Онлайн-журнал Korydor

 Онлайн-журнал Korydor

100%

205 доброчинців

46 535зібрано (з 40 000 грн)

0 год. залишилось

Збір коштів завершено

Розвиток журналу Korydor – критичного онлайн-видання про сучасну культуру. Ми вже створили ресурс власними силами, тепер хочемо зробити його розвиток частиною спільних зусиль.

Блог

Відомості про здійснення проєкту

Три роки тому, коли не було жодних передумов і перспектив для публічного діалогу, культурної журналістики й критики, коли масово закривалися суспільно важливі видання, а міністр культури викурював кадилом чортів із кабінету, у директорки Центру сучасного мистецтва (CSM) Каті Ботанової виникла ідея створити якісне електронне видання, довкола якого зібралася б спільнота мислячих і творчих людей. Так у 2010 році народився онлайн-журнал Korydor.

Я долучилася до проекту, знаючи, що над створенням ресурсу працює чудова команда Центру сучасного мистецтва, а тексти для журналу пишуть критики, куратори, громадянські активісти, філософи, літератори – загалом понад 80 авторів.

За три роки існування сайт устиг завоювати авторитет у культурній спільноті та встановити певні професійні стандарти. Головна авторська стратегія нашого журналу – фаховий виклад матеріалу, особливий кут зору на події та явища, їхня проблематизація.  На відміну від більшості українських видань, наша увага сфокусована не на комерційній чи розважальній складовій мистецтва, а на глибинних процесах, які зумовлюють його появу в суспільстві.

Чому художники та художниці так часто використовують своє тіло для висловлювання? Чому архітектурна концепція кухні змінюється разом із кризою інституту шлюбу? Чому на культурні заходи так люблять приходити міські божевільні? Коли на нас чекає поява арт-шуб та арт-блендерів? Яке пророцтво з картини Ройтбурда справдилося через шість років? Що можуть розповісти мобільні додатки про мрії людей? На всі ці та багато інших питань наші автори відповідали на сторінках Korydor’a захопливо й переконливо.     

З листів до редакції та в тісному спілкуванні з молодими людьми на різних мистецьких проектах ми зрозуміли, що довкола сайту зібралося багато активних творчих людей, які раді долучитися до створення чогось спільного. Адже, вкладаючи якісь зусилля в роботу сайту, вони можуть натомість отримати нове знання: журнал періодично поновлює добірку лекцій про сучасну культуру, які проводить CSM і партнери, а також здійснює переклади найактуальніших текстів зарубіжних видань. На сайті доступні відеоматеріали круглих столів, воркшопів та дискусій.

Минулого року сайт відвідало 80 тисяч осіб, понад 2 тисячі уподобало нашу сторінку на Фейсбуці – це небагато для електронного видання, але дуже добре для журналу, який в Україні пише про некомерційний бік культури. Всі ці роки Korydor існував за рахунок грантів і членських внесків у режимі скромного планування витрат при максимально якісній наповненості контенту. Однак зараз прийшов час, коли наші мрії стали сміливішими.

Ми хочемо збільшити гонорари нашим авторам, поновити англомовну версію журналу для того, щоб світ міг дізнатися про українську культурну ситуацію з першоджерел. Ми прагнемо активізувати переклади іншомовних актуальних видань, з якими у нас є угода про дружню співпрацю.

Для реалізації мрії нам потрібно зібрати 40 тисяч гривень за 100 днів. Ці кошти підуть на гонорарний фонд і технічне вдосконалення сайту. Решту коштів, 60 тисяч гривень, ми збираємося залучити з інших джерел – від донорів, спонсорів, представників великих компаній. Таким чином ми зможемо існувати і розвивати свою діяльність до кінця 2014 року, розробивши за цей час стратегію більш стабільного розвитку. 

Нас надихає успішний приклад європейських колег, які спільними зусиллями створюють цікаві ресурси, що допомагають краще зрозуміти сучасний світ. Унікальність нашої ситуації в тому, що ми вже створили ресурс власними силами, тепер хочемо зробити його розвиток частиною спільних зусиль. Для української аудиторії колективне фінансування онлайн-ресурсу Korydor може стати першим кроком до підтримки суспільно відповідальних медіа. Такі проекти вже успішно реалізовуються в Нідерландах, Росії, США. Цей експеримент багато що розповість нам про самих себе. Дуже хочеться, щоб на черговій міжнародній конференції про новітні медіа хтось вийшов і сказав: «В Україні вже є практика спільного фінансування електронних видань, першим був Korydor».

Немає «кризового стану», який треба якось перебути. Це час на підготовку до нових кроків, і важливо його не проґавити. Сподіваюся, ми разом з вами зуміємо використати цей момент для спільного розвитку. Долучайтеся до справи, якою можна буде пишатися!  

УВАГА, інформація для наших закордонних друзів. У вас можуть виникнути проблеми з переказом коштів. Тому пропонуємо одразу звернутися до нас особисто на [email protected], ми дамо інформацію про наш PayPal.

Віра Балдинюк – критик, журналістка, випускова редакторка журналу Korydor.

http://korydor.in.ua/

 

Винагороди

Підтримайте проєкт та оберіть винагороду

  • Внесок від 20 грн

    Щиро подякуємо Вам віртуальною листівкою!

    12 доброчинців

    988 залишилось

  • Внесок від 100 грн

    Ви зможете обрати одну з книжок видавництва K.I.С. із автографами авторів.

    9 доброчинців

    1 залишилось

  • Внесок від 100 грн

    Винагорода від "Комори" - збірка вибраних віршів Оксани Забужко. Оксана Забужко. Вірші: 1980 - 2013. - К. : КОМОРА, 2013. - 304 с.

    1 доброчинець

    2 залишилось

  • Внесок від 250 грн

    Авторська екскурсія Олександра Бурлаки "Живописні руїни" - тур архітектурою доби післявоєнного модернізму та радянського постмодернізму в Києві.

    6 доброчинців

    1 залишилось

  • Внесок від 500 грн

    Графіка Тетяни Горюшиної. 2013, 60х80, папір, акварель. Фото роботи можна подивитися в блозі нашого проекту.

    0 доброчинців

    1 залишилось

  • Внесок від 500 грн

    На вибір - один з художніх альбомів видавництва "Родовід".

    4 доброчинці

    6 залишилось

  • Внесок від 30 грн

    Набір із 8 авторських листівок від "Azh promo".

    1 доброчинець

    0 залишилось

  • Внесок від 40 грн

    1 жовтня Катя Бабкіна прийде в CSM поділитися своїми радостями й страхами, у віршах і прозі за келихом доброго вина. Адже на початку вересня у Каті виходить нова книжка прози – "Соня"

    15 доброчинців

    0 залишилось

  • Внесок від 50 грн

    Диск "Ентузіазм" (Симфонія Донбасу) — перший український звуковий фільм. Знятий 1930 року метром світового кіноавангарду Дзиґою Вертовим

    4 доброчинці

    0 залишилось

  • Внесок від 50 грн

    Диск "ЛЮДИНА З КІНОАПАРАТОМ (1929)" Дзиґи Вертова. "Людина з кіноапаратом" — один із найголовніших маніфестів світового кіноавангарду. Згідно з естетичними настановами Вертова

    4 доброчинці

    0 залишилось

  • Внесок від 100 грн

    Ви зможете обрати одну з книг видавництва "Дух і Літера".

    10 доброчинців

    0 залишилось

  • Внесок від 100 грн

    Ви зможете вибрати собі книжку видавництва "Фоліо" з переліку, який ми Вам надішлемо.

    10 доброчинців

    0 залишилось

  • Внесок від 100 грн

    Збірка оповідань Віктора Пелевіна, 512 сторінок читацької насолоди в твердій обкладинці. До книги увійшли всі оповідання письменника, написані до 2005 року.

    1 доброчинець

    0 залишилось

  • Внесок від 100 грн

    Книжка Сорена Маккарті "60 культових фільмів світового кінематографа". Тверда обкладинка, 256 с.

    1 доброчинець

    0 залишилось

  • Внесок від 100 грн

    Винагорода від "Комори" - антологія жіночої новелістики. З непокритою головою. Українська жіноча проза. - К. : КОМОРА, 2013. - 416 с.

    2 доброчинці

    0 залишилось

  • Внесок від 100 грн

    Книжка "Марсіанські хроніки" Рея Бредбері (368 ст, тверда палітурка) - подарунок від наших друзів з магазину розумних книжок predmet.com.ua

    1 доброчинець

    0 залишилось

  • Внесок від 100 грн

    Збірка есеїстики письменника, ведучого програми "Ч/Б" Андрія Бондаря "Морквяний лід" з автографом.

    1 доброчинець

    0 залишилось

  • Внесок від 120 грн

    Винагорода від "Azh promo" - еко-торбинка з авторським малюнком.

    1 доброчинець

    0 залишилось

  • Внесок від 150 грн

    Аня Погрібна, яка тривалий час невтомно трудилася над створенням журналу Korydor, приготує спеціально для вас набір авторських тістечок. Божественні мафіни з чорницями (10 штук)

    1 доброчинець

    0 залишилось

  • Внесок від 150 грн

    Аня Погрібна, яка тривалий час невтомно трудилася над створенням журналу Korydor, приготує спеціально для вас набір авторських тістечок - набір шоколадно-м’ятних трюфелів (10 штук).

    1 доброчинець

    0 залишилось

  • Внесок від 250 грн

    Колекція "Іван Миколайчук" – збірка 8 відреставрованих фільмів за участі провідного актора українського кіно. До колекції ввійшли знакові роботи Миколайчука - "Сон", "Тіні забутих предків"

    1 доброчинець

    0 залишилось

  • Внесок від 300 грн

    Колекція "Українське німе" від Національного Центру Олександра Довженка - збірка відреставрованих українських німих фільмів 1920-х років у новому музичному супроводі

    4 доброчинці

    0 залишилось

  • Внесок від 500 грн

    Гостьова акредитація на події міжнародного 43-го кінофестивалю "Молодість".

    1 доброчинець

    0 залишилось

  • Внесок від 600 грн

    Курс із 5 лекцій від "Культурного проекту" про історію американського кіно "Краса по-американськи". Лекції читатимуть запрошені зіркові фахівці.

    1 доброчинець

    0 залишилось

  • Внесок від 2000 грн

    Фотосесія у нашого улюбленого фотографа Костянтина Стрільця.

    1 доброчинець

    0 залишилось

  • Внесок від 5000 грн

    Робота Тіберія Сільваші, подарована автором Korydor 'у. Техніка: папір, олія, емаль.

    1 доброчинець

    0 залишилось

Команда

Спільнокошт

Внески доброчинців у проєкт

Ділитись з друзями

Цікаво також

10 проєктів зараз чекають на твою підтримку

Будь ласка, авторизуйтесь!

Заповніть всі поля, щоб увійти в особистий кабінет.

Реєстрація

Заповніть всі поля, щоб приєднатися до Великої Ідеї.

Забули пароль? Натисніть, щоб відновити.

Або швидко зареєструйтеся

Натискаючи кнопку 'Зареєструватися' ви погоджуєтесь з умовами конфіденційності, правилами сайту та спільнокошту.

Відновлення паролю

Введіть зареєстрованний email, щоб отримати інструкцію по відновленню паролю.

Новий пароль

Встановіть новий пароль для вашого акаунта на Big Idea.

Відновлення паролю

Якщо ваш email було зареєстровано, ви отримаєте інструкція по відновленню пароля на пошту.

Ваш пароль було змінено. За бажанням ви можете його змінити також в особистому кабінеті.

Постав питання команді проєкту