Cyber Ponic One – платформа для вирощування та експериментів

 Cyber Ponic One – платформа для вирощування та експериментів

100%

109 доброчинців

100 261зібрано (з 100 000 грн)

0 год. залишилось

Збір коштів завершено

Проєкт перейшов на гнучке фінансування 06 червня 2018 р. 07:45

Компактна мікроферма на базі ультрапоніки, світлодіодного освітлення із змінним спектром, розумних датчиків та інтелектуальної системи керування.

Блог

Відомості про здійснення проєкту

Ультрапоніка – найпрогресивніша система вирощування, коли коріння рослини висить в повітрі і живиться розчином з туману, що розпилюється ультразвуковим генератором.

У 2016 році київський винахідник Андрій Яремич у співпраці з проектом Meconomica презентував громадськості прототип домашньої мікроферми на базі цієї технології з власними вдосконаленнями, додавши до неї систему адаптивного освітлення та інтелектуального контролю.

У 2017 році розробкою зацікавився проект GrowPro, який шукав технічні рішення для віддаленого керування процесом вирощування з можливістю аналізу параметрів і залученням сторонніх експертів.

Так з'явився Cyber Ponic One – перше рішення, що об'єднує в собі пристрій для вирощування і платформу для експериментів і колаборації.


Таку установку можна встановити вдома або в офісі і забезпечувати себе свіжою зеленню. Можна об'єднуватися з іншими користувачами, ділитися даними, рецептами і брати участь в спільних дослідженнях. А можна збирати мегаферми і управляти віддалено з будь-якої точки світу, підключаючи професійних агрономів чи розумні системи на базі нейромереж.

Що вже зроблено?

У 2016 році робочий прототип Cyber Ponic був вперше презентовано громадськості.


Презентація Cyber Ponic в Kyiv Farm, липень 2016

З цього часу почались роботи над варіантами корпусів, тестування та вдосконалення технічних вузлів, перевірка та підбір електронних компонентів.


Перший врожай руколи і салату, грудень 2016

Був створено повноцінний демонстраційний зразок, з яким команда в жовтні 2017 року брала участь у міжнародній виставці CannaBizz у Варшаві, де отримала безліч позитивних відгуків від експертів, пропозиції щодо співпраці та загальну підтримку і зацікавленість аудиторії.



Голова компанії GHE і "батько" технології гідро- та аеропоніки William Texier цікавиться Cyber Ponic на виставці у Варшаві (жовтень 2017).

Натхненні цією підтримкою, ми сфокусувались над випуском повнофункціональних систем, на яких вже можна тестувати саме процес вирощування та відслідковувати реакцію рослин на різні параметри. А також заохочувати до цього процесу фахівців та спостерігачів, створюючи платформу для подальшої колективної взаємодії.

Перероблений дизайн, вдосконалена система розподілу туману, корпус із нержавіючої сталі та мікрочіпи нового покоління – перші 6 таких систем вже розроблені та чекають на виробництво за вашої підтримки!



Cyber Ponic у новому дизайні, лютий 2018

Співпраця з науковим середовищем: що потрібно зробити?


Ідея залучити до співпраці з мікрофермами науковців знайшла щиру підтримку в останніх. Перевірка наукових гіпотез, відпрацювання методології досліджень за різними параметрами і багато іншого можна робити, не створюючи власної дослідницької лабораторії, а використовуючи системи, підключені до того чи іншого проекту, які физично знаходяться у будь-якій точці світу.

До того ж, стає можливою міждісциплінарна взаємодія, коли фахівці з різних галузей одночасно й комплексно відслідковують потрібні їм параметри на спільних системах, в різних умовах.

Проект співпрацює з кафедрою екології Національного Університету «Києво-Могилянська Академія» та експертами з агросфери, та запрошує до співпраці зацікавлених фахівців для вирішення наступних завдань:



Команда проекту

Андрій Яремич, винахідник Cyber Ponic, інженер, фахівець із застосування Інтернету речей та ГІС в природничій галузі

Аспірант кафедри екології Національного Університету Києво-Могилянська Академія. Захоплюєтьсяся радіоелектронікою (мікроконтроллерами), диким туризмом та велоспортом. У 2016 з командою на Хакатоні аграрних інновацій посіли 1-ше місце з проектом сенсора вуглекислого газу для теплиць на основі наноматеріалу-графену.

Віктор Карамушка, науковий куратор проекту, еколог

Завідувач кафедри екології Національного Університету «Києво-Могилянська Академія». Кандидат біологічних наук, доцент. Коло професійних інтересів – екологічна мікробіологія, екологічне управління (зокрема, інтегроване управління природними ресурсами та територіями), освіта для сталого розвитку. Прихильник застосування бізнес-підходів для попередження та вирішення екологічних проблем.

Денис Тарасов, підприємець, співзасновник GrowPro, зелений активіст

Дослідник і пропагандист колективних форм взаємодії, блокчейн-євангеліст, криптоінвестор. Закінчив Севастопольський університет за спеціальністю "Автоматизовані системи управління". У 2008 році відкрив перший в Україні онлайн-магазин прогресивного рослинництва. Активіст руху за доступ до медичного використання і наукових досліджень корисних властивостей каннабісу.

Олександр Супрунець, міський фермер,  співзасновник Kyiv Farm, очільник Meconomica

У 2015 році разом з партнерами створив громадську організацію «Місцева економіка», а у 2016 – рослинну мікроферму в центрі Києва, створення якої профінансували більше 100 людей. Практикував і досліджував сучасне фермерство і сталий розвиток у Канаді, Німеччині, Італії, Швеції.

На що потрібні кошти?

Залучення промислового дизайнера, інженерний супровід – 35 тис. грн.

Розробка програми методичного супроводу – 10 тис. грн.

Виробництво та збірка тестової партії Cyber Ponic One – 65 тис. грн.

Послуги IT для розробки програми збору даних – 45 тис. грн.

Тестування, підтримка ком'юніті – 25 тис. грн.

Приєднуйся до спільноти дослідників

Наш проект розрахований на колективну взаємодію! Кожен, хто приєднується до нас, автоматично стає дослідником у великому проекті з встановлення діалогу зі світом рослин.


Підтримай наш проект на Спільнокошті – придбай установку Cyber Ponic One і стань частиною мережі дослідників проекту, щоб збирати дані та робити систему ефективнішою.

Cyber Ponic One – це перший крок на шляху до зміни існуючої продовольчої парадигми.

Ми запрошуємо тебе приєднатися до цього шляху, і у нас є для цього потужний інструмент. Приєднуйся до спільноти дослідників!

Винагороди

Підтримайте проєкт та оберіть винагороду

  • Внесок від 500 грн

    Подарунковий сертифікат на 1000 грн від GrowPro + доступ до закритої групи спостерігачів проекту: дивись у режимі онлайн як працює система

    18 доброчинців

    7 залишилось

  • Внесок від 17999 грн

    Отримай установку Cyber Ponic і стань частиною мережі дослідників проекту. Послуга включає в себе інсталяцію, супровід, навчання та відкриту взаємодію з командою.

    0 доброчинців

    3 залишилось

  • Внесок від 55 грн

    Отримай доступ до закритої групи спостерігачів проекту: дивись у режимі онлайн як працює система, як ростуть рослини. Відео, таймлапси та інші цікаві моменти навколо процесу.

    16 доброчинців

    0 залишилось

  • Внесок від 100 грн

    Колекція місцевого насіння пряно-ароматичних культур з Київського ботсаду ім. Фоміна. + доступ до закритої групи спостерігачів проекту: дивись у режимі онлайн як працює система...

    23 доброчинці

    0 залишилось

  • Внесок від 200 грн

    Вхідний квиток на вечірку з Cyber Ponic - презентація системи, зустріч з учасниками проекту. + доступ до закритої групи спостерігачів проекту: дивись у режимі онлайн як працює система...

    21 доброчинець

    0 залишилось

  • Внесок від 300 грн

    Пара садженців червоної капусти, вирощеної в Cyber Ponic + доступ до закритої групи спостерігачів проекту.

    2 доброчинці

    0 залишилось

  • Внесок від 351 грн

    Садженець томату, вирощений в Cyber Ponic + доступ до закритої групи спостерігачів проекту.

    1 доброчинець

    0 залишилось

  • Внесок від 599 грн

    Садженець лемонграссу, вирощений в Cyber Ponic + доступ до закритої групи спостерігачів проекту.

    1 доброчинець

    0 залишилось

  • Внесок від 999 грн

    Садженець бамбукового шпинату, вирощений в Cyber Ponic + доступ до закритої групи спостерігачів проекту.

    1 доброчинець

    0 залишилось

  • Внесок від 2500 грн

    Як створити міський город? Консультація від Мекономіки http://meconomica.com/ + доступ до закритої групи спостерігачів проекту: дивись у режимі онлайн як працює система.

    3 доброчинці

    0 залишилось

Контакти проєкту

Соціальні мережі та інші посилання проєкту

Спільнокошт

Внески доброчинців у проєкт

Ділитись з друзями

Цікаво також

15 проєктів зараз чекають на твою підтримку

Будь ласка, авторизуйтесь!

Заповніть всі поля, щоб увійти в особистий кабінет.

Реєстрація

Заповніть всі поля, щоб приєднатися до Великої Ідеї.

Забули пароль? Натисніть, щоб відновити.

Або швидко зареєструйтеся

Натискаючи кнопку 'Зареєструватися' ви погоджуєтесь з умовами конфіденційності, правилами сайту та спільнокошту.

Відновлення паролю

Введіть зареєстрованний email, щоб отримати інструкцію по відновленню паролю.

Новий пароль

Встановіть новий пароль для вашого акаунта на Big Idea.

Відновлення паролю

Якщо ваш email було зареєстровано, ви отримаєте інструкція по відновленню пароля на пошту.

Ваш пароль було змінено. За бажанням ви можете його змінити також в особистому кабінеті.

Постав питання команді проєкту