0 %
 • 85зібрано (з 65 000 грн)
 • Завершено
На жаль проект не зміг зібрати необхідну суму коштів

Головне

Дельфійські ігри - це площадка для творчо обдарованої молоді. Ми надаємо можливість бути почутими і побаченими навіть тим, хто не має фахової освіти, але відчуває творчий потенціал.

Блоги

Відомості про здійснення проекту

Історія

Що таке Дельфійські ігри - короткий екскурс для тих, хто не в темі

Дельфійські ігри - це мистецькі конкурсні змагання. Історія Ігор сягає 582 р. до н.е. Щоправда за тих часів вони називалися Піфійські. Перелік номінацій, за якими змагалися митці, з плином часу змінювався. Але незміними були спів під акомпанемент кіфари, спів під акампанемент на флейті та гра на флейті. Ці Ігри передували Олімпійським і були такими же значущими. І заборонені Дельфійські Ігри були одночасно з Олімпійськими.Ідея відродження Дельфійських ігор не нова. Її виношував ще шановний П’єр де Кубертен, дякуючи якому вже понад 120 років ми є палкими вболівальниками Олімпійських ігор. Але цьому шановному пану не вистачило сил та енергії на відродження обох традицій, і він зосередився на більш прибутковій.

Трохи згодом за відродження Ігор взялася родинна пара з США – містер та місіс Сікеліанос. Але настала Велика депресія і Ігри знову пішли у небуття.

Черговий етап відродження розпочався зо 20 років тому. І починає набирати обертів, але, на жаль, дуже повільно.Мистецтво – це дуже складна площина, основним критерієм оцінювання в якій є суб'єктивність сприйняття. У спорті все просто: є фізичні виміри – час, швидкість, довжина, висота тощо. Тож визначити переможця досить просто.

В мистецтві все інакше. Світ мистецтва неможливо виміряти конкретними фізичними параметрами, а майстерність не завжди свідчить про талант. Саме тому, мистецтво є найбільш суперечливою сферою, де оцінка професійного журі не завжди збігається з уподобаннями спільноти. І навіть більше, спільнота може звеличити до рангу «народного» того виконавця, який відходить від стандартів «школи», в той же час спільнота може залишитися байдужою до виконавця, який все виконав «стерильно».


Більшість країн, які доєдналися до Дельфійського руху, пішли дещо очевидним шляхом. Вони проводять Дельфійські змагання за номінаціями, серед яких обов’язково є фортепіано, скрипка, балет тощо. Тобто ті номінації, участь в яких без фахової освіти неможлива.

Ми не були виключенням. Ми йшли уторованим шляхом й дотримувались запропонованого формату. Але сьогодні ми маємо досить гостре відчуття, що такий підхід є дещо хибним. За таких умов Дельфійські ігри конкурують із багатьма відомими професійними конкурсами, перемога у яких відкриває двері до професійної кар’єри у найбільш відомих установах світу.

Наша ж ідея полягає в тому, щоб Дельфійські ігри давали можливість творчо реалізуватися дітям, які відчувають в собі такий потенціал. Саме тому, в якості  номінацій на ці Ігри, нами запропоновані ті, які не вимагають фахової освіти:

 • Народний спів
 • Народні інструменти

Занудьгували, промовляючи: «Знову шароварщина»? Не вгадали! Ми підготували такі конкурсні завдання, метою яких є показати, що захоплення народними інструментамице не просто сучасно, але й дуже круто. Чи кожного дня ви маєте змогу почути QUEEN The Show Must Go на бандурі або В.ЦОЙ Кукушка на домрі 

 • Фотографія
 • Плакат

Ці номінації також будуть трошки вирізнятися від стандартів. Питаєте: «Як»? Підтримайте нашу ідею і завіса буде відкрита!

 • Тележурналістика (стрімінговий репортаж)

Тут все просто: будь який проект має бути висвітлений. Тож, конкурс стрімінгових репортажів дасть нам змогу «вбити двох зайців»: віднайти талановитих журналістів та надати розголос заходу саме серед цільової аудиторії: діти та молодь.

Всі змагання відбуватимуться он-лайн відповідно до Положення і програмних вимог. До участі в Іграх ми запрошуємо дітей та молодь віком від 14 до 18 років включно. Переможців обиратимуть декілька складів журі:

 1. Професійне журі, сформоване  з відомих майстрів мистецтв та фахових спеціалістів. Чим більше коштів ми зможемо зібрати – тим більш іменитих членів журі ми зможемо запросити до складу.
 2. Народне журі голоси вболівальників
 3. Спонсорське журірішення благодійників, які купили Сертифікат експерта в обмін на право додати декілька балів своїм фаворитам.

Остаточне рішення по переможцям Ігор формуватиметься на основі всіх трьох рішень. Аби уникнути двозначних ситуацій алгоритм оцінювання ми дуже детально випишемо у Положенні, яке буде опубліковано, щойно стартує проект.

Нагородження переможців – основа основ будь-яких змагань. І таке нагородження ми плануємо зробити під час Гала-концерту переможців на відкритій сцені у Києві.Звісно, можна провести аналогію між Дельфійськими іграми та деякими відомими талант-шоу. Але ми – інші. Дельфійські ігри мають чіткий перелік номінацій та жорсткі програмні вимоги до них. Більше того, переможці Ігор мають змогу потрапити у збірну команду України та брати участь у Міжнародних Дельфійських іграх.

Також, суттєвою відзнакою Ігор є те, що за загальною ідеєю Ігри проводяться у командному, а не індивідуальному, форматі, що сприяє формуванню спільнот та духу підтримки. Не є виключенням і ці Ігри, оскільки всі учасники будуть представляти певну націю (народність), яка мешкає на теренах України, і саме за цією ознакою вони будуть сформовані у команди.


Ми плануємо і надалі впроваджувати більш сучасний формат проведення Ігор і долучати до номінацій нові сучасні мистецькі напрямки.

Більше того, ми плануємо обстоювати внесення нових номінацій до затвердженого Міжнародним Дельфійським Комітетом переліку. Ну і звісно ж, крім рутинної адміністративної роботи, ми майже одразу ж плануємо стартувати підготовку до наступних Дельфійських Ігор. За якими номінаціями вони будуть проводитися, ще необхідно визначитися. Але головна ідея полягає у тому, щоб кожного року змагання відбувалися за різними номінаціями, які повторюватимуться кожні 4 роки. І щоб вирішити ці завдання

 НАМ ДУЖЕ ПОТРІБНА ВАША ПІДТРИМКА!

На що ми збираємо кошти

Крім ваших доброчинних внесків, ми сподіваємося отримати грант від Українського Культурного Фонду, який плануємо витратити саме на проведення конкурсних змагань із виплатою зарплати адміністративному персоналу та членам журі.

Кошти ж Спільнокошту будуть спрямовані на огранізацію та забезпечення проведення Гала-концерту із церемонією нагородження переможців Ігор. Зокрема:

Адміністративні витрати з організації гала-концерту - 17 тис. грн.
Оренда технічного устаткування (сцена, звук, світло тощо) - 30 тис. грн.
Оренда транспортних засобів - 9.7 тис. грн.

Виготовлення нагород переможцям (5 номінацій по 3 нагороди у кожній) - 4 тис. грн.

Виготовлення рекламно-поліграфічної продукції - 5 тис. грн.

Адміністративний збір - 10%

Партнер проекту

 • Український культурний фонд

  Програма “Діти культури” поєднує краудфандингову платформу “Спільнокошт” ГО Гараж Генг та експертизу УКФ, щоб разом з культурними діячами, митцями та креативними підприємцями створити культурні можливості для дітей. https://ucf.in.ua

Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарунків 9
 • Внесок від 30 грн

  Поширення у соцмережах інформації про вас, як про людину, яка доєдналася до Дельфійського руху. І, звісно, велика подяка від нас :)

  0 доброчинців

  700 залишилось

 • Внесок від 50 грн

  Електронний сертифікат Благодійника

  0 доброчинців

  500 залишилось

 • Внесок від 75 грн

  Друкований Сертифікат Благодійника

  0 доброчинців

  300 залишилось

 • Внесок від 125 грн

  Шпалери у стилі Дельфійських ігор на телефон

  0 доброчинців

  50 залишилось

 • Внесок від 250 грн

  Трендовий еко-подарунок у вигляді кашпо зі стабілізованим мохом

  0 доброчинців

  50 залишилось

 • Внесок від 550 грн

  Майстер-клас зі створення цукрових квітів від майстрині Sellena_Craft

  0 доброчинців

  10 залишилось

 • Внесок від 750 грн

  Стильний шопер із друком обраної вами роботи одного з учасників Ігор

  0 доброчинців

  10 залишилось

 • Внесок від 1350 грн

  Сертифікат Експерта, який може віддати свій голос за одного з учасників в кожній номінації.

  0 доброчинців

  5 залишилось

 • Внесок від 5000 грн

  Ви матиме змогу внести до Програмних вимог однієї з номінацій власне завдання зі створення/виконання твору

  0 доброчинців

  1 залишилось

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

35 проектів зараз чекають твоєї підтримки

 • Пластикова реінкарнація

  Пластикова реінкарнація -це проєкт з переробки пластикових кришечок у різні корисні та дизайнерські речі, започаткований учнівською екологічною командою з Херсону.

  Ольга
  Демченко
  • 37
  • 100
   днів
  • 0
   грн
 • Мистецький проєкт «Химери. Ми Є»

  «Химери. Ми Є» - це сторітелінг від людей з інвалідністю: створення документальної вистави і муралу, як місця сили, що об`єднує з суспільством. Реальні історії про любов, бажання, мрії та життя.

  Hanna
  Hubenko
  • 54
  • 75
   днів
  • 0
   грн