103 %
 • 154 525зібрано (з 150 000 грн)
 • Завершено
Збір коштів завершено

Головне

Cоціальний англомовний театр ветеранів та волонтерів АТО

Блоги

Відомості про здійснення проекту

Блогів 8

Історія

Уявіть: тиша, темрява, камерна сцена, на сцену виходять головні герої – справжні ветерани та волонтери АТО, п’єса Шекспіра. Спектакль англійською мовою.

Серйозна задумка, чи не так?

Існує багато різних цікавих, прекрасних, неповторних театрів та існує і наш, який створили ми – у своєму роді перший в Україні. 

Ми Project «W» – Veterans, Volunteers and William  
унікальний соціальний англомовний театр ветеранів та волонтерів АТО, які пройшли кастинг і вивчають англійську мову та театральне мистецтво. Унікальний, бо зв’язав разом дуже багато різностей, які, так чи інакше, звісно, перетинаються у звичайному житті в різних формах та площах, та у нашому проекті вперше об’єднались в єдине ціле.

У 2019 р. наш театр презентує виставу «12 ніч» Вільяма Шекспіра у сучасній обробці. Виручені кошти ми спрямуємо на підтримку активних підлітків, а саме підтримку соціально-культурних проектів, які відповідають викликам сучасного суспільства, авторами яких є діти віком 15-17 років.

Коротка історія. Чому і як?

Ігор Касьян, десантник з досвідом стрибків з парушутом понад 40 разів. Капітан, командир розвідки взводу окремої розвідроти 95 десантно-штурмової бригади, ветеран. По поверненню з війни разом з друзями відкрив Сучасну школу «живої» англійської мови засновану на інноваційній методиці: практичні заняття на тематичних локаціях, квести, ситуативні занурення, ігри, анімації тощо.

Ще на війні задумав Ігор проект, яким хотів допомагати ветеранам мати цікаве повноцінне життя, підтримувати інших учасників війни і не тільки та створювати щось нове.

Той, хто має мрії та цілі, так чи інакше, до них крокує, дорогою зустрічіє однодумців. Ігор з тих людей, хто йде не зупиняючись, кріз сніг та дощ, не дарма ж він розвідник. 

Час йшов, йшов Ігор, а з ним росла команда однодумців, а потім і народився, і почав зростати проект – наш театр. 


Який він? Яка його роль?

Вона дуже проста і, звісно, важлива, важлива, ми впевнені, не тільки для нас: 

Ми хочемо ділитися, показувати позитивний імідж, різний досвід ветеранів та волонтерів АТО, долучати їх до соціально-культурного життя нашої країни через мистецтво: створення першого в Україні англомовного соціального театру ветеранів і волонтерів АТО та постанови ним п’єси «12 ніч» В. Шекспіра у сучасній обробці. (Це тільки перша вистава, а буде і друга, і третя).


Наші задачі наступні:

1) Наш проект вже створив унікальний, перший в Україні соціальний англомовний театр, у якому наразі навчаються та гратимуть на сцені ветерани та волонтери АТО.

2) Наш проект допомагає віднайти себе та розкрити свій потенціал ветеранам та волонтерам і не тільки тим, які грають, а іншим, адже наш проект – це прямий доказ того, що кожна людина здатна на все, а мрії збуваються.

3) Це не просто театр, це театр, який вирішує різні соціальні проблеми, частина виручених коштів буде спрямована на підтримку соціально-культурних проектів, які відповідають викликам сучасного суспільства, авторами яких є діти віком 15-17 років.

4) Якщо Ви нас підтримаєте, театр зможе не тільки створити позитивний імідж ветеранів і волонтерів та надихати людей у різних містах України, а й презентувати Україну іноземцям, гастролювати закордоном, тим самим, розвивати міжнародні зв’язки, адже він англомовний. 

Нас вже підтримує відомий український актор та режисер кримськотатарскього походження, Заслужений артист АР Крим Ахтем Сеітаблаєв:

«Це неймовірна  ідея ветеранів реабілітуватися після війни, відкрити в собі творчий шлях через постановку театральної п'єси англійською мовою «Дванадцята ніч» Вільяма Шекспіра».


Як ми робимо, що ми вже зробили і що зробимо:

1. Кастинг до складу акторської трупи серед ветеранів та волонтерів – відбір акторів. Відбувся 20.03.18;

2. Вивчення англійської мови та творчості В. Шекспіра – травень 2018 р. – квітень 2019 р.;

3. Репетиції, підготовка п’єси – вересень – квітень 2019 р.;

4. Допрем’єрний закритий показ, метою якого буде залучення партнерів та коштів на розиток проекту – квітень – травень 2019 р.;

5. Прем’єра п’єси у м. Київ  – травень 2019 р.;

6. Показ у м. Івано-Франківськ – червень 2019 р.;

7. Пошук (конкурс) та підтримка актуальних соціально-культурних проектів підлітків (віком 15-17 років) – лютий –  червень 2019 р.

Перший етап проекту планується завершити у червні 2019 р., після чого ми націлені на гастролі Україною і закордон.

«Цей проект надає можливість розвивати свої найкращі риси та таланти, це розвиток акторської майстерності, вивчення англійської мови, через твори найвидатнішого англійського драматурга всіх часів Вільяма Шекспіра. А головне це те, що цей проект надає можливість спілкуватися з однодумцями, це ті люди, з якими ми познайомились лише пів року тому, але вже стали сім'єю. Це дуже чудовий проект, який надає безліч можливостей, і я дуже вдячний що потрапив до цієї родини». –

Актор у «Project W». Володимир Бойправ, 31 рік, киянин. На початку 2015 р. пішов по мобілізації до лав Збройних Сил України. Служив у 5 Бтгр 81 ОАеМБр. Після служби з побратимом відкрив невеликий бізнес з виготовлення тканевих ролетів, зараз займається спортом. Почав цікавитися кіно та акторським мистецтвом,  періодично знімається у кіно і рекламах. Через ці захоплення та спілкування з побратимами почув про кастинг до проекту «Project W», який успішно пройшов.

Які ми?

Ми маємо великі плани та амбіції. І ми це зможемо зробити, ми вже робимо, адже у нас є сили, бажання, а наша велика команда складається з різних фахівців та спеціалістів, людей різного віку та поглядів. Ми – це ветеранській бізнес, громадські активісти та митці, ветерани та волонтери, об’єднані однією метою – створити в Україні перший соціальний англомовний театр, в якому грають ветерани та волонтери АТО, які творять мистецтво, що відповідає на соціальні виклики часу.

«Чому ВетераноТеатр? Тому що це: знайомства, друзі, знання, випробування, перемога, можливість довести собі щось, змогти бути прикладом для інших, навчити і навчитися, почути і бути почутим, це віра в себе і в інших. ВетераноТеатр - це подорожі, це нові люди, нові емоції і враження, - це показати світу, що у нас війна, що Крим – це Україна. ВетеарноТеатр – це показати, що я обожнюю свою родину, хочу відкриватися та відкривати. Я хочу, щоб кожен зайняв свій вільний простір, легко і прозоро отримував свою винагороду, щоб була довіра, віра і перемога. Хочу бути вільним, думати і говорити вільно, відкривати світ, рухатися і відпочивати, не боротися із вітряними млинами, а ставити їх там, де вони ефективно мають стояти. Щоб люди не будували високі і міцні паркани, відгороджуючись від інших людей, а інші не чекали, що їм мають допомогти інші. Всі мають бути самостійні і незалежні, поважати простір інших і їх погляди, вірити в перемогу і вкладатися в ту перемогу персонально, пишаючися своїми здобутками, не ховаючи це від всіх». ВетераноТеатр  - це можливість змінювати світ, змінювати Україну»

Актор у «Project W». Сергій Вікарчук-Євпаторійський ст. солдат 21 омпбат. «Сармат» 56 омпбр. «Маріуполь», позивний «Євпаторія», місце служби - сектор М, оборона Маріуполя. До війни працював в Криму в Адміністрації міста Євпаторія, відділ курорту і туризму Головного управління інвестиційної політики і зовнішньоекономічних зв'язків Євпаторійської міської ради. Після окупації з дружиною і доньками переїхали до Києва. У квітні 2015 р. офіційно мобілізований. Рядовий. Сектор М. Оборона Маріуполя. Одружений, виховує 2 доньок і кицьку Заю. Сьогодні працює в туристичному бізнесі, займається організацією відпочинку, як в Україні, так і за кордон. Мріє відкрити власну турагенцію, займатися волонтерством і організацією івентів, направлених на зміцнення і популяризацію всього українського.

Керівник проектуІгор Касьян, ветеран, співзасновник та керівник Сучасної школи англійської мови «English Amon gpeople» та команда школи.

Менеджер проектуСергій Дмитрієв, військовий капелан, громадський діяч,  Голова Правління  ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ «ЕЛЕОС-УКРАЇНА» та команда «ЕЛЕОС-УКРАЇНА».

Художній керівникРостислав Держипільський, український театральний режиссер, актор, Народний артист України, директор-художній керівник Івано-Франківського академічного обласного музично-драматичного театру ім. Івана Франка та команда театру.

Режисер проекту – Олексій Гнатковський, актор, режисер Заслужений артист України, працює у Івано-Франківському академічному обласному музично-драматичному театрі ім. Івана Франка.

Актори – ветерани та волонтери АТО.

Нас також підтримує Посольство Великої Британії в Україні. Співробітники Посольства надають підтримку у вивченні англійської мови акторами, у тому числі,  вивченні творчості В. Шекспіра оригінальною мовою.

«Я, Каталічук Вікторія, мені 37 років. Життя моє з одного боку сумне, з іншого веселе. Волонтерка з 2014 р., стала тому, що по-інакшому було не можна. Дружина Ветерана, офіцера у запасі, має нагороду «За Мужність» 3 ступеню. Акторка у «Project W». Маю 2 вищі освіти і не працюю, тут не пощастило ще. Пишу вірші. Намагаюся жити за принципом: вчора - вже пройшло і його не повернути, завтра - ще не настало і тут нічого загадувати, є тільки сьогодні і від тебе залежить, що ти залишиш після себе. Намагаюся бути на позитиві, хоча реалістка, і як би не було складно, піднімаюся і йду вперед. Для мене цей проект дуже багато значить, в першу чергу - це боротьба з собою, довести самій собі, що можу зробити щось про що навіть і не мріяла. По-друге, це реабілітація, це відключення від усього світу і поглиблення під що щось неймовірне, нове, прекрасне. Відпочинок для душі. По-третє, це показати суспільству, що ветеран, сім'я ветерана, волонтер - це люди, які пізнавши досвід війни, можуть не просто відновиться, не тільки почати бізнес, але ще і вивчити нову мову, вийти на сцену і показати себе з абсолютно іншого боку. Це люди, які не бояться щось міняти, які хочуть вчитися і прагнуть до чогось нового і прекрасного. Це друзі. Це супер люди з супер можливостями. Це Воїни, Скрізь і Завжди! Люди Сили і Можливостей!». 


Ми плануємо зібрати підтримку для нашого проекту у розмірі 150 000, 00 грн на наступні витрати:

1)    Костюми – 58 000 грн;

2)    Грим – 12 000 грн;

3)    Декорації – 25000 грн;

4)    Tехнічне забезпечення (світло, звук) – 25 000 грн;

5)    Поліграфічна продукція (банери, флаєри, квитки, афіші тощо) – 30 000 грн. 

Ці витрати не є вичерпними, але статті є одними з основних. Якщо Ви нас підтримаєте, суму у розмірі 150 000, 00 грн ми отримаємо також у вигляді гранту у МФ «Відродження» у рамках програми «Культура.Спільнота».

Ми продовжуємо шукати благодійників та донорів, які готові до співфінансування проекту, адже увесь бюджет сягає 1 млн гривень. Отже, поширення інформації серед потенційних зацікавлених осіб для нас буде не меншою підтримкою ніж кошти.

У наших планах вихід через рік проекту на незалежний рівень і самофінансування. Одним з інструментів буде продаж квитків на виставах.

Вдячні за будь-яку підтримку, раді новим друзям та партнерам!

Зустрінемося на виставі!

Та, якщо Ви маєте бажання познайомитися з нами раніше, ласкаво просимо завжди! 


Партнер проекту

 • Міжнародний Фонд "Відродження"

  Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) заснований видатним філантропом Джорджем Соросом у 1990 році. МФВ - одна з найбільших благодійних фундацій в Україні, національний фонд, що входить до глобальної мережі Фундацій відкритого суспільства (Open Society Foundations). Місія МФВ - сприяти розвитку відкритого суспільства в Україні на основі демократичних цінностей через підтримку значимих громадських ініціатив.

Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарунків 9
 • Внесок від 50 грн

  Ручка Project «W».

  9 доброчинців

  1 залишилось

 • Внесок від 100 грн

  Листівка з особистим побажанням, підписом акторів Project «W».

  9 доброчинців

  91 залишилось

 • Внесок від 300 грн

  Full-pass на стресову англійську до Сучасної школи англійської мови English Among People, заснованої ветеранами АТО, яка ініціювала та співреалізує проект.

  3 доброчинці

  7 залишилось

 • Внесок від 400 грн

  Кава з акторами проекту Project «W» .

  3 доброчинці

  7 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Запрошення на прем’єру вистави проекту Project «W».

  13 доброчинців

  7 залишилось

 • Внесок від 800 грн

  Місячний абонемент на заняття з англійської до Сучасної школи англійської мови English Among People, заснованої ветеранами АТО, яка ініціювала та співреалізує проект.

  3 доброчинці

  4 залишилось

 • Внесок від 1000 грн

  Вечеря із учасниками проекту, ветеранами, акторами у PizzaVeterano.

  2 доброчинці

  6 залишилось

 • Внесок від 5000 грн

  Запрошення на допрем’єрний показ вистави проекту Project «W».

  1 доброчинець

  7 залишилось

 • Внесок від 200 грн

  Записна книжка Project «W».

  10 доброчинців

  0 залишилось

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

31 проект зараз чекає твоєї підтримки

 • Книжковий фестиваль "Book Space" у Дніпрі

  «Book Space» – це перша регулярна книжкова подія такого масштабу на сході України. Також це перший книжковий фестиваль, який ставить собі за мету стимулювати інноваційні підходи в книговиданні.

  Вікторія
  Наріжна
  • 91
  • 360
   днів
  • 0
   грн
 • Друк дитячої книги-артбуку, 10% на #ВАРТОЖИТИ, ТАБЛЕТОЧКИ

  РАЗОМ надрукуємо дитячу книгу-артбук з ексклюзивними ілюстраціями Ірини Шатинської «Їжачок Ернест» за редакцією відомої журналістки ЯНІНИ СОКОЛОВОЇ. 10% від продажів піде на #ВАРТОЖИТИ, #ТАБЛЕТОЧКИ

  Shatynska
  Kidsbook
  • 33
  • 99
   днів
  • 0
   грн