112 %
 • 123 378зібрано (з 110 000 грн)
 • Завершено
Збір коштів завершено
Проект перейшов на гнучке фінансування 11 квітня 2021 р. 23:12

Головне

IT-освіта для підлітків, які не можуть оплатити дорогі курси

Блоги

Відомості про здійснення проекту

Блогів 14

Історія

Сфера IT – одна з найбільш популярних і високооплачуваних у наш час. Багато охочих в неї потрапити, але, на жаль, далеко не всі можуть. Бо якісне навчання у цій галузі дуже і дуже дороге. Без можливості здійснити свою мрію залишаються діти й підлітки із вразливих верств населення: переселенці, діти, які постраждали в АТО, діти з інвалідністю, сироти, діти з малозабезпечених сімей.

Також лякає статистика щодо випускників дитячих будинків: 44% випускників інтернатів так і не стають повноцінними членами суспільства; 20% з них мають судимість; 14% займаються проституцією; 10% протягом двох років після випуску здійснюють самогубство. І тільки 10% дітей повністю інтегруються в суспільство. Але ж серед них дуже багато чудових і талановитих дітей, яким просто пощастило трохи менше, ніж іншим.

Тож ми вирішили змінити цю ситуацію і навчати дітей із вразливих верств безкоштовно.

Тепер давайте знайомитися ближче.

Ми – це команда проекту IT-Camp із прифронтового Маріуполя. Керівниками проєкту, а також основними викладачами є Галина та Ігор.

Галина – дизайнерка та ілюстратор із п’ятирічним стажем, ретушер та ілюстраторка. Має досвід роботи в міжнародних проєктах і комерційних замовленнях різної складності та обсягу.

Ігор – керівник IT-Camp, людина, яка зібрала перший свій комп’ютер ще навчаючись у школі. Він пройшов усі етапи від системного адміністратора до керівника веб-студії. Викладає понад сім років.

Також ми пройшли навчання у школі усвідомленого підприємництва (School of ME), маємо великий досвід у соціальних та волонтерських проєктах і чітко знаємо, що ми робимо, і навіщо.

Ми ведемо IT-курси для підлітків і дорослих. Кожен із наших викладачів є чинним фахівцем у своїй сфері і ділиться не просто теоретичним знаннями, які можна знайти на просторах інтернету, але й власним досвідом, практичними напрацюваннями.


За час нашої роботи, а це вже більше року, ми розробили для себе ряд принципів, яким слідуємо завжди. А саме:

 • Кожен має право на якісну освіту - саме тому ми і реалізовуємо нашу соціальну складову.
 • Якість важливіша за кількість – саме тому ми завжди набираємо невеликі групи.
 • Ніяких компромісів з етикою – для нас усі студенти рівні і сертифікати про закінчення отримують тільки ті, котрі знають матеріал і ніяк інакше.
 • Навчати повинні тільки фахівці у своїй справі, і тому наші викладачі – практики: дизайнери, програмісти і розробники.

Ми вже навчаємо студентів за наш рахунок і є перші випускники. Але, на жаль, через те що у нас невелика база комп’ютерної техніки (усього 7 ноутбуків на всі курси, та й ті орендовані), ми не можемо навчати більше груп.


Зараз ми паралельно запустили онлайн-курси, щоб охопити більшу аудиторію і мати можливість навчати дітей не тільки з Маріуполя. Але зіштовхнулися із черговою проблемою – щоб записати і змонтувати якісні відеолекції для студентів, необхідні продуктивні ноутбуки. Ті ноутбуки, які є у викладачів зараз, на жаль, вже не справляються з вимогами сучасного програмного забезпечення.

Тож на що ми збираємо гроші?

На покупку ноутбуків для наших студентів і викладачів. З огляду на те, що ми проводимо курси з комп’ютерної графіки, обробки і 3D-дизайну, нам необхідні ноутбуки, які справляються з важкими завданнями і мають матриці з якісною передачею кольору.

А саме:

Ноутбуки для студентів:

Процесор: Intel I5 або вище ОЗУ: не менше 8 гігабайт, а краще 16 Відеокарта: дискретна від 2 гігабайт Матриця IPS з 75% охоплення sRGB або вище

Ноутбуки для викладачів:

Процесор: Intel I7 або вище ОЗУ: не менше 16 гігабайт Відеокарта: дискретна від 4 гігабайт Матриця IPS з >=98% охоплення sRGB

Такі вимоги – не примха. Студенти працюють у важких додатках: Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, 3D-Max, Corona render і т.д. Останні версії даного програмного забезпечення (а ми, як вже казали, намагаємося давати максимально актуальні знання) досить вимогливі до ресурсів ПК. Наприклад, фотошоп для комфортної роботи вимагає не менше 8 гігабайт оперативної пам’яті, 3D-max для повноцінної роботи вимагає від 16, плюс для повноцінної роботи ці додатки використовують і відеокарту.

Якщо ж говорити про ноутбуки викладачів – то тут ще складніше. Викладачі, крім того, що ведуть заняття, у той же час або транслюють все, що вони роблять, на проектор, або ведуть запис екрану, або і те і інше водночас: і те, і те завдання також споживає чимало ресурсів.

А тепер до цифр.

Нам необхідно ноутбуки для студентів вартістю 25000 кожен. Це 25000 * 4 = 100000 грн.

І два ноутбука для викладачів орієнтовною вартістю 50000 кожен. Це 50000 * 2 = 100000. 

Частка Спільнокошт 10%, це 200000*0,1 = 20000грн

Загальна сума становить 100000 + 100000 + 20000 = 220000 грн.

Своїми силами таку суму ми не потягнемо і нам дорога кожна гривня, якою ви нам допоможете, і за яку ми готові відзвітувати.

А ще в нашу ідею повірили в МФ «Відродження», які погодилися, при успішному зборі, подвоїти суму на реалізацію нашого проекту.

Також ми готові до співпраці з компаніями – виробниками комп’ютерної техніки. І відкриті до будь-яких ваших пропозицій.

Використовувати нову техніку ми готові практично відразу, як її отримаємо.

І, відповідно, відразу наберемо і додаткові групи.

Партнер проекту

 • Міжнародний Фонд "Відродження"

  Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) заснований видатним філантропом Джорджем Соросом у 1990 році. МФВ - одна з найбільших благодійних фундацій в Україні, національний фонд, що входить до глобальної мережі Фундацій відкритого суспільства (Open Society Foundations). Місія МФВ - сприяти розвитку відкритого суспільства в Україні на основі демократичних цінностей через підтримку значимих громадських ініціатив.

Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарyнки 6
 • Внесок від 100 грн

  Окрема сторінка на сайті, із зазначенням імен всіх тих, хто проспонсорував

  8 доброчинців

 • Внесок від 250 грн

  Пост з вдячністю в соц.сетях

  10 доброчинців

 • Внесок від 500 грн

  Футболка з написом "IT-спонсор"

  11 доброчинців

 • Внесок від 1000 грн

  Індивідуальна консультація з викладачем онлайн

  0 доброчинців

 • Внесок від 2500 грн

  Навчання в групі на будь-якому курсі для спонсора

  0 доброчинців

 • Внесок від 5000 грн

  Іменна стипендія для одного студента від імені спонсора

  0 доброчинців

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

17 проектів зараз чекають твоєї підтримки