Майстерня переробки пластику "EcoREactive"

 Майстерня переробки пластику "EcoREactive"

100%

183 доброчинці

90 100зібрано (з 90 000 грн)

0 год. залишилось

Збір коштів завершено

Збираємо кошти на співфінансування придбання термо-пресу для майстерні з переробки пластику EcoREactive в Івано-Франківську, підтримку якій надає Міжнародний фонд "Відродження".

Блог

Відомості про здійснення проєкту

Ідея проєкту подається від імені громадської організації в Івано-Франківську «Гірський рятувальний центр» (ГРЦ). За три попередні роки наші члени та волонтери налагодили співпрацю із подібними організаціями в Україні та закордоном (Польща, Словаччина, Чехія, Німеччина), ініціювали та впровадили низку проєктів в сферах екології та охорони навколишнього середовища, безпеки та розвитку громадських ініціатив. Зокрема, у 2018 році ми започаткували загальну програму «Рятувальники для природи», у рамках якої щороку спільно із партнерами проводимо просвітницьку роботу із громадами щодо необхідності збереження природи, запровадження сталих практик розвитку, а також організовуємо еко-акції з прибирання сміття та благоустрою пам’яток природи, історій та культури.

У 2018-2019 роках ми організували до 30 еко-акцій з прибирання берегів Дністра. На початку 2019 року проєкт «Рятувальники для природи» отримав другу премію програми «Земля жінок» Фонду Ів Роше.


Саме тоді виникла ідея щодо необхідності організації можливої переробки хоча б частини зібраного пластику. Черговим поштовхом стала участь команди ГРЦ у всеукраїнській акції “Допоможи пластикожую Оззі врятувати наше море від сміття” проєкту EMBLAS «Посилення екологічного моніторингу Чорного моря». ГРЦ тоді зібрав та відправив на переробку понад 6 кг кришечок від пластикових пляшок.


Після закінчення акції волонтери нашої ГО продовжують збір кришечок. Так утворилася активна «еко-команда» в ГРЦ, яка вивчає досвід інших регіонів в частині переробки пластику.


Сьогодні в Україні майже 96% усіх відходів, у тому числі пластик, відправляється на полігони, де сотнями років розкладається, забруднюючи середовище, хоча такі відходи можна перетворити у дорогоцінний ресурс. 

Тому ми створюємо відкриту майстерню EcoREactive з переробки пластику для початку типу HDPE (2), в майбутньому і інших видів (LDPE, PP, PS тощо), на базі якої будемо організовувати майстер-класи з виготовлення різних виробів з переробленого пластику, навчання щодо культури сортування сміття. Зараз ми вже маємо власну дробилку та міні-пічку, завершуємо виготовлення екструдера, збираємо кошти для придбання термо-пресу.

Врятований від сміттєзвалищ пластик будемо перетворювати у цікаві, корисні речі, які можна використовувати як у побуті, так і для благоустрою туристичних маршрутів та місць відпочинку в нашого краї. 

Вдячні усім за підтримку!

Будьте REactive 
♻️

Загальний обсяг потрібних коштів становить 180 тисяч гривень, з яких Міжнародний Фонд "Відродження" нам дофінансує 50% за умови збору решти Спільнокоштом.

Основні статті бюджету:

 • термо-прес для виготовлення листового пластику з вторсировини - 140 000 грн.;
 • спецодяг та дрібне устаткування (респіратори, навушники, костюми/комбінезони, рукавиці, захисні маски/щити тощо ) – 30 000 грн.;
 • контейнери для відсортованого пластику (50 л) / контейнери (23 л) та беги (великі мішки) для подрібненого пластику – 10 000 грн.

Партнери проєкту

Винагороди

Підтримайте проєкт та оберіть винагороду

 • Внесок від 100 грн

  подяка на сторінці проєкту у ФБ і еко-браслет (усім)

  20 доброчинців

 • Внесок від 1000 грн

  баф

  2 доброчинці

  3 залишилось

 • Внесок від 1500 грн

  горня

  0 доброчинців

  5 залишилось

 • Внесок від 1500 грн

  футболка

  0 доброчинців

  5 залишилось

 • Внесок від 2000 грн

  екскурсія фермою "Покутський равлик" в с. Копачинці Городенківського району Івано-Франківської області із дегустацією

  1 доброчинець

  4 залишилось

 • Внесок від 5000 грн

  дводенний сплав Дністровським каньйоном в межах Івано-Франківської області; або двомісний номер із сніданками від садиби "Панське" в Косові (дві доби)

  0 доброчинців

  4 залишилось

Контакти проєкту

Соціальні мережі та інші посилання проєкту

Спільнокошт

Внески доброчинців у проєкт

Ділитись з друзями

Цікаво також

10 проєктів зараз чекають на твою підтримку

Будь ласка, авторизуйтесь!

Заповніть всі поля, щоб увійти в особистий кабінет.

Реєстрація

Заповніть всі поля, щоб приєднатися до Великої Ідеї.

Забули пароль? Натисніть, щоб відновити.

Або швидко зареєструйтеся

Натискаючи кнопку 'Зареєструватися' ви погоджуєтесь з умовами конфіденційності, правилами сайту та спільнокошту.

Відновлення паролю

Введіть зареєстрованний email, щоб отримати інструкцію по відновленню паролю.

Новий пароль

Встановіть новий пароль для вашого акаунта на Big Idea.

Відновлення паролю

Якщо ваш email було зареєстровано, ви отримаєте інструкція по відновленню пароля на пошту.

Ваш пароль було змінено. За бажанням ви можете його змінити також в особистому кабінеті.

Постав питання команді проєкту