109 доброчинців
100 261₴зібрано (з 100 000 грн)
0 год. залишилось
ЗАВЕРШЕНО
100%
109 доброчинців
100 261₴зібрано (з 100 000 грн)
0 год. залишилось
ЗАВЕРШЕНО
Відомості про здійснення проєкту
Ультрапоніка – найпрогресивніша система вирощування, коли коріння рослини висить в повітрі і живиться розчином з туману, що розпилюється ультразвуковим генератором.
У 2016 році київський винахідник Андрій Яремич у співпраці з проектом Meconomica презентував громадськості прототип домашньої мікроферми на базі цієї технології з власними вдосконаленнями, додавши до неї систему адаптивного освітлення та інтелектуального контролю.
У 2017 році розробкою зацікавився проект GrowPro, який шукав технічні рішення для віддаленого керування процесом вирощування з можливістю аналізу параметрів і залученням сторонніх експертів.
Так з'явився Cyber Ponic One – перше рішення, що об'єднує в собі пристрій для вирощування і платформу для експериментів і колаборації.
У 2016 році робочий прототип Cyber Ponic був вперше презентовано громадськості.
Презентація Cyber Ponic в Kyiv Farm, липень 2016
З цього часу почались роботи над варіантами корпусів, тестування та вдосконалення технічних вузлів, перевірка та підбір електронних компонентів.
Перший врожай руколи і салату, грудень 2016
Був створено повноцінний демонстраційний зразок, з яким команда в жовтні 2017 року брала участь у міжнародній виставці CannaBizz у Варшаві, де отримала безліч позитивних відгуків від експертів, пропозиції щодо співпраці та загальну підтримку і зацікавленість аудиторії.
Голова компанії GHE і "батько" технології гідро- та аеропоніки William Texier цікавиться Cyber Ponic на виставці у Варшаві (жовтень 2017).
Натхненні цією підтримкою, ми сфокусувались над випуском повнофункціональних систем, на яких вже можна тестувати саме процес вирощування та відслідковувати реакцію рослин на різні параметри. А також заохочувати до цього процесу фахівців та спостерігачів, створюючи платформу для подальшої колективної взаємодії.
Перероблений дизайн, вдосконалена система розподілу туману, корпус із нержавіючої сталі та мікрочіпи нового покоління – перші 6 таких систем вже розроблені та чекають на виробництво за вашої підтримки!
Андрій Яремич, винахідник Cyber Ponic, інженер, фахівець із застосування Інтернету речей та ГІС в природничій галузі
Аспірант кафедри екології Національного Університету Києво-Могилянська Академія. Захоплюєтьсяся радіоелектронікою (мікроконтроллерами), диким туризмом та велоспортом. У 2016 з командою на Хакатоні аграрних інновацій посіли 1-ше місце з проектом сенсора вуглекислого газу для теплиць на основі наноматеріалу-графену.
Віктор Карамушка, науковий куратор проекту, еколог
Завідувач кафедри екології Національного Університету «Києво-Могилянська Академія». Кандидат біологічних наук, доцент. Коло професійних інтересів – екологічна мікробіологія, екологічне управління (зокрема, інтегроване управління природними ресурсами та територіями), освіта для сталого розвитку. Прихильник застосування бізнес-підходів для попередження та вирішення екологічних проблем.
Денис Тарасов, підприємець, співзасновник GrowPro, зелений активіст
Дослідник і пропагандист колективних форм взаємодії, блокчейн-євангеліст, криптоінвестор. Закінчив Севастопольський університет за спеціальністю "Автоматизовані системи управління". У 2008 році відкрив перший в Україні онлайн-магазин прогресивного рослинництва. Активіст руху за доступ до медичного використання і наукових досліджень корисних властивостей каннабісу.
Олександр Супрунець, міський фермер, співзасновник Kyiv Farm, очільник Meconomica
У 2015 році разом з партнерами створив громадську організацію «Місцева економіка», а у 2016 – рослинну мікроферму в центрі Києва, створення якої профінансували більше 100 людей. Практикував і досліджував сучасне фермерство і сталий розвиток у Канаді, Німеччині, Італії, Швеції.
Залучення промислового дизайнера, інженерний супровід – 35 тис. грн.
Розробка програми методичного супроводу – 10 тис. грн.
Виробництво та збірка тестової партії Cyber Ponic One – 65 тис. грн.
Послуги IT для розробки програми збору даних – 45 тис. грн.
Тестування, підтримка ком'юніті – 25 тис. грн.
Наш проект розрахований на колективну взаємодію! Кожен, хто приєднується до нас, автоматично стає дослідником у великому проекті з встановлення діалогу зі світом рослин.
Підтримай наш проект на Спільнокошті – придбай установку Cyber Ponic One і стань частиною мережі дослідників проекту, щоб збирати дані та робити систему ефективнішою.
Cyber Ponic One – це перший крок на шляху до зміни існуючої продовольчої парадигми.
Ми запрошуємо тебе приєднатися до цього шляху, і у нас є для цього потужний інструмент. Приєднуйся до спільноти дослідників!
Підтримайте проєкт та оберіть винагороду
Соціальні мережі та інші посилання проєкту
Внески доброчинців у проєкт
10 проєктів зараз чекають на твою підтримку
Будь ласка, авторизуйтесь!
Заповніть всі поля, щоб увійти в особистий кабінет.
Реєстрація
Заповніть всі поля, щоб приєднатися до Великої Ідеї.
Cyber Ponic One – платформа для вирощування та експериментів
Відновлення паролю
Введіть зареєстрованний email, щоб отримати інструкцію по відновленню паролю.
Новий пароль
Встановіть новий пароль для вашого акаунта на Big Idea.