183 доброчинці
90 100₴зібрано (з 90 000 грн)
0 год. залишилось
ЗАВЕРШЕНО
100%
183 доброчинці
90 100₴зібрано (з 90 000 грн)
0 год. залишилось
ЗАВЕРШЕНО
Відомості про здійснення проєкту
Ідея проєкту подається від імені громадської організації в Івано-Франківську «Гірський рятувальний центр» (ГРЦ). За три попередні роки наші члени та волонтери налагодили співпрацю із подібними організаціями в Україні та закордоном (Польща, Словаччина, Чехія, Німеччина), ініціювали та впровадили низку проєктів в сферах екології та охорони навколишнього середовища, безпеки та розвитку громадських ініціатив. Зокрема, у 2018 році ми започаткували загальну програму «Рятувальники для природи», у рамках якої щороку спільно із партнерами проводимо просвітницьку роботу із громадами щодо необхідності збереження природи, запровадження сталих практик розвитку, а також організовуємо еко-акції з прибирання сміття та благоустрою пам’яток природи, історій та культури.
У 2018-2019 роках ми організували до 30 еко-акцій з прибирання берегів Дністра. На початку 2019 року проєкт «Рятувальники для природи» отримав другу премію програми «Земля жінок» Фонду Ів Роше.
Саме тоді виникла ідея щодо необхідності організації можливої переробки хоча б частини зібраного пластику. Черговим поштовхом стала участь команди ГРЦ у всеукраїнській акції “Допоможи пластикожую Оззі врятувати наше море від сміття” проєкту EMBLAS «Посилення екологічного моніторингу Чорного моря». ГРЦ тоді зібрав та відправив на переробку понад 6 кг кришечок від пластикових пляшок.
Після закінчення акції волонтери нашої ГО продовжують збір кришечок. Так утворилася активна «еко-команда» в ГРЦ, яка вивчає досвід інших регіонів в частині переробки пластику.
Сьогодні в Україні майже 96% усіх відходів, у тому числі пластик, відправляється на полігони, де сотнями років розкладається, забруднюючи середовище, хоча такі відходи можна перетворити у дорогоцінний ресурс.
Тому ми створюємо відкриту майстерню EcoREactive з переробки пластику для початку типу HDPE (2), в майбутньому і інших видів (LDPE, PP, PS тощо), на базі якої будемо організовувати майстер-класи з виготовлення різних виробів з переробленого пластику, навчання щодо культури сортування сміття. Зараз ми вже маємо власну дробилку та міні-пічку, завершуємо виготовлення екструдера, збираємо кошти для придбання термо-пресу.
Врятований від сміттєзвалищ пластик будемо перетворювати у цікаві, корисні речі, які можна використовувати як у побуті, так і для благоустрою туристичних маршрутів та місць відпочинку в нашого краї.
Вдячні усім за підтримку!
Будьте REactive ♻️
Загальний обсяг потрібних коштів становить 180 тисяч гривень, з яких Міжнародний Фонд "Відродження" нам дофінансує 50% за умови збору решти Спільнокоштом.
Основні статті бюджету:
Міжнародний Фонд "Відродження"
Підтримайте проєкт та оберіть винагороду
Соціальні мережі та інші посилання проєкту
Внески доброчинців у проєкт
11 проєктів зараз чекають на твою підтримку
Будь ласка, авторизуйтесь!
Заповніть всі поля, щоб увійти в особистий кабінет.
Реєстрація
Заповніть всі поля, щоб приєднатися до Великої Ідеї.
Майстерня переробки пластику "EcoREactive"
Відновлення паролю
Введіть зареєстрованний email, щоб отримати інструкцію по відновленню паролю.
Новий пароль
Встановіть новий пароль для вашого акаунта на Big Idea.