Хмарочос. Київський міський журнал

 Хмарочос. Київський міський журнал

100%

158 доброчинців

63 100зібрано (з 60 000 грн)

0 год. залишилось

Збір коштів завершено

«Хмарочос» – це онлайн-журнал про Київ, його громаду та міські історії з усього світу. Допоможіть сталому розвитку нашого видання!

Блог

Відомості про здійснення проєкту

В українських містах дуже яскравими та помітними стають проекти, метою яких є поліпшення громадського простору. Активісти опікуються проблемами зелених зон, зовнішньої реклами, кіосків, доступу містян до водойм, громадського транспорту, освітніх хабів тощо. Але для розвитку цих проектів потрібна якісна комунікація з мешканцями міст. Щоб об'єднуватись навколо важливих речей, щоб налагодити діалог між різними зацікавленими сторонами, щоб розповідати про те, як функціонує сучасне місто. Побачивши нестачу такої комунікації, ми почали діяти. На наше глибоке переконання, киянам не вистачає журналістики конструктиву.

Хмарочос виник, як громадська ініціатива, більше року тому. З того часу ми щодня розповідаємо нашим читачам про кращі українські та іноземні приклади перетворення міст.

Як і багато хто, ми близько до серця сприймали всі події Майдану та те, що відбувається в країні після нього. Настав час для якісних змін. Усвідомивши це, вирішили створити медіа про міський простір Києва, аби забезпечити умови й інформаційну підтримку для цих змін в українських містах.

Наші теми: громадські проекти

Ідеї, які розвивають свідомість, і роблять людей справжньою міською спільнотою, варті підтримки.

Наш основний фокус – це міська громада. Ми віримо, що сильні локальні спільноти у містах є запорукою їх стабільного та всебічного розвитку. Крім того, щоб впроваджувати європейський досвід управління містом, потрібен стійкий запит людей на це. В місті з'являються чудові урбаністичні ініціативи, метою яких є зміна середовища в Києві. І щоб підсилити результати їхньої діяльності та надати їм розголосу, ми й вирішили створити «Хмарочос».

Місія

Найкращим результатом нашої діяльності стане поступове перетворення Києва на збалансоване, комфортне місто, дружнє і до маленьких дітей, і до літніх людей, і до осіб із обмеженою мобільністю, і до велосипедистів. Адже, кожен мешканець заслуговує на відповідні умови для особистісного розвитку й забезпечення власних потреб. Тоді й тільки тоді місто стає сильним, відповідальним і здоровим.

Але щоб розвиватись, «Хмарочосу» потрібна ваша підтримка.

Про що ми пишемо?

Новини. Актуальні та унікальні історії з розвитку Києва, інших українських та іноземних міст. Все, що пов’язано з транспортом, громадськими просторами, розвитком міської культури, міською політикою, інфраструктурою тощо. Ми формуємо нашу стрічку новин так, щоб читач бачив конструктивні та відчутні зміни в українських містах та те, як вони впливають на кожного з нас.

Наші теми: архітектурні конкурси

Місто. Цей розділ присвячений Києву. Ми знаходимо та пишемо для наших читачів найцікавіші історії, постійно відповідаючи на питання «Чим живе місто сьогодні?» Це і аналітика процесів, які відбуваються в місті, і матеріали про корисні ініціативи, що змінюють якість нашого життя, і розповіді про минуле Києва та його мешканців, й інтерв’ю з агентами змін в українській столиці.

Практики. У цьому розділі ми розповідаємо про вдалі приклади та ефективні інструменти перетворення міст. Як в Одесі будують велодоріжки? Чому у Барселоні мером стала громадська активістка? Як облаштувати комфортний та красивий сквер у себе у подвір’ї? У «Практиках» ми відповідаємо на ці та багато інших питань.

Дозвілля. Якщо у Києві відбувається  цікава подія, пов’язана з міським простором та культурою, неформальною освітою або просто вашим улюбленим хобі, ми обов’язково напишемо про це у «Дозвіллі».

Наші проекти

За час існування «Хмарочосу» ми реалізували низку медіа- та урбаністичних проектів, спрямованих на покращення українських міст та залучення городян до діалогу.

Наші теми: мобільність у місті

Kyiv Urban Fest. За цей рік ми разом з партнерами провели два фестивалі міської культури та розвитку. Сотні відвідувачів, десятки цікавих спікерів та багато нових знайомств допомогли киянам більше дізнатись про розвиток міст та розпочати власні проекти з покращення громадських просторів та міської інфраструктури.

Зміни своє місто. Медіа-проект, присвячений українському та європейському досвіду громад, які власноруч змінюють простір навколо себе. Ми зібрали 20 історій, від Лісабона до Стокгольма, які змусять вас переглянути своє ставлення до міста і сили громади у ньому.

Наші теми: європейський досвід

Майстерня міста. Влітку ми стали частиною великого фестивалю «Майстерня міста» у Львові, де разом з дизайнерами спроектували та встановили чудові лавки на площі Святого Теодора.

Три тижні на заводі. Спільно з Арт-заводом «Платформа» ми створили медіа-проект, у якому досліджували принципи роботи коворкінгу та різні аспекти комфортного перебування у ньому.

Спільний проект з Ґете-Інститутом. Протягом 2015 року ми також реалізовуємо медіа-проект з Goethe Institut. Це серія статей про успішні міські практики в українських містах. Перші п’ять статей стосувались участі громади у процесах управління містом та екології. Друга частина розповідатиме про проекти, пов’язані з міським транспортом.

Як ми використаємо вашу допомогу?

Ми зможемо найняти новинаря, який слідкуватиме та писатиме щодня про міські події у Києві, Україні та за кордоном, а також оплатити роботу коректора;

Створимо фонд для виплат гонорарів авторам, які писатимуть статті у «Хмарочос».

Якщо нам вдасться зібрати суму більшу від заявленої, то ми зможемо навіть більше:

Модернізуємо дизайн та роботу нашого веб-сайту;

Також «Хмарочос» зможе мати власного кореспондента у Київраді та КМДА, а наші читачі – отримувати найважливішу інформацію про нові ідеї щодо міського розвитку з перших рук.

Винагороди

Підтримайте проєкт та оберіть винагороду

  • Внесок від 50 грн

    Подяка на спеціальному розділі сайту. Ми вкажемо ваші ім'я та прізвище у спеціально створеному списку Друзів «Хмарочосу».

    14 доброчинців

    186 залишилось

  • Внесок від 100 грн

    Листівка з видами Києва з хмарочосів. Ми надішлемо вам яскраву поштову листівку із панорамами Києва, сфотографованими з дахів столичних хмарочосів.

    30 доброчинців

    20 залишилось

  • Внесок від 250 грн

    Еко-блокнот та ручка з перероблених матеріалів. Ми дбаємо про довкілля, а тому даруємо нашим доброчинцям еко-блокнот та ручку , зроблені з повторно вживаного паперу та пластику.

    23 доброчинці

    77 залишилось

  • Внесок від 350 грн

    Квитки на фільм «Російський дятел» від Фестивалю кіно та урбаністики "86".

    3 доброчинці

    2 залишилось

  • Внесок від 1000 грн

    Абонемент на цикл лекцій з історії Києва у «Хармсі». Ми подаруємо абонемент на безкоштовне відвідування 5 дуже цікавих лекцій від провідних знавців історії української столиці.

    3 доброчинці

    17 залишилось

  • Внесок від 2000 грн

    Брендування статті. Ми дамо можливість оформити будь-яку нашу статтю, забрендувавши її логотипом та рекламою компанії-доброчинця або підпишемо ім'ям особи-доброчинця.

    0 доброчинців

    20 залишилось

  • Внесок від 300 грн

    Квитки у кіно. Ми подаруємо нашому доброчинцю квитки на фестивальний фільм від компанії «Артхаус Трафік»

    5 доброчинців

    0 залишилось

  • Внесок від 500 грн

    Чашка з логотипом «Хмарочоса». Читати новини зранку завжди приємніше з чашкою ароматної кави або чаю.

    10 доброчинців

    0 залишилось

Контакти проєкту

Соціальні мережі та інші посилання проєкту

Спільнокошт

Внески доброчинців у проєкт

Ділитись з друзями

Цікаво також

15 проєктів зараз чекають на твою підтримку

Будь ласка, авторизуйтесь!

Заповніть всі поля, щоб увійти в особистий кабінет.

Реєстрація

Заповніть всі поля, щоб приєднатися до Великої Ідеї.

Забули пароль? Натисніть, щоб відновити.

Або швидко зареєструйтеся

Натискаючи кнопку 'Зареєструватися' ви погоджуєтесь з умовами конфіденційності, правилами сайту та спільнокошту.

Відновлення паролю

Введіть зареєстрованний email, щоб отримати інструкцію по відновленню паролю.

Новий пароль

Встановіть новий пароль для вашого акаунта на Big Idea.

Відновлення паролю

Якщо ваш email було зареєстровано, ви отримаєте інструкція по відновленню пароля на пошту.

Ваш пароль було змінено. За бажанням ви можете його змінити також в особистому кабінеті.

Постав питання команді проєкту