116 %
 • 46 535зібрано (з 40 000 грн)
 • Завершено
Збір коштів завершено

Головне

Розвиток журналу Korydor – критичного онлайн-видання про сучасну культуру. Ми вже створили ресурс власними силами, тепер хочемо зробити його розвиток частиною спільних зусиль.

Блоги

Відомості про здійснення проекту

Історія

Три роки тому, коли не було жодних передумов і перспектив для публічного діалогу, культурної журналістики й критики, коли масово закривалися суспільно важливі видання, а міністр культури викурював кадилом чортів із кабінету, у директорки Центру сучасного мистецтва (CSM) Каті Ботанової виникла ідея створити якісне електронне видання, довкола якого зібралася б спільнота мислячих і творчих людей. Так у 2010 році народився онлайн-журнал Korydor.

Я долучилася до проекту, знаючи, що над створенням ресурсу працює чудова команда Центру сучасного мистецтва, а тексти для журналу пишуть критики, куратори, громадянські активісти, філософи, літератори – загалом понад 80 авторів.

За три роки існування сайт устиг завоювати авторитет у культурній спільноті та встановити певні професійні стандарти. Головна авторська стратегія нашого журналу – фаховий виклад матеріалу, особливий кут зору на події та явища, їхня проблематизація.  На відміну від більшості українських видань, наша увага сфокусована не на комерційній чи розважальній складовій мистецтва, а на глибинних процесах, які зумовлюють його появу в суспільстві.

Чому художники та художниці так часто використовують своє тіло для висловлювання? Чому архітектурна концепція кухні змінюється разом із кризою інституту шлюбу? Чому на культурні заходи так люблять приходити міські божевільні? Коли на нас чекає поява арт-шуб та арт-блендерів? Яке пророцтво з картини Ройтбурда справдилося через шість років? Що можуть розповісти мобільні додатки про мрії людей? На всі ці та багато інших питань наші автори відповідали на сторінках Korydor’a захопливо й переконливо.     

З листів до редакції та в тісному спілкуванні з молодими людьми на різних мистецьких проектах ми зрозуміли, що довкола сайту зібралося багато активних творчих людей, які раді долучитися до створення чогось спільного. Адже, вкладаючи якісь зусилля в роботу сайту, вони можуть натомість отримати нове знання: журнал періодично поновлює добірку лекцій про сучасну культуру, які проводить CSM і партнери, а також здійснює переклади найактуальніших текстів зарубіжних видань. На сайті доступні відеоматеріали круглих столів, воркшопів та дискусій.

Минулого року сайт відвідало 80 тисяч осіб, понад 2 тисячі уподобало нашу сторінку на Фейсбуці – це небагато для електронного видання, але дуже добре для журналу, який в Україні пише про некомерційний бік культури. Всі ці роки Korydor існував за рахунок грантів і членських внесків у режимі скромного планування витрат при максимально якісній наповненості контенту. Однак зараз прийшов час, коли наші мрії стали сміливішими.

Ми хочемо збільшити гонорари нашим авторам, поновити англомовну версію журналу для того, щоб світ міг дізнатися про українську культурну ситуацію з першоджерел. Ми прагнемо активізувати переклади іншомовних актуальних видань, з якими у нас є угода про дружню співпрацю.

Для реалізації мрії нам потрібно зібрати 40 тисяч гривень за 100 днів. Ці кошти підуть на гонорарний фонд і технічне вдосконалення сайту. Решту коштів, 60 тисяч гривень, ми збираємося залучити з інших джерел – від донорів, спонсорів, представників великих компаній. Таким чином ми зможемо існувати і розвивати свою діяльність до кінця 2014 року, розробивши за цей час стратегію більш стабільного розвитку. 

Нас надихає успішний приклад європейських колег, які спільними зусиллями створюють цікаві ресурси, що допомагають краще зрозуміти сучасний світ. Унікальність нашої ситуації в тому, що ми вже створили ресурс власними силами, тепер хочемо зробити його розвиток частиною спільних зусиль. Для української аудиторії колективне фінансування онлайн-ресурсу Korydor може стати першим кроком до підтримки суспільно відповідальних медіа. Такі проекти вже успішно реалізовуються в Нідерландах, Росії, США. Цей експеримент багато що розповість нам про самих себе. Дуже хочеться, щоб на черговій міжнародній конференції про новітні медіа хтось вийшов і сказав: «В Україні вже є практика спільного фінансування електронних видань, першим був Korydor».

Немає «кризового стану», який треба якось перебути. Це час на підготовку до нових кроків, і важливо його не проґавити. Сподіваюся, ми разом з вами зуміємо використати цей момент для спільного розвитку. Долучайтеся до справи, якою можна буде пишатися!  

УВАГА, інформація для наших закордонних друзів. У вас можуть виникнути проблеми з переказом коштів. Тому пропонуємо одразу звернутися до нас особисто на korydor@cca.kiev.ua, ми дамо інформацію про наш PayPal.

Віра Балдинюк – критик, журналістка, випускова редакторка журналу Korydor.

http://korydor.in.ua/

 

Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарунків 26
 • Внесок від 20 грн

  Щиро подякуємо Вам віртуальною листівкою!

  12 доброчинців

  988 залишилось

 • Внесок від 100 грн

  Ви зможете обрати одну з книжок видавництва K.I.С. із автографами авторів.

  9 доброчинців

  1 залишилось

 • Внесок від 100 грн

  Винагорода від "Комори" - збірка вибраних віршів Оксани Забужко. Оксана Забужко. Вірші: 1980 - 2013. - К. : КОМОРА, 2013. - 304 с. Це том вибраних віршів видатної української поетеси містить найкраще з її доробку за 1980-2013 рр. Крім текстів, що публікувалися в збірках "Травневий іній" (1985), "Дириґент останньої свічки" (1990), "Автостоп>> (1994), "Новий закон Архімеда" (2000) та "Друга спроба" (2009), до видання увійшли вибрані поетичні переклади різних років (з Р.-М. Рільке, Сільвії Плат, Ч. Мілоша, Й.Бродського та ін.), а також нові вірші, які друкуються вперше

  1 доброчинець

  2 залишилось

 • Внесок від 250 грн

  Авторська екскурсія Олександра Бурлаки "Живописні руїни" - тур архітектурою доби післявоєнного модернізму та радянського постмодернізму в Києві.

  6 доброчинців

  1 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Графіка Тетяни Горюшиної. 2013, 60х80, папір, акварель. Фото роботи можна подивитися в блозі нашого проекту.

  0 доброчинців

  1 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  На вибір - один з художніх альбомів видавництва "Родовід".

  4 доброчинці

  6 залишилось

 • Внесок від 30 грн

  Набір із 8 авторських листівок від "Azh promo".

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 40 грн

  1 жовтня Катя Бабкіна прийде в CSM поділитися своїми радостями й страхами, у віршах і прозі за келихом доброго вина. Адже на початку вересня у Каті виходить нова книжка прози – "Соня". А пронизливих віршів у Каті завжди з собою повна торбинка. Ми запрошуємо 15 осіб на цю особливу, камерну вечірку. Запрошення стане винагородою за невеликий внесок на наш "спільнокошт"

  15 доброчинців

  0 залишилось

 • Внесок від 50 грн

  Диск "Ентузіазм" (Симфонія Донбасу) — перший український звуковий фільм. Знятий 1930 року метром світового кіноавангарду Дзиґою Вертовим, він був першим кінотвором, в якому реальні промислові та буденні звуки слугували створенню музичного образу, а не лише ілюстрації візуального ряду. Присвячений першому п'ятирічному плану, фільм оспівує індустріалізацію, колективізацію, пропагує боротьбу з неписьменністю та релігією. Ентузіазм було знято в рік початку згортання програми українізації, ознаки якої на Донбасі ще рясно фіксує камера оператора Бориса Цейтліна.

  4 доброчинці

  0 залишилось

 • Внесок від 50 грн

  Диск "ЛЮДИНА З КІНОАПАРАТОМ (1929)" Дзиґи Вертова. "Людина з кіноапаратом" — один із найголовніших маніфестів світового кіноавангарду. Згідно з естетичними настановами Вертова, фільм знімався без сценарія. У "Людина з кіноапаратом" Вертов реалізував багаторічні експерименти та теоретичні напрацювання у сфері операторського мистецтва та монтажу, перетворивши фільм на методологічний посібник з кінематографії для майбутніх поколінь режисерів. Камера талановитого оператора Михайла Кауфмана фіксує строкате життя українських мегаполісів — Одеси, Харкова та Києва доби непу.

  4 доброчинці

  0 залишилось

 • Внесок від 100 грн

  Винагорода від "Комори" - антологія жіночої новелістики. З непокритою головою. Українська жіноча проза. - К. : КОМОРА, 2013. - 416 с. У ХХ столітті жінки здебільшого перестали імітувати чоловічі голоси й інтонації, відмовилися від чоловічих псевдонімів і представили власний погляд на світ, власну ієрархію цінностей. У цій книжці зібрано новелістику найвідоміших авторок модерністської й постмодерністської доби. Йдеться про досвід емансипанток і революціонерок десятих років, зміну вартостей у міжвоєнний період, врешті, про складність пошуку нової ідентичності у пострадянські десятиліття. Авторка передмови та упорядник - Віра Агеєва, професор, д. ф.н., лауреат Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка.

  2 доброчинці

  0 залишилось

 • Внесок від 100 грн

  Ви зможете вибрати собі книжку видавництва "Фоліо" з переліку, який ми Вам надішлемо.

  10 доброчинців

  0 залишилось

 • Внесок від 100 грн

  Збірка оповідань Віктора Пелевіна, 512 сторінок читацької насолоди в твердій обкладинці. До книги увійшли всі оповідання письменника, написані до 2005 року.

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 100 грн

  Книжка Сорена Маккарті "60 культових фільмів світового кінематографа". Тверда обкладинка, 256 с.

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 100 грн

  Книжка "Марсіанські хроніки" Рея Бредбері (368 ст, тверда палітурка) - подарунок від наших друзів з магазину розумних книжок predmet.com.ua

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 100 грн

  Збірка есеїстики письменника, ведучого програми "Ч/Б" Андрія Бондаря "Морквяний лід" з автографом.

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 100 грн

  Ви зможете обрати одну з книг видавництва "Дух і Літера".

  10 доброчинців

  0 залишилось

 • Внесок від 120 грн

  Винагорода від "Azh promo" - еко-торбинка з авторським малюнком.

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 150 грн

  Аня Погрібна, яка тривалий час невтомно трудилася над створенням журналу Korydor, приготує спеціально для вас набір авторських тістечок - набір шоколадно-м’ятних трюфелів (10 штук).

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 150 грн

  Аня Погрібна, яка тривалий час невтомно трудилася над створенням журналу Korydor, приготує спеціально для вас набір авторських тістечок. Божественні мафіни з чорницями (10 штук) в подарунковій упаковці.

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 250 грн

  Колекція "Іван Миколайчук" – збірка 8 відреставрованих фільмів за участі провідного актора українського кіно. До колекції ввійшли знакові роботи Миколайчука - "Сон", "Тіні забутих предків", "Вавілон ХХ", "Анничка" та ін. Усі фільми з колекції пройшли цифрову реставрацію на базі Національної кіностудії художніх фільмів імені Олександра Довженка та представлені з українськими та англійськими субтитрами. Окрім власне фільму, кожен диск містить анотацію, історію створення фільму та фотоальбом з архівними матеріалами. Також у додатках наочно показано результат цифрової реставрації з демонстрацією фрагменту фільму "до" і "після". Збірку підготовлено та видано Національним центром Олександра Довженка.

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 300 грн

  Колекція "Українське німе" від Національного Центру Олександра Довженка - збірка відреставрованих українських німих фільмів 1920-х років у новому музичному супроводі, спеціально створеному до фільмів сучасними музикантами. Перший том колекції, що має титул Український авангард, умістив шість класичних фільмів українського німого кіно, об'єднаних за жанрами Революційний епос, Неігрове кіно та Психологічна драма. Якщо такі шедеври, як Людина з кіноапаратом та Навесні, представлені в цій збірці, вже піддавались комп'ютерній реставрації у Великій Британії та Німеччині, то Звенигору, перший значний кінотвір класика світового кінематографу Олександра Довженка, відреставровано вперше. Також уперше відновлено й інші три стрічки колекції, зовсім невідомі загалу — Два дні, Нічний візник та Перекоп. До складу колекції входить двомовний 360-сторінковий українсько-англійський каталог з інформацією про фільми та їх творців, супровідними статтями відомих українських кінознавців, раритетними архівними фотоматеріалами (зокрема, репродукціями автентичних кіноплоакатів до фільмів). Крім того, колекція містить набір листівок - плакатів 30-х років.

  4 доброчинці

  0 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Гостьова акредитація на події міжнародного 43-го кінофестивалю "Молодість".

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 600 грн

  Курс із 5 лекцій від "Культурного проекту" про історію американського кіно "Краса по-американськи". Лекції читатимуть запрошені зіркові фахівці.

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 2000 грн

  Фотосесія у нашого улюбленого фотографа Костянтина Стрільця.

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 5000 грн

  Робота Тіберія Сільваші, подарована автором Korydor 'у. Техніка: папір, олія, емаль.

  1 доброчинець

  0 залишилось

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

22 проекти зараз чекають твоєї підтримки

 • Лідери руху Cultfood

  Лідери руху CultFood – ініціативні батьки, директори шкіл, освітяни, що приєдналися до проєкту “Нове шкільне харчування”, аби прискорити впровадження програми в школах по всій Україні.

  Євген
  Клопотенко
  • 205
  • 72
   днів
  • 0
   грн
 • Антикафе "Book Space"

  Book Space — це модель організації роботи і відпочинку людей різного віку, та соціальних груп, у єдиному просторі.

  Сергій
  Крицький
  • 6
  • 71
   днів
  • 0
   грн