100 %
 • 90 100зібрано (з 90 000 грн)
 • Завершено
Збір коштів завершено

Головне

Збираємо кошти на співфінансування придбання термо-пресу для майстерні з переробки пластику EcoREactive в Івано-Франківську, підтримку якій надає Міжнародний фонд "Відродження".

Блоги

Відомості про здійснення проекту

Блогів 36

Історія

Ідея проєкту подається від імені громадської організації в Івано-Франківську «Гірський рятувальний центр» (ГРЦ). За три попередні роки наші члени та волонтери налагодили співпрацю із подібними організаціями в Україні та закордоном (Польща, Словаччина, Чехія, Німеччина), ініціювали та впровадили низку проєктів в сферах екології та охорони навколишнього середовища, безпеки та розвитку громадських ініціатив. Зокрема, у 2018 році ми започаткували загальну програму «Рятувальники для природи», у рамках якої щороку спільно із партнерами проводимо просвітницьку роботу із громадами щодо необхідності збереження природи, запровадження сталих практик розвитку, а також організовуємо еко-акції з прибирання сміття та благоустрою пам’яток природи, історій та культури.

У 2018-2019 роках ми організували до 30 еко-акцій з прибирання берегів Дністра. На початку 2019 року проєкт «Рятувальники для природи» отримав другу премію програми «Земля жінок» Фонду Ів Роше.


Саме тоді виникла ідея щодо необхідності організації можливої переробки хоча б частини зібраного пластику. Черговим поштовхом стала участь команди ГРЦ у всеукраїнській акції “Допоможи пластикожую Оззі врятувати наше море від сміття” проєкту EMBLAS «Посилення екологічного моніторингу Чорного моря». ГРЦ тоді зібрав та відправив на переробку понад 6 кг кришечок від пластикових пляшок.


Після закінчення акції волонтери нашої ГО продовжують збір кришечок. Так утворилася активна «еко-команда» в ГРЦ, яка вивчає досвід інших регіонів в частині переробки пластику.


Сьогодні в Україні майже 96% усіх відходів, у тому числі пластик, відправляється на полігони, де сотнями років розкладається, забруднюючи середовище, хоча такі відходи можна перетворити у дорогоцінний ресурс. 

Тому ми створюємо відкриту майстерню EcoREactive з переробки пластику для початку типу HDPE (2), в майбутньому і інших видів (LDPE, PP, PS тощо), на базі якої будемо організовувати майстер-класи з виготовлення різних виробів з переробленого пластику, навчання щодо культури сортування сміття. Зараз ми вже маємо власну дробилку та міні-пічку, завершуємо виготовлення екструдера, збираємо кошти для придбання термо-пресу.

Врятований від сміттєзвалищ пластик будемо перетворювати у цікаві, корисні речі, які можна використовувати як у побуті, так і для благоустрою туристичних маршрутів та місць відпочинку в нашого краї. 

Вдячні усім за підтримку!

Будьте REactive 
♻️

Загальний обсяг потрібних коштів становить 180 тисяч гривень, з яких Міжнародний Фонд "Відродження" нам дофінансує 50% за умови збору решти Спільнокоштом.

Основні статті бюджету:

 • термо-прес для виготовлення листового пластику з вторсировини - 140 000 грн.;
 • спецодяг та дрібне устаткування (респіратори, навушники, костюми/комбінезони, рукавиці, захисні маски/щити тощо ) – 30 000 грн.;
 • контейнери для відсортованого пластику (50 л) / контейнери (23 л) та беги (великі мішки) для подрібненого пластику – 10 000 грн.

Партнер проекту

 • Міжнародний Фонд "Відродження"

  Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) заснований видатним філантропом Джорджем Соросом у 1990 році. МФВ - одна з найбільших благодійних фундацій в Україні, національний фонд, що входить до глобальної мережі Фундацій відкритого суспільства (Open Society Foundations). Місія МФВ - сприяти розвитку відкритого суспільства в Україні на основі демократичних цінностей через підтримку значимих громадських ініціатив.

Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарyнки 6
 • Внесок від 100 грн

  подяка на сторінці проєкту у ФБ і еко-браслет (усім)

  20 доброчинців

 • Внесок від 1000 грн

  баф

  2 доброчинці

  3 залишилось

 • Внесок від 1500 грн

  горня

  0 доброчинців

  5 залишилось

 • Внесок від 1500 грн

  футболка

  0 доброчинців

  5 залишилось

 • Внесок від 2000 грн

  екскурсія фермою "Покутський равлик" в с. Копачинці Городенківського району Івано-Франківської області із дегустацією

  1 доброчинець

  4 залишилось

 • Внесок від 5000 грн

  дводенний сплав Дністровським каньйоном в межах Івано-Франківської області; або двомісний номер із сніданками від садиби "Панське" в Косові (дві доби)

  0 доброчинців

  4 залишилось

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

22 проекти зараз чекають твоєї підтримки