100 %
  • 100 261зібрано (з 100 000 грн)
  • Завершено
Збір коштів завершено
Проект перейшов на гнучке фінансування 06 червня 2018 р. 07:45

Головне

Компактна мікроферма на базі ультрапоніки, світлодіодного освітлення із змінним спектром, розумних датчиків та інтелектуальної системи керування.

Блоги

Відомості про здійснення проекту

Блогів 11

Історія

Ультрапоніка – найпрогресивніша система вирощування, коли коріння рослини висить в повітрі і живиться розчином з туману, що розпилюється ультразвуковим генератором.

У 2016 році київський винахідник Андрій Яремич у співпраці з проектом Meconomica презентував громадськості прототип домашньої мікроферми на базі цієї технології з власними вдосконаленнями, додавши до неї систему адаптивного освітлення та інтелектуального контролю.

У 2017 році розробкою зацікавився проект GrowPro, який шукав технічні рішення для віддаленого керування процесом вирощування з можливістю аналізу параметрів і залученням сторонніх експертів.

Так з'явився Cyber Ponic One – перше рішення, що об'єднує в собі пристрій для вирощування і платформу для експериментів і колаборації.


Таку установку можна встановити вдома або в офісі і забезпечувати себе свіжою зеленню. Можна об'єднуватися з іншими користувачами, ділитися даними, рецептами і брати участь в спільних дослідженнях. А можна збирати мегаферми і управляти віддалено з будь-якої точки світу, підключаючи професійних агрономів чи розумні системи на базі нейромереж.

Що вже зроблено?

У 2016 році робочий прототип Cyber Ponic був вперше презентовано громадськості.


Презентація Cyber Ponic в Kyiv Farm, липень 2016

З цього часу почались роботи над варіантами корпусів, тестування та вдосконалення технічних вузлів, перевірка та підбір електронних компонентів.


Перший врожай руколи і салату, грудень 2016

Був створено повноцінний демонстраційний зразок, з яким команда в жовтні 2017 року брала участь у міжнародній виставці CannaBizz у Варшаві, де отримала безліч позитивних відгуків від експертів, пропозиції щодо співпраці та загальну підтримку і зацікавленість аудиторії.



Голова компанії GHE і "батько" технології гідро- та аеропоніки William Texier цікавиться Cyber Ponic на виставці у Варшаві (жовтень 2017).

Натхненні цією підтримкою, ми сфокусувались над випуском повнофункціональних систем, на яких вже можна тестувати саме процес вирощування та відслідковувати реакцію рослин на різні параметри. А також заохочувати до цього процесу фахівців та спостерігачів, створюючи платформу для подальшої колективної взаємодії.

Перероблений дизайн, вдосконалена система розподілу туману, корпус із нержавіючої сталі та мікрочіпи нового покоління – перші 6 таких систем вже розроблені та чекають на виробництво за вашої підтримки!



Cyber Ponic у новому дизайні, лютий 2018

Співпраця з науковим середовищем: що потрібно зробити?


Ідея залучити до співпраці з мікрофермами науковців знайшла щиру підтримку в останніх. Перевірка наукових гіпотез, відпрацювання методології досліджень за різними параметрами і багато іншого можна робити, не створюючи власної дослідницької лабораторії, а використовуючи системи, підключені до того чи іншого проекту, які физично знаходяться у будь-якій точці світу.

До того ж, стає можливою міждісциплінарна взаємодія, коли фахівці з різних галузей одночасно й комплексно відслідковують потрібні їм параметри на спільних системах, в різних умовах.

Проект співпрацює з кафедрою екології Національного Університету «Києво-Могилянська Академія» та експертами з агросфери, та запрошує до співпраці зацікавлених фахівців для вирішення наступних завдань:



Команда проекту

Андрій Яремич, винахідник Cyber Ponic, інженер, фахівець із застосування Інтернету речей та ГІС в природничій галузі

Аспірант кафедри екології Національного Університету Києво-Могилянська Академія. Захоплюєтьсяся радіоелектронікою (мікроконтроллерами), диким туризмом та велоспортом. У 2016 з командою на Хакатоні аграрних інновацій посіли 1-ше місце з проектом сенсора вуглекислого газу для теплиць на основі наноматеріалу-графену.

Віктор Карамушка, науковий куратор проекту, еколог

Завідувач кафедри екології Національного Університету «Києво-Могилянська Академія». Кандидат біологічних наук, доцент. Коло професійних інтересів – екологічна мікробіологія, екологічне управління (зокрема, інтегроване управління природними ресурсами та територіями), освіта для сталого розвитку. Прихильник застосування бізнес-підходів для попередження та вирішення екологічних проблем.

Денис Тарасов, підприємець, співзасновник GrowPro, зелений активіст

Дослідник і пропагандист колективних форм взаємодії, блокчейн-євангеліст, криптоінвестор. Закінчив Севастопольський університет за спеціальністю "Автоматизовані системи управління". У 2008 році відкрив перший в Україні онлайн-магазин прогресивного рослинництва. Активіст руху за доступ до медичного використання і наукових досліджень корисних властивостей каннабісу.

Олександр Супрунець, міський фермер,  співзасновник Kyiv Farm, очільник Meconomica

У 2015 році разом з партнерами створив громадську організацію «Місцева економіка», а у 2016 – рослинну мікроферму в центрі Києва, створення якої профінансували більше 100 людей. Практикував і досліджував сучасне фермерство і сталий розвиток у Канаді, Німеччині, Італії, Швеції.

На що потрібні кошти?

Залучення промислового дизайнера, інженерний супровід – 35 тис. грн.

Розробка програми методичного супроводу – 10 тис. грн.

Виробництво та збірка тестової партії Cyber Ponic One – 65 тис. грн.

Послуги IT для розробки програми збору даних – 45 тис. грн.

Тестування, підтримка ком'юніті – 25 тис. грн.

Приєднуйся до спільноти дослідників

Наш проект розрахований на колективну взаємодію! Кожен, хто приєднується до нас, автоматично стає дослідником у великому проекті з встановлення діалогу зі світом рослин.


Підтримай наш проект на Спільнокошті – придбай установку Cyber Ponic One і стань частиною мережі дослідників проекту, щоб збирати дані та робити систему ефективнішою.

Cyber Ponic One – це перший крок на шляху до зміни існуючої продовольчої парадигми.

Ми запрошуємо тебе приєднатися до цього шляху, і у нас є для цього потужний інструмент. Приєднуйся до спільноти дослідників!

Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарyнки 10
  • Внесок від 500 грн

    Подарунковий сертифікат на 1000 грн від GrowPro + доступ до закритої групи спостерігачів проекту: дивись у режимі онлайн як працює система

    18 доброчинців

    7 залишилось

  • Внесок від 17999 грн

    Отримай установку Cyber Ponic і стань частиною мережі дослідників проекту. Послуга включає в себе інсталяцію, супровід, навчання та відкриту взаємодію з командою.

    0 доброчинців

    3 залишилось

  • Внесок від 55 грн

    Отримай доступ до закритої групи спостерігачів проекту: дивись у режимі онлайн як працює система, як ростуть рослини. Відео, таймлапси та інші цікаві моменти навколо процесу.

    16 доброчинців

    0 залишилось

  • Внесок від 100 грн

    Колекція місцевого насіння пряно-ароматичних культур з Київського ботсаду ім. Фоміна. + доступ до закритої групи спостерігачів проекту: дивись у режимі онлайн як працює система...

    23 доброчинці

    0 залишилось

  • Внесок від 200 грн

    Вхідний квиток на вечірку з Cyber Ponic - презентація системи, зустріч з учасниками проекту. + доступ до закритої групи спостерігачів проекту: дивись у режимі онлайн як працює система...

    21 доброчинець

    0 залишилось

  • Внесок від 300 грн

    Пара садженців червоної капусти, вирощеної в Cyber Ponic + доступ до закритої групи спостерігачів проекту.

    2 доброчинці

    0 залишилось

  • Внесок від 351 грн

    Садженець томату, вирощений в Cyber Ponic + доступ до закритої групи спостерігачів проекту.

    1 доброчинець

    0 залишилось

  • Внесок від 599 грн

    Садженець лемонграссу, вирощений в Cyber Ponic + доступ до закритої групи спостерігачів проекту.

    1 доброчинець

    0 залишилось

  • Внесок від 999 грн

    Садженець бамбукового шпинату, вирощений в Cyber Ponic + доступ до закритої групи спостерігачів проекту.

    1 доброчинець

    0 залишилось

  • Внесок від 2500 грн

    Як створити міський город? Консультація від Мекономіки http://meconomica.com/ + доступ до закритої групи спостерігачів проекту: дивись у режимі онлайн як працює система.

    3 доброчинці

    0 залишилось

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

15 проектів зараз чекають твоєї підтримки

  • Даруй турботу - змінюй життя людей

    Допомогти внутрішньо-переміщеним родинам міста Хмельницького пережити зиму з гарячими обідами.

    Андрій
    Андрійчук
    • 3
    • 100
      днів
    • 0
      грн
  • Гуртожиток в Ірпіні на 80 осіб

    Відбудуємо Україну разом - крок за кроком: це наш четвертий проєкт! Реконструкція гуртожитку на 80 людей в Ірпіні та створення сучасного простору для щасливих українських сімей.

    Yuliia
    Kuznetsova
    • 52
    • 181
      днів
    • 0
      грн