110 %
 • 24 769зібрано (з 22 500 грн)
 • Завершено
Збір коштів завершено
Проект перейшов на гнучке фінансування 30 грудня 2018 р. 10:38

Головне

Онлайн-ресурс культового фестивалю з унікальними фото та відео, аудіозаписами виступів, афішами та іншими артефактами, зібраними за 11 років.

Блоги

Відомості про здійснення проекту

Історія

Щоліта з 2004 по 2014 роки в Україні проходив фестиваль ШЕШОРИ-АРТПОЛЕ. ЗВУКИ/ДІЇ В ПРОСТОРІ. Тут виступили гурти з різних країн і континентів — від Австралії до США, від Фінляндії до Монголії, і звісно ж, з України — від Полісся до Криму. Художники — серед них Петро Бевза, Жанна Кадирова, Мирослав Вайда — створювали об’єкти в довкіллі. Протягом 11 років фестиваль відбувся в в чотирьох різних ландшафтах. Він поєднав автентичну культуру та її сучасне переосмислення в музиці, пленеревому театрі, перформансі й одним з перших в Україні показав, що так можна і що це захоплює.

Виступ французького гурту Feloche. Уніж, 2011. 

Чому потрібен архів?

ШЕШОРИ виникли, коли ще не було фейсбука та інстаграма, а мобільними телефонами дзвонили, а не фотографували і стрімили. Тому більшість матеріалів, особливо перших років, нині майже втрачені або доступні лише організаторам у різних форматах, решта хаотично існує в інтернет-просторах.

Ми хочемо створити онлайн-ресурс, де будуть зібрані аудіозаписи, фото, відео, афіші, статті, тб-сюжети про ШЕШОРИ-АРТПОЛЕ. Одинадцять років — одинадцять розділів, у яких спробуємо вмістити чотири локації, сотні учасників, тисячі відвідувачів і безліч прекрасних моментів. Виступи «Перкалаби» і «ДахиБрахи», «Бурдона» і «Пропалої Грамоти», засновників world music Transglobal Underground (Велика Британія) і Hedningarna (Швеція), репетиції хору «Як Умієм, Так і Пієм», кабачкове соло в овочевому оркестрі «Паприкалаба», плавуча сцена з «Гич Оркестром» — до цих вражень можна буде повертатися. Або вперше відкривати їх, мандруючи з року в рік, з карпатських Шешор — у подільську Воробіївку, з одеського Куяльника — в Дністровський каньйон. 


Що унікального було на фестивалі / буде в архіві?

Фестиваль створювали люди, готові до експерименту. Музиканти, художники, ковалі, гончарі, циркові артисти, хористи, журналісти, дослідники загрожених мов і автентичних танців, волонтери, природоохоронці — потрапляючи у цей простір, взаємодіяли. Фестиваль, зокрема, став імпульсом до народження «Хмелева Рroject» — спільного альбому «ДахиБрахи» і «Port Mone», найзагадковіших представників української та білоруської незалежних сцен. На нічній експериментальній сцені вперше показали виставу «Альберт, або Найвища форма страти» — до голосів домішувалось шелестіння листя, контрабас звучав в унісон з вітром, а місяць підсвічував малюнки, які транслювалися на химерну стіну-екран.


Ніна Гаранецька («ДахаБраха») та Олексій Ванчук (PortMone). Уніж, 2011. 

Коли ми анонсували перший фестиваль в далекому карпатському селі, мало хто повірив у нього, але цих небагатьох було достатньо. Вже за кілька років ШЕШОРИ-АРТПОЛЕ стали знаковим явищем. На матеріалах фестивалю можна вивчати мультидисциплінарність, втілення принципів екологічної відповідальності та мультикультурності. І залучення місцевих громад в усіх сенсах, включно з творчим — кілька років у фестивальну програму входили музично-перформативні практики з молотками і дрелями ансамблю столярів із села Уніж, який створив Ярема Стецик. Ми сподіваємось, що проект буде цікавим для кураторів і дослідників, а менеджерам культури слугуватиме збіркою підказок та інструментів.


Ансамбль «Уніж-Цех». Уніж, 2013.

На що потрібні кошти?

Бюджет нашої кампанії складає 45 тис. грн.

Він включає опрацювання архівів, оцифрування й адаптацію матеріалів (26 тис грн.), розміщення їх на сайті/ вебдизайн (10 тис грн.) і подарунки доброчинцям.

Наші винагороди — збережені досьогодні фестивальні артефакти в лічених примірниках: диски з авторським дизайном, футболки з фантастичними витинанками Анатолія Белова (спробуємо підібрати розмір!), афіші, які створювали відомі українські художники і дизайнери.

Якщо нам вдасться зібрати повну суму, Фонд «Відродження» подвоїть її. Тоді ми підготуємо англомовну версію архіву та влаштуємо зустріч-вечірку із учасниками фестивалю. Презентувати онлайн-архів плануємо вже на початку лютого 2019. 


Перша локація фестивалю. Шешори, 2006.

«Головне — відійти від штучно створених декорацій і ефектів, дати серцю працювати на повну, щоб на цій швидкості, яку дає лише спільна енергія, вирушити далі», — писалось в одному з фестивальних анонсів. Ми віримо в цю енергію і запрошуємо вас долучатися. Радості для!


Партнер проекту

 • Міжнародний Фонд "Відродження"

  Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) заснований видатним філантропом Джорджем Соросом у 1990 році. МФВ - одна з найбільших благодійних фундацій в Україні, національний фонд, що входить до глобальної мережі Фундацій відкритого суспільства (Open Society Foundations). Місія МФВ - сприяти розвитку відкритого суспільства в Україні на основі демократичних цінностей через підтримку значимих громадських ініціатив.

Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарунків 9
 • Внесок від 100 грн

  Диск «Подільський альбом» — записи традиційних колядок, щедрівок, весільних, великодніх та ліричних пісень у виконанні автентичних колективів з Вінниччини.

  5 доброчинців

  5 залишилось

 • Внесок від 150 грн

  Диск «Хмелева project» — спільний альбом гуртів «ДахаБраха» (Україна) і PortMone (Білорусь).

  5 доброчинців

  10 залишилось

 • Внесок від 150 грн

  Набір дисків «Багатоголосся» (2008): «Анчісхаті» (чоловічий хор, Грузія) та «Древо» (жіночий хор, Україна).

  6 доброчинців

  4 залишилось

 • Внесок від 250 грн

  Квиток на вечірку з учасниками фестивалю різних років.

  2 доброчинці

  98 залишилось

 • Внесок від 250 грн

  Альбом «Лендарт. Приховані світи» (Шешори 2004–2008).

  3 доброчинці

  17 залишилось

 • Внесок від 300 грн

  Колекція фестивальних збірників (2006, 2007, 2008–2009, 2011).

  4 доброчинці

  16 залишилось

 • Внесок від 400 грн

  Фестивальна футболка (2011) з авторською витинанкою Анатолія Белова.

  3 доброчинці

  37 залишилось

 • Внесок від 1000 грн

  Набір афіш за всі роки фестивалю (2004–2014).

  1 доброчинець

  19 залишилось

 • Внесок від 2500 грн

  Фото створених на фестивалі лендарт-об’єктів (друк на полотні).

  1 доброчинець

  5 залишилось

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

34 проекти зараз чекають твоєї підтримки

 • Врятуймо пам'ятку культурної спадщини 11 століття

  Відкрити безпечний доступ до пам'ятки культурної спадщини - оборонного скельного монастиря 11-16 століття шляхом облаштування стежки кам'яними східцями, поручнями та інформаційними щитами

  Мирослава
  Марченко
  • 9
  • 50
   днів
  • 0
   грн
 • Струнна гармонія з дитинства

  Engamusic - місце створене, щоб втілювати музичні мрії, навчити бути співаком можливо композитором, звукорежисером. І зараз ми розширюємо можливості майбутніх майстрів, відкриваючи кабінет Віолончелі

  ENGAmusic
  Школа
  • 7
  • 100
   днів
  • 0
   грн