102 доброчинці
76 347₴зібрано (з 485 000 грн)
0 год. залишилось
ЗАВЕРШЕНО
15%
102 доброчинці
76 347₴зібрано (з 485 000 грн)
0 год. залишилось
ЗАВЕРШЕНО
Відомості про здійснення проєкту
«Гараж Генг» працює з 2009 року і не тотожний «Спільнокошту», хоча це одна із наших найпопулярніших програм. «Гараж Генг» не обмежений програмою «Код Міста», хоча ця ініціатива поєднує нас з широкою мережею проектів і спільнот.
Ми команда, яка безперервно вдосконалює свої підходи та інструменти, розширює партнерства та мобілізує ресурси, щоб уможливлювати вихід України на нову траєкторію росту. В цьому полі ми гуртуємо однодумців, яким, як і нам, важливо мати змістовну візію та добру волю втілювати її у часі та просторі.
Ідеалом успіху стратегії «Гараж Генг» є здатність людей та громад оперативно давати собі раду перед обличчям нових викликів. А також – суттєво впливати на сценарії, в яких присутній інтерес майбутніх поколінь. Для розвитку такої опірності суспільства Україна потребує культуру розуміння, доповнення і компенсації зусиль талантів в різних сферах.
Міста ворожі до апатії. Міста пропонують дивацтва. Міста формують величезний спектр талантів і технологій. Місто є джерелом інформації. Місто розвивається у взаємодії з іншими містами. Саме з такими сенсами «Гараж Генг» працює в рамках трирічної програми «Код міста», яка триває до 2017 року.
Висновки, які робить економіст Річард Флоріда, дозволяють йому стверджувати, що розвинуті міські простори мають вирішальний вплив на відчуття щастя містян. На рівні з особистими відносинами і професійною сатисфакцією, простори міст – третя опора благополуччя.
З огляду на це «Гараж Генг» у партнерстві з архітектурною студією «Формографія» з початку 2016 року створює стратегічний алгоритм конвертації занедбаних міських ландшафтів в ключові міські магніти в рамках ініціативи «Урбаністичний простір Солом'янка» в Києві. Вам варто завітати до нас на науково-мистецьку платформу «Острів», щоб почути детально про модель роботи цієї ініціативи та зрозуміти, як можна застосувати її в своєму районі.
Втілення «OneCrew»
Любко Дереш, письменник:
«Ґередж ґенґ» на сьогодні є організацією-лідером у сфері розробки технологій соціальних перетворень та впровадження інноваційних методів роботи з міським середовищем, малими общинами та творчим потенціалом міських і міжміських ареалів.
«Ґередж ґенґ» є одним із перших в Україні аналітично-трансформаційних центрів, які працюють з аналітикою 2.0 (аналітикою слабких сигналів) – даними, що важко надаються для формалізації, оскільки є глибоко зануреними у соціальний та технологічний контекст і не піддаються звичайному аналітичному дослідженню. Дані такого порядку при спробі виокремити їх часто просто перестають існувати, розпадаючись на інформаційний шум, однак технології «Ґередж ґенґ» дозволяють не лише фіксувати наявність даних 2.0, але й успішно працювати з ними, використовуючи їх за основу для розробки своїх стратегій. Продуктивність роботи «Ґередж ґенґ» свідчить про те, що даний тип аналітики і осмислення проблем в ключі даних 2.0 цілком життєздатний та ефективний і є незамінним там, де не працюють, або працюють у над-затратному режимі, інструменти лінійної аналітики 1.0.
«Ґередж ґенґ» виділяються своїм яскраво вираженим процесно-орієнтованим, організмічним підходом, що базується на розумінні міських та соціальних середовищ як живих систем, котрим притаманна логіка росту і розвитку живого об’єкта, а не автоматична динаміка механістичного середовища. Ефективність взаємодії з соціальним середовищем в організмічному ключі різко зростає у порівнянні з механістичним підходом і має виражений довготерміновий ефект. Потенціал щодо розроблення та впровадження цих наразі мало представлених в Україні новаторських форм аналітики та трансформаційної роботи говорить про високий рівень кваліфікації «Ґередж ґенґ» і робить їх однією з передових компаній на ринку урбаністичних соціотехнологій, що тільки починає становлюватися в нашій країні.
Команді «Гараж Генг» властиво думати про майбутнє міст в термінах розвитку і включеності в світові процеси. В ході міркувань ми зрозуміли, що українські міста, які зацікавлені побачити свій вплив в глобальному світі мають справитись з трьома першочерговими локальними викликами:
1. інтелектуалізація міста;
2. взаємозв'язок міста з державою;
3. якість суспільного діалогу.
Мобільність талантів та зростаюче залучення громадян до трансформації локальних спільнот є рушійними факторами росту соціального, креативного та енергоефективного підприємництва. Місто, яке створює умови для прогресивного і радикального пізнання, стає центром тяжіння для талантів та інвесторів.
В кінцевому результаті йдеться про систему ухвалення поінформованих рішень на основі даних та безперервного зворотного зв’язку. Але в першу чергу мова йде про усвідомлення серед найширшого кола людей в містах, що світ ніколи не був простим, і він дедалі ускладнюється.
Більшість з нас погодиться, що життя трохи складніше, ніж про нього нам розповідає гасло на сітілайті. Правду кажучи, філософія для роботи з цим викликом вже сформульована, озвучена і широко вітається в межах суспільного консенсусу: навчання впродовж життя. Люди, що свідомо актуалізуюють знання і навики, спроможні давати собі раду з плинністю сучасного світу.
В умовах, коли старі норми вже не діють, а нові – ще в процесі формування, українці мають зробити ставку на свою адаптивність, і невпинно оновлювати власні способи взаємодії зі світом.
Це зрозуміло для багатьох з нас. Наступний крок – впровадження різноманітних доступних сервісів та продуктів для людей з прагненнями зробити стратегічний внесок у персональний та суспільний розвиток.
В цьому полі «Гараж Генг» продовжує делегувати знання про стратегії краудфандингу через формат «Майстерні Спільнокошту». Започатковує освітню програму «Інгредієнти росту» для лідерів соціального, креативного і зеленого підприємництва, яка триватиме три роки. Наша мета здизайнувати програму, яка дозволить лідерам моделювати власні ініціативи від рішення до його масштабування.
Крім того, «Гараж Генг» в ролі одного з чотирьох якірних партнерів взяв частину відповідальності за побудову нової освітньої платформи на базі ревіталізованого заводу в Івано-Франківську. Цей простір вже на рівні прототипу консолідує гравців інноваційної економіки регіону. Ми переконані, що місто, яке знає, як заміксувати людський і фінансовий капітали, має всі шанси перевершити себе і приємно здивувати світ.
Міста формують культурні та економічні зв’язки, і можуть взаємодіяти напряму з іншими містами. «Міста є природним магнітом, який притягує необхідні інновації та має критичну масу для їхньої реалізації. Однак справді важливі зміни мають випливати з комунікації між містом і державою, а також нашим культурним світоглядом, який дозволить їм відбутись» – наголошує розробник моделі креативного міста, Чарльз Лендрі.
Потрібен масштаб, екосистема і горизонт планування. Потрібна інклюзивна логіка на всіх рівнях та у всіх напрямках. Новий інструментарій на платформі соціальних інновацій «Велика ідея», (створеної «Гараж Генг» ще в 2010 році) сприятиме формуванню поінформованих рішень в площинах соціального лідерства та стратегічної філантропії.
1. мало людей уявляють себе активними у розвитку локальних спільнот через відсутність інструментів оцінки власного впливу;
2. низьке усвідомлення ролі екосистеми для сталості розвитку в умовах постконфліктного і постіндустріального середовища;
3. слабка зв’язність гравців в екосистемі через низьке розуміння того, хто чим займається і як спільно діяти для руху вздовж нової траєкторії.
Ступінь відповідальності кожного з нас виріс. Ми почали тяжіти до побудови мережевих зв’язків. Якість діалогу на всіх рівнях мережі посилює окремих соціальних суб'єктів, учасників ринку, державних операторів. Водночас якісний процес діалогу також критично необхідний для спільних дій у багатосторонніх партнерських відносинах між різними сферами. Завдяки цим динамічним партнерствам, ми – Україна – отримаємо енергію на боротьбу з кризами і на стимулювання стійкого і всебічного зростання в наших громадах.
«Форум Cталості» – це щорічний розширений діалог започаткований нашою організацією в 2016, щоб виявляти оптимальну траєкторію протікання процесу пізнання і співдії між громадянськими лідерами, освітніми інноваторами, креативними підприємцями, бізнес-активістами та державними управлінцями.
Цей діалог заснований на актуалізації аутентичної позиції учасників і створенні умов для спільного міркування в конкретних і важливих для всіх учасників контекстах. Таким чином ми відходимо від застарілих шаблонів ізоляціїї, патерналізму та антагонізму та наближуємось до розуміння принципів побудови життєзарадних спільнот.
Україна гостро потребує екосистему для соціальних інновацій, творчого підприємництва та виробництва стійких рішень. Проте більшість проблем, які є найбільш складними і найбільш важливими для наших спільнот, неможливо зрозуміти, а тим більше вирішити, без співдії талантів освітнього, творчого, приватного та публічного секторів.
З детальним бюджетом можна ознайомитись за посиланням
Підтримайте проєкт та оберіть винагороду
Соціальні мережі та інші посилання проєкту
Внески доброчинців у проєкт
11 проєктів зараз чекають на твою підтримку
Будь ласка, авторизуйтесь!
Заповніть всі поля, щоб увійти в особистий кабінет.
Реєстрація
Заповніть всі поля, щоб приєднатися до Великої Ідеї.
GO! Garage Gang
Відновлення паролю
Введіть зареєстрованний email, щоб отримати інструкцію по відновленню паролю.
Новий пароль
Встановіть новий пароль для вашого акаунта на Big Idea.