Мобільна виставка «100 видатних українців»

 Мобільна виставка «100 видатних українців»

100%

60 доброчинців

33 413зібрано (з 33 000 грн)

0 год. залишилось

Збір коштів завершено

Ілюстратори клубу Pictoric створили серію художніх інтерпретацій із портретами видатних українців, які подорожуватимуть українськими містами

Блог

Відомості про здійснення проєкту

Чуючи вислів «видатні українці», ми уявляємо Шевченка в кожусі й шапці, Хмельницького з булавою та Лесю Українку у вишиванці. Поодинокі спроби осучаснити шаблонні портрети зі шкільних підручників були й не раз, але масштабами вони не вражали.

Саме тому молоді українські художники створили серію плакатів, де відтворили сучасний погляд на діяльність видатних українців.

Хто є кумиром для харків'ян? Можливо, це Лесь Курбас, який навчався у Віденському та Львівському університетах, працював у Києві, але саме харківський період став для його театру «Березіль» часом творчого становлення та розквіту. Як Одеса згадує про Сергія Корольова, який у 17 років під час навчання в Одесі розробив проект планера, що його визнали вартим утілення? Коли вінничани востаннє були в музеї Михайла Коцюбинського? До серії зі 100 плакатів увійшли всім відомі особистості з усієї України, щоби і полтавчани, й ужгородці, й одесити змогли віднайти свого видатного земляка.

Художники, які портретують видатних українців, є учасниками клубу ілюстраторів Pictoric і самі вже мають творчі здобутки: твори одних відзначені на міжнародних виставках ілюстрації, інші публікуються у відомих світових журналах, у багатьох вийшли друком ілюстровані книжки, у когось – ще й авторські.

Цей проект розпочався навесні 2014 року у Львові. Під час події «Львів – місто літератури» на площі Ринок було представлено 26 плакатів, присвячених видатних письменникам України. Протягом травня-вересня 2014 плакати побачили сотні тисяч людей: львів’яни і туристи.

Виставка у Львові

Vitaliy Hrabar/LUFA

Тепер ми прагнемо представити всі сто плакатів та розширити географію виставки, яка охопить різні міста України: Львів, Одесу, Вінницю, Харків, Дніпропетровськ, Івано-Франківськ, Тернопіль, Полтава, Луцьк, Запоріжжя та інші. Проект буде презентовано на Книжковому Арсеналі 2015, а потім плакати подорожуватимуть містами України, де будуть розміщені в різноманітних публічних просторах – на площах, у парках, великих торгових центрах тощо.

Поява виставки в тому чи іншому місті стимулюватиме його мешканців до творчого фідбеку. Так, наприклад, ви зможете влаштувати неординарну культурну подію довкола проекту, адже це перша виставка сучасних українських художників, яка подорожуватиме по всій Україні і буде доступна кожному мешканцю міста.

Окрім цього, проект протягом року існуватиме у віртуальному вигляді: він представлений онлайн у QRpedia (Інтернет система QR-кодів для надання користувачам доступу до статей Вікіпедії рідною мовою) та на окремому сайті. Онлайн-формат дає можливість комунікації та відслідковування вражень мешканців міст, де відбуватиметься виставка.

Також інтерактивність допоможе зацікавити молоде покоління, чию увагу сьогодні привернути не так просто.

Сподіваємося, що наша ініціатива надихатиме на створення нових проектів у регіонах України, сприятиме децентралізації сучасного мистецтва та залучення місцевого населення.  

Хто ми

Клуб ілюстраторів Pictoric (куратори проекту)це спільнота молодих ілюстраторів, дизайнерів-графіків та художників. Ми створюємо спільні проекти та залучаємо до них талановитих художників з різних країн для того, щоб популяризувати якісну сучасну ілюстрацію в Україні та закордоном. За рік нашої активної діяльності ми організували виставку польської та української ілюстрації на Книжковому Арсеналі, виставки плакатів “Видатні діячі України”, виставку української ілюстрації на фестивалі Tbilisi Book Days, майстер-класи та лекції провідних ілюстраторів та інші цікаві проекти.

Фундація Дарини Жолдак (адміністрація проекту) із 2012 року надає матеріальну допомогу закритим дитячим закладам по всій країні. Ми також створюємо та підтримуємо культурно-освітні проекти. За два роки ми зібрали більше 20 000 дитячих книг, які передали дитячим будинкам, інтернатам, лікарням, сільським бібліотекам.

 

Гроші, які будуть зібрані через Спільнокошт, ми плануємо витратити на друк 100 плакатів (формат 70х100 мм). Це якраз ті кошти, які допоможуть втілити проект якісно. Долучайтеся!

Винагороди

Підтримайте проєкт та оберіть винагороду

 • Внесок від 20 грн

  Ми подякуємо за ваш внесок персональним листом з авторською картинкою

  2 доброчинці

 • Внесок від 50 грн

  Ми запропонуємо на вибір листівку з картинкою від одного з ілюстраторів Pictoric

  13 доброчинців

  7 залишилось

 • Внесок від 100 грн

  Плакат із серії «Видатні письменники України» прикрасить вашу кімнату, бібліотеку чи офіс. Портрет письменників можна вибрати, формат плакату А3

  15 доброчинців

  5 залишилось

 • Внесок від 200 грн

  Призначення цих блокнотів - тішити власника портретом улюбленого письменника, а ще в них можна писати і малювати власні шедеври. Обкладинку можна вибрати

  10 доброчинців

  10 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Великий плакат для великих шанувальників українських авторів! Формат А1, портрет письменників можна вибрати

  3 доброчинці

  7 залишилось

 • Внесок від 1000 грн

  Участь у майстер-класі одного з польських ілюстраторів, Агати Дудек чи Яна Байтліка, які відвідають Київ на запрошення клубу ілюстраторів Pictoric в середині травня цього року

  1 доброчинець

  0 залишилось

Контакти проєкту

Соціальні мережі та інші посилання проєкту

Спільнокошт

Внески доброчинців у проєкт

Ділитись з друзями

Цікаво також

11 проєктів зараз чекають на твою підтримку

Будь ласка, авторизуйтесь!

Заповніть всі поля, щоб увійти в особистий кабінет.

Реєстрація

Заповніть всі поля, щоб приєднатися до Великої Ідеї.

Забули пароль? Натисніть, щоб відновити.

Або швидко зареєструйтеся

Натискаючи кнопку 'Зареєструватися' ви погоджуєтесь з умовами конфіденційності, правилами сайту та спільнокошту.

Відновлення паролю

Введіть зареєстрованний email, щоб отримати інструкцію по відновленню паролю.

Новий пароль

Встановіть новий пароль для вашого акаунта на Big Idea.

Відновлення паролю

Якщо ваш email було зареєстровано, ви отримаєте інструкція по відновленню пароля на пошту.

Ваш пароль було змінено. За бажанням ви можете його змінити також в особистому кабінеті.

Постав питання команді проєкту