128 %
 • 30 050зібрано (з 23 500 грн)
 • Завершено
Збір коштів завершено
Проект перейшов на гнучке фінансування 22 жовтня 2019 р. 23:51

Головне

Це четверта серія з циклу документальних фільмів про боротьбу Криму за українську державність, під загальною назвою : "Крим. 25 років боротьби за Україну. Рік 1994. Кримська криза. На межі війни".

Блоги

Відомості про здійснення проекту

Історія

  Ми - команда кримського інформаційного ресурсу "Радіо "Куреш", який працює на материковій частині України з 2015 року.


Окупація Криму Російською Федерацією у 2014 році стала можливою через системні провали в державницькому управлінні на території АР Крим.


РФ довгі роки готувалася до вторгнення в Україну, нарощувала свою присутність на півострові в економічному, політичному, культурному та інформаційному просторі. Саме очевидність цих фактів, спонукала нас на створення великого медійного проекту, який би відкрив усі таємниці життя українського Криму, починаючи з 1991 року.

Цю ідею ми вже втілюємо у життя, започаткувавши випуск циклу документальних фільмів "Крим. 25 років боротьби за Україну" з кінця 2018 року.


Робота з архівами та документальними свідченнями наглядно показує, що окупація Криму Росією, не була абсолютним бліц-кригом, до цього злочину РФ системно готувалася роками.

Ми маємо вам розказати та показати ті архівні матеріали, які на сьогоднішній день викликають різнобічні емоції -  неприхований подив, гордість та відразу.


Історія Криму часів незалежності України багата на події, що іноді визначали і долю самої держави. Ми станемо свідками того, як громадянське суспільство, яке проживало в Криму, не давало Росії завдати нищівного удару по українському суверенітету. 


Наприкінці 2018, початку 2019 рр. ми випустили вже три серії із цього циклу, про події 1991, 1992 та 1993 років. Остання серія була створена на кошти зібрані на платформі Спільнокошт "Велика ідея".

Зважаючи на важливість теми та для осмислення подій сьогодення, через призму часу, ми вирішили, щоб всі зняті серії знаходилися у вільному доступі. Загальна кількість переглядів на Facebook вже перевищила десятки тисяч, що підтверджує актуальність даного продукту.

Трейлер 4 серії:


Створена спеціальна сторінка для промоушену фільму у Facebook.

Сторінка інформаційного ресурсу "Радіо "Куреш" у Facebook 

Посилання на перші три серії фільму:

Перша серія "Рік 1991. Фундамент російської агресії"

Друга серія: "Рік 1992. Боротьба за Незалежність триває" 

Третя серія: "Рік 1993. Підґрунтя для нападу готове" 

 Четверта серія вийде під назвою "Кримська криза: на межі війни", так, так…. саме "на межі війни", адже у 1994 році Україна готувалася дати військову відсіч Росії, в разі окупації Криму. Таким був неприхований план Москви, заволодіти українським півостровом.

У 1994 році відбулись перші і останні, на сьогоднішній день, вибори Президента Криму, за результатами яких, Крим очолив Юрій Мєшков, який прагнув приєднати Крим до Росії і усіляко сприяв цьому, приймаючи десятки антидержавницьких рішень.


Ми розкажемо, як продовжився процес по фактичній передачі Україною Росії більшої частини Чорноморського Флоту та інфраструктури Севастополя. Ви побачите, як Росія вимагала від України швидкого ядерного роззброєння в обмін на гарантії безпеки та територіальної цілісності.

Водночас, 1994 рік для Криму, був відзначений і активізацією громадянського руху – кримських татар та українців, які продовжували боротись з проросійськими політиками в Криму та намагались привернути увагу центральної влади до назріваючої проблеми Криму.

Вихід четвертої серії фільму "Крим. 25 років боротьби за Україну" відбудеться в листопаді 2019 року, презентацію якої ми плануємо провести в "Кримському домі" (м.Київ). Після презентації, фільм буде розміщено на платформах Facebook і YouTube.

Зібрані пожертви на платформі Спільнокошт “Велика ідея“, будуть витрачені на пошук та викопіювання архівних матеріалів, витрати на відрядження, на виготовлення дисків з фільмом для вручення доброчинцям, поштові послуги, загалом це 27 тис. грн. та 20 тис. грн., це витрати на послуги режисера, відеографа, звукооператора та написання сценарію.

Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарунків 6
 • Внесок від 100 грн

  Ми подякуємо за підтримку фільму на Вашій особистій сторінці у ФБ.

  0 доброчинців

  100 залишилось

 • Внесок від 250 грн

  Ми надішлемо Вам особисту подяку на e-mail, напишемо подяку на вашій особистій сторінці на Facebook та Ваше призвіще буде розміщене у фінальних титрах 4 серії - про 1994 рік.

  2 доброчинці

  98 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Ваше ім’я буде розміщене у фінальних титрах 4 серії - 1994 рік та ви отримаєте постер фільму формату А3 з автографами авторів.

  1 доброчинець

  99 залишилось

 • Внесок від 1000 грн

  Ваше ім’я буде розміщене у титрах, на ПОЧАТКУ ФІЛЬМУ та Ви отримаєте постер фільму формату А3 з автографами та особистою подякою авторів фільму та фільм на DVD

  2 доброчинці

  98 залишилось

 • Внесок від 10000 грн

  Ваше ім’я буде розміщене у ВСІХ титрах НАСТУПНИХ СЕРІЙ ФІЛЬМУ "Крим. 25 років боротьби за Україну" та Ви отримаєте постер фільму формату А3 та офіційний диск з усіма серіями фільму.

  0 доброчинців

  5 залишилось

 • Внесок від 47000 грн

  Ви офіційно станете генеральним спонсором 4 серії. Але для початку ми подаруємо Вам диски з усіма відзнятими серіями.

  0 доброчинців

  1 залишилось

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

22 проекти зараз чекають твоєї підтримки

 • Музей в темряві 03:00 у Львові

  Заплющуйте очі, аби побачити більше! Ми проводимо екскурсії в темряві у супроводі незрячих гідів і знищуємо бар’єри у спілкуванні між зрячими та незрячими людьми.

  Аліна
  Марненко
  • 136
  • 100
   днів
  • 0
   грн
 • "НАШІ БЕЗ РАШІ" 2020 - інтернет скетч-ком

  НАШІ БЕЗ РАШІ - Інтернет скетч-ком, що розповідає про країну, в якій хотів би жити кожен Українець.

  Roman
  Hapachylo
  • 127
  • 182
   днів
  • 0
   грн