156 %
 • 28 802зібрано (з 18 500 грн)
 • Завершено
Збір коштів завершено

Головне

«Трансформації українського Сходу» - 378 сторінок дослідницької практики від архітекторів і культурних менеджерів в шести містах на сході України. Про те, якими є сучасні міста і як з ними працювати

Блоги

Відомості про здійснення проекту

Історія

Під час 11 місяців роботи в 6 містах Донецької та Луганської областей, з грудня 2016 по листопад 2017, ми спробували зануритися в міське середовище, і дослідивши міфи, простір та культурне поле, запропонувати стратегічні напрямки для майбутнього міст і зробити невеличкі фізичні інтервенції. Ми чітко усвідомили, що дослідження без практичного втілення втрачають свою цінність, а рішення без попередніх досліджень схожі на блукання із закритими очима.

У результаті було написано 6 концепцій для «Міфологеми міста», написано 6 муралів (4 з яких - поезія на стінах), виготовлено 1 фото-виставку,  встановлено 2 скульптури, підготовлено 6 урбаністичних досліджень, побудовано 6 міських просторів, створено 6 культурних мап і десятки зустрічей та подій.   

Ми дали собі час, щоб обдумати та підсумувати усе, що з нами трапилося. Паралельно з’явилася ідея зробити виставку «Uтопія: трансформації українського Сходу» у партнерстві з Фондом Ізоляція, яка стартувала 8 лютого і триватиме до 14 березня у креативному просторі IZONE. Виставка - це спроба створити пост-рефлексію проекту, а також представити «ідеальну» ситуацію, в якій у реальному просторі можуть комплексно співіснувати та доповнювати один одного всі складники проекту.

Про книгу

Одразу по приїзду з Добропілля у листопаді 2017 ми почали аналізувати та структурувати результати наших пошуків, щоб видати книжку «Метамісто:Схід. Трансформації українського Сходу». Ми старанно виписали методологію наших дій, щоб показати рамку, в якій працювали. Також частина книги - це результати урбаністичного та культурного дослідження, інша - опис та аналіз практичного досвіду.

Ми задавалися питаннями: Як бути уважним до міста і робити потрібне людям? Як співпрацювати з міською владою і досягати поставлених цілей? Як вести діалог з містянами? Якою є знайдена міфологема міст? Як створювати художні роботи та невеликі архітектурні об’єкти у міському просторі? Що спрацювало у проекті, а що ні? Що є хорошого в містах, а чого не вистачає і куди вони можуть рухатися?


Якщо ви працюєте зі сходом, дослідження можуть зберегти час та поглибити розуміння міст. Якщо ви управляєте містом, то книжка може стати збірником підказок, своєрідним дороговказом, куди рухатися та на що звернути увагу. Якщо ви митець чи урбаніст, який хоче щось робити в публічному просторі, то вам може стати в нагоді пройдений нами шлях.

Дизайнер - незмінний Костянтин Кучабський, Formografia design studio, в чиїх руках наша публікація перетворюється на ще один арт-об’єкт.

Упорядник - Олександр Михед, письменник, куратор «Міфологеми міста» та кращий добувач сенсів.

Книжка буде двомовною: українською та англійською.

Команда проекту

Нас було багато і наша команда продовжує бути динамічною. В кожному місті ми працювали з класними людьми, організаціями, міськими радами, інституціями, котрі планували разом із нами і допомагали у втіленні. Про них теж розкажемо у цій книзі.

Організатори та партнери


На що підуть зібрані кошти

Підготовка книжки, редагування, дизайн, переклади та частина друку покриваються Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Нам не вистачає ⅙, бюджету, а саме 12 тисяч грн, щоб покрити вартість друку книжки. Тому більшість суми піде на оплату поліграфічних послуг друкарні Huss. Частина коштів на виготовлення винагород і послуги поштового сервісу. І ще, ми закупимо саджанці і дамо нове життя деревам, які були зрізані, щоб стати папером для наших книг. Залишок: 10% - комісія платіжних систем та відсоток на розвиток платформи Велика Ідея.

Більшість примірників ми розішлемо в міські ради міст Сходу, профільні департаменти, бібліотеки, музеї, локальним ініціативам та активістам, архітектурним університетам, а також громадським організаціям, що займаються урбаністичним та культурним розвитком міст. Книжка продаватися не буде.

Єдиний шанс отримати персональний примірник - зробити внесок і отримати його у винагороду на Спільнокошті :)


Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарунків 9
 • Внесок від 70 грн

  Вся любов світу та подяка з лінком на електронну версію книжки “Трансформації українського Сходу”

  6 доброчинців

  94 залишилось

 • Внесок від 100 грн

  Блокнот і наліпка програми Код Міста, електронна версія книжки

  9 доброчинців

  1 залишилось

 • Внесок від 200 грн

  Баночка саморобного хумусу від комунікаторки проекту Інги Заславської, електронна версія книжки

  2 доброчинці

  3 залишилось

 • Внесок від 250 грн

  Участь у воркшопі на платформі "Острів", набір магнітів OSTRIV LAB

  2 доброчинці

  3 залишилось

 • Внесок від 300 грн

  Видання “Трансформації українського Сходу” в бібліотеку Донецької/Луганської області

  5 доброчинців

  45 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Консультація з спільнокошту за кавою від координаторки проекту Віти Базан

  0 доброчинців

  1 залишилось

 • Внесок від 1000 грн

  Унікальне мозаїчне панно від фотографині проекту Ані Рогоцької

  0 доброчинців

  1 залишилось

 • Внесок від 1500 грн

  Міні-бібліотека досліджень Сходу від куратора напряму Ідентичність/Міфологема міста Олександра Михеда

  0 доброчинців

  1 залишилось

 • Внесок від 300 грн

  Паперове видання “Трансформації українського Сходу”

  50 доброчинців

  0 залишилось

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

22 проекти зараз чекають твоєї підтримки

 • Лідери руху Cultfood

  Лідери руху CultFood – ініціативні батьки, директори шкіл, освітяни, що приєдналися до проєкту “Нове шкільне харчування”, аби прискорити впровадження програми в школах по всій Україні.

  Євген
  Клопотенко
  • 209
  • 182
   днів
  • 0
   грн
 • Настільна гра «Бюджетні баталії»

  Як швидко та цікаво отримати знання і розібратися з бюджетним процесом України? Настільна гра "Бюджетні баталії" розкриє всі таємниці цього процесу.

  Юлія
  Негода
  • 10
  • 100
   днів
  • 0
   грн