110 %
 • 24 769зібрано (з 22 500 грн)
 • Завершено
Збір коштів завершено
Проект перейшов на гнучке фінансування 30 грудня 2018 р. 10:38

Головне

Онлайн-ресурс культового фестивалю з унікальними фото та відео, аудіозаписами виступів, афішами та іншими артефактами, зібраними за 11 років.

Блоги

Відомості про здійснення проекту

Історія

Щоліта з 2004 по 2014 роки в Україні проходив фестиваль ШЕШОРИ-АРТПОЛЕ. ЗВУКИ/ДІЇ В ПРОСТОРІ. Тут виступили гурти з різних країн і континентів — від Австралії до США, від Фінляндії до Монголії, і звісно ж, з України — від Полісся до Криму. Художники — серед них Петро Бевза, Жанна Кадирова, Мирослав Вайда — створювали об’єкти в довкіллі. Протягом 11 років фестиваль відбувся в в чотирьох різних ландшафтах. Він поєднав автентичну культуру та її сучасне переосмислення в музиці, пленеревому театрі, перформансі й одним з перших в Україні показав, що так можна і що це захоплює.

Виступ французького гурту Feloche. Уніж, 2011. 

Чому потрібен архів?

ШЕШОРИ виникли, коли ще не було фейсбука та інстаграма, а мобільними телефонами дзвонили, а не фотографували і стрімили. Тому більшість матеріалів, особливо перших років, нині майже втрачені або доступні лише організаторам у різних форматах, решта хаотично існує в інтернет-просторах.

Ми хочемо створити онлайн-ресурс, де будуть зібрані аудіозаписи, фото, відео, афіші, статті, тб-сюжети про ШЕШОРИ-АРТПОЛЕ. Одинадцять років — одинадцять розділів, у яких спробуємо вмістити чотири локації, сотні учасників, тисячі відвідувачів і безліч прекрасних моментів. Виступи «Перкалаби» і «ДахиБрахи», «Бурдона» і «Пропалої Грамоти», засновників world music Transglobal Underground (Велика Британія) і Hedningarna (Швеція), репетиції хору «Як Умієм, Так і Пієм», кабачкове соло в овочевому оркестрі «Паприкалаба», плавуча сцена з «Гич Оркестром» — до цих вражень можна буде повертатися. Або вперше відкривати їх, мандруючи з року в рік, з карпатських Шешор — у подільську Воробіївку, з одеського Куяльника — в Дністровський каньйон. 


Що унікального було на фестивалі / буде в архіві?

Фестиваль створювали люди, готові до експерименту. Музиканти, художники, ковалі, гончарі, циркові артисти, хористи, журналісти, дослідники загрожених мов і автентичних танців, волонтери, природоохоронці — потрапляючи у цей простір, взаємодіяли. Фестиваль, зокрема, став імпульсом до народження «Хмелева Рroject» — спільного альбому «ДахиБрахи» і «Port Mone», найзагадковіших представників української та білоруської незалежних сцен. На нічній експериментальній сцені вперше показали виставу «Альберт, або Найвища форма страти» — до голосів домішувалось шелестіння листя, контрабас звучав в унісон з вітром, а місяць підсвічував малюнки, які транслювалися на химерну стіну-екран.


Ніна Гаранецька («ДахаБраха») та Олексій Ванчук (PortMone). Уніж, 2011. 

Коли ми анонсували перший фестиваль в далекому карпатському селі, мало хто повірив у нього, але цих небагатьох було достатньо. Вже за кілька років ШЕШОРИ-АРТПОЛЕ стали знаковим явищем. На матеріалах фестивалю можна вивчати мультидисциплінарність, втілення принципів екологічної відповідальності та мультикультурності. І залучення місцевих громад в усіх сенсах, включно з творчим — кілька років у фестивальну програму входили музично-перформативні практики з молотками і дрелями ансамблю столярів із села Уніж, який створив Ярема Стецик. Ми сподіваємось, що проект буде цікавим для кураторів і дослідників, а менеджерам культури слугуватиме збіркою підказок та інструментів.


Ансамбль «Уніж-Цех». Уніж, 2013.

На що потрібні кошти?

Бюджет нашої кампанії складає 45 тис. грн.

Він включає опрацювання архівів, оцифрування й адаптацію матеріалів (26 тис грн.), розміщення їх на сайті/ вебдизайн (10 тис грн.) і подарунки доброчинцям.

Наші винагороди — збережені досьогодні фестивальні артефакти в лічених примірниках: диски з авторським дизайном, футболки з фантастичними витинанками Анатолія Белова (спробуємо підібрати розмір!), афіші, які створювали відомі українські художники і дизайнери.

Якщо нам вдасться зібрати повну суму, Фонд «Відродження» подвоїть її. Тоді ми підготуємо англомовну версію архіву та влаштуємо зустріч-вечірку із учасниками фестивалю. Презентувати онлайн-архів плануємо вже на початку лютого 2019. 


Перша локація фестивалю. Шешори, 2006.

«Головне — відійти від штучно створених декорацій і ефектів, дати серцю працювати на повну, щоб на цій швидкості, яку дає лише спільна енергія, вирушити далі», — писалось в одному з фестивальних анонсів. Ми віримо в цю енергію і запрошуємо вас долучатися. Радості для!


Партнер проекту

 • Міжнародний Фонд "Відродження"

  Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) заснований видатним філантропом Джорджем Соросом у 1990 році. МФВ - одна з найбільших благодійних фундацій в Україні, національний фонд, що входить до глобальної мережі Фундацій відкритого суспільства (Open Society Foundations). Місія МФВ - сприяти розвитку відкритого суспільства в Україні на основі демократичних цінностей через підтримку значимих громадських ініціатив.

Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарyнки 9
 • Внесок від 100 грн

  Диск «Подільський альбом» — записи традиційних колядок, щедрівок, весільних, великодніх та ліричних пісень у виконанні автентичних колективів з Вінниччини.

  5 доброчинців

  5 залишилось

 • Внесок від 150 грн

  Диск «Хмелева project» — спільний альбом гуртів «ДахаБраха» (Україна) і PortMone (Білорусь).

  5 доброчинців

  10 залишилось

 • Внесок від 150 грн

  Набір дисків «Багатоголосся» (2008): «Анчісхаті» (чоловічий хор, Грузія) та «Древо» (жіночий хор, Україна).

  6 доброчинців

  4 залишилось

 • Внесок від 250 грн

  Квиток на вечірку з учасниками фестивалю різних років.

  2 доброчинці

  98 залишилось

 • Внесок від 250 грн

  Альбом «Лендарт. Приховані світи» (Шешори 2004–2008).

  3 доброчинці

  17 залишилось

 • Внесок від 300 грн

  Колекція фестивальних збірників (2006, 2007, 2008–2009, 2011).

  4 доброчинці

  16 залишилось

 • Внесок від 400 грн

  Фестивальна футболка (2011) з авторською витинанкою Анатолія Белова.

  3 доброчинці

  37 залишилось

 • Внесок від 1000 грн

  Набір афіш за всі роки фестивалю (2004–2014).

  1 доброчинець

  19 залишилось

 • Внесок від 2500 грн

  Фото створених на фестивалі лендарт-об’єктів (друк на полотні).

  1 доброчинець

  5 залишилось

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

14 проектів зараз чекають твоєї підтримки

 • Майбутнє в діях української молоді

  Підлітки та молодь прагнуть самостійно обирати напрямки свого розвитку, щоб бути корисними світові. Проте, їм потрібна підтримка дорослих. Підтримайте їхню ініціативу, адже вони змінюють світ довкола.

  Оксана
  Словік
  • 4
  • 365
   днів
  • 0
   грн
 • Даруй турботу - змінюй життя людей

  Допомогти внутрішньо-переміщеним родинам міста Хмельницького пережити зиму з гарячими обідами.

  Андрій
  Андрійчук
  • 3
  • 100
   днів
  • 0
   грн