101 %
 • 31 133зібрано (з 30 622 грн)
 • Завершено
Збір коштів завершено

Головне

Святковий проект Музею Івана Гончара - намальована пісня-коляда, яка існує в форматі вуличних постерів та анімаційної Інтернет-листівки.

Блоги

Відомості про здійснення проекту

Історія

 

В Музеї Івана Гончара проводиться соціальний експеримент. Колекція - 30 тисяч етнографічних одиниць – зібрані засновником музею «заради того, щоб зберегти Україну». Тепер ми хочемо, щоб колекція працювала на новому рівні - живого сприйняття народної культури - та збагачувала наше життя.

За останні роки Музей здобув імідж установи, яка робить народну культуру модною. За два роки ми зробили 8 арт-колаборацій та низку спецпроектов з провідними медіа зі значним охопленням нової аудиторії – наприклад, про про блогера Івана Гончара, Великодній стріт-стайл або фотопроект Історія Костюму. В Музеї проходять лекції про тренди майбутнього 2018-19 паризького агентства Trend Union та міфи щодо матріархату в традиційний український культурі, масштабні Свято Калити та Ніч у Музеї.

Для Різдвяного проекту ми запросили Олю Лістунову НАМАЛЮВАТИ ПІСНЮ – давню коляду «Ой як же було ізпрежди віка». Технічно ми робимо кліп на дохристиянську коляду мовою медіа-арту. Така комбінація можливостей здається нам дуже різдвяною – хай новий рік буде сповнений таких позитивних «незвичностей».


Оля Лістунова вивчала модний дизайн та візуальні комунікації в Київі, Антверпені, Вільнюсі та Лондоні, була інтерном в студії Лілії Пустовіт, має серію групових та персональних виставкових проектів в Україні та світі. Ми хочемо зробити з нею проект зараз, бо далі можемо не встигнути стати у чергу.

 

Сама коляда записана в селі Грузьке Макарівського району Київської області. Це одна з найяскравіших дохристиянськіх коляд, в якої йдеться про створення світу, виконана в автентичній манері. Вона вийшла в 2001 в альбомі "Ой як же було ізпрежди віка" - Традиційні пісні Правобережної Київщини», видана художнім агентством «Саме так». Нам здається, ця коляда заслуговує на нове Інтернет-життя.

  

Мета цього проекту – святково-амбіційна. Ми хочемо надати новий приклад сучасної інтерпретації традиційної культури та зробити музейний проект, який живе поза його стінами. Ми вважаємо, що саме такі проекти привертають увагу до Музея Івана Гончара та музеїв взагалі, роблять історичне надбання ближчим до сучасних людей. Навіть виховують звичку звертатись до музея за натхненням


14 стендів з різними постерами на слова колядки будуть розташовані за воротами Музею – на багатолюдному променаді до Батьківщини-Матері. Ці стенди розміром в ріст людини, а самі постери просяться на фото – вони яскраві та 100% віральні. Ми впевнені, що на їх фоні люди будуть робити багато селфі та фото – мешканці міста та туристи, які повезуть додому яскравий спогад про Київ та зроблять різдвяний Інтернет-контент менш очікуваним та більш сучасним. В колажах використовуються архівні фото з колекції Музею – так що такі світлини можна вважати фотографічнім поєднанням різних поколінь українців.


Ми сподіваємось, що саме така яскрава обкладинка Різдвяних вуличних стендів інспірує зацікавитись фактами про нашу культуру. Різдвяна ялинка – це круто, але в нашій культурі є багато речей, які варто знати та використовувати в побуті.


Анімаційний ролік можна кастомізувати своїм текстом з персональним вітанням і відправити друзям – вийде цікава вітальна листівка. Або відправляти анімацію

Оля Лістунова каже, що сприймає цей проект як колаборацію з українським традиційним мистецтвом та мешканцями міста: «Плакати на вулиці вступають во взаємодію з перехожими, сам проект змінює уявлення про музей-сховище, таким чином розширює його межи».

 

Дизайн та продакшн проекту - 20 000 грн 

Друк постерів на 14 стендів  - 6500 грн 

Друк листівок - 1060 грн Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарyнки 6
 • Внесок від 50 грн

  Різдвяна листівка з постером проекту

  5 доброчинців

  95 залишилось

 • Внесок від 100 грн

  квиток на лекцію семінара «Історія костюму» 23 грудня

  1 доброчинець

  19 залишилось

 • Внесок від 200 грн

  квиток на різдвяний концерт гурту "Божичі" 21 січня

  0 доброчинців

  20 залишилось

 • Внесок від 250 грн

  Квиток на майстер-клас до семінару «Історія костюму» 30 грудня або наступного 2018 року

  0 доброчинців

  30 залишилось

 • Внесок від 300 грн

  набір 3 Різдвяних листівок з постерами проекту

  2 доброчинці

  28 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  кураторська екскурсія Музеєм

  0 доброчинців

  30 залишилось

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

22 проекти зараз чекають твоєї підтримки

 • Go Friends IT Academy

  IT ACADEMY – навчальна академія, де діти-сироти, випускники інтернатів вивчають сучасні професії у сфері IT. Найстаранніші з них отримують стажування у великих компаніях.

  Ольга
  Олексюк
  • 3
  • 90
   днів
  • 0
   грн
 • Art & Health HUB від "Зело" для дітей в умовах війни

  Забезпечення культурного та особистісного розвитку дітей внутрішньо-переміщених осіб під час воєнного стану та психологічно-терапевтичного ефекту для таких діточок.

  Yaroslav
  Ternovskyi
  • 336
  • 250
   днів
  • 0
   грн