. 

 

Bluebird Bio

Номер у списку: 2

Штаб-квартира: Кембридж, штат Массачусетс

Галузь: Біомедицина

Статус: Громадська

Присутність в рейтингу: 2015 та 2017 рр.

Вартість: 4.5 мільярдів доларів

Bluebird Bio Stuff

Понад 300 000 людей щороку народжуються з серповидно-клітинним захворюванням, зумовленим помилковим геном, що залучений у розвитку еритроцитів. Це підвищує ризик захворювання анемією (характеризується перевтомою та задишкою), серйозних інфекцій та інших небезпечних недугів. Деякі пацієнти потребують регулярні переливання крові, аби впоратися з захворюваннями. Окрім цього, висока ймовірність народитися з цим синдромом притаманна людям з конкретних регіонів, зокрема з Африки, Близького Сходу, Азії. У березні після проходження п’ятнадцяти місячного інноваційного лікування у паризькій лікарні, підліток з вродженим серповидно-клітинним синдромом позбувся всіх симптомів захворювання. Генна терапія, що змінює ДНК у кістковому мозку, була створена компанією Bluebird Bio. Стартап також шукає способи вилікувати адренолетоцидострофію та бета-талассемію -  успадковані захворювання крові, які провокують важку анемію.

Цифра: на 66 % зросла ціна акцій компанії за останній рік.

 

Аналіз та переклад оригіналу статті  Тамара Кіптенко.

Автор
ВЕЛИКА ІДЕЯ — платформа фінансування проектів через Спільнокошт / медіа соціальних інновацій

Зрозумілі поради, завдяки яким бізнес зможе вийти на краудфандинг, а значить залучити ресурси, підвищити впізнаваність свого бренду та зростити спроможність команди.

Із сімдесяти опитаних Українським Інститутом Майбутнього експертів та практиків 46, що складають 70 %, оцінили ймовірність збереження ручного режиму керування освітою на місцях на 9-10 балів за десятибальною шкалою.