Набори для першої допомоги для жителів деокупованих сіл

 Набори для першої допомоги для жителів деокупованих сіл

12%

42 доброчинці

31 696зібрано (з 256 250 грн)

0 год. залишилось

Збір коштів завершено

Вчимо жителів деокупованих сіл Київщини й Чернігівщини надавати домедичну допомогу під час війни

Блог

Відомості про здійснення проєкту

Коротко про Народну вищу школу «Вовчок» та нашу діяльність

«Народна вища школа Вовчок» — неформальний заклад освіти дорослих, створений за принципами скандинавських народних вищих шкіл (folkhögskole).

За підтримки шведських партнерів ми розробили проєкт, мета якого — поширення знань і навичок з домедичної допомоги та створення команд екстреної допомоги на місцях.

Яку проблему ми вирішуємо

Війна розкрила гостру нестачу знань та навичок у галузі домедичної підготовки у більшості населення в Україні. Це стосується як цивільного населення, так і військовослужбовців, співробітників ДСНС та інших організацій.

За даними ООН, станом на 16 липня 2023 року внаслідок повномасштабного вторгнення росії загинуло 9287 осіб, а 16 384 цивільних отримали поранення.

У 80,0% постраждалих із травматичними пошкодженнями смерть настає у перші шість годин після отримання травми. Переважно — від гострої, масивної кровотечі та пов’язаних з нею патологічних реакцій.Більшість з цих втрат можна було уникнути, якби поруч перебували люди, які вміють надавати домедичну допомогу та зупиняти масовану кровотечу.

Ми безоплатно навчаємо жителів деокупованих територій Київської та Чернігівської областей сучасним знанням та навичкам з домедичної допомоги під час війни.


Деокуповані села Чернігівщини після прильотів ракет

Яке рішення ми пропонуємо?

Наша мета — в кожному селі та маленькому містечку створити команди із цивільного населення, які реагуватимуть в екстрених ситуаціях. Ці групи вчитимуть односельців базовим навичкам з домедичної допомоги. Підготовлені команди плануємо об’єднати в мережу для подальшої просвіти та співпраці для взаємного посилення.

Цю ідею підтримують наші скандинавські партнери.

Тренінг з домедичної допомоги в селі Вовчок (Чернігівська область)

Яка фінансова підтримка нам потрібна?

Наші інструктори регулярно проводять тренінги з надання домедичної допомоги в деокупованих населених пунктах Київської та Чернігівської областей.

Для оперативного реагування команди в селах потрібно забезпечити всім необхідним для надання допомоги постраждалим. Після навчання підготовлені групи мають отримати базові індивідуальні набори для зупинки кровотечі компанії North American Rescue — одного з найкращих виробників продукції для тактичної медицини. Саме для їх придбання нам потрібна ваша фінансова підтримка.Що ми робимо вже сьогодні?

Після повномасштабного вторгнення ми сконцентрували зусилля на організації освітньої діяльності у галузі домедичної допомоги постраждалим під час бойових дій. Почали працювати із цивільними, зокрема з жителями деокупованих регіонів. Згодом додались тренінги для пожежників, рятувальників та саперів.

Інструктори НВШ «Вовчок» проводять два тренінги з домедичної допомоги — тригодинний Stop the bleed та восьмигодинний «Домедична допомога при травмах та основи підтримки життєдіяльності». Обидва розроблені на основі найсучасніших програм, що ґрунтуються на доказовій медицині:

Tactical Combat Casualty Care (ТССС/ТЕСС) від Національної асоціації екстрених медичних техніків (NAEMT, США);

Stop the Bleed® від фахівців Американського хірургічного коледжу (American College of Surgeons (ACS)).

За весь час діяльності наші інструктори підготували понад 1800 людей, зокрема й рятувальників 15-ти пожежних частин Києва. Важливість цих тренінгів для цивільних підтвердили фахівці Чернігівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Жителі сіл Оране, Прибірськ, Розважів, Кухарі Іванківського району Київської області, а також сіл Вовчок, Прогрес та містечка Козелець на Чернігівщині пройшли перший етап навчання з домедичної допомоги. Плануються тренінги другого рівня для команд сіл Вовчок та Прогрес.

Тренінг з домедичної допомоги в селі Вовчок (Чернігівська область)

Коли буде втілено проєкт?

Проєкт вже втілюється. Він не має обмежень у термінах діяльності, оскільки для держави, що межує з деградуючим суспільством російської федерації, ризики війни є постійними. Домедична допомога в умовах війни буде постійним курсом Народної вищої школи «Вовчок».

Чому домедична допомога стосується кожного?

Людина з масованою кровотечею може померти від втрати крові за 5–10 хвилин. Для своєчасного надання допомоги найважливіші перші 3 хвилини після ураження. Аби врятувати якомога більшу кількість цивільних, потрібно, щоб не менше 20% населення вміло надавати домедичну допомогу. Це означає, що навичкам домедичної допомоги мають навчитись приблизно 4 мільйони українців.

Заклади Міністерства охорони здоров’я, ДСНС України, підрозділи Червоного Хреста та інших організацій, що мали ресурси та можливість займатись підготовкою з питань домедичної допомоги, сьогодні розв’язати цю проблему не можуть.

За нашими розрахунками лише по одній з областей України, щоб навчити працівників освітньої галузі, всі державні установи, пов’язані із цивільною безпекою, повинні працювати 450 днів у режимі 24/7. Цього часу в держави просто немає, а результати в охопленій війною Україні необхідні вже сьогодні.


Тренінг з домедичної допомоги в селі Вовчок (Чернігівська область)

Команда проєкту

До складу інструкторської команди Народної вищої школи «Вовчок» входять сертифіковані інструктори, які пройшли навчання за стандартом ТЕСС у тренерів Шведської агенції з надзвичайних ситуацій: 

Терещенко Владлена — очільниця проєкту «Домедична допомога для захисту українського суспільства». Має диплом молодшої медичної сестри. Провайдер ТЕСС. Інструктор ТССС (ASM). Інструктор Stop the Bleed®.

Терещенко Олег — фотокореспондент. Співпрацював з українськими та міжнародними виданнями й агентствами. Провайдер ТЕСС. Інструктор ТССС (ASM).

Ситніков Антон — альпініст, скелелаз, мандрівник, бізнес-аналітик. З перших днів війни створив благодійний фонд «Заново». Провайдер ТЕСС. Інструктор ТССС (ASM).

Пронін Олександр — пожежник ДСНС, колишній військовий. Провайдер ТЕСС. Інструктор ТССС (ASM).

Пилип Харук — музикант, учасник відомого українського фолк-металгурту «Тінь Сонця», викладач гри на ударних інструментах. Військовий. Провайдер ТЕСС. Інструктор ТССС (ASM).


На що підуть зібрані кошти?

Нам потрібно зібрати 256 250 грн. Зібрані кошти плануємо витратити таким чином:

 • Закупимо десять наборів для зупинки критичних кровотеч [суспільного доступу] на суму 160 500 грн.
 • Відновимо навчальне медичне спорядження для проведення тренінгів [турнікети САТ навчальні, бандажі типу «ізраїльські», бинти для тампонування Easy Practice], яке зношується за 2 місяці роботи. Для цього необхідно 37 240 грн.
 • Покриємо витрати інструкторів на пальне для авто [15 000 грн]. У середньому за 2 місяці наша команда наїжджає 3000 км.
 • Придбаємо подарунки для донаторів на загальну вартість 17 885 грн.
 • Перекажемо 10% від суми збору [25 625 грн] на розвиток платформи Спільнокошт.


Команда пройшла навчання в Академії Краудфандингу, яка реалізується ПРООН в Україні у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.


Винагороди

Підтримайте проєкт та оберіть винагороду

 • Внесок від 100 грн

  Браслет силіконовий «Вовчок»

  0 доброчинців

  100 залишилось

 • Внесок від 200 грн

  Об'ємна наліпка Civil Protection Faculty

  4 доброчинці

  96 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Стікерпак з логотипами Народної вищої школи «Вовчок» [формат А5]

  1 доброчинець

  49 залишилось

 • Внесок від 1000 грн

  Шеврон Народна вища школа «Вовчок»

  2 доброчинці

  48 залишилось

 • Внесок від 5000 грн

  Футболка з принтом Civil Protection Faculty чорна

  0 доброчинців

  20 залишилось

 • Внесок від 10000 грн

  Участь у тренінгу з надання домедичної допомоги від інструкторів факультету цивільного захисту.

  0 доброчинців

  20 залишилось

Контакти проєкту

Соціальні мережі та інші посилання проєкту

Спільнокошт

Внески доброчинців у проєкт

Ділитись з друзями

Цікаво також

10 проєктів зараз чекають на твою підтримку

Будь ласка, авторизуйтесь!

Заповніть всі поля, щоб увійти в особистий кабінет.

Реєстрація

Заповніть всі поля, щоб приєднатися до Великої Ідеї.

Забули пароль? Натисніть, щоб відновити.

Або швидко зареєструйтеся

Натискаючи кнопку 'Зареєструватися' ви погоджуєтесь з умовами конфіденційності, правилами сайту та спільнокошту.

Відновлення паролю

Введіть зареєстрованний email, щоб отримати інструкцію по відновленню паролю.

Новий пароль

Встановіть новий пароль для вашого акаунта на Big Idea.

Відновлення паролю

Якщо ваш email було зареєстровано, ви отримаєте інструкція по відновленню пароля на пошту.

Ваш пароль було змінено. За бажанням ви можете його змінити також в особистому кабінеті.

Постав питання команді проєкту