100 %
 • 7 900зібрано (з 7 900 грн)
 • Завершено
Збір коштів завершено

Головне

Команда молодих вчених збирає гроші на проведення міжнародної наукової конференції з археології та антропології 3-5 лютого в м.Київ

Блоги

Відомості про здійснення проекту

Історія

                                                           Хто ми?

Громадська організація «Центр палеоетнологічних досліджень» імені Хведора Вовка — це команда молодих вчених, об'єднаних бажанням розвивати українську науку за кращими західноєвропейскими зразками. Ми прагнемо перебороти загальноукраїнську тенденцію витіснення гуманітарного знання на другорядне місце в житті суспільства. Вважаємо, що інвестиції в знання та освіту є інвестиціями в майбутнє, що зневага до досліджень в галузі історії людства та його культури призводить до глибшої дегуманізації суспільства. Констатуємо необхідність розвитку цих знань та їх популяризацію, особливо у сучасний, кризовий момент.

                                             Що ми хочемо зробити?

Пропонуємо до Вашої уваги проект проведення міжнародної наукової конференції «Людина і ландшафт: географічний підхід в археології первісності». Вона відбудеться 3-5 лютого 2016 року. Це перша в Україні міжнародна конференція археологів та спеціалістів з природничих наук з проблем взаємодії природи і суспільства в широкому часовому і просторовому контексті.

                                       Трохи більше про конференцію

Проблематика конференції особливо актуальна в сучасний момент розвитку суспільства, з огляду на кардинальні природні зміни та потужний техногенний тиск на навколишнє середовище. Адже для того, щоб зрозуміти загальні закони взаємовпливу культури і оточуючого середовища в процесі постання сучасної цивілізації, необхідні наукові зусилля спеціалістів з різних наукових дисциплін – археологів, палеогеографів, геологів, палеонтологів, археозоологів.

За ініціативи Кафедри археології та музеєзнавства історичного факультету Київського національного університету та Центру палеоетнологічних досліджень утворено Організаційний комітет міжнародної наукової конференції «Людина і ландшафт».  Також ми співпрацюємо з Wild Fox Film, що популяризує археологію та історію України у відеоформаті. 

До участі у конференції запрошені спеціалісти з основних університетських центрів та наукових установ, серед яких: Університет Сорбонни, Національний музей природничої історії (Франція), Інститут археології Варшавського Університету (Польща), Королівський природничий музей (Бельгія), Інститут пре- і протоісторії (Німеччина), Кембриджський університет (Великобританія), Бернський університет (Швейцарія) тощо. На конференції плануються висвітлити результати комплексних археологічних досліджень вітчизняних та зарубіжних вчених, зокрема пам’ятки міжнародного значення – Межиріцького поселення мисливців на мамонтів та Трипільських пам’яток.

Важливого значення має участь у цьому заході вітчизняних студентів – майбутніх археологів, геологів, біологів – що сприятиме підвищенню їхнього рівня знань, розвитку мобільності під час навчання та знайомство з сучасним теоретичним та практичним надбанням європейської науки. З точки зору суспільної користі, конференція буде сприяти репрезентації вітчизняної культурної і природної спадщини на європейському рівні.

 Робота конференції буде розподілена за тематичними блоками, а саме:

1. Теорія, методи та історія розвитку просторової археології;

2. Взаємодія природи і суспільства за первісної доби:

- палеолітичні суспільства мисливців-збирачів;

- культурна адаптація до природних умов в період мезоліту;

- процеси поширення відтворювальних форм господарства в неоліті - енеоліті;

- розвиток землеробських та скотарських культур за доби раннього металу.

3. Локальна група в природному оточенні (поселення, житла, побутова культура)

Робочі мови конференції: українська та англійська.

                                                   Наші подальші плани

За результатами проведення конференції планується видати збірник наукових матеріалів, присвячений дослідженню взаємодії суспільства і природи в первісну добу. Сама конференція стане виключною можливістю для створення системи обміну інформацією та досвідом у дослідженнях пам’яток первісності на території Європи, запровадженням передових методик фіксації та опису археологічного матеріалу, включенням археологічної спадщини України у загальноєвропейську систему досліджень.

Не будь байдужим до долі української науки, культури та освіти. Пам’ятай, що інвестиції в ці галузі – це інвестиції в майбутнє!


                                                Що нам для цього потрібно?

Для цього нам потрібні гроші, адже Громадська організація не має спонсорів чи державного фінансування і нині існує за рахунок внесків членів організації. Конференція відбуватиметься в приміщеннях історичного факультету в Червоному корпусі Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Захід такого рівня потребуватиме фінансових витрат, пов’язаних як з організацією процесу проведення, так і з видавництвом супутніх матеріалів – постерів, програми та доповідей учасників.

                                                       Статті бюджету:

Канцелярія (ручки, блокноти, бейджики, папки для учасників)

Друкована продукція на переробленому папері (тези конференції та план)

Анонси та афіши на переробленому папері (плакати а4 та а3)

Робота макетувальника

Створення відеоролику про конференцію нашим партнером Wild Fox Films 

«Перерва на каву»

Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарунків 5
 • Внесок від 25 грн

  Персональна подяка на сайті

  4 доброчинці

  46 залишилось

 • Внесок від 50 грн

  Екскурсія в Національному науково-природничому музеї і огляд житла з кісток мамонта з Межиричів

  3 доброчинці

  47 залишилось

 • Внесок від 100 грн

  Диск з фільмом про Межиріцьку археологічну пам'ятку

  0 доброчинців

  20 залишилось

 • Внесок від 150 грн

  Книга "Первісна археологія Нижнього Подесення"

  6 доброчинців

  4 залишилось

 • Внесок від 200 грн

  Майстерклас зі створення справжніх палеолітичних знарядь праці з кременю від фахового спеціаліста

  0 доброчинців

  5 залишилось

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

43 проекти зараз чекають твоєї підтримки

 • Телевізійна програма "Людина і право" на Еспресо TV

  Програма "Людина і право" присвячена викликам і загрозам свободі та правам людини в Україні та світі, існуючим механізмам захисту прав людини.

  Boris
  Zakharov
  • 36
  • 60
   днів
  • 0
   грн
 • Благодійний Фонд "Повернись Живим"

  Фонд «Повернись живим» майже 7 років пліч-о-пліч з українськими військовими. Ми залучили на допомогу армії понад 170 мільйонів гривень. Сьогодні ми просимо вас підтримати команду фонду!

  Наталія
  Калмикова
  • 487
  • 160
   днів
  • 0
   грн