118 доброчинців
100 760₴зібрано (з 100 000 грн)
0 год. залишилось
ЗАВЕРШЕНО
100%
118 доброчинців
100 760₴зібрано (з 100 000 грн)
0 год. залишилось
ЗАВЕРШЕНО
Відомості про здійснення проєкту
Ідея OSTRIV LAB - наповнена інноваційними інструментами майстерня, де можна буде створити майже будь-які матеріальні об'єкти і використовувати їх у повсякденному житті простору, району, міста. Це частина платформи "Острів" на Солом'янці, що вже інтегрована в освітні та соціальні процеси, підтримує локальні ініціативи та має команду зі спільними цінностями.
ЯК ВСЕ ПОЧИНАЛОСЬ
На третьому курсі архітектурного у КНУБА ми (Рома і Кос) дізналися від друга про параметричне моделювання, проектування і виробництво з цифрових моделей. Він тоді поїхав на навчання до Німеччини, а ми почали проводити невеликі воркшопи, виставки, щоб краще розібратися та надихнути інших. Одним з перших проектів, створених як результат тих занять, стала інсталяція "Вихор".
Ці позапрограмні заходи нам подобались, однак їх організація вимагала величезних зусиль - домовитись про аудиторію, взяти потрібне обладнання, не кажучи вже про перебування в університеті після 18.00. Ми знали про простір у напів-підвалі гуртожитку на перетині Волинської і Мартиросяна, який не використовувався, і вирішили діяти!
НАУКОВО-МИСТЕЦЬКА ПЛАТФОРМА "ОСТРІВ"
У 2013 році ми розробили комплексну концепцію для простору, у якій ідея майстерні була з самого початку, проте через великі обсяги необхідних ресурсів та відсутність фінансування почали з облаштування подієвого майданчику та робочого простору "лаби", в основному, за свої кошти. Довгий процес реалізації дав нам час на переосмислення цілей платфоми та формату її діяльності.
З того часу командою Острова було проведено 8 циклів освітніх воркшопів, більше 50-и майстер-класів та лекцій, 3 курси з комп'ютерної графіки, 3 виставки, більше 100 кінопоказів, концерти, форум, театральні вистави; започатковано розмовний клуб та гурток зі скетчингу.
До наc доєднались майстерня з кераміки Jeramica, звукозаписуюча студія Trembeat, громадська організація "Гараж Генг", параметричні прикраси Mava та інші. Ми відкриті та співпрацюємо з різними організаціями у Києві і не тільки.
Зараз наша амбіція - перетворити "Острів" у осередок культури та творчості, що буде інтегрований у життєдіяльність району. Разом з місцевими жителями ми плануємо проведення освітніх заходів, фізичні інтервеції та прототипування об'єктів для розвитку громадських просторів.
ГРОМАДСЬКИЙ ПРОЕКТ
У жовтні 2016 року ми зрозуміли, що тягнути далі нема куди і вирішили подати проект Ostriv Lab на конкурс учасницького бюджетування “Громадський проект”. В результаті довгого процесу відбору і голосування наш проект посів 14 місце з 1020 голосами і бюджетом у 716 тисяч гривень.
Подібний проект учасницького бюджетування був пілотним, а тому стало зрозуміло, що згідно з обмеженнями у законодавстві, РДА не може оплатити витрати, пов’язані з ремонтом приміщень для майстерні. Саме так виникла ідея подати наш проект на Спільнокошт - ми раді звернутись за підтримкою до спільноти, яка своїм внеском зробить нашу ідею реальністю.
OSTRIV LAB НА СОЛОМ'ЯНЦІ
З часом ми усвідомили, що проектування не може відбуватись у вакуумі, теорії, без зв'язку з реальним життям (як це зазвичай відбувається у ВУЗах). Параметричне проектування, якому ми довго навчались, не панацея, але можливості комп'ютерної оптимізації підвищують швидкість, якість і доступність виробництва, що підтверджує міжнародна популярність FabLab'ів.
Майстерню ми бачимо як такий собі медіум між студентами КНУБА та інших ВУЗів інженерного, архітектурного та дизайнерського спрямування, які мають потенціал та теоретичні навички, проте мало можливостей до їх застосування, та жителями Солом'янського району, які стануть замовниками та кінцевими користувачами виробів Ostriv Lab.
Майстерню буде оснащено лазерним та фрезерним станком з ЧПУ, плазморізкою, плоттером, набором столярних та обробних інструментів, комп'ютерною технікою та обладнанням для освітніх заходів.
НАЙБЛИЖЧІ ПЛАНИ
Одразу після завершення ремонтних робіт на початку осені, ми розробимо правила користування майстернею та детальний механізм залучення місцевих жителів до проектів. Разом із цим заплановано декілька заходів - практичні воркшопи у просторі Солоом'янки; розробка прототипів предметів для відкритої бібліотеки разом із жителями району, воркшоп для партнерів проекту "Метамісто: Схід" програми "Код міста" з малих міст Донецької та Луганської областей України.
Завершити кампанію успішно для нас дуже хвилююче, адже нас погодився підтримати фонд "Відродження" - вони подвоять суму, яку ми зберемо на Спільнокошті.
Платформа "Острів" завжди рада гостям. На нашій Facebook-сторінці можна відслідковувати всі наші найближчі події. Приходьте знайомитись!
Міжнародний Фонд "Відродження"
Підтримайте проєкт та оберіть винагороду
Соціальні мережі та інші посилання проєкту
Внески доброчинців у проєкт
11 проєктів зараз чекають на твою підтримку
Будь ласка, авторизуйтесь!
Заповніть всі поля, щоб увійти в особистий кабінет.
Реєстрація
Заповніть всі поля, щоб приєднатися до Великої Ідеї.
Майстерня Ostriv Lab на Солом'янці
Відновлення паролю
Введіть зареєстрованний email, щоб отримати інструкцію по відновленню паролю.
Новий пароль
Встановіть новий пароль для вашого акаунта на Big Idea.