Cади 31В1: спільний горóд у центрі Києва

 Cади 31В1: спільний горóд у центрі Києва

100%

147 доброчинців

78 900зібрано (з 75 000 грн)

0 год. залишилось

Збір коштів завершено

Cади 31В1 – горóд у самісінькому центрі Києва, що навчає мешканців міста вуглецевому фермерству, обміну насінням, практикам вирощування здорової їжі

Блог

Відомості про здійснення проєкту

Від 2-вимірної до 3-вимірної філософії міст

Безліч ресурсів міста просто не використовуються: дахи, двори, схили, береги річок… Всі ці пусті ділянки мають заповнити сади та городи!

Навчальний задум для українців

Ми горимо бажанням показати, що українці мають і можуть вирощувати здорову їжу. Що продукти не повинні імпортуватися, а здорова їжа — це продукція місцевих фермерів.

Для вирощування здорової їжі з власного городу, без отрут та хімікатів, не потрібно мати навіть земельної ділянки десь за містом. І ми хочемо це довести!

 photo kids meconomica.png

Ми були дуже здивовані, коли бачили враження школярів, що томати не з’являються відразу стиглими, морква не надходить у супермаркет в акуратних пучках, а її витягають з землі брудною. Тому цей навчальний задум і для молодого покоління. Кожен з вас може привести своїх дітей та показати їм, звідки береться їжа та як вирощуються овочі та зелень.

Сад на балконі київської квартири

...а перед цим ми створили експериментальний простір для вирощування зелені, овочів, фруктів на балконі приватної квартири у Києві. Здивувалися навіть ми: балкон здатен на все  від виробництва компосту до висівання й насіннєзберігання.

 photo balcony.png

Такі простори давно існують в Європі. Самостійне вирощування їжі дає можливість контролювати її якість.

Давайте перенесемо цей експеримент на навчальний майданчик і довідаємось, як перетворити власний балкон на сад для вирощування здорової їжі та квітів. 

Рясний врожай на балконі можливий за дуже простих технологій. Якщо до цього ви вважали, що на вашій тіньовій стороні не проклюнеться жодна рослинка — ви помилялись.  

Пушкінська-31В1 перетворюється на сад, де ви можете виростити свою грядку

Ми збираємо кошти, аби облаштувати город на території освітнього простору Пушкінська 31В1 — на терасі і на даху. Працюватиме простір з травня по вересень 2016 року.

Ми вже розробили приклади контейнерів та ящиків для рослин спеціально для публічного простору, маленьких балконів та підвіконь. Тож ви зможете побачити, як це працює на практиці.  

Уявіть, що це сталося. Що змінилося?

Для дорослих працює літній лекторій з рослинництва та сталого фермерства. Це і зустрічі з українськими фермерами, органік практиками та збирачами насіння старих сортів. Після майстер-класів мешканці міста знають, де купити органічну здорову продукцію, як робити компост, як вирощувати їжу вдома.

Діти – дослідники. Вони щодня спостерігають, як ростуть ягоди, овочі та навіть можуть висадити улюблені рослини на своїй грядці. Ми разом доглядаємо за рослинами, аби гуртом відсвяткувати свято врожаю. 

Працює перший в Україні курорт для домашніх рослин. Офісним та домашнім рослинам щороку потрібна реабілітація на відкритому просторі, щоб їх загартувало сонце та природній вітер. Ви їдете у відпустку, то ж принесіть нам свої рослинки. За ними доглядає садовод і згодом ви заберете їх здоровими та квітучими.

Міский сад  новий пункт на мапі Києва. Щодня повз нього проходитимуть слухачі курсів Культурного Проекту, відвідувачі коворкінгу, працівники Kyiv Post, IREX та Червоного Хреста, відвідувачі FriendlyDoctor, та ВИ. 

 photo 12108877_901578199935666_8591807094671044122_n_1.jpg

 Тераса для вертикального городництва 

 photo 30000000.png

Дах - готель для офісних та домашніх рослин

 Діти, родини та сусіди можуть висадити на грядці свою культуру та навчитися доглядати за спільним:

Зелень та салати: базилік, кінза, рукола, шпинат, салат, гірчичний салат, м'ята, мангольд, петрушка, льон, фенхель, шавлія.

Овочі: помідори, огірки, маш, квасоля, гарбузи, картопля, морква, цибуля. 

Ягоди: малина

А ще квіти...

Навіщо це місту та громаді?

Ми дуже хочемо навчити киян жити у зеленому місті: очищати повітря та повторно використовувати ресурси  дощову воду, харчові відходи, тощо.

Сусіди, родини, громадські ініціативи та бізнес мають навчитися домовлятися та спільно використовувати простір, який йде на користь один одному. Ми хочемо бачити радість мешканців, коли закинуті простори стають ефективними.

 photo 1-LpBuESNzDJy-qlru1SV0rA.jpeg

Відомий міський город "Сади Принцес у Берліні"

Чому це добре для економіки та екології міста?

До 2020 року аграрному сектору України потрібно 5 млн фахівців. Ми віримо, що наш з вами проект створить у молоді запит на професію сучасного фермерства, а пересічних громадян навчить вирощувати овочі прямо на власних балконах!

Аби українці стали продовольчо незалежними, спершу вони мають невиліковно захворіти ідеєю, що найкраща та здорова їжа  не з Єгипту, Голандії чи Турціїї, а від локальних фермерів! І ми починаємо цей рух з Києва.

Команда проекту 

 photo nataliapidlisna.png

Наталія Підлісна, садівник, телеведуча

Ведуча рубрики Зелена ділянка на Сніданку з 1+1. Психолог. Любить людей, творчість і сюжетні сади понад усе. Розмовляє з рослинами про сенс життя, і вони їй відповідають

 

 photo suprunets100.png

Олександр Супрунець, міський фермер, ГО Місцева економіка

У 2015 році разом з партнерами створив громадську організацію Місцева економіка. Практикував і досліджував сучасне фермерство і сталий розвиток у Канаді, Німеччині та на курсах Organic Business (Україна), Design for Sustainability (Італія). Співзасновник Biggggidea.com, ГО Garage Gang.

  

 photo nikolaha500.png

Іра Ніколенко, ГО Місцева економіка

Близько 10 років працює в галузі міжнародного розвитку в сфері мобілізації громад, оптимізації ресурсів та інституційного розвитку. У дитинстві проводила багато часу на дачі, насолоджуючись соковитою полунецею прямо з грядки. Тепер хоче поділитись цим почуттям з тими, хто живе у місті.

 

 photo vitaly diachenko678.png 

Віталій Дяченко, ГО Місцева економіка

Працював у правлінні Українсько-індійської культурної асоціації. У 2000 заснував Лабораторію феншуй – агенцію, що спеціалізується на дослідженні навколишнього середовища.

 

 photo nastyashmaloko.png

Анастасія Шмалько, куратор проекту Smart GreenHouse

Експерт з питань розвитку та міжнародної співпраці, наразі працює у команді реформи правоохоронної діяльності, проте обожнює органіку та вірить у те, що «розумне споживання» робить нас кращими. Жила та працювала у Стокгольмі в компанії з енергоефективності нафто/газових/електро підтприємств, вивчала Smart Greenhouse у Швеції.

Куратор проекту

Громадська організація Місцева економіка

Партнери 

Освітня станція 31В1Envy Logic, Культурний Проект

 photo meconomica box100.png

На що потрібні гроші?

Виробництво ящиків для рослин: 28 тис. грн
Система поливу: 15 тис. грн
Ґрунт, органічний гумус, насіння, розсада: 19 тис. грн
Агроном, охорона: 8 тис. грн
Подарунки доброчинцям: 5 тис. грн.

Додаткові кошти використаємо на організацію літньої школи та розробку мікро-городів для квартир.

А до чого тут вуглецеве фермерство?

Ми віримо у ідею, час якої настав. Але можемо це зробити лише за вашої допомоги. Наше здоров'я, здоров'я нашого міста та здоров'я нашої економіки - це одне й те саме.

Винагороди

Підтримайте проєкт та оберіть винагороду

 • Внесок від 100 грн

  Українське екологічне насіння томатів, перцю, огірків, мангольда, базиліка або квітів

  59 доброчинців

  141 залишилось

 • Внесок від 300 грн

  Садженець томату червоного черрі від фермерки Тетяни Яблонської

  3 доброчинці

  1 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Ящик для вирощування зелені, овочів або квітів на балконі, підвіконні, у дворі. Колекція екологічного насіння + інструкція з міського городництва

  21 доброчинець

  9 залишилось

 • Внесок від 1500 грн

  Постер від української художниці Алевтини Кахідзе. 'Gardering Is Sexy / Ukraine Summer 2016. Розмір – 1 м Х 70 см

  0 доброчинців

  1 залишилось

 • Внесок від 1500 грн

  Дерев'яний ящик з базиліком та садженцем помідори для вашого офісу чи дому. Вирощений з екологічного насіння на органічному ґрунті. Виробництво – Meconomica. Розміри – 25х25х12 см або 25х15х12 см.

  1 доброчинець

  19 залишилось

 • Внесок від 2500 грн

  Ящик з висіяним базиліком чи м'ятою для компаній, громадських організацій. Прекрасний спосіб дізнатися про природу рослини, доглядаючи за нею разом з колегами, і приготувати охолоджуючий напій

  1 доброчинець

  4 залишилось

 • Внесок від 3000 грн

  Садженець м'яти, базиліку та томату в брендованому ящику від Meconomica + консультація агронома. Для працівників компаній, родин та справжніх дослідників та поціновувачів міського городництва.

  1 доброчинець

  9 залишилось

 • Внесок від 350 грн

  Садженець сорту Смужки Минулих Часів - кущ 1 м, ранній, верх - синій, низ, коли дозріває, стає помаранчевим в зелену смужку. З куща - до 8 кг.

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 400 грн

  Садженець сорту Найменший в Світі Помаранчевий. Цей сорт один з найменших в світі (10 плодів на ложку) + він один з найперших дозріває. Кущ висотою до 2х метрів

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 600 грн

  Корзина локальних органічних фермерських продуктів: молоко, овочі, хліб (понад 10 кг). Від Сімейної органічної корзини.

  5 доброчинців

  0 залишилось

 • Внесок від 1500 грн

  Постер від української художниці Алевтини Кахідзе. "Ukraine Grow Your Own Food and Flowers (after Hans Schleder “Grow Your Own”, Second World War"). Розмір – 1 м Х 70 см

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 2000 грн

  Особиста грядка в міському городі

  3 доброчинці

  0 залишилось

Контакти проєкту

Соціальні мережі та інші посилання проєкту

Спільнокошт

Внески доброчинців у проєкт

Ділитись з друзями

Цікаво також

12 проєктів зараз чекають на твою підтримку

Будь ласка, авторизуйтесь!

Заповніть всі поля, щоб увійти в особистий кабінет.

Реєстрація

Заповніть всі поля, щоб приєднатися до Великої Ідеї.

Забули пароль? Натисніть, щоб відновити.

Або швидко зареєструйтеся

Натискаючи кнопку 'Зареєструватися' ви погоджуєтесь з умовами конфіденційності, правилами сайту та спільнокошту.

Відновлення паролю

Введіть зареєстрованний email, щоб отримати інструкцію по відновленню паролю.

Новий пароль

Встановіть новий пароль для вашого акаунта на Big Idea.

Відновлення паролю

Якщо ваш email було зареєстровано, ви отримаєте інструкція по відновленню пароля на пошту.

Ваш пароль було змінено. За бажанням ви можете його змінити також в особистому кабінеті.

Постав питання команді проєкту