Центр психосоматичної реабілітації

 Центр психосоматичної реабілітації

6%

36 доброчинців

118 294зібрано (з 1 937 778 грн)

0 год. залишилось

Збір коштів завершено

Створення Центру психосоматичної реабілітації, реалізація постійно діючої програми допомоги цивільному та військовозобов’язаному населенню України при психологічних травмах, розладах, болях, депресивних станах, панічних атаках і тривогах, що з'явилися внаслідок війни.

Блог

Відомості про здійснення проєкту

Реалізація постійної програми допомоги та створення Центру психосоматичної реабілітації сьогодні життєво необхідно. Ми шукаємо місце для того, щоб всі індивідуальні та групові прийоми, терапевтичні програми та інші події відбувались в одному зручному місці. До того моменту ми продовжуємо надавати послуги в різних локаціях. Плануємо тримати їх відкритими та безкоштовними для людей до нашої перемоги та можливо і пізніше, так довго, як це буде можливо.


Актуалізація:

Повномасштабна війна 2022 змусила всіх українців переживати хронічний стрес, коли нервова система вщент виснажена. Почалась найскладніша зима в історії України. Ракетні обстріли, вимкнення світла, води та опалення створюють тиск і поглиблюють тривогу та травматизацію. Наш проект створюється зараз, щоб зберегти здоров’я наших людей.


Проблематика:

Українці та українки, ті, хто воюють на фронті, і ті, хто бореться в тилу, хто виїхав, та хто залишився. Незалежно від того, наскільки стійко ми сприймаємо події війни, ми переживаємо стрес, і він може спровокувати погіршення психічного чи фізичного здоров’я або призвести до серйозних захворювань.

Наразі майже всі українці можуть відчувати перевтому, виснаження, тривогу, біль, депресію, проблеми зі сном, диханням, спілкуванням з близькими. І якщо з цим нічого не робити, стан може сильно погіршитись. Стрес буде проявлятись багато років після закінчення війни в різних формах, в тому числі як ПТСР.


Ідея:

Суть проекту полягає в організації та запровадженні постійно діючої програми допомоги при тривозі, болі і травмі внаслідок війни. Центр буде надавати таку комплексну психосоматичну терапію, пропонувати різні тілесно-орієнтовані методи, що є безпечним та доступним процесом надання допомоги. Поки тривають пошуки свого фізичного місця, програма допомоги реалізується в різних локаціях, орендованих приміщеннях.


Мета:

Ми прагнемо створити такі умови, де люди зможуть отримувати підтримку постійно. Завдяки спеціальним методам, ми будемо повертати людям здоров'я, рівновагу, спокій, стресостійкість, відчуття підвищення рівня енергії, віру в себе та здатність знову керувати своїм життям, допоможемо навчитись використовувати вправи для саморегуляції самостійно.


Механізм:

Рішенням проблеми є створення нової інфраструктури для надання психосоматичної допомоги та організації колективу спеціалістів для цього. Перший Центр Психосоматичної Реабілітації знаходитиметься в Києві, залишилось тільки знайти “своє” місце та зібрати на його утримання:)

Програма надання постійної допомоги реалізовуватиметься незалежно від наявності власного фізичного місця.

Впродовж перших двох років ми зможемо здійснювати наступну активність:

1.Надавати постійну допомогу людям, які цього потребують.
2.Наші терапевти будуть проводити індивідуальні та групові прийоми, надавати онлайн підтримку.
3. Раз на три місяці будемо розширяти колектив на кілька спеціалістів. Таким чином поступово розширюватиметься і персонал, і допомога людям.

Плануємо реалізовувати наступні практики регулярно:

-Психотерапія, тілесно-орієнтована терапія
-Заняття для зняття напруги і травми (TRE)

-Фізіологична терапія, відбалансовування системи організма, позбавлення синдромів психосоматичних розладів, контузій, болей, треморів тощо Комплексні програми відновлення сил для військових та цивільних (вікенд-програми та тижневі програми з можливим стаціонаром)
- "Ветеранські сади" (терапія садівництвом, міжнародно відомий вид терапії)
- Ци Гун для воїнів (йога-терапія, успішно реалізована в австралійській армії та серед ветеранської спільноти)

Кожного наступного року ми плануємо розширювати допомогу шляхом залучення фахівців і в такий спосіб створювати робочі місця для терапевтів. Також, в майбутньому ми плануємо розвивати мережу Центрів всією Україною. Це буде формувати безпеку у суспільстві, покращувати рівень життя та щастя людей.


Розвиток і сталість:

Наша програма надання допомоги розпочала розвиток нової інфраструктури, що згуртовує безпечні напрямки роботи через тіло, надає індивідуальні та групові сесії тілесно-орієнтованої психотерапії, пропонує комплексні програми відновлення сил.

 Ми маємо можливість використовувати унікальні методи роботи через тіло та відновлювати відчуття безпеки на рівні нервової системи. Це безперечний внесок до зміцнення здоров’я нації в такі вирішальні часи.

Ми плануємо постійно залучати спеціалістів для розвитку цього напрямку та мережі центрів в майбутньому. Нові спеціалісти зможуть практикувати разом з нашими фахівцями в програмі, що вже діє, та в майбутньому Центрі та представляти напрямок психосоматичної реабілітації в інших регіонах України згодом.

Команда:

Проект реалізації програми постійної терапевтичної допомоги населенню та створення Центру психосоматичної реабілітації реалізується ГО "Свідомі люди".

Громадська організація “Свідомі люди” має низку партнерських організацій, приватних та державних, та залучає спеціалістів суміжних сфер діяльності, психологів, психотерапевтів, лікарів, відповідно до всієї програми чи окремої події. ГО та залучена команда розвиватимуть напрямок психотерапії та тілесно-орієнтованої реабілітації, проводитимуть індивідуальні та групові прийоми та курси та події для самих спеціалістів.

Шлях проекту:

На сьогодні індивідуальні та групові прийоми вже ведуться. Це відбувається в різних місцях та потребує інформаційної підтримки та зручної локації, де це все можна з’єднати.

Від моменту створення в 2014 році, ГО “Свідомі люди” здійснила роботу в наступних галузях:


Проект подвійної реабілітаційної програми для бійців було розпочато в березні 2014 року. Це спеціально розроблена й адаптована програма для наших бійців, що працювала як для тих, хто повертався після бойових дій, так і для тих, хто до них готувався. В основі програми лежать техніки, що були створені Давньогрецькою армією, а сьогодні використовуються в кількох країнах світу. Це застосовують спеціалісти в Асоціації ветеранів війни В’єтнаму в США, Британські Морські Котики, Французька армія, Африканська армія та інші. Робота велась з першими трьома батальйонами Нацгвардії України за узгодженням та особистим контролем Генерал-майора Кульчицького та за підтримки Міністра Оборони України Полторака.

 Освітня програма підвищення кваліфікації для військових психологів НГУ.

 В 2015, завдяки гранту ПРООН по роботі з вимушено переміщеними особами, за пів року роботи в рамках проекту ГО обробила близько 1000 випадків. Очні та заочні консультації надавалися ВПО та їхніми сім’ям: цілодобова психологічна допомога на гарячій лінії та мобільні виїзні команди спеціалістів в місця компактних поселень, індивідуальні та групові консультації, співпраця з ДСНС на вокзалі по прийому потягів з переселенцями.

 Соціальний проект ГО на підтримку переселенців. Його метою було підвищення рівня свідомості населення щодо проблеми та можливості бачити ситуацію зі сторони сили. Завжди має сенс посилювати сильне. Ті, хто знову збудував життя з нуля – найкращий приклад для тих, хто знаходиться в подібних умовах. Сотні білбордів в усіх містах-мільйонниках дивилися очима людей, які покинули свої домівки та знову встали на ноги в інших умовах життя й інших місцях і надихали інших.

 Протягом всього періоду надавались консультації, проводились тренінги, семінари для цивільного населення як сомою ГО так і в партнерстві з іншими організаціями, зокрема Центром психотерапії Софія, Клінікою доктора Сапон.

 Після 24 лютого, ГО надає підтримку в організації та передачі гуманітарної допомоги військовим підрозділам ЗСУ та цивільному населенню. Здебільшого працюємо “листоношами”, проте доставки робимо в руки:)

 Наразі ми плануємо відкрити Центр психосоматичної реабілітації, а в очікуванні свого постійного місця, продовжуємо надавати послуги з психотерапії та тілесно-орієнтованої терапії в різних локаціях.

Підтримка та розвиток цього проекту принесе позитивні зміни суспільству, створить нову інфраструктуру для отримання психосоматичної реабілітації та всановленню здоров’я, надасть можливість отримати додаткову освіту в цій сфері, а також допомагатиме відновлювати сили всієї нації.

1. Оренда приміщень, забезпечення івентів - 720 000 грн
2. Команда проекту 12 чоловік (з подальшим розширенням) - 942 000 грн
3. SEO проекту, реклама, просування подій та інформації щодо проекту - 39000 грн
4. Підготовка приміщень до проведення івентів (булер’ян, УФО тощо) - 43 000 грн

 Разом 1 744 000 грн


Винагороди

Підтримайте проєкт та оберіть винагороду

 • Внесок від 1200 грн

  Прийом 5: Зняття стресу, болю, встановлення сил з біодинамікою (БКСТ)

  0 доброчинців

  1 залишилось

 • Внесок від 1200 грн

  Прийом 1: Вправи від стресу та травми (TRE)

  0 доброчинців

  3 залишилось

 • Внесок від 1200 грн

  Прийом 2: Вправи від стресу та травми (TRE)

  1 доброчинець

  2 залишилось

 • Внесок від 1200 грн

  Прийом 3: Вправи від стресу та травми (TRE)

  0 доброчинців

  3 залишилось

 • Внесок від 1200 грн

  Прийом 4: Зняття стресу, болю, встановлення сил з біодинамікою (БКСТ)

  0 доброчинців

  3 залишилось

 • Внесок від 1200 грн

  Прийом 6: Зняття стресу, болю, встановлення сил з біодинамікою (БКСТ)

  0 доброчинців

  3 залишилось

Контакти проєкту

Соціальні мережі та інші посилання проєкту

Спільнокошт

Внески доброчинців у проєкт

Ділитись з друзями

Цікаво також

15 проєктів зараз чекають на твою підтримку

Будь ласка, авторизуйтесь!

Заповніть всі поля, щоб увійти в особистий кабінет.

Реєстрація

Заповніть всі поля, щоб приєднатися до Великої Ідеї.

Забули пароль? Натисніть, щоб відновити.

Або швидко зареєструйтеся

Натискаючи кнопку 'Зареєструватися' ви погоджуєтесь з умовами конфіденційності, правилами сайту та спільнокошту.

Відновлення паролю

Введіть зареєстрованний email, щоб отримати інструкцію по відновленню паролю.

Новий пароль

Встановіть новий пароль для вашого акаунта на Big Idea.

Відновлення паролю

Якщо ваш email було зареєстровано, ви отримаєте інструкція по відновленню пароля на пошту.

Ваш пароль було змінено. За бажанням ви можете його змінити також в особистому кабінеті.

Постав питання команді проєкту