142 %
 • 178 774зібрано (з 125 250 грн)
 • Завершено
Збір коштів завершено
Проект перейшов на гнучке фінансування 01 березня 2021 р. 09:01

Головне

Знай свою Україну - онлайн-курс про українську народну культуру від Музею Гончара та студії онлайн-освіти EdEra, що допоможе дізнатися більше про себе через історію та культуру власної країни.

Блоги

Відомості про здійснення проекту

Блогів 13

Історія

Про що наш проєкт?

Ви вмієте танцювати Горобчика? А Метелицю? Пам’ятаєте усі куплети хоча б однієї колядки? Чи знаєте що особливого робили наші бабусі й дідусі, коли справляли вхідчини, тобто новосілля? Чим відрізняється весільна вишита сорочка від повсякденної? З чого плести вінок на свято Купала? Як змайструвати колядницьку зірку й обрядити купальське гільце? Що символізує солом’яний павук?

Правда, добре було б розуміти історичний контекст та символічний зміст святкових традицій Різдва, Великодня, Купала, Покрови та інших свят традиційного українського календаря і передати ці знання нашим дітям? І розповісти про них нашим іноземним друзям. І нагадати про них українцям, які живуть за кордоном і виховують своїх дітей в іншій культурі. І щоб учителі могли використовувати правдиві наукові матеріали та сучасний контент на шкільних уроках.

Завдання проєкту «Знай свою Україну» - не переробити сучасних дітлахів і підлітків, озброєних планшетами й смартфонами, на героїв української літератури 19 століття, а додати в їхню «базову прошивку» «коди» предків.


Чому це важливо?

Занурюючись у давні традиції, діти розвинуть свої вміння спілкуватись, творити, радіти й фантазувати, навчаться співати народні пісні та складати власні, колядувати та щедрувати, танцювати, грати в народні ігри.

Матеріали курсу стануть у пригоді учителям закладів формальної освіти, викладачам мистецьких шкіл, батькам та всім охочим більше дізнатися про народні традиції. Інтегрований онлайн-курс орієнтований на створення сучасних освітніх методик, ігрових форм з використанням доступної та цікавої інформації про українські народні традиції.

Цей освітній продукт:
а) складається з чотирьох модулів, що відповідають чотирьом порам року і святковим циклам - Різдвяному, Великодньому, Купальському і Покрові;
б) легко адаптується для використання у загальноосвітніх закладах в рамках інтегрованих уроків з історії, української мови та літератури, музики та мистецтва;
 в) зручний для персонального навчання та ознайомлення у родині. 


Чому ми це робимо?

Проєкт «Знай свою Україну» - це спільна ідея Благодійного фонду «Коло» та Музею Івана Гончара, які є давніми партнерами. Три роки поспіль фонд підтримує дитячу фольклорну студію «Орелі». Завдяки цій співпраці й народилась ідея проєкту.

Ми, Благодійний фонд «Коло», вже понад 7 років здійснюємо благодійну діяльність, головними напрямками якої є освіта, культура та медицина.

За час існування фонду було передано понад 30 одиниць сучасного обладнання до медичних установ у 17-ти областях України, реалізовано спільні проєкти з Лінією магазинів «EVA», ІТ-компанією «Luxoft», «Coca-Cola Beverages Ukraine», Фундацією Дарини Жолдак, ГС «Освіторія» та національною скаутською організацією України «ПЛАСТ».

Найдрайвовішим нашим проєктом є «Книжкобус» - освітній мобільний хаб, що курсує школами та парками Києва, - реалізований у партнерстві з Фундацією Дарини Жолдак та комунальним підприємством «Київпастранс».

«Книжкобус» відвідав понад 100 шкіл у Києві та був учасником багатьох ярмарків і фестивалів. Запросити його до себе можна, заповнивши анкету на bookbus.kiev.ua.

Ми віримо в сучасну, культурно орієнтовану, освічену та здорову Україну, і задля цього втілюємо наші проєкти в життя.

Детальніше про проєкти фонду та як нас підтримати, можна дізнатися на сайті kolo.fund або https://www.facebook.com/kolofund


На що будуть направлені кошти?


Загальний бюджет проєкту «Знай свою Україну» - 504 560 грн, ми сподіваємось зібрати 250 500 грн на Спільнокошті та згодом заручитися підтримкою Українського культурного фонду.

Кошти будуть направлені на:
- виробництво та постпродакшн;
- продюсування проєкту;
- оплату праці експертів.

 Традиційна культура об’єднує! Долучайтесь!

Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарунків 7
 • Внесок від 50 грн

  Електронна подяка від команди БФ "КОЛО" за ваш внесок у збереження та відновлення традицій України

  18 доброчинців

  282 залишилось

 • Внесок від 100 грн

  Брендований браслет, що нагадуватиме вам про важливість збереження та відновлення традицій України

  42 доброчинці

  38 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Класна термо-чашка, яка точно зігріє вас в холодну пору

  17 доброчинців

  18 залишилось

 • Внесок від 1000 грн

  Супер-набір: еко-торба+термо-чашка для справжніх фанів культурних традицій

  10 доброчинців

  5 залишилось

 • Внесок від 3500 грн

  Стильна хустина, яка стане чудовим доповненням до вашого гардеробу

  3 доброчинці

  6 залишилось

 • Внесок від 200 грн

  Диск з українськими колядками та щедрівками, щоб поринути в атмосферу традицій

  50 доброчинців

  0 залишилось

 • Внесок від 300 грн

  Стильна еко-торба, в якій можна носити все, що заманеться

  35 доброчинців

  0 залишилось

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

35 проектів зараз чекають твоєї підтримки