Грицько Чубай. П’ятикнижжя

 Грицько Чубай. П’ятикнижжя

100%

122 доброчинці

35 470зібрано (з 35 000 грн)

0 год. залишилось

Збір коштів завершено

Актуалізувати творчість Грицька Чубая, використовуючи його власний творчий «інструментарій»: поезію, візуалізацію, перформенс.

Блог

Відомості про здійснення проєкту

А  світ  —  вертеп. Кажу  я  з  гіркотою:  цей  світ  —  вертеп.

І,  мабуть,  щонайважче  —  у  ньому  залишатися  собою,

від  перших  днів  своїх  і  до  останніх  не  бути  ні  актором,  ні  суфлером,

ні  лялькою  на  пальчиках  облудних,

а  лиш  собою  кожної  години,

а  лиш  собою  кожної  хвилини,

з  лицем  одвертим  твердо  йти  на  кін...

 

Грицько Чубай «Вертеп»

 

Мистецький проект «Грицько Чубай. П’ятикнижжя»: поезія, живопис, театр тіней, музика та перформанс.

 

Грицько Чубай (23.01.1949 – 16.05.1982) – один із найяскравіших поетів 60-70 років XX ст. Автор відомого вірша «Коли до губ твоїх», що став піснею, яку співає його син Тарас Чубай, а з ним  – тисячі українців...

Зараз багато хто з нас почуває себе загнаним у пастку. Ми змучені і знесилені брехнею, непевністю, деградацією держави та її владних структур, проблемами вдома. Давайте зупинимося і візьмемо до рук книжку Грицька Чубая «П’ятикнижжя», яка наснажить нас силою і, можливо, підштовхне до відповідей на найважливіші наші питання – або просто дасть насолодитися ліричною поезією.

Ця книжка  – особлива. Здається, ніби її упорядковував та оформив сам Грицько Чубай. Передмову до «П’ятикнижжя» написав легендарний поет Кость Москалець. Крім того, до цієї збірки увійшли Чубаєві фотографії, факсиміле автографів, есклібрис та листи. Усе це раніше ніде не публікувалося. А в кінці   «П’ятикнижжя» – післямова Олега Лишеги, легендарного українського поета і близького друга Грицька, по суті, лист до давнього приятеля, якого давно не бачив, але з яким  –  у душі  – ніколи не розставався. Важливо ще й те, що попередня книга поезій Грицька Чубая («Плач Єремії») побачила світ майже п’ятнадцять років тому.

Проект «П’ятикнижжя» –  це проявлення через єдине ціле постаті голосу, відшукування причетного, світла та сповіді, плачу Єремії та Вертепу. У «П’ятикнижжі» Грицько Чубай – можливо, навіть більше, ніж поет. Через трохи більше ніж тридцять років після його смерті очевидно, що ця людина мала вирішальний вплив на розвиток не лише української літератури, а й українського мистецтва загалом.

 

Проект відбуватиметься у два етапи:

1.      5 вересня 2013 року – відкриття Дисидентської кімнати (камери) Грицька Чубая у Музеї-меморіалі жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» + виставка картин Юлії Долинської + відеоарт Романа Федюка + дійство з Театром тіней «Див» за участю «Фідель тріо-квартет», під акомпанемент яких у приміщенні, де перебував на допитах Грицько Чубай, вірші поета читатимуть Микола Рябчук, Мар’яна Савка, Віктор Неборак, Остап Сливинський та ін.

2.       18 вересня 2013 року – концерт-презентація «Грицько Чубай. П’ятикнижжя» у театрі ім. М. Заньковецької, де виступлять: Тарас Чубай та гурт «Плач Єремії», Віктор Морозов та гурт «Четвертий кут», Олег Лишега, Юрій Винничук, Юрій Андрухович, Піккардійська терція, квартет «Віртуози Львова», Юрко Кох, Влодко Кауфман, Театр тіней «Див», гурт «Файно», «Фідель тріо-квартет», гурт «Джалапіта»; відеоарт  – Олексій Хорошко.

Видає книгу «Видавництво Старого Лева». Частину коштів проект отримав від Фонду «Розвиток України». Але для реалізації задуманого бракує 35 000 грн.

Ми звертаємося до вас із проханням про підтримку. Зібрані кошти підуть на оплату гонорарів для художників та музикантів, відеоарт та технічне забезпечення проекту. Без цих коштів реалізація проекту може опинитися під загрозою. Просимо вас підтримати Мистецький проект «Грицько Чубай. П’ятикнижжя» – заради Чубая і його поезії

 

…бо ж насправді немає осені –

є лиш вітер що забирає тіло та очі

залишає для вас найсутніше

те

чим були ви насправді

Грицько Чубай

 

Винагороди

Підтримайте проєкт та оберіть винагороду

 • Внесок від 100 грн

  підбірка листівок з ілюстраціями до книжки «Грицько Чубай. П’ятикнижжя»

  9 доброчинців

 • Внесок від 200 грн

  книжка "Грицько Чубай. П'ятикнижжя"

  47 доброчинців

 • Внесок від 500 грн

  книжка Грицька Чубая та підбірка листівок; книжка і запрошення на презентацію книжки «Грицько Чубай. П’ятикнижжя» 14 вересня 2013 під час Форуму видавців

  5 доброчинців

 • Внесок від 1000 грн

  підбірка листівок з ілюстраціями, книжка «Грицько Чубай. П’ятикнижжя», квитки на концерт-перфоманс «Грицько Чубай. П’ятикнижжя» 5 та 18 вересня 2013р.

  4 доброчинці

 • Внесок від 2000 грн

  підбірка листівок з ілюстраціями, книжка «Грицько Чубай. П’ятикнижжя», квитки на концерт-перфоманс 5 та 18 вересня 2013р. та запрошення на фуршет з друзями і родиною

  2 доброчинці

Команда

Спільнокошт

Внески доброчинців у проєкт

Ділитись з друзями

Цікаво також

13 проєктів зараз чекають на твою підтримку

Будь ласка, авторизуйтесь!

Заповніть всі поля, щоб увійти в особистий кабінет.

Реєстрація

Заповніть всі поля, щоб приєднатися до Великої Ідеї.

Забули пароль? Натисніть, щоб відновити.

Або швидко зареєструйтеся

Натискаючи кнопку 'Зареєструватися' ви погоджуєтесь з умовами конфіденційності, правилами сайту та спільнокошту.

Відновлення паролю

Введіть зареєстрованний email, щоб отримати інструкцію по відновленню паролю.

Новий пароль

Встановіть новий пароль для вашого акаунта на Big Idea.

Відновлення паролю

Якщо ваш email було зареєстровано, ви отримаєте інструкція по відновленню пароля на пошту.

Ваш пароль було змінено. За бажанням ви можете його змінити також в особистому кабінеті.

Постав питання команді проєкту